Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 53

Θέμα: μετα απο 2,5 χρονια μπροστα μου...

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/12/2014
    Μηνύματα
    8

    μετα απο 2,5 χρονια μπροστα μου...

    Καλησπερα παιδια! Βρηκα το παπι μου μετα απο δυο χρονια κλοπης στο κεντρο Αθηνας. Φωναζω αστυνομια και ταυτοχρονα εμφανιζεται ενας ενοχος ιδιοκτητης ισχυριζομενος οτι εχει χαρτια! Παμε στο κοντινο τμημα! Μετα απο εξακριβωση αποδεικνυεται οτι ο τυπος μενει στη συνοικια μου καο το συνεργειο αγοραε που λεει πως αγορασε το παπι ειναι λιγα στενα πιο πανω απο το σπιτι μου... Μετα απο τον καταπληκτικο ελεγχο της αστυνομιας ο αρ πλαισιου φυσικα παραποιημενος και συμφωμος με την αδεια του και στο ταμπελακι και απο κατω!! Δεν τα καταφερα εφυγε κυριος! 1. . Υπαρχει αλλος τροπος πιστπποιησης εκτος απο τον αρ πλαισιου. 2. Εχω φωτογραφιες που δειχνουν καποια απο τα σημαδια που εχει και τωρα το μηχανακι, θα μετρησουν? 3. Ειναι νομιμο να παω μα του το καψω γιατι χτυπαω κοκκινο οταν ξερω πτι το οδηγει?
    Τελευταία τροποποίηση από strumfita; 26/12/2014 στις 23:44.

  2. #2
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    καλησπερα
    εκτος απο τον αριθμο πλαισιου και ισως τον αριθμο κινητηρα-γιατι οι κινητηρες ειδικα στα παπια αλλαζουν σαν τις καλτσες-δεν υπαρχει αλλος τροπος εξακριβωσης.
    Εσυ διεκρινες σημαδια παραποιησης του αριθμου?
    το μηχανακι εχει ακομα και σημερα σημαδια,αυτοκολλητα,καποιο αξεσουαρ που να αποδεικνυει οτι ειναι το δικο σου?
    Εχεις καποιες φωτο για τα παραπανω που να υποστηριζουν τον ισχυρισμο σου?
    Αν ναι εφ οσον εχεις κρατησει τα στοιχεια του τωρινου,πανε ξανα αυριο οχι στο τμημα,αλλα στην ασφαλεια της περιοχης σου.
    Δηλωσε ολα τα παραπανω-το μηχανακι κλαπηκε τοτε,το βρηκα τοτε με εμφανη σημαδια της κατοχης μου που τα εχει ακομα,και το εχει ο ...........
    απο εκει και περα λογικα πρεπει να τον καλεσουν,να γινει αντιπαραβολη των οσων λες,και μετα ειναι σχετικα ευκολο να εξακριβωθει οτι εχει παραποιημενα στοιχεια στο πλαισιο-δεν θα σου πω την διαδικασια,ειναι αστυνομικης φυσεως-αλλα σε μια ωρα στα εργαστηρια φαινεται.
    Καλες γορτες και ελπιζω να εισαι τυχερη,να ειναι αυτο το μηχανακι σου και να ξεμπλεξεις συντομα

  3. #3
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    καπου καποτε στο μοτο ειχα διαβασει ενα κειμενο με τιτλο τα κλεμμενα.... πανε 16 χρονια απο τοτε αλλα θυμαμαι ακομα οτι απαξ κι ειχε ξυθει καιΗΘΕΛΕ η αστυνομια να βρει ποτε και ποιανου ηταν ειχε την τεχνολογια και την τεχνογνωσια να το κανει. τοτε.... τωρα μπορει και οχι..

  4. #4
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Ο παραποιημενος αριθμος μπορει να ταιριαζει με την αδεια αλλα με ενα τηλ στην αντιπροσωπεια μπορει να βεβαιωθει εαν πραγματι ειναι σωστος. Μπορει βεβαια το μηχανακι να ειναι παραεισαγωγης και τοτε μπλεκει το πραγμα.
    Εαν εισαι σιγουρη οτι ειναι το δικο σου μονο η ασφαλεια μπορει να βγαλει ακρη.
    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  5. #5
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motomaniac Προβολή μηνύματος
    καπου καποτε στο μοτο ειχα διαβασει ενα κειμενο με τιτλο τα κλεμμενα.... πανε 16 χρονια απο τοτε αλλα θυμαμαι ακομα οτι απαξ κι ειχε ξυθει καιΗΘΕΛΕ η αστυνομια να βρει ποτε και ποιανου ηταν ειχε την τεχνολογια και την τεχνογνωσια να το κανει. τοτε.... τωρα μπορει και οχι..
    Μήτσο
    Πριν λίγο καιρό βρήκαμε δυο παπιά με < ξυμενα> νούμερα., τα οποία στάλθηκαν Θεσσαλονίκη εκεί με κάτι περίεργα που κάνουν,φαινεται η εσωτερική παραμόρφωση στο μέταλλο, παρόλο που η επιφάνεια δεν δείχνει τίποτα.το ίδιο και με άλλη περίπτωση με παραποιημένα νούμερα .
    Αρκεί να βρεθεί άτομο να ασχοληθεί,μετα είναι εύκολο,και διασταύρωση μέσω τής άδειας, και του προηγούμενου πωλητή, και όλα

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από strumfita Προβολή μηνύματος
    Καλησπερα παιδια! Βρηκα το παπι μου μετα απο δυο χρονια κλοπης στο κεντρο Αθηνας. Φωναζω αστυνομια και ταυτοχρονα εμφανιζεται ενας ενοχος ιδιοκτητης ισχυριζομενος οτι εχει χαρτια! Παμε στο κοντινο τμημα! Μετα απο εξακριβωση αποδεικνυεται οτι ο τυπος μενει στη συνοικια μου καο το συνεργειο αγοραε που λεει πως αγορασε το παπι ειναι λιγα στενα πιο πανω απο το σπιτι μου... Μετα απο τον καταπληκτικο ελεγχο της αστυνομιας ο αρ πλαισιου φυσικα παραποιημενος και συμφωμος με την αδεια του και στο ταμπελακι και απο κατω!! Δεν τα καταφερα εφυγε κυριος! 1. Το παπι ειναι suzuki shogun. Υπαρχει αλλος τροπος πιστπποιησης εκτος απο τον αρ πλαισιου. 2. Εχω φωτογραφιες που δειχνουν καποια απο τα σημαδια που εχει και τωρα το μηχανακι, θα μετρησουν? 3. Ειναι νομιμο να παω μα του το καψω γιατι χτυπαω κοκκινο οταν ξερω πτι το οδηγει?
    Δεν ειναι νομιμο,ασε που υπαρχει η περιπτωση (αν τελικα ειναι το δικο σου) ο ανθρωπος να το αγορασε κανονικα,αγνοωντας το ιστορικο του.

    Κυνηγησε το με τους νομιμους τροπους,εφοσον εχεις αποδεικτικα.

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/12/2014
    Μηνύματα
    8
    Παιδια σας ευχαριστω παρα πολυ! Το μηχανακι το πηρα καινουριο απο αντιπροσωπεια suzuki οποτε δεν εχω προβλημα. Εχω φωτο που αποδεικνυουν τα αυτοκολητα και τα δικα μου σημαδια... Ας ελπισουμε οτι θα τα καταφερω... Καλες γιορτες.... και φυσικα για το βανδαλισμο αστειευομαι....

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της skylaros
    Εγγραφή
    16/04/2011
    Μηνύματα
    726
    Τρέχα χθες ! Το πρώτο πράγμα που θα βγάλει τώρα από πάνω του θα είναι αυτοκόλλητα!

  9. #9
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/12/2014
    Μηνύματα
    8
    Τη Δευτερα θα παω στη ασφαλεια που το δηλωσα. Μια επικοινωνια με τον ασφαλιστη και τη suzuki θα τα επιδιωξω.....
    Τελευταία τροποποίηση από strumfita; 26/12/2014 στις 23:47.

  10. #10
    Μήπως να έκλεβες το δικό σου παπί;

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/10/2008
    Μηνύματα
    1.388
    1. O ιδιοκτήτης έχει χαρτιά??? Και αν ναι τι χαρτιά είναι αυτά??? Έχει άδεια κυκλοφορίας που αναγράφει αριθμό πλαισίου ίδιο με της μοτοσυκλέτας?? Τι πινακίδα έχει το μηχανάκι και πότε βγήκε??? Συμβαδίζει η έκδοση της αδείας με την ημερομηνία που στο κλέψανε πάνω κάτω???
    2. Υπάρχει πιθανότητα να αγόρασε τα κλεμένα πλαστικά σου απλώς και η μοτοσυκλέτα να είναι πράγματι δική του???
    3. Έκανες δήλωση κλοπής ( ενυπόγραφη μαρτυρική κατάθεση ) όταν στο κλέψανε και σε ποιό τμήμα??? Ενημερώθηκε το τμήμα αυτό για το μηχανάκι ή απλώς ήρθε κάποιο περιπολικό στο δρόμο???

  12. #12
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από menelaos46 Προβολή μηνύματος
    1. O ιδιοκτήτης έχει χαρτιά??? Και αν ναι τι χαρτιά είναι αυτά??? Έχει άδεια κυκλοφορίας που αναγράφει αριθμό πλαισίου ίδιο με της μοτοσυκλέτας?? Τι πινακίδα έχει το μηχανάκι και πότε βγήκε??? Συμβαδίζει η έκδοση της αδείας με την ημερομηνία που στο κλέψανε πάνω κάτω???
    2. Υπάρχει πιθανότητα να αγόρασε τα κλεμένα πλαστικά σου απλώς και η μοτοσυκλέτα να είναι πράγματι δική του???
    3. Έκανες δήλωση κλοπής ( ενυπόγραφη μαρτυρική κατάθεση ) όταν στο κλέψανε και σε ποιό τμήμα??? Ενημερώθηκε το τμήμα αυτό για το μηχανάκι ή απλώς ήρθε κάποιο περιπολικό στο δρόμο???
    σωστο.... ισως να αγωρασε τα σπασμενα πλαστικα του, τοσα και τοσα μηχανακια κλεβονται μονο και μονο γιατι να πουληθουν τα παντα εκτος απο σκελετο και κασες...
    ORGIA!!!!!

  13. #13
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Και έτσι να είναι ίσως βρεθεί η άκρη από εκεί πού ο τωρινός κάτοχος τα αγόρασε

  14. #14
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/12/2014
    Μηνύματα
    8
    Ευχαριστω ολους θα κινηθω πια νομικα. Αποχωρω απο την κουβεντα και ευχαριστω ολους σας...

  15. #15
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.149
    Πολύ μου αρέσει που κάποιοι κάνουν εγγραφή εδώ ( και όχι μόνο εδώ) για να πάρουν βοήθειες και μην τους ξαναείδατε....

    Τουλάχιστον τούτη εδώ ήταν ειλικρινής......

    (ξέρω, είμαι ξυνιλας, φταίει το πνεύμα των ημερών.....δεν μου έχει καθίσει καθολου καλά, να με συγχωρείτε)
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Μετα απο πολυ σκεψη ειναι δικο μου!!!!
    από PARANOMMOS στο forum Yamaha TDM series
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 08/11/2009, 23:37
  2. Μετά από 5 μήνες, παίρνει μπροστά.
    από MikeG στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 17/09/2009, 10:06
  3. ΑΡΗΣ - Basket...τελικος μετά απο 20 σχεδόν χρόνια.
    από Gandalf dr685sm στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 05/05/2006, 08:25
  4. μετα απο εγκηρες πληροφοριες που μου ηρθαν...
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 13/04/2004, 08:45
  5. Έετσι θα ειμαστε μετα απο 50 χρονια!!!
    από dela στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2003, 19:36

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF