Σελίδα 2 από 22 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 317

Θέμα: Aftermarket ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ για VStrom...

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της advblack
    Εγγραφή
    13/05/2005
    Μηνύματα
    147

    Αισθητηρας Λ και αλλα...

    Ο αισθητηρας Λ παραμενει ως εχει μιας και διαφορετικα δεν θα δουλευε σωστα και ο καταλυτης. Ζεστη δεν εχει περισσοτερη για τον συνεπιβατη. Κανενα παραπονο, βεβαια ελλείψη προστατευτικου πρεπει να προσεχει κανεις. Οσο για βαλιτσες δεν εχω βαλει, δεν εχει χρειαστει, οποτε δεν μπορω να σου απαντησω.
    Επισης ξεχασα να γραψω οτι το μηχανακι θα υπαρχει στο τευχος Δεκεμβριου ή Ιανουαριου του PowerBikes. To ειχα παει για φωτογραφηση και δυναμομετρηση. Μαλιστα αυτοι το εβγαλαν 68,7 τροχο! Και μου ειπαν οτι λειτουργει πολυ στρωτα.
    Αυτα!
    Σπυρος

  2. #17
    Υιοθετημένο... ...μέλος Το avatar του/της athandim
    Εγγραφή
    21/04/2003
    Μηνύματα
    489

    Γουστάρω....

    Θα το πάρω το περιοδικό...

    Να 'σαι καλά....
    'Ενα Jameson με πάγο...

  3. #18
    Ριξτε κανα σκανάρισμα να το δούμε και εμείς...

    μην ντραπείτε
    "Γιατί ο δρόμος είναι αλήθεια, χίλια κι ένα παραμύθια
    είναι το σπίτι μας, δεν έχει τέλος"


    iMix

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της advblack
    Εγγραφή
    13/05/2005
    Μηνύματα
    147

    .........

    Αν ψηνεσαι για την εξατμιση κανονιζουμε καμια μερα να τα πουμε απο κοντα να το δεις κιόλας.

  5. #20
    Υιοθετημένο... ...μέλος Το avatar του/της athandim
    Εγγραφή
    21/04/2003
    Μηνύματα
    489

    Re: .........

    Αρχικά δημιουργήθηκε από advblack
    Αν ψηνεσαι για την εξατμιση κανονιζουμε καμια μερα να τα πουμε απο κοντα να το δεις κιόλας.
    Όταν έρθω Αθήνα, σίγουρα...
    Σε ευχαριστώ...


    Α, έχεις π.μ. απ' το πρωί..
    'Ενα Jameson με πάγο...

  6. #21
    Ahmadinejad Το avatar του/της painterakis
    Εγγραφή
    24/06/2005
    Μηνύματα
    530
    καλησπαιρα και καλως σας βρηκα.
    επαναφερω το θεμα αυτο γιατι ειμαι κοντα στην αγορα μιας aftermarket εξατημισης αλλα εχω μπερδευτει.
    ειμαι κατοχος dl650 και ειμαι μεταξυ yoshimura, remus & leo Vince σε carbon look αλλα περα απο αποδοση θελω να εχει χαρτια οτι πληρει τις προδιαγραφες ηχου γιατι εδω στη κρητη δεν χαριζονται οι τυποι με τα μπλε.
    εχω ρωτησει στη suzuki για yoshi αλλα μου τα μασησαν για remus/leo ακομα, απλα θα ηθελα οποιος ξερει να μου πει.
    ευχαριστω
    μανώλης - Honda CBF 600Si C-ABS

  7. #22
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Eμενα παντως δυλευει μια χαρα με την εξατμιση.Ο ηχος ειναι πιο μπασος κι οχι ενοχλητικος,ζεστη δεν βγαζει κατι ιδιαιτερο
    και ο ηχος επιτελους θυμιζει δικυλινδρο μηχανακι κι οχι....μιξερ!Αξιοσημειωτη και η διφορα βαρους με καποια διολου ευκαταφρονητα κιλακια εφυγαν απο ψηλα και πισω.Την εχω με το σιγαστηρακι και με τον αισθητηρα λαμδα επανω,και ο θορυβος
    ειναι εντος νομιμων πλαισιων.Που που εχουμε και κανα σκασιματακι αλλα οχι τιποτε φοβερο


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	hpim0825 (600 x 452).jpg 
Προβολές:	2288 
Μέγεθος:	97,0 KB 
ID:	39656
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  8. #23
    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΓΙΑ ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΕΔΩ ΕΓΩ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΤΗΝ YOSHIMURA TRI-OVAL ΜΕ ΦΙΛΤΡΟ ΚΝ http://www.moto.gr/forums/showthread...threadid=16895

  9. #24

  10. #25
    Ahmadinejad Το avatar του/της painterakis
    Εγγραφή
    24/06/2005
    Μηνύματα
    530
    παιδια αν και εχω διαβασει ολο το moto/vstrom forum, 11109.rapidforum.com, bikenet.gr & αλλα ακομα sites ολοι λενε/λετε για την αποδοση της μιας ή της αλλης εξατμησης (αυτο ειναι το ζητουμενο και για μενα) αλλα κανεις δεν λεει αν ειναι ΝΟΜΙΜΕΣ, δλδ αν εχουν καποιο χαρτακι ετσι να το δωσω στο στρουμφ.
    εχω ακουσει οτι τετοιο χαρτι εχουν οι remus αλλα γιατι τις yoshimura (που θελω) δεν ξερω,εσεις που τις εχετε βαλει, τι λετε;
    μανώλης - Honda CBF 600Si C-ABS

  11. #26
    V-Stromοπαρμένος Το avatar του/της Reignman
    Εγγραφή
    03/12/2004
    Μηνύματα
    89
    Αρχικά δημιουργήθηκε από painterakis
    παιδια αν και εχω διαβασει ολο το moto/vstrom forum, 11109.rapidforum.com, bikenet.gr & αλλα ακομα sites ολοι λενε/λετε για την αποδοση της μιας ή της αλλης εξατμησης (αυτο ειναι το ζητουμενο και για μενα) αλλα κανεις δεν λεει αν ειναι ΝΟΜΙΜΕΣ, δλδ αν εχουν καποιο χαρτακι ετσι να το δωσω στο στρουμφ.
    εχω ακουσει οτι τετοιο χαρτι εχουν οι remus αλλα γιατι τις yoshimura (που θελω) δεν ξερω,εσεις που τις εχετε βαλει, τι λετε;
    Να υποθέσουμε πως μιλάς για επίπεδο θορύβου; Αν ναι, καλό θα ήταν να μάθουμε μέχρι πόσα dB
    υπάρχει ανοχή από το νόμο και από κει και πέρα διαβάζοντας
    τα specs της κάθε εξάτμισης θα μπορούμε να
    καταλάβουμε κατά πόσο θα είμαστε καλυμμένοι ή όχι.
    Πάντως υποθέτω πως όσες έχουν τη δυνατότητα να "ταπωθούν" πρέπει να
    είναι σύμφωνες με το νόμο.

  12. #27
    paidia proxtes esteila ena e-mail sto kentriko site tis yoshimura sto opoio tous rotisa pia exatmisi mou proteinoun gia to DL -650
    kai logo oti forame to idio moter me to SV an borousa na valo kapia pou kanei gia afto to mixanaki epano sto diko mou !!!!!

    Loipon i apantisi pou pira tin exo kanei copy kai tin paratheto edo :

    Georges,
    We unfortunstly never made an exhaust for this bike.
    Thanks for your interest in Yoshimura Products!
    Greg@ ext. 409


    To oraio tis ipothesis einai oti otan pas se diafora magazia sou proteinoun kapia sigekrimena modela legontas oti gia to 650 prepei na valeis AFTO TO MODELO KAI OXI AFTO .

    Esis ti lete gia ola afta ?

  13. #28
    Υιοθετημένο... ...μέλος Το avatar του/της athandim
    Εγγραφή
    21/04/2003
    Μηνύματα
    489


    ...και εδώ ο επίσημος αντιπρόσωπος Suzuki προτείνει Yoshi για το V-strom....

    ¨Εντάααξει μωρέεε, αφού πήραμε και την αντιπροσωπία της Yoshimura να μην τη ζμπρώξουμε λίγο;;¨
    'Ενα Jameson με πάγο...

  14. #29
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Tα πραγματα ειναι απλα και μην τα μπερδευουμε.Οι εξατμισεις με ησυχα ντεσιμπελ ειναι σταμπαρισμενες επανω στο τελικο και στο κουτι τους αναγραφεται ΕΥΚΡΙΝΩΣ οτι πληρουν τις προδιαγραφες θορυβου.Τωρα αν η εξατμιση που αγορασατε λεει οτι ειναι not for road use ή κατι τετοιο τοτε κανει βαβουρα.Αυτη παντως η trioval TRS (Yoshi) που πουλαει ο Σφακιανακης ειναι τοσο νομιμη οσο εγω ειμαι ο προεδρος της Δημοκρατιας.Την εχω ακουσει φορεμενη σε μηχανακι και σηκωνε τον κοσμο απο το θορυβο,απλα πολλα ντεσιμπελ
    Απλα μπορει να παρει κι ενα σιγαστηρακι που μειωνει καπως τον σαματα....
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  15. #30
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    23/04/2005
    Μηνύματα
    14
    Γεια σας παιδιά.
    Την ερχόμενη παρασκευή θα ειμαι κι εγώ ένας ευτυχής κάτοχος του υπέροχου V-Strom Black Mat!!!Πρίν το αγοράσω όμως, διάβασα διεξοδικά το φόρουμ αυτό όπως και άλλα και θα ήθελα τη γνώμη σας στα εξής:
    1. Κατ'αρχήν κατέληξα στο οτι θα την πάρω αντιπροσωπείας, καλά έκανα?
    2. Λέω να βάλω απ'ευθείας μια YOSHI γιατί ο ήχος που κάνει η στόκ εξάτμιση κατα τη γνώμη μου είναι χειρότερος και απο μίξερ.
    Τι λέτε?Να το κάνω τώρα ή σε κανένα χρόνο, μετά τα 10.000?
    Τελικά δεν έχω καταλήξει, βγάζει η YOSHI εξάτμιση για το V-strom ή είναι μετατροπή? Κάπου εδω μέσα διάβασα ότι κάνει κακό η εξάτμιση αυτή (αρρυθμίες κινητήρα κλπ). Είναι αλήθεια?
    Ευχαριστώ προκαταβολικά όποιον μου απαντήσει και περιμένω και τίποτα άλλα τιπς...

Σελίδα 2 από 22 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Καρινα Για Vstrom
    από Grammarios στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 15/11/2009, 16:44
  2. ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΓΙΑ Vstrom
    από Grammarios στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2006, 10:00
  3. λαστιχα για vstrom 1000
    από x-rider στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 22/11/2005, 07:51

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF