Σελίδα 3 από 22 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 317

Θέμα: Aftermarket ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ για VStrom...

  1. #31
    Ahmadinejad Το avatar του/της painterakis
    Εγγραφή
    24/06/2005
    Μηνύματα
    530
    καλως ηρθες ,
    1. καλα εκανες και την πηρες απο αντιπροσωπεια, τα οφελη θα ειναι θα τα δεις με το καιρο
    2. και εγω ψαχνω εξατμηση αλλα yoshi δε θα εβαζα γιατι ΔΕΝ βγαζει για το δικο μας (ο κωδικος που δινει η suzuki 1111 252 ειναι για sv650), ή remus ή leo vince θα βαλω γιατι δινουν κωδικο για τα δικα μας (φυσικα εχουν αλλο κωδικο για το sv650).
    θα μου πεις οτι το dl φωραει τον "ιδιο" κινητηρα με του sv αλλα αμ δε, εχουν αλλο τροπο διαχειρισεις του καυσιμου κ.α. για αυτο για να εξαλειφουν οι αρρυθμιες πρεπει να βαλεις power commader.

    αν κανω καποιο λαθος , ας με διορθωσει καποιος.
    μανώλης - Honda CBF 600Si C-ABS

  2. #32
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    23/04/2005
    Μηνύματα
    14
    ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση, όμως δεν μου είπες, να την βάλω αργότερα ή απ'την αρχή? οποια και να διαλέξω...

  3. #33
    V-Stromοπαρμένος Το avatar του/της Reignman
    Εγγραφή
    03/12/2004
    Μηνύματα
    89
    Σε συζήτησή μου με άνθρωπο στη Suzuki έμαθα πως η Yoshimura βγάζει κανονικά εξάτμιση για το V-Strom. Δεν έχω βέβαια τη δυνατότητα να το επιβεβαιώσω, αλλά εμπιστεύομαι τα λεγόμενά του.
    nkmosch, έχεις λεφτά να ξοδέψεις;
    Απ'ότι συμπεραίνω σκέτη εξάτμιση=ήχος και μόνο ήχος. Το κόστος δεν είναι μικρό βλέπεις, κι εγώ θα έκανα την κίνηση μόνο αν έβαζα και πιο ελεύθερο φίλτρο και PCIII, κάτι που ανεβάζει ακόμα πιο πολύ την τιμή.

  4. #34
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    23/04/2005
    Μηνύματα
    14
    Δεν έχω χρήματα για να ξοδέψω (προτιμώ να πάρω ένα καλο κράνος). Απλά ρε γαμώτο δεν μου αρέσει όπως ακούγεται ενω άκουσα στον δρόμο ένα V me YOSHI και αρρώστησα. τελικά πρέπει να το στρώσω το μηχανάκι και μετά να βάλω εξάτμιση/???Μου είπε ένας φίλος ότι ειναι καλύτερα έτσι

  5. #35
    Υιοθετημένο... ...μέλος Το avatar του/της athandim
    Εγγραφή
    21/04/2003
    Μηνύματα
    489
    Αρχικά δημιουργήθηκε από painterakis
    2. και εγω ψαχνω εξατμηση αλλα yoshi δε θα εβαζα γιατι ΔΕΝ βγαζει για το δικο μας (ο κωδικος που δινει η suzuki 1111 252 ειναι για sv650), ή remus ή leo vince θα βαλω γιατι δινουν κωδικο για τα δικα μας (φυσικα εχουν αλλο κωδικο για το sv650).
    Οι Remus και Leo vince δίνουν και λαιμούς; Θεωρώ απαράδεκτο (αισθητικά) αυτό το μαύρο πλαστικό κάλυμα....

    Γιατί απορρίπτεις τη Laser; Νομίζω οτι αυτή τη στιγμή (εξακολουθεί να) είναι η πιο ολοκληρωμένη πρόταση για το μοντέλο μας..

    'Ενα Jameson με πάγο...

  6. #36
    Ahmadinejad Το avatar του/της painterakis
    Εγγραφή
    24/06/2005
    Μηνύματα
    530
    στο επισημο site τις yoshi ενω δινει για το 1000 δεν δινει για το 650,τωρα αν ξερει καλυτερα ο ελληνας αντιπροσωπος απο τον κατασκευαστη,δε μπορω να σου πω.
    παντως 2 τυπους που ξερω και εχουν βαλει την οβαλ yoshi ο ενας λεει οτι του δουλευει τελεια, ο αλλος οχι.
    εχω και εγω τρελα με την yoshi αλλα μου φαινεται οτι δε θα κανω τιποτα ... οταν ψαχνεις πολυ καπου ξενερωνεις, σε ορισμενα πραγματα πρεπει να τα κανεις χωρις σκεψη ετσι για να γουσταρεις αλλα ... no money=no fuck και ετσι το ψαχνεις.
    μανώλης - Honda CBF 600Si C-ABS

  7. #37
    Ahmadinejad Το avatar του/της painterakis
    Εγγραφή
    24/06/2005
    Μηνύματα
    530
    Αρχικά δημιουργήθηκε από athandim
    Οι Remus και Leo vince δίνουν και λαιμούς; Θεωρώ απαράδεκτο (αισθητικά) αυτό το μαύρο πλαστικό κάλυμα....

    Γιατί απορρίπτεις τη Laser; Νομίζω οτι αυτή τη στιγμή (εξακολουθεί να) είναι η πιο ολοκληρωμένη πρόταση για το μοντέλο μας..

    και ελεγα και εγω πια ξεχνω, ναι και αυτη δινει κωδικο για το 650
    δεν ξερω
    δεν ξερω
    δεν ξερω
    δεν ξερω
    δεν ξερω
    δεν ξερω
    δεν ξερω
    δεν ξερω, εχω μπερδευτει
    μανώλης - Honda CBF 600Si C-ABS

  8. #38
    V-Stromοπαρμένος Το avatar του/της Reignman
    Εγγραφή
    03/12/2004
    Μηνύματα
    89
    nkmosch αν όλο το θέμα είναι το πως ακούγεται το V-Strom πήγαινε εδώ και άρχισε να διαβάζεις. Αν και δεν είναι η καλύτερη δυνατή λύση το να τρυπήσεις την ήδη υπάρχουσα, είναι η οικονομικότερη. Εδώ θα βρεις πληροφορίες σχετικά με κάποιες έτοιμες λύσεις...

  9. #39
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Reignman
    nkmosch αν όλο το θέμα είναι το πως ακούγεται το V-Strom πήγαινε εδώ και άρχισε να διαβάζεις. Αν και δεν είναι η καλύτερη δυνατή λύση το να τρυπήσεις την ήδη υπάρχουσα, είναι η οικονομικότερη. Εδώ θα βρεις πληροφορίες σχετικά με κάποιες έτοιμες λύσεις...


  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της advblack
    Εγγραφή
    13/05/2005
    Μηνύματα
    147

    Καταλυτης....

    Παντως μην ξεχνατε παιδες οτι εκτος απο τα ορια θορυβου οι περισσοτερες εξατμισεις που κυκλοφορουν ειναι παρανομες απ την στιγμη που δεν εχουν καταλυτη. . . .

  11. #41
    Υιοθετημένο... ...μέλος Το avatar του/της athandim
    Εγγραφή
    21/04/2003
    Μηνύματα
    489

    Re: Καταλυτης....

    Αρχικά δημιουργήθηκε από advblack
    Παντως μην ξεχνατε παιδες οτι εκτος απο τα ορια θορυβου οι περισσοτερες εξατμισεις που κυκλοφορουν ειναι παρανομες απ την στιγμη που δεν εχουν καταλυτη. . . .
    Πάντως από ότι θυμάμαι η laser δίνει 2 επιλογές (και με καταλύτη και χωρίς).

    Είχες ρωτήσει, πριν την πάρεις, για άλλες διαφορές της laser χωρίς καταλύτη (πέρα από την προφανή της εκπομπής καυσαερίου); Έχεις ήδη αναφέρει το σημαντικό βάρος, ανάλογο της stock...

    Ρωτάω γιατί υποψιάζομαι οτι το τελικό, χωρίς καταλύτη θα προσεδιδε σημαντικότερη αύξηση ιπποδύναμης, ίσως και πιο μπάσο ήχο και θα είναι πιο ελαφριά... με αρνητικό τη δυσκολία (την αδυναμία; ) ρύθμισης του ¨λ¨ και γενικότερα της εκ νεου χαρτογράφησης...


    Αν λεω βλακείες, την κατανόηση από τους γνώστες...
    'Ενα Jameson με πάγο...

  12. #42
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    23/04/2005
    Μηνύματα
    14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Reignman
    nkmosch αν όλο το θέμα είναι το πως ακούγεται το V-Strom πήγαινε εδώ και άρχισε να διαβάζεις. Αν και δεν είναι η καλύτερη δυνατή λύση το να τρυπήσεις την ήδη υπάρχουσα, είναι η οικονομικότερη. Εδώ θα βρεις πληροφορίες σχετικά με κάποιες έτοιμες λύσεις...
    Ευχαριστώ παιδια, θα το κοιτάξω....

  13. #43
    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΕΓΩ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΤΗΝ TRI-OVAL TRS ΚΑΙ ΤΟ VSTROM MOY ΠΑΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΚΑΙ KN ΦΙΛΤΡΟ. ΟΥΤΕ ΜΟΥ ΣΒΗΝΕΙ ΣΤΗΣ ΧΑΜΗΛΕΣ.ΕΧΩ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΣΤΗΝ YHOSIMURA ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ SUZUKI.

  14. #44
    Kρανόμελος Το avatar του/της dio650gs
    Εγγραφή
    01/02/2006
    Μηνύματα
    102
    Eξατμισούλες για τα μοτόρια σας έχει και εδώ με ή χωρίς καταλύτη

    https://www.remus.at/product.php?opt...&selectDtlID=0

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της advblack
    Εγγραφή
    13/05/2005
    Μηνύματα
    147

    Re: Re: Καταλυτης....

    Αρχικά δημιουργήθηκε από athandim
    Πάντως από ότι θυμάμαι η laser δίνει 2 επιλογές (και με καταλύτη και χωρίς).

    Είχες ρωτήσει, πριν την πάρεις, για άλλες διαφορές της laser χωρίς καταλύτη (πέρα από την προφανή της εκπομπής καυσαερίου); Έχεις ήδη αναφέρει το σημαντικό βάρος, ανάλογο της stock...

    Ρωτάω γιατί υποψιάζομαι οτι το τελικό, χωρίς καταλύτη θα προσεδιδε σημαντικότερη αύξηση ιπποδύναμης, ίσως και πιο μπάσο ήχο και θα είναι πιο ελαφριά... με αρνητικό τη δυσκολία (την αδυναμία; ) ρύθμισης του ¨λ¨ και γενικότερα της εκ νεου χαρτογράφησης...


    Αν λεω βλακείες, την κατανόηση από τους γνώστες...
    Δεν ρωτησα για διαφορες μεταξυ καταλυτικης και μη. Απλα, επειδη εχω καποιες οικολογικες ανησυχιες διαλεξα την πρωτη. Εξ αλλου δεν περιμενα να βγαζει τρελλες επιδοσεις. Ηθελα να μην βλεπω την στοκ (μπδιααχχ), ολιγα μπασα στο σαουντρακ και ει δυνατον και κανα αλογακι. Και αυτα ακριβως μου εδωσε!

Σελίδα 3 από 22 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Καρινα Για Vstrom
    από Grammarios στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 15/11/2009, 16:44
  2. ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΓΙΑ Vstrom
    από Grammarios στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2006, 10:00
  3. λαστιχα για vstrom 1000
    από x-rider στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 22/11/2005, 07:51

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF