Σελίδα 22 από 22 ΠρώτοΠρώτο ... 12171819202122
Προβολή αποτελεσμάτων 316 έως 317 από 317

Θέμα: Aftermarket ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ για VStrom...

  1. #316
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/06/2010
    Μηνύματα
    103
    Καλα καταλαβες.Αυτα που ειπες αλλαζουν οσο για την leovince απο ομορφια ειναι λες και εβαλες εξατμιση στο παλιο σου χτ ασε που εμαθα απο πηγες οτι επειδη παει μονοκοματος ο σωληνας απο την κεφαλη να ενωθει στο Υ εχει παραπανω κραδασμους και ψιλοβρισκει κατω στα πεζοδρομια.Αλλα κατι αλλο ηθελα να σου πω γιατι να αλλαξεις αυτα τα 2 κομματακια που αφηνουμε μαμα αφου εχουν ιδια διαμετρο με την αλλη εξατμιση.Για μενα ακραπα. τελος.Για το συγκεκριμενο μηχανακι.Αν δε το πουλησω τελικα αυτη θα βαλω.

  2. #317
    Λοιπόν θα σας γράψω την εμπειρία που είχα σε Vstrom 650 με after market εξάτμιση και αυτη την στιγμή το φυσάω και δεν κρυώνει !!!

    Πριν εναν χρόνο αγόρασα μια Vstrom 650 μεταχειρισμένη με λίγα χιλιόμετρα και ηλικίας περίπου 16 μηνών !! Η μηχανή είχε πολλά εξτρά και γενικώς ήταν σε άριστη κατάσταση, στα εξτρα που είχε ήταν και η εξάτμιση..

    Εδω σαν παρένθεση να σας πω οτι εχουν περάσει κάμποσες μηχανές απο τα χέρια μου αλλά πάντα φόραγα μαμά εξάτμιση..
    Επειδή είχα και εχω το κόλλημα να θέλω οι μηχανές που έχω να μην τους παραποιώ την εμφάνιση (σε κάποιες βλέπω πολλές τσαρλατανιές και δεν μου αρέσουν) αποφάσισα να δώσω την aftermarket εξάτμιση και να πάρω την μαμά, ετσι και έκανα αφιλόκερδος (αυτη που είχα κοστίζει πάνω απο 600 €) δεν με ενδιέφερε να βγάλω λεφτά, αρκει να έκανα την μηχανή πάλι μαμά !!

    Ε τελικά έκανα την μεγαλύτερη βλακεία, η μηχανή άλλαξε προς το χειρότερο και επειδή οταν παει κάτι προς το χειρότερο και οχι προς το καλύτερο το αντιλαμβάνεσαι αμέσως την εχω ακούσει και είμαι στο ψάξιμο να την ξαναβρώ..

    Πολύ καλύτερη κατανάλωση, πολύ καλύτερο ανοιγμα στο γκάζι, πολύ καλύτερο ρεμπρίζ, μηδενική αίσθηση του βάρους, απο τότε που έβαλα την μαμά δεν μπορούσα να την πλαγιάσω όσο και πριν (μπορεί να ήταν και ψυχολογικό το τελευταίο αλλά εγω το ένιωσα)

    Όσοι λένε οτι δεν υπάρχει καμία διαφορά απλά εχουν μαύρα μεσάνυχτα οπως είχα κ εγω και την πάτησα..

    Δεν γράφω ποια aftermarket εξάτμιση είχα γιατι :
    1 ον δεν έχω εμπειρία με άλλη εξάτμιση aftermarket στην συγκεκριμένη μηχανή και
    2 ον δεν θέλω να θεωρήση κάποιος οτι κάνω διαφήμιση..

    Δεν μπορώ να βρω μεταχειρισμένη σε νορμάλ τιμή την εξάτμιση και εχω πάθει πλάκα, εδω και 6 μήνες που έκανα την παπαριά που και που ψάχνω αλλά δεν βρίσκω κάτι..

    *Α ! στα συν είναι και ο πολύ καλύτερος ήχος που είχε, τώρα νιώθω οτι φοράω εναν θερμοσίφωνα !!!

    Πάω να βάλω τα κλάματα, γεια σας !!!

Σελίδα 22 από 22 ΠρώτοΠρώτο ... 12171819202122

Παρόμοια θέματα

  1. Καρινα Για Vstrom
    από Grammarios στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 15/11/2009, 16:44
  2. ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΓΙΑ Vstrom
    από Grammarios στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2006, 10:00
  3. λαστιχα για vstrom 1000
    από x-rider στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 22/11/2005, 07:51

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF