Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 37

Θέμα: Aprilia Caponord 1200

  1. #16
    Nαι ρυθμίζεται , λόγο βαλιτσών .

    Έχει τη χαμηλή και τη ψηλή ας πούμε .

    Στη χαμηλή μπαίνει απαραίτητα , για να κουμπώσουν οι βαλίτσες .
    Αν δεν κατέβει δλδ δεν μπαίνει η μία βαλίτσα .

  2. #17
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ichigo Προβολή μηνύματος
    Ένας από τους λόγους που το έχω στις επιλογές μου, πέρα από ότι είναι καραμ0υν@ρος και ναι το θέλω σε ασπρούλι :a07:, είναι και ο κινητήρας δλδ ΔΕΝ είναι πουσαρισμένος από την Aprilia οπότε δεν πιστεύω πως έχω κάτι να φοβάμαι. Τώρα τις καφενειακές τύπου συζητήσεις τύπου παρε Ιάπωνα blah blah :a16: που πας να μπλέξεις κλπ τις ακούω βερεσέ. Τα ίδια άκουγα όταν πήρα ιταλικό σκούτερ, το τι άκουσα από τον περίγυρό μου δεν περιγράφεται, anyway σε λίγο θα κλείσω ένα ευτυχισμένο χρόνο μαζί του με πολλά χλμ.

    Και μια παρένθεση εδώ προς Terens και λοιπούς: Αν είσαι μερακλής με το όχημά σου και ξέρεις να το ακούς, να βλέπεις, να ενημερώνεσαι και να διαβάζεις για τα χούγια του KAI ΠΡΟΠΑΝΤΩΝ ΝΑ ΤΟ ΣΥΝΤΗΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ είσαι μια χαρά. Και όσο να ναι petrolhead είμαι με ότι όχημα και αν έχω/είχα μέχρι στιγμής. Η γενιά μου επίσης έχει το Internet οπότε πολλές κακοτοπιές μπορούν να αποφευχθούν και μπορείς να βρεις και πολλά how-to.

    Είδα και τα specs του FJ09 στην EICMA δε μου κανε κούκου. Για τυπικό all rounder το βλέπω αν και βελτιωμένο αρκετά αλλά μόνο που θα χει τι ρετσινιά του TDM όχι ευχαριστώ . To Versys είναι ποιο συμπαθές αλλά το όνομα Kawasaki δεν το χα και ποτέ σε ιδιαίτερη υπόληψη. Άσε που θα βλέπω το Capo και θα χτυπιέμαι που δεν έκανα την υπέρβαση να το αγοράσω όπου και απο φρένα και αναρτήσεις είναι ποιο ολοκληρωμένο απ όλα αυτά.

    Με την εξάτμηση έχω μόνο μια ένστασις... Παίζει να βρίσκει εύκολα κάτω όταν έχεις βαλίτσες αλλά δε νομίζω ότι θα με χαλάσει και πολύ
    Σύμφωνα με αυτά που γράφεις , σε κόβω για έτοιμο ...
    οπότε βουρ στο ψαχνό .

  3. #18
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ichigo Προβολή μηνύματος
    ...
    Και μια παρένθεση εδώ προς Terens και λοιπούς: Αν είσαι μερακλής με το όχημά σου και ξέρεις να το ακούς, να βλέπεις, να ενημερώνεσαι και να διαβάζεις για τα χούγια του KAI ΠΡΟΠΑΝΤΩΝ ΝΑ ΤΟ ΣΥΝΤΗΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ είσαι μια χαρά. Και όσο να ναι petrolhead είμαι με ότι όχημα και αν έχω/είχα μέχρι στιγμής. Η γενιά μου επίσης έχει το Internet οπότε πολλές κακοτοπιές μπορούν να αποφευχθούν και μπορείς να βρεις και πολλά how-to.

    Είδα και τα specs του FJ09 στην EICMA δε μου κανε κούκου
    ...
    Οταν ομως ξερεις απο μηχανακι δεν ψωνιζεις με τα σπεκς
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  4. #19
    Squadra Puzzola Το avatar του/της Ichigo
    Εγγραφή
    17/07/2005
    Μηνύματα
    1.429
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Οταν ομως ξερεις απο μηχανακι δεν ψωνιζεις με τα σπεκς
    Γιατί ρε ΔόΧτωρα το χει φέρει καμιά αντιπροσωπεία; Ας το φέρει να το δοκιμάσουμε έστω για ένα TD.

    Και γιατί να διαφέρει από τα υπόλοιπα σε αυτά τα λ7 που θα κοστίζει;; Δε θα θέλει κανά 2000αρο σε περιφερειακά και μόντες για να πλησιάσει αυτά που θέλει να ανταγωνιστεί;
    Salentu. Lu Sule Lu Mare Lu Ientu.

    Et quacumque viam dederit fortuna sequamur
    "Conservatives are not necessarily stupid, but most stupid people are conservatives."

  5. #20
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ichigo Προβολή μηνύματος
    Γιατί ρε ΔόΧτωρα το χει φέρει καμιά αντιπροσωπεία; Ας το φέρει να το δοκιμάσουμε έστω για ένα TD.

    Και γιατί να διαφέρει από τα υπόλοιπα σε αυτά τα λ7 που θα κοστίζει;; Δε θα θέλει κανά 2000αρο σε περιφερειακά και μόντες για να πλησιάσει αυτά που θέλει να ανταγωνιστεί;
    Τι σε κανει να πιστευεις οτι το απριλια δεν θα θελει κανα 2000ρο σε μοντες? Αν μη τι αλλο, το γιαμαχα δεν θα θελησει τιποτε στον κινητηρα. Του καπο πρεπει να ειναι ταφος συγκριτικα και ειναι και 60 κιλα βαρυτερο. Επισης πρεπει να καιει τον αμπακο. Και εγω το γουσταρα, αλλα δεν νομιζω να ειναι και η καλλιτερη αγορα πλεον.

    Περι κ@βλας ομως δεν τιθεται λογος, αλλα η κ@βλα δεν σηκωνει συζητηση....
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  6. #21
    Squadra Puzzola Το avatar του/της Ichigo
    Εγγραφή
    17/07/2005
    Μηνύματα
    1.429
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Τι σε κανει να πιστευεις οτι το απριλια δεν θα θελει κανα 2000ρο σε μοντες? Αν μη τι αλλο, το γιαμαχα δεν θα θελησει τιποτε στον κινητηρα. Του καπο πρεπει να ειναι ταφος συγκριτικα και ειναι και 60 κιλα βαρυτερο. Επισης πρεπει να καιει τον αμπακο. Και εγω το γουσταρα, αλλα δεν νομιζω να ειναι και η καλλιτερη αγορα πλεον.

    Περι κ@βλας ομως δεν τιθεται λογος, αλλα η κ@βλα δεν σηκωνει συζητηση....
    1200 είναι όλο και κάτι θα καίει. Άλλωστε η βενζίνη σε οποιοδήποτε μηχανάκι είναι η κορυφή του παγόβουνου από άποψη εξόδων. Τα 125 CV του capo για μένα είναι μια χαρά. 240 τελική δίνει ο κατασκευαστής 200 στην έκδοση travel με βαλίτσες πάνω. Το βάρος είναι 214kg στο απλό και 228kg στην έκδοση travel απουσία υγρών. Οπότε υπολογίζω καμια 250αρα το απλό και γυρω στα 260-270 το travel με φουλ τεπόζιτα γεμάτο και βαλίτσες πάνω. Το άλλο είναι 210kg πλήρες αλλά αυτό δε μου λέει και πολλά. Για τουρισμό το θέλω όχι για μανούβρες στην πόλη.

    Δεν αντιλέγω ότι ο τρικύλινδρος της Yamaha-που σημειωτέον δεν έχει περπατήσει πολύ ακόμα- δε θα κάνει τίμια για τα λ7 του αυτά που πρέπει να κάνει αλλά δε θα ήθελα να βλέπω το Capo και κάθε Capo και κάθε ΚΤΜ ολοκληρωμένα από στήσιμο και να ονειρεύομαι τις Brembo και τα λογής μπλιμπλίκια που εγώ ποτέ δε θα χω. Το ζω εδώ και χρόνια με το κατά τ` άλλα υπέρ του δέοντος τίμιο Bandit από το οποίο είμαι ευχαριστημένος αλλά ένα ελατηριάκι μπροστά αναγκάστηκα να το αλλάξω με γραμμικό και ποιο σκληρό. Τα φρένα του με μια καλή εξαέρωση επίσης λειτουργούν μια χαρά αλλά Brembo δεν είναι . Γενικά εμείς εδώ στην Ελλάδα έχουμε χούι τη γιαπωνεζοπληξία μήπως να ξεφεύγαμε λίγο;;

    ευτυχώς που δεν πήρα SH μόνο αυτό...
    Salentu. Lu Sule Lu Mare Lu Ientu.

    Et quacumque viam dederit fortuna sequamur
    "Conservatives are not necessarily stupid, but most stupid people are conservatives."

  7. #22
    Κοιταξτε σε μερικα χρονια να βγει value for money το 1200 (οπως το 1000) μπας και το τσιμπισουμε. Ειδικα εκεινο το Rally που ειναι μουρλια.
    Aprilia SXV 5.5 Rulesssssssssss

  8. #23
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.660
    https://www.youtube.com/watch?v=X2CB88rTyyU
    παρε φιλε,ωραια πραγματα
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  9. #24
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    δεν ξερω γιατι αλλα οπως το βλεπω μου βγαζει ενα:ειμαι μαουνα και φαινομαι!βεβαια δεν το εχω δει απο κοντα και εσυ δεν εισαι εγω,αλλα λεμε...
    το ζουπερ τενερε και το καινουργιο στρωμα το 1000(μιας και για το καβα ειπες οτι δεν ψηνεσαι)δεν τα βαζεις με τπτ στο παιχνιδι;το λεω επειδη ειναι σε αυτα τα λεφτα.
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  10. #25
    Squadra Puzzola Το avatar του/της Ichigo
    Εγγραφή
    17/07/2005
    Μηνύματα
    1.429
    Πάσης φύσεως ιάπωνες αποκλείονται!
    Salentu. Lu Sule Lu Mare Lu Ientu.

    Et quacumque viam dederit fortuna sequamur
    "Conservatives are not necessarily stupid, but most stupid people are conservatives."

  11. #26
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ichigo Προβολή μηνύματος
    Πάσης φύσεως ιάπωνες αποκλείονται!


    Ωχ. Σου ερχεται
    Aprilia SXV 5.5 Rulesssssssssss

  12. #27
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ichigo Προβολή μηνύματος
    Πάσης φύσεως ιάπωνες αποκλείονται!

    τοτε να ευχηθω με το καλο και θα περιμενουμε νεα....
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  13. #28
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akis_trevor Προβολή μηνύματος
    δεν ξερω γιατι αλλα οπως το βλεπω μου βγαζει ενα:ειμαι μαουνα και φαινομαι!βεβαια δεν το εχω δει απο κοντα και εσυ δεν εισαι εγω,αλλα λεμε...
    το ζουπερ τενερε και το καινουργιο στρωμα το 1000(μιας και για το καβα ειπες οτι δεν ψηνεσαι)δεν τα βαζεις με τπτ στο παιχνιδι;το λεω επειδη ειναι σε αυτα τα λεφτα.
    Το χαλβαδιαζα κανα μισαωρο.Δεν ειναι μαουνα.

  14. #29
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος
    Το χαλβαδιαζα κανα μισαωρο.Δεν ειναι μαουνα.
    μπορει...δεν το εχω δει απο κοντα...απτις φωτος μου φαινεται να ειναι πολυ μακρυ.λιγη σημασια εχει
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  15. #30
    papoy Το avatar του/της Viking
    Εγγραφή
    07/04/2008
    Μηνύματα
    657
    Εγώ θα κοιτούσα κι εδώ. Είναι στοκ, με φουλ εξοπλισμό και δέχονται και προσφορές γιατί δεν φεύγει με τίποτα.

    http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/3592730/

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Aprilia Caponord 1200
    από Ktm.Prestige στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 01/04/2014, 18:45
  2. Aprilia Caponord 1200
    από DrBig στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 67
    Τελευταίο μήνυμα: 05/06/2013, 12:44
  3. Aγορά Aprilia Caponord
    από karas78 στο forum Aprilia
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 30/01/2006, 00:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF