Σελίδα 4 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 95

Θέμα: INDIA 2 ...the sequel

  1. #46
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος

    Υ.Γ. Βασίλη, (uriah) αυτός ο....καραβίσιος .....ΠΩΣ φτιάχνεται;
    Είναι λίγο πολύπλοκο ...αλλά με τον καιρό τα κατάφερα!

    Σ' ένα ποτήρι βάζεις μέχρι τη μέση νερό. Ρίχνεις μέσα 1 φακελάκι νεσκαφέ κι ένα φακελάκι ζάχαρη. Τα ανακατεύεις με οτιδήποτε και είναι έτοιμος ο καραβίσιος.

    Σημείωση1 Αντί ποτηρίου μπορείς να χρησιμοποιήσεις άδειο πλαστικό μπουκαλάκι, το οποίο προσφέρεται και για φραπεδιέρα.
    Σημείωση2 Μπορείς να κάνεις και διαφορετικούς συνδυασμούς δηλ. 2 καφέ-1 ζάχαρη, 2 καφέ-2 ζάχαρη και ούτω καθεξής...


  2. #47
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Βασιλη...

    Σε διαβαζω και μου ερχονται στο μυαλο οι δικες μου (οχι μοτοσυκλετιστικες) ιστοριες στο Mumbai, Kandla, GOA

    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  3. #48
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.123
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Uriah Heep Προβολή μηνύματος
    Είναι λίγο πολύπλοκο ...αλλά με τον καιρό τα κατάφερα!

    Σ' ένα ποτήρι βάζεις μέχρι τη μέση νερό. Ρίχνεις μέσα 1 φακελάκι νεσκαφέ κι ένα φακελάκι ζάχαρη. Τα ανακατεύεις με οτιδήποτε και είναι έτοιμος ο καραβίσιος.

    Σημείωση1 Αντί ποτηρίου μπορείς να χρησιμοποιήσεις άδειο πλαστικό μπουκαλάκι, το οποίο προσφέρεται και για φραπεδιέρα.
    Σημείωση2 Μπορείς να κάνεις και διαφορετικούς συνδυασμούς δηλ. 2 καφέ-1 ζάχαρη, 2 καφέ-2 ζάχαρη και ούτω καθεξής...



    Άρα, με τον όρο "καραβίσιος" εννοούμε τον χύμα και όπως νάναι προχειροφτιαγμένο καφέ!
    Η πλάκα είναι ότι εκεί είχε πάει το μυαλό μου, ψαράς καθώς είμαι, έτσι τον φτιάχνουμε στην βάρκα όταν φεύγουμε αξημέρωτα......

    thanks, man
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  4. #49
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    keep posting karntasi...

  5. #50
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.440
    RIDE MORE TALK LESS

  6. #51
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    keep posting karntasi...
    Γράφω...
    Εντός της ημέρας θα ανεβάσω το 3ο επεισόδιο με τίτλο:"σκούπισε τα πόδια σου και πέρασε"...

    stay tuned

  7. #52
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731


    MADE IN JAPAN 日本製

  8. #53
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.123
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος


    X2
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Uriah Heep Προβολή μηνύματος
    Γράφω...
    Εντός της ημέρας θα ανεβάσω το 3ο επεισόδιο με τίτλο:"σκούπισε τα πόδια σου και πέρασε"...

    stay tuned

    ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ

    προσεξε μονο για να μην σε συρουν στα δικαστηρια για κλοπη πνευματικων δικαιωματων, μπορεις να το τροποποιησεις λιγο σε "πλυνε τα λαστιχα και περασε"...

  10. #55
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ

    προσεξε μονο για να μην σε συρουν στα δικαστηρια για κλοπη πνευματικων δικαιωματων, μπορεις να το τροποποιησεις λιγο σε "πλυνε τα λαστιχα και περασε"...
    No problem...
    Το αναφέρω ως "Παντελίδειον στιχούργημα".

  11. #56
    Package no3

    7 το πρωί. Καραβίσιος, παστέλι, ανοιγμένος Lonely Planet στην επαρχία Haryana. Προορισμός το Chandigarh (κοινή πρωτεύουσα του Punjab και Haryana), γύρω στα 275 χλμ. και βλέπουμε...
    7.30' είμαι στο δρόμο. Η κίνηση είναι εφιαλτική και με ακραίο κυκλοφοριακό αυτισμό. Στόχος να βγώ απ' το Δελχί και να πιάσω την θρυλική Grand Trunk road, έναν από τους αρχαιότερους δρόμους που συνέδεε το Μπαγκλαντές με το Πακιστάν. Δεν χρησιμοποιώ gps από την εποχή του ..."στρατηγού ανέμου" και σε κάθε φανάρι φωνάζω σε αυτοκίνητα και μηχανάκια ..."Chandigarh!" και "Grand Trunk!" Ακολουθώ το νεύμα κι όπου βγεί...
    Χάνομαι σε πλατείες... Ξαναμπαίνω μαγικά στο παιχνίδι! Με μισοάδειο σακίδιο στην πλάτη, πάνω στην χαμηλή κι ελαφριά Bullet, χωρίς βαλίτσες και με θόρυβο να προκαλεί έξαρση στα κράσπεδα, αντέχω στις σφήνες και τα κλεισίματα των Ινδών, που οδηγούν σαν ημιπαράφρονες καμικάζι καθέτου εφορμήσεως.
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων HPIM0018.jpg‎   HPIM0031.jpg‎   HPIM0128.jpg‎  

  12. #57
    Κατά τις 9 παρά, βγαίνω στον αυτοκινητόδρομο, με τον τσαμπουκά περντέ πιλάφ! Βρίσκομαι μόνος, σε αμηχανία μπροστά στο άγνωστο, που δεν καταδέχεται υπερφίαλες κομπορρημοσύνες και ντελίβερι ταξιδιωτικών ριπόρτς μοτοσυκλετιστικού body building.
    Ανοίγω το γκάζι, συγκεντρώνομαι στην οδήγηση κι αρχίζω να νοιώθω το ταξίδι με όλους τους πόρους του κορμιού μου...
    ...όταν ένα σαράβαλο φουργκόν -καμιά 50αριά χλμ πριν τη Chandigarh- με κλείνει ξαφνικά από τα δεξιά, αγγίζω τη μανέτα του φρένου κόβοντας ελαφρά προς τ' αριστερά, πατάω μια φρέσκια σβουνιά και γλιστρώντας βγαίνω στο χωμάτινο έρεισμα του δρόμου. Σ' εκείνο το σημείο το έδαφος είναι αμμώδες και κατηφορικό. Πέφτω στ' αριστερά με μικρή ταχύτητα. Με την κλήση του εδάφους προς τα χωράφια και τη βοήθεια των προστατευτικών σιδεριών, η μηχανή τουμπάρει, σπάνε τα καθρεφτάκια και στραβώνει η μανέτα του συμπλέκτη.
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων HPIM0149.jpg‎   HPIM0152.jpg‎   HPIM0039.jpg‎  
    Τελευταία τροποποίηση από Uriah Heep; 29/01/2015 στις 20:14.

  13. #58
    Ξαφνιασμένος και σε φάση ψαϊκολότζικαλ κολάψους, βρίσκομαι ο μισός κάτω από τη μηχανή. Τραβιέμαι απότομα γιατί βλέπω από το καπάκι του ντεπόζιτου να τρέχει η βενζίνη κρουνηδόν. Σηκώνω τη μηχανή και τη στηρίζω στον πλαγιοστάτη. Δεν έχει σταματήσει κανένας οδηγός... Ευτυχώς δεν χρειάζεται.
    Με τρεμάμενο χέρι πατάω το κουμπί της μίζας. 3-4 μιζιές και τελικά παίρνει μπροστά. Βάζω και μια ταχύτητα. Όλα καλά και με τον συμπλέκτη. Σβήνω. Αυτή η ελευθεριάζουσα αντίληψη των Ινδών, για την χρήση των λωρίδων κυκλοφορίας και την προτεραιότητα, έχει πλέον ξεφύγει από τη σφαίρα του φολκλόρ κι αρχίζει ν' αγγίζει τις παρυφές της εγκληματικής πράξης με ενδεχόμενο δόλο.
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων HPIM0158.jpg‎   HPIM0165.jpg‎   HPIM0176.jpg‎  

  14. #59
    Ξέρω ότι κάνω το καλύτερο δυνατό. Ξέρω ότι δεν έφταιγε το κλείσιμο του Ινδού, αλλά η γκαντεμιά να πατήσω πάνω στον ελιγμό, την φρέσκια ήδη πατημένη σβουνιά. Ξέρω απ' το προηγούμενο ταξίδι μου στην Ινδία, όλες τις ...στάσεις του οδηγικού σεξ στην κυκλοφοριακή παρτούζα. Ξέρω ότι πρέπει να κρατήσω ζεστά τα ταξιδιωτικά ρεφλέξ και να ολοκληρώσω αυτό που άρχισα...
    Τα πράγματα είναι απλά. Οι δρόμοι της Haryana, Punjab, Himachal Pradesh και Uttar Pradesh είναι μπροστά μου...
    "Σκούπισε τα πόδια σου και πέρασες" είπα μέσα μου ...κατά το Παντελίδειον στιχούργημα, τινάζοντας τις σκόνες και τα χώματα απ' τα μπατζάκια του παντελονιού κορντούρα και πατάω τη μίζα...
    Είμαι πάλι στον Grand Trunk road. Εκεί που η οδήγηση δεν φοράει ζώνη αγνότητος...
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων HPIM0181.jpg‎   HPIM0185.jpg‎   HPIM0210.jpg‎  

  15. #60
    Θέλω διακαώς έναν καραβίσιο να στανιάρω από το σοκ αλλά δεν είμαι σε καλό σημείο.
    2-3 χιλιόμετρα παρακάτω σταματάω σ' ένα από τα κλασικά ημιυπαίθρια εστιατόρια του δρόμου.
    Μπουρμπουριστά καζάνια, τηγάνια να τσιρτσιρίζουν με διάφορες κροκέτες, τεράστια τηγάνια με noodle, αχνιστά φακόρυζα, σάλτσες και μυρωδιές από μπαχάρια να σΕ φεύγει ο τάκος...
    Καμιά 15αριά φορτηγατζήδες περιμένουν να σερβιριστούν σ' έναν μεγάλο πάγκο. Μπαίνω στη σειρά. Το ταξίδι είναι μια ψευδαίσθηση. Οι τοπικές γεύσεις, μια γοητευτική πλάνη... Κι ο πραγματικός ταξιδευτής είναι πάντα έτοιμος να αυτοπλανηθεί... Έδειξα -με κανιβαλίζουσα διάθεση- στον Ινδό μάγειρα μια στίβα με λαχανοκροκέτες κι ένα δίσκο με το κλασικό thali, σε μια συμβολική κίνηση προς τους επουράνιους εισαγγελείς Βράχμα, Βισνού και Σίβα ότι εάν δεν έχω την εύνοιά τους, είμαι αποφασισμένος να "την κάνω" χορτάτος...
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων HPIM0227.jpg‎   HPIM0240.jpg‎   HPIM0252.jpg‎  
    Τελευταία τροποποίηση από Uriah Heep; 29/01/2015 στις 20:18.

Σελίδα 4 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. υπουργάρα ΙΙ (the sequel)
    από BLACKGAS στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2011, 10:26
  2. Understanding the "Orgasm"
    από dela στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 23/03/2008, 18:43
  3. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 25/07/2007, 17:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF