Σελίδα 38 από 137 ΠρώτοΠρώτο ... 2833343536373839404142434888 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 556 έως 570 από 2046

Θέμα: Habemus Papam

  1. #556
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    @Μπομπ όταν αναπαράγεις την εξυπνάδα που είναι βασική πολιτική θέση του συγκεκριμένου κόμματος, λίγο με ανησυχείς, ότι και αν αναπνέεις.



    Στεφ επειδή για βλάκα δεν σε έχω, ξαναδιάβασε τι λέω αλλά και τι λες και εσύ.
    ΕΧΟΥΜΕ. Δεν έχει σημασία πως τα βρήκαμε, ΕΧΟΥΜΕ. Άρα ΕΧΟΥΜΕ να χάσουμε. Και τα γερόντια που λες και όλοι όσοι είναι "φορτωμένοι σπίτια αυτοκίνητα μηχανές", ΕΧΟΥΝ να χάσουν περιουσιακά στοιχεία ακόμα, δεν είναι στο τίποτα στο πουθενά στην είσοδο της πολυκατοικίας, στην στοά στο κέντρο πάνω σε χαρτόκουτα με ένα κυπελλάκι για ότι ψιλά περισσεύουν από όποιον περάσει.
    Βρέθηκα κέντρο την Κυριακή και ντράπηκα που ερχόμουν από φαγητό και πήγαινα για μιά μπύρα να δω φίλους μετά την "διαμαρτυρία"/"υποστήριξη" γιατί στα πέριξ της πλατείας Συντάγματος μπαράκια ήταν νεολαίοι χαμογελαστοί και τραλαλά και απ' έξω από το μπαρ κοιμόταν κόσμος. Και επίσης δεν τα έχω κλέψει όσα έχω αλλά νιώθω άσχημα συχνά γιατί ΕΧΩ και γκρινιάζω γιατί κινδυνεύω να χάσω μέρος αυτών που έχω ενώ άλλοι δεν έχουν ούτε καν τα "αυτονόητα".

    Την αλαζονεία του "δεν έχω τι να χάσω" δεν την έχω και απορώ με όσους την έχουν, ενώ έχουν.
    Εχω την αλαζονεία του πούλησα τα μηχανάκια μου για να ζήσω.
    Έχω την αλαζονεία του έβαλα το αμάξι πωλητήριο.
    Έχω την αλαζονεία ότι 2 χρόνια δεν μου περισσεύουν να φτιάξω το bandit και ένα χρόνο το RMX που τα δύο μαζί κόστισαν λίγο πάνω απ τα 500 .
    Έχω την αλαζονεία να χρωστάω ενα σπίτι μέχρι να ψοφήσω.
    Αυτήν την αλαζονεία έχω.
    Και αν τα βρίσκεις πάλι δακρύβρεχτα στα @@ μου. Οκ?
    Η μήπως δεν πρέπει να έχω πολιτική γνώμη και άποψη επειδή είμαι ένστολος?
    Και εσυ που κόπτεσαι για τους άστεγους και ένιωσες άσχημα που τούς είδες, ας έδινες το πιάτο σου να χορτάσει κανένας άστεγος.
    Τις φανφάρες αστες ,χορτάσαμε και από αυτές

  2. #557
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    @Μητσος: Το μονο που εχεις να χασεις και θα πρεπει να σε ανησυχει ειναι το πως να συντηρεις την οικογενεια. Τα υπολοιπα ειναι σιδερα και τουβλα και λιγη σημασια εχουν.

    @Αμυρου: Την καταργηση του "Δουβλινου" προτεινουν και πολλα κομματα και σχηματα της Αριστερας. Δεν ειναι καποια πολιτικη εφευρεση της ακροδεξιας. Επισης μπες youtube και γραψε vice europe or die και δες το. Ειναι ενα ντοκυμαντερ σε 4 μερη. Θα δεις τι ακριβως κανει η συνθηκη αυτη.
    MADE IN JAPAN 日本製

  3. #558
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Πως το λεγε ο πλιατσικας;
    Αδυναμος να προσκυνας,αυτους που σε ληστευουν...
    Καποιοι εχουν λιγοτερα,καποιοι περισσοτερα,καποιοι προλαβαν να φτιαξουν εστω κι ενα σπιτι,εστω και με δανειο,καποιοι δεν προκειται ουτε ζωγραφιστο να το δουν....
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  4. #559
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/11/2009
    Μηνύματα
    892
    μαλιστα.....
    περαστικα!μας..
    http://youtu.be/bT91hJKTXuY?t=1s
    Θα τον μεθύσουμε τον ήλιο σίγουρα ΝΑΙ.....

  5. #560
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.844
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    Εχω την αλαζονεία του πούλησα τα μηχανάκια μου για να ζήσω.
    Έχω την αλαζονεία του έβαλα το αμάξι πωλητήριο.
    Έχω την αλαζονεία ότι 2 χρόνια δεν μου περισσεύουν να φτιάξω το bandit και ένα χρόνο το RMX που τα δύο μαζί κόστισαν λίγο πάνω απ τα 500 .
    Έχω την αλαζονεία να χρωστάω ενα σπίτι μέχρι να ψοφήσω.
    Αυτήν την αλαζονεία έχω.
    τα @@ μου.
    Η εφορία τα ξέρει όλα αυτά?

  6. #561
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Γιατί ρε σύντροφε Αλέξη ατυχές το σκίτσο της Αυγής με τον Σόϊμπλε ντυμένο ναζί; Τους δε Γερμανούς γιατί τους πείραξε το σκίτσο, αυτοί πριν λίγο καιρό (κι εσύ μαζί) δεν κόπτονταν για την ελευθερία της έκφρασης, αυτοί πριν λίγες εβδομάδες δεν ωρύονταν μαζί με τους άλλους Je suis Charlie and kiss my ass; Μπαρούμ Ιχ μπίν Σαρλί αλλά νέϊν ίχ μπίν Αβγκί; Έτσι κουβέντα να γίνεται, να περνάει κι η ώρα...
    Το "λυπαμαι τους Ελληνες" δεν ειναι εξευτελισμος?Ολες οι γελιογραφιες που ξεφτυλιζουνε την χωρα μας,δεν τον ενοχληασανε ,η πηρε αποστασεις και δεν το γνωριαζω?

    Σιγα μην ενοχληθηκε,του εχουν κανει και χειροτερα.

  7. #562
    kawasaκικο μελος Το avatar του/της KAWAMANRIDER
    Εγγραφή
    19/04/2013
    Μηνύματα
    362
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimmie_72 Προβολή μηνύματος
    Δεν θέλω να σε στενοχωρήσω αλλά ταυτόχρονα με την εξέγερση εγκαταστάθηκαν και οι απολυταρχίες. Ειδικά η Ισπανική που αναφέρει ο καβαμαν ως πρότυπο εκδηλώθηκε το 1936 και το 1936 εγκαταστάθηκε και η δικτατορία του Φράνκο.
    το εγραψα ηδη πιο πριν οτι η ισπανικη τελειωσε σχετικα νωρις , γιατι εχασαν οι αριστεροι , οι λογοι για τους οποιους εχασαν ενω θα μπορουσαν τελικα να κερδισουν ειναι πολυ μεγαλο κεφαλαιο για να αναλυθει και ιστορικο διδαγμα για τους λαους αλλα δεν ειναι επι του παροντος
    "Sensational Lightweight TT victory for Hillier !!! "
    http://www.youtube.com/watch?v=Wf4bXFOg8JQ
    "baby life's too short" ...........
    http://www.youtube.com/watch?v=jiKHtopGPBk

  8. #563
    kawasaκικο μελος Το avatar του/της KAWAMANRIDER
    Εγγραφή
    19/04/2013
    Μηνύματα
    362
    μας συμφερει πραγματικα αν βγουμε απο το ευρω ή οχι ή αν θα μεινουμε στην εοκ , δεν ξερω τι ειναι καλυτερο απο τα δυο αυτην την δεδομενη στιγμη , για μενα ενα ειναι σημαντικο , ο λαος αν θελει μπορει να ειναι ισχυρος , λαικη κυριαρχια και θεληση , αυτοδιαθεση , αληλλεγγυη , κανενας αστεγος αλλα και κανενας πλουσιος , οφειλει ο λαος που κατεχει να συμμετεχει αυτοβουλα αληλλεγγυα στους συνανθρωπους του και για να μην αδικησω κανεναν , αυτο ιστορικα στην ελλαδα εχει γινει σε αγωνες εθνικοαπελευθερωτικους και εθνικης αντιστασης που και οι ευποροι πολιτες συμμετειχαν και διαθεσαν την περιουσια τους για τον λαο , καποιοι μαλιστα τα εδωσαν ολα , αυτο εννοω ενωμενος λαος ,

    προφανως συμφωνω και δεν πεταω στα συννεφα και δεν ξερω πραγματικα τι θα ξημερωσει , ισως ο λαος - και δεν εννοω μονο τους αριστερους - δεν ειναι ετοιμος να ερθει σε κατα μετωπο ριξη και μια ομαλη διαχειρηση αλλα με συμβιβασμους ειναι η καλυτερη λυση τωρα που μιλαμε , αυτο κανει αυτη την στιγμη το συριζα και παραμενω επιφυλακτικος για τους δικους μου ιδεολογικους λογους και το καλυτερο για το συνολο του ελληνικου λαου , αλλα οσο προβαλουμε αντισταση με ρεαλιστικα και εφαρμοσιμα επιχειρηματα ισως ειναι η καλυτερη λυση , δεν ξερω αν υπαρχει ανωδυνη λυση για το συνολο του λαου οπως και να το δεις αλλα αν ειναι να φαγωθει κατι , ας φαγωθει απο πανω προς τα κατω , δυστυχως ομως οι αποικιοκρατες ειναι που δεν κανουν ουτε βημα πισω , θελουν να εφαρμοσουμε το προγραμμα τους με το στανιο , καμμια λογικη οι ξεφτιλες

    επισης , οχι ρε π@υστη προκοπη για προεδρο , ελεος , ποσο νερο ακομα στο κρασι , κι αλλος συμβιβασμος για το κοινο καλο , υπομονη
    "Sensational Lightweight TT victory for Hillier !!! "
    http://www.youtube.com/watch?v=Wf4bXFOg8JQ
    "baby life's too short" ...........
    http://www.youtube.com/watch?v=jiKHtopGPBk

  9. #564
    kawasaκικο μελος Το avatar του/της KAWAMANRIDER
    Εγγραφή
    19/04/2013
    Μηνύματα
    362
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimmie_72 Προβολή μηνύματος
    Οι προλετάριοι δεν έχουν να χάσουν τίποτα εκτός από τις αλυσίδες τους.
    Karl Marx ( 1818-1883 , Γερμανός φιλόσοφος)



    κρύβε λόγια εσύ, δεν κάνει να εκδηλώνεσαι
    με προλαβες , συντροφος κι ο σουτερ , εκδηλωθηκε
    "Sensational Lightweight TT victory for Hillier !!! "
    http://www.youtube.com/watch?v=Wf4bXFOg8JQ
    "baby life's too short" ...........
    http://www.youtube.com/watch?v=jiKHtopGPBk

  10. #565
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KAWAMANRIDER Προβολή μηνύματος
    με προλαβες , συντροφος κι ο σουτερ , εκδηλωθηκε
    αυτα κανει ο Συριζας και μας εχει καταμπερδεψει ολους

  11. #566
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KAWAMANRIDER Προβολή μηνύματος

    επισης , οχι ρε π@υστη προκοπη για προεδρο , ελεος , ποσο νερο ακομα στο κρασι , κι αλλος συμβιβασμος για το κοινο καλο , υπομονη
    με Παππούλια ΠτΔ υπογράφηκαν όλα, δεν διεφώνησε σε τίποτα, δεν μίλησε ούτε για τις προκλήσεις στο Αιγαίο, ούτε για τις προσβολές από τους "εταίρους" μας, ούτε για την κατάντια του λαού που εκπροσωπεί, τη φτώχεια, την ανέχεια κλπ...
    κατά την παροιμία λοιπόν... "έμεινε Προκόπης!"
    Ε να ο Προκόπης τώρα θα προσωποποιήσει τον πολύ νευραλγικό, καίριο, και "σημαντικό" ρόλο του "αγάλματος" που λέγεται ΠτΔ...

  12. #567
    και κάτι ακόμα....


    με εκνευρίζει αφάνταστα που παντού σε όλα τα παπαγαλάκια, εθνικά και διεθνή μέσα "ενημέρωσης" μοστράρει η λέξη GREXIT...
    Για να βγει η Ελλάδα από το Ευρώ πρέπει να αποσυρθεί η ίδια η χώρα. Κανένας Σόιμπλε και κανένας πουστ@ρ@ς δεν μπορεί να μας εξώσει από την νομισματική ένωση αν δεν το αιτηθούμε εμείς οι ίδιοι. Όμως αυτό που κάνουν και είναι η αιτία που εξοργίζομαι, είναι ότι χρησιμοποιούν τα παπαγαλάκια ακόμα και μέσα στη χώρα, για να επηρεάσουν τους καταθέτες να αποσύρουν τις καταθέσεις τους από τις τράπεζες. Αυτό είναι μεθόδευση, και πολεμική τακτική. Και σας λέω μετά λόγου γνώσεως πως πολύς κόσμος αποσύρει καταθέσεις, αποδυναμώνοντας έτσι το τραπεζικό σύστημα της χώρας και υπονομεύοντας την οικονομία μας.
    Αν εμείς οι ίδιοι δεν τραβήξουμε το χαλί κάτω από τα πόδια μας κανένας λιγδοτάμπαρος υπάλληλος των φραγκοσαξόνων δεν μπορεί να μας εκδιώξει από το ευρώ.

  13. #568
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tsompanis
    Εγγραφή
    16/08/2009
    Μηνύματα
    469
    Καλα ρε παιδια...τον Πακη????

  14. #569
    kawasaκικο μελος Το avatar του/της KAWAMANRIDER
    Εγγραφή
    19/04/2013
    Μηνύματα
    362
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tsompanis Προβολή μηνύματος
    Καλα ρε παιδια...τον Πακη????
    ε καλα τι λεγαμε πιο πανω , ελεος , για πολυ λιξοντανιλ η φαση , κουραγιο αδερφια , ας ελπισουμε οτι ειναι για καλο , τον προκοπη ρε π@υστη , παω να ξερασω τα σωθικα μου :a04:
    "Sensational Lightweight TT victory for Hillier !!! "
    http://www.youtube.com/watch?v=Wf4bXFOg8JQ
    "baby life's too short" ...........
    http://www.youtube.com/watch?v=jiKHtopGPBk

  15. #570
    kawasaκικο μελος Το avatar του/της KAWAMANRIDER
    Εγγραφή
    19/04/2013
    Μηνύματα
    362
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stam2 Προβολή μηνύματος
    και κάτι ακόμα....


    με εκνευρίζει αφάνταστα που παντού σε όλα τα παπαγαλάκια, εθνικά και διεθνή μέσα "ενημέρωσης" μοστράρει η λέξη GREXIT...
    Για να βγει η Ελλάδα από το Ευρώ πρέπει να αποσυρθεί η ίδια η χώρα. Κανένας Σόιμπλε και κανένας πουστ@ρ@ς δεν μπορεί να μας εξώσει από την νομισματική ένωση αν δεν το αιτηθούμε εμείς οι ίδιοι. Όμως αυτό που κάνουν και είναι η αιτία που εξοργίζομαι, είναι ότι χρησιμοποιούν τα παπαγαλάκια ακόμα και μέσα στη χώρα, για να επηρεάσουν τους καταθέτες να αποσύρουν τις καταθέσεις τους από τις τράπεζες. Αυτό είναι μεθόδευση, και πολεμική τακτική. Και σας λέω μετά λόγου γνώσεως πως πολύς κόσμος αποσύρει καταθέσεις, αποδυναμώνοντας έτσι το τραπεζικό σύστημα της χώρας και υπονομεύοντας την οικονομία μας.
    Αν εμείς οι ίδιοι δεν τραβήξουμε το χαλί κάτω από τα πόδια μας κανένας λιγδοτάμπαρος υπάλληλος των φραγκοσαξόνων δεν μπορεί να μας εκδιώξει από το ευρώ.



    αυτο λες εσυ , να σου πω συννενοηση τραπεζες με επιχειρησεις με μεθοδευση για να πεσει η κυβερνηση και καποιοι γ@μημενοι επιχειρηματιες δεν πληρωνουν απο 25/01 για αυτον τον λογο , μεθοδευμενα πληρωνουν μονο τις απαραιτητες ρυθμισεις , ενω πριν τα ακουμπαγανε μπακουι στους φορους για να στηριξουν σαμαρα , τωρα ενας επιχειρηματικος κυκλος με τραπεζικους μαζι το κανει μεθοδευμενα κατοπιν π@υστικης οδηγιας , για να αποτυχει ο τσιριζας , εχουνε καβατζωθει εννοειται οι εν λογω επιχειρηματιες , δεν εχω στοιχεια απτα γιατι προσεχουνε παρα πολυ ολα τα κονε γινονται πριβε , ελπιζω να βρω emails , το μονο που εχω προς στιγμην ειναι στο προφορικο , αλλα θα πεσει μπουνιδι που θα παει συννεφο , θα φτυσουν δοντια οι μπ@σταρδοι , οι γ@μημενοι , ενας λογος για τους οποιους εχω μεινει και εγω απληρωτος απο καποιους ειναι αυτος και επιπλεον για να τιμωρηθω , ρε γ@μημενοι δοσιλογοι ολα εδω πληρωνονται , σας τα χαριζω ρε μ@υνια αλλα κλοτσιδι θα φατε , ας μην κανει την κοτα και ο τσιριζας και θα σου πω εγω που θα πατε , υπομονη κ@νουμε μ@υνοπανα
    "Sensational Lightweight TT victory for Hillier !!! "
    http://www.youtube.com/watch?v=Wf4bXFOg8JQ
    "baby life's too short" ...........
    http://www.youtube.com/watch?v=jiKHtopGPBk

Παρόμοια θέματα

  1. habemus Papa(dima)m!!!
    από DrBig στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2011, 08:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF