Σελίδα 39 από 137 ΠρώτοΠρώτο ... 2934353637383940414243444989 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 571 έως 585 από 2046

Θέμα: Habemus Papam

  1. #571
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KAWAMANRIDER Προβολή μηνύματος
    αυτο λες εσυ , να σου πω συννενοηση τραπεζες με επιχειρησεις με μεθοδευση για να πεσει η κυβερνηση και καποιοι γ@μημενοι επιχειρηματιες δεν πληρωνουν απο 25/01 για αυτον τον λογο , μεθοδευμενα πληρωνουν μονο τις απαραιτητες ρυθμισεις , ενω πριν τα ακουμπαγανε μπακουι στους φορους για να στηριξουν σαμαρα , τωρα ενας επιχειρηματικος κυκλος με τραπεζικους μαζι το κανει μεθοδευμενα κατοπιν π@υστικης οδηγιας , για να αποτυχει ο τσιριζας , εχουνε καβατζωθει εννοειται οι εν λογω επιχειρηματιες , δεν εχω στοιχεια απτα γιατι προσεχουνε παρα πολυ ολα τα κονε γινονται πριβε , ελπιζω να βρω emails , το μονο που εχω προς στιγμην ειναι στο προφορικο , αλλα θα πεσει μπουνιδι που θα παει συννεφο , θα φτυσουν δοντια οι μπ@σταρδοι , οι γ@μημενοι , ενας λογος για τους οποιους εχω μεινει και εγω απληρωτος απο καποιους ειναι αυτος και επιπλεον για να τιμωρηθω , ρε γ@μημενοι δοσιλογοι ολα εδω πληρωνονται , σας τα χαριζω ρε μ@υνια αλλα κλοτσιδι θα φατε , ας μην κανει την κοτα και ο τσιριζας και θα σου πω εγω που θα πατε , υπομονη κ@νουμε μ@υνοπανα
    Θα συνιστουσα ψυχραιμια επι του θεματος,γιατι εχοντας πλεον μια κυβερνηση φαινομενικα αριστεριζουσας κατευθυνσης δεν σημαινει οτι θα φτασει το μαχαιρι στο κοκκαλο.
    Μεχρι στιγμης άλλα βλεπουν τα ματια μου.
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  2. #572
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    Κι εγώ θα συνιστούσα ψυχραιμία γιατί μέχρι στιγμής τα δικά μου μάτια δεν έχουν δει τίποτα αφού δεν έχουμε νομοθετικό έργο λόγω προέδρου.
    Θα πρόσθετα ακόμα ότι οι όροι αριστεροί και δεξιοί είναι πια κατά πολύ ξεπερασμένοι αφού παραπέμπουν σε άλλες εποχές.
    Θα έλεγα ακόμα -για αυτούς που εύχονται κωλοτούμπα- ότι ναι θα φάμε πολύ ξύλο και θα υποχωρήσουμε σε πάρα πολλά για τον απλό λόγο ότι σ αυτή την "διαπραγμάτευση" δεν έχουμε και πολλά να διαπραγματευτούμε.
    (Με βλέπεις πχ εμένα να διαπραγματεύομαι με το Ζαμπίδι? Τι θα του κάνω δηλαδή, θα τον ματιάσω?)
    Θέλω να πω ότι τα πράγματα παιδιά είναι πολύ σκούρα και οι Γερμανοί δεν φημίζονται για τη μεγάλη τους καρδιά.
    Αν υποθέσουμε όμως ότι ο Βαρουφάκης υπέγραφε προχτές. Θα είχε μια υπόσχεση για χαλάρωση του μνημονίου που πριν λίγες μέρες δεν υπήρχε. Άρα η υπογραφή σήμερα θα ήταν κατά κάτι πιο καλή από την προηγούμενη. Άρα ως εδώ μάλλον τα κατάφερε λίγο πιο καλά.
    Σιγά το δύσκολο θα πεις, και θα συμφωνήσω, αφού οι άλλοι δεν έβλεπαν ούτε τι υπέγραφαν τελικά.
    Για μένα το κυρίαρχο είναι να μαζευτεί η ανθρωπιστική κρίση που υπάρχει.
    Να μην υπάρχουν άστεγοι, πεινασμένοι κλπ
    Μετά βλέπουμε.
    (ή δεν βλέπουμε αν η επιλογή παραμείνει να πεθάνεις τώρα ή να πεθάνεις σ ένα χρόνο)
    Έτσι τα βλέπω εγώ αλλά ούτε οικονομολόγος είμαι, ούτε πολιτικός.
    ανανήψαντας

  3. #573
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    Κι εγώ θα συνιστούσα ψυχραιμία γιατί μέχρι στιγμής τα δικά μου μάτια δεν έχουν δει τίποτα αφού δεν έχουμε νομοθετικό έργο λόγω προέδρου.
    Θα πρόσθετα ακόμα ότι οι όροι αριστεροί και δεξιοί είναι πια κατά πολύ ξεπερασμένοι αφού παραπέμπουν σε άλλες εποχές.
    Θα έλεγα ακόμα -για αυτούς που εύχονται κωλοτούμπα- ότι ναι θα φάμε πολύ ξύλο και θα υποχωρήσουμε σε πάρα πολλά για τον απλό λόγο ότι σ αυτή την "διαπραγμάτευση" δεν έχουμε και πολλά να διαπραγματευτούμε.
    (Με βλέπεις πχ εμένα να διαπραγματεύομαι με το Ζαμπίδι? Τι θα του κάνω δηλαδή, θα τον ματιάσω?)
    Θέλω να πω ότι τα πράγματα παιδιά είναι πολύ σκούρα και οι Γερμανοί δεν φημίζονται για τη μεγάλη τους καρδιά.
    Αν υποθέσουμε όμως ότι ο Βαρουφάκης υπέγραφε προχτές. Θα είχε μια υπόσχεση για χαλάρωση του μνημονίου που πριν λίγες μέρες δεν υπήρχε. Άρα η υπογραφή σήμερα θα ήταν κατά κάτι πιο καλή από την προηγούμενη. Άρα ως εδώ μάλλον τα κατάφερε λίγο πιο καλά.
    Σιγά το δύσκολο θα πεις, και θα συμφωνήσω, αφού οι άλλοι δεν έβλεπαν ούτε τι υπέγραφαν τελικά.
    Για μένα το κυρίαρχο είναι να μαζευτεί η ανθρωπιστική κρίση που υπάρχει.
    Να μην υπάρχουν άστεγοι, πεινασμένοι κλπ
    Μετά βλέπουμε.
    (ή δεν βλέπουμε αν η επιλογή παραμείνει να πεθάνεις τώρα ή να πεθάνεις σ ένα χρόνο)
    Έτσι τα βλέπω εγώ αλλά ούτε οικονομολόγος είμαι, ούτε πολιτικός.
    Αυτο ακριβως.
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  4. #574
    kawasaκικο μελος Το avatar του/της KAWAMANRIDER
    Εγγραφή
    19/04/2013
    Μηνύματα
    362
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Θα συνιστουσα ψυχραιμια επι του θεματος,γιατι εχοντας πλεον μια κυβερνηση φαινομενικα αριστεριζουσας κατευθυνσης δεν σημαινει οτι θα φτασει το μαχαιρι στο κοκκαλο.
    Μεχρι στιγμης άλλα βλεπουν τα ματια μου.
    φιλε μου δικιο εχεις , αλλα αν εχεις ακουσει πραγματα κατ' ιδιαν οχι μονο τωρα αλλα και στις προηγουμενες εκλογες και πως τρομοκρατουσαν τους υπαλληλους τους , να αφηνουν κοσμο απληρωτο και πολλα αλλα , να σου λεει ο αλλος με υφος νυφιτσας α εγω τωρα δεν εχω να πληρωσω , δεν πληρωνω τους αριστερους , ενω πριν ενα μηνα απο τις εκλογες καιγοταν να μην αφησει τιποτα απληρωτο και ξαφνικα με την καινουρια σταση των μη πληρωμων που κραταει ως δια μαγειας να τον στηριζει η τραπεζα , ασε σου λεω ειμαι στο αμην και εγω ψυχραιμια προσπαθω να κραταω αλλα οταν σου λενε καποια πραγματα μες στην μουρη και μετα απο οτι εχω περασει λογω πολλες φορες ιδεολογικης τοποθετησης και υπερ των εργαζομενων και μαλιστα σε μια στιγμη δυσκολη για ολη την χωρα ε θες να του κανεις την μαπα κρεας τουλαχιστον
    "Sensational Lightweight TT victory for Hillier !!! "
    http://www.youtube.com/watch?v=Wf4bXFOg8JQ
    "baby life's too short" ...........
    http://www.youtube.com/watch?v=jiKHtopGPBk

  5. #575
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της skylaros
    Εγγραφή
    16/04/2011
    Μηνύματα
    726
    Ότι σου έχουν κάνει, ότι έχουν πει και ότι έχεις πει κάτσε και γράψε σε ένα χαρτί. Θα δούμε πως θα πάει το πράγμα, πολύ πιθανό να ζούμε στιγμές αξιομνημόνευτες στην ιστορία.

  6. #576
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stam2 Προβολή μηνύματος
    λιγδοτάμπαρος


    < NOT ENOUGH DATA >
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  7. #577
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος


    < NOT ENOUGH DATA >
    Πως φαινεται ο άμαθος ο ανθρωπος.....
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  8. #578
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος


    < NOT ENOUGH DATA >
    hint: Καζαντζάκης

  9. #579
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stam2 Προβολή μηνύματος
    hint: Καζαντζάκης
    Ρε κανε απευθείας παραθεση σε εργο, κεφαλαιο, τμήμα και παραγραφο να τελειώνουμε...
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  10. #580
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tsompanis Προβολή μηνύματος
    Καλα ρε παιδια...τον Πακη????
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	B-Dq4o-IIAAVY05.jpg 
Προβολές:	131 
Μέγεθος:	38,9 KB 
ID:	331405

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	B-D_uw-CEAIxUyV.jpg 
Προβολές:	131 
Μέγεθος:	45,7 KB 
ID:	331406

    MADE IN JAPAN 日本製

  11. #581
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Ρε κανε απευθείας παραθεση σε εργο, κεφαλαιο, τμήμα και παραγραφο να τελειώνουμε...
    Ο Χριστός ξανασταυρώνεται.

    Αξίζει να το διαβάσεις όλο

  12. #582
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Πάκης..... πόση ξεφτίλα πια σε αυτό το λαχματζουν..

  13. #583
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nickald
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    992
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MikeG Προβολή μηνύματος
    Πάκης..... πόση ξεφτίλα πια σε αυτό το λαχματζουν..
    Το τερμάτισαν.....

  14. #584
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Ναι γιατί η εναλλακτική του Αβραμόδουλα ήταν καλύτερη

    Πάλι καλά που είναι διακοσμητικός και βγαίνει από τη σπηλιά του δυο φορές το χρόνο ο πρόεδρας τση δημοκρατίας, γιατί τα μούτρα του Πάκη με το μαλλί μπαμπάκι μου φέρνουν αναγούλα.

  15. #585
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    μα γιαυτο δεν εβαλε ζητημα ο τσυριζα για τον προεδρα της δημοκρατιας γιατι απλα κανει τον φικο σε μια γωνια...
    αλλα νομιζω το παραγ@μησε με τον συγκεκριμενο...
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

Παρόμοια θέματα

  1. habemus Papa(dima)m!!!
    από DrBig στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2011, 08:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF