Σελίδα 4 από 137 ΠρώτοΠρώτο 1234567891454104 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 2046

Θέμα: Habemus Papam

  1. #46
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.949
    Tελικά οι Μπαλούρδοι δε θα αλλάξουν ποτέ..

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	B8ErSg4IAAAXvfb.jpg 
Προβολές:	201 
Μέγεθος:	91,3 KB 
ID:	330371
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  2. #47
    Εμ... Γιατι νομιζεις οτι χεστηκαν πανω τους με την νεα κυβερνηση...

  3. #48
    kawasaκικο μελος Το avatar του/της KAWAMANRIDER
    Εγγραφή
    19/04/2013
    Μηνύματα
    362
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el_hymador Προβολή μηνύματος
    Ρε για τη ΧΑ μιλάμε. Ναζί! Μπορεί όλοι οι άλλοι να είναι μαλάκες και μαζί και οι ψηφοφόροι τους αλλά για το συγκεκριμένο κόμμα (ο θεός να το κάνει) απλά δεν παίζει καμία απολύτως δικαιολογία. Τους είδατε από την καλή και από την ανάποδη. Δεν παίζει το "δεν ήξερα". Έχουμε στην Ελλάδα ένα 6%+ ναζιστών.-
    τελικα και εγω σε αυτο το συμπερασμα καταληγω , εχουμε ενα ποσοστο ναζι στην χωρα , πλεον δεν υπαρχουν δικαιολογιες , με διαιρεμενη την αριστερα χωρις συμπαγη λαικη βαση να τους ποδοπατησει και να τους εξαφανισει εντελως , κρυβονται μεσα στην αστικη "δημοκρατια" τα μ@υνοσκυλα
    "Sensational Lightweight TT victory for Hillier !!! "
    http://www.youtube.com/watch?v=Wf4bXFOg8JQ
    "baby life's too short" ...........
    http://www.youtube.com/watch?v=jiKHtopGPBk

  4. #49
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Billymuse Προβολή μηνύματος
    Tελικά οι Μπαλούρδοι δε θα αλλάξουν ποτέ..

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	B8ErSg4IAAAXvfb.jpg 
Προβολές:	201 
Μέγεθος:	91,3 KB 
ID:	330371
    Του 2012 είναι η λιστα, λιγο προσοχή...
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  5. #50
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.949
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Του 2012 είναι η λιστα, λιγο προσοχή...
    φακ μι, δν έχεις άδικο αυτα παθένεις οταν ανεβάζεις απο κιν
    edit:
    Πόσταρα τη φώτο του άρθρου που αναφερόταν στις προηγούμενες εκλογές το υπόλοιο άρθρο ειναι το εξής

    «Μόνιμοι» ψηφοφόροι της «Χρυσής Αυγής», εμφανίζονται να είναι οι αστυνομικοί, οι οποίοι ψήφισαν και πάλι το ναζιστικό μόρφωμα και μάλιστα μαζικά - σε ποσοστό 40-50%.

    Παρά τον θόρυβο που υπήρξε στις εκλογές του 2012 για την ψήφιση του ακροδεξιού κόμματος από σχεδόν τους μισούς αστυνομικούς, οι βουλευτικές εκλογές του 2015 δείχνουν ότι - παρά τις έρευνες της ΕΛ.ΑΣ. για την δράση της «Χρυσής Αυγής» - χιλιάδες αστυνομικοί συνεχίζουν να υποστηρίζουν «μυστικά» το εν λόγω κόμμα.

    Περίπου 3000 αστυνομικοί που υπηρετούν στην Αττική ψηφίζουν με βάση ειδικούς εκλογικούς καταλόγους πέριξ κυρίως του κτιρίου της ΓΑΔΑ, στην λεωφόρο Αλεξάνδρας.

    Ετσι λοιπόν στο 801 εκλογικό τμήμα στην οδό Αμπελακίων, το οποίο είναι ένα από αυτά που ψήφισαν σε αυτήν την εκλογική αναμέτρηση οι αστυνομικοί (οι αριθμοί των εν λόγω τμημάτων άλλαξαν από την προηγούμενη εκλογική αναμέτρηση του 2012) η «Χρυσή Αυγή» έλαβε 15,04% έναντι 6,32% που είχε λάβει το 2012 στο εν λόγω τμήμα το 2012, όπου όμως τότε δεν ψήφιζαν σ' αυτό ένστολοι από την ΓΑΔΑ.

    Κάτι αντίστοιχο με ... τριπλασιασμό των ποσοστών της «Χρυσής Αυγής» εμφανίζεται στο 802 εκλογικό τμήμα όπου η ακροδεξιά οργάνωση έλαβε χθες 14,37% έναντι μόλις 4,47% το 2012, όπου και πάλι τότε δεν υπήρχαν στο εν λόγω τμήμα ψηφοφόροι αστυνομικοί.

    Το ίδιο συνέβη και στο 803 εκλογικό τμήμα όπου η «Χρυσή Αυγή» έλαβε 13,3% έναντι 7,67% το 2012 και στο 805 όπου η εν λόγω οργάνωση έλαβε 12,67 έναντι 6,57% το 2012.

    Αν συνυπολογισθεί ότι κατά μέσο όρο σε κάθε ένα από αυτά τα τμήματα, ψηφίζουν περίπου 500-600 άτομα και ο αριθμός των αστυνομικών που ψηφίζουν σ΄ αυτά κυμαίνεται από 15% ως 30% επί του συνόλου των ψηφοφόρων, τότε με τη σχετική αναγωγή το ποσοστό των αστυνομικών που προτιμούν Χρυσή Αυγή κινείται μεταξύ 40 έως 50%.

    Για να γίνει αντιληπτή η «επιρροή» της ψήφου των ενστόλων στα εκλογικά τμήματα όπου ψηφίζουν υπενθυμίζεται ότι σε τμήματα, όπως το 806, που είχαν ψηφίσει το 2012, η «Χρυσή Αυγή» είχε πάρει τότε 21,99%. Ωστόσο στο ίδιο τμήμα όπου τώρα δεν ψήφισαν οι αστυνομικοί η συγκεκριμένη οργάνωση έλαβε 9,45%.

    Αντίστοιχες ενδεικτικές πτώσεις σημειώνονταν και σε αλλά τμήματα που έδιναν παρόν το 2012 οι αστυνομικοί και στις χθεσινές εκλογές ψήφιζαν αλλού.
    Πηγή: tovima.gr
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  6. #51
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Αρχίσαμε....

    Δε θέλω να είμαι αρνητικός, το αντίθετο. Προσπαθώ να δημιουργήσω ελπίδα μέσα μου αλλά κάπου χάνομαι. Ποιο είναι το concept? Δημιουργούμε πάλι ένα "βαρβάτο" δημόσιο; Επιστρέφει το μεγαλύτερο ποσοστό απολυμένων ή σε διαθεσιμότητα του δημοσίου,
    δίνουν πίσω κάποια επιδόματα, και οι του ιδιωτικού; Σαφώς και συμπάσχω με τις απολυμένες καθαρίστριες αλλά συμπάσχω και με τα περίπου 2.000.000 ανθρώπων που δεν έχουν και αυτοί δουλειά. Για όλους αυτούς τι;

    Προσπαθώ να καταλάβω το σχέδιο τους.. Και δυστυχώς αν αποτύχουν δεν υπάρχει επιστροφή & το φαλιμέντο δεν είναι το πρόβλημα. Το πρόβλημα θα είναι η δεξιά που θα έρθει ή κάτι χειρότερο..
    Εύχομαι να κάνω λάθος, να έχω χάσει επεισόδια γιατί θέλω να πετύχει κάτι "λίγο" διαφορετικό.

    http://www.thepressproject.gr/articl...ntoli-Kammenou

  7. #52
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.635
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MikeG Προβολή μηνύματος
    Προσπαθώ να καταλάβω το σχέδιο τους.. Και δυστυχώς αν αποτύχουν δεν υπάρχει επιστροφή & το φαλιμέντο δεν είναι το πρόβλημα. Το πρόβλημα θα είναι η δεξιά που θα έρθει ή κάτι χειρότερο..
    Εύχομαι να κάνω λάθος, να έχω χάσει επεισόδια γιατί θέλω να πετύχει κάτι "λίγο" διαφορετικό.
    Έστω ότι το καινουριο πανηγυράκι αποτελείται από ιλλουμινάτους, αδιάφθορους, μητέρες Τερέζες με άηκιου Αϊνστάιν.
    Έστω ότι θα έχυν ακόμα και το αίμα των μικρών κουταβιών που σωζονται κάθε φορά που κάποιος κοινοποιεί κάποιο τσέην μέηλ/μήνυμα,προκειμένου να βελτιώσουν τα πράγματα.
    Έστω με λίγα λόγια ότι έχουμε να κάνουμε με ντριμ τιμ καλοπροαίρετων και άξιων νοματαίων.
    Έστω λέω,ε;

    Τι ακριβως προσδοκούμε να δούμε ως σύνολο απο αυτούς, το έχετε σκεφτεί;
    Η ζημιά που κάνανε οι συμμορίτες, θεωρώ ότι, δεν μαζεύεται ουτε σε 10 χρόνια.
    Και εκτός κι αν οι sygamenos έχουν κάνα μαγικό ραβδάκι, μου φαίνεται ότι πρέπει να πάρουμε χαμπάρι ότι το π.κ.ε. δεν αλλάζει ούτε έτσι εύκολα,ούτε έτσι άμεσα.
    Αυτό όμως δε σημαίνει ότι αυτή την έστω φρούδα ελπίδα που γέννησε η ανάληψη της εξουσίας απο μια -στα χαρτιά έστω(για την ώρα)- αριστερή κυβέρνηση, πρέπει να την τσαλαπατήσουμε αμέσως. Χρησιμοποιώντας ειδικά, το κουβαδάκι με το σκατό που θα κρατάει το κάθε δεξιό απολειφάδι προκειμένου να ξαναρθει στα πράγματα.

    Αφορμή για το παραπάνω,είναι η εμφανής ανησυχία όλων μας (απλώς πιάστηκα απο το ποστ του ΜαικΤζι), ότι αν τσακίσει κι αυτή η φάση τότε δε τα γλιτώνουμε του αδόλφου τα εγγόνια.
    Ας δούμε πως, με αφετηρία τη συγκυρία αυτή, θα δώσουμε συνέχεια στην ελπίδα.Αρκετά μαυρίσαμε με τους μπάσταρδους.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  8. #53
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της est
    Εγγραφή
    10/10/2012
    Μηνύματα
    988
    http://www.tanea.gr/instanea/me-tin-...igo-re-gamwto/
    Εσύ (ο από πάνω) το έγραψες;
    Χωρίς ειρωνία και λοιπά, απλά το διάβαζα πριν από λίγο και μου ταίριαξε.

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Ο Γιάννης έγινε Έλενα Ακρίτα

    χαχαχαχαχαχ

  10. #55
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.635
    Προφανως όχι, αλλά δεν μου κάνει εντύπωση.
    Νομίζω πολύς κόσμος νιώθει όπως το πνευμα του προηγούμενου ποστ μου.

    Εγω προσωπικά είδα με τα μάτια μου παππούδες με ιστορία στις πλάτες, να τους παίρνουν τα ζουμιά. Όχι πανηγυρτζίδικα και κροκοδείλια.
    Σιωπηρά και με μια αίσθηση (λέω αίσθηση γιατι ας μην κρυβόμαστε,το άρμα δεν φαντάζει σαν φερράρι) έστω και καθυστερημένης δικαίωσης.

    το 1/10 απο όσα -με ευκολία- λένε αν πραγματοποιηθεί, τοτε τουλάχιστον θα ανασαίνουμε λίγο καλύτερα.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  11. #56
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.965
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από est Προβολή μηνύματος
    http://www.tanea.gr/instanea/me-tin-...igo-re-gamwto/
    Εσύ (ο από πάνω) το έγραψες;
    Χωρίς ειρωνία και λοιπά, απλά το διάβαζα πριν από λίγο και μου ταίριαξε.
    Η Ακρίτα πρωτίστως ας απευθυνθεί στους εργοδότες της στον ΔΟΛ και στους συναδέλφους της στο ίδιο ευαγές εκδοτικό συγκρότημα με ειδίκευση στην κωλοτούμπα... μπορεί να είναι μια καλή αρχή για να αρχίσει να χαίρεται λιγάκι...Αααα ναι και να μην ακούει ΒΗΜΑ FM, επίσης ιδιοκτησίας ΔΟΛ.

  12. #57
    Το πρόβλημα συνονόματε δεν είναι τα αδολφάκια.

    Το πρόβλημα είναι ότι τα αγόρια που κυβέρνησαν ως σήμερα απλά έτρωγαν ΤΑ ΠΑΝΤΑ και βόλευαν τους φίλους τους συνεχώς. Την τραπεζική κρίση την φορτωθήκαμε εμείς, δανείστηκαν ούτε θέλω να σκέφτομαι πόσα και... για ποιό σκοπό δεν κατάλαβα γιατί ούτε ένα ευρώ δεν είδαμε σαν κοινωνία, ότι ιδιωτικοποιήθηκε πήγε σε "φίλους του Αντουάν" και σε τιμές που ζημίωναν το δημόσιο.
    Η φαγωμάρα κάθε υπαλληλίσκου σε μίζες από προμήθειες, αγορές, κάθε είδους υλικά, οι στρατιές παροχής "συμβουλών" σε κάθε είδους τομέα...
    Αυτά αν κοπούν και πχ η ασπιρίνη στα νοσοκομεία ξεκινήσει ν'αγοράζεται στην τιμή έστω του φαρμακείου και όχι 10 φορές επάνω (και να μένει στο νοσοκομείο κιόλας, όχι να φεύγει νύχτα σε σακκούλα) και λεφτά θα υπάρξουν και πολλά πολλά θα διορθωθούν.
    Και προφανώς κάποια αξιολόγηση στο τι γίνεται στο δημόσιο έχει ειπωθεί ότι θα υπάρξει, γιατί δεν πιστεύω πως υπάρχει άνθρωπος που δεν βλέπει ότι βλέπουμε. Απλά η αξιολόγηση ως σήμερα ήταν "φύγε μπλε να έρθει πράσινο" και τούμπαλιν.

    Και είναι η πρώτη φορά που είμαι αισιόδοξος μετά από εκλογές. Γιατί είδα ανθρώπους σαν εμένα ή σαν εμάς εκεί μέσα, όχι τις ίδιες και τις ίδιες μουτσούνες με το υφάκι, το στιλάκι, την αερολογία και την ΜΚΕ (κλοπιράιτ Λύκος).
    Τελευταία τροποποίηση από amyroukai; 29/01/2015 στις 21:23. Αιτία: διόρθωση εκ παραδρομής χρήσης λάθος άρθρου

  13. #58
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/11/2009
    Μηνύματα
    892
    Υ.Γ. Α, μην ξεχάσω. Όποιος ΝΔκράτης πρώην υπουργός χρειάζεται χαρτί υγείας, ευχαρίστως να του δώσω. Πήγα σήμερα σουπερ μάρκετ και guess what: Είχε στοίβες, Σοφία μου.

    Περιμενουμε ολοι να παει καλα η κυβερνηση!για το καλο ολων μας..
    εγω να προσθεσω λοιπον οτι ολο αυτο το κλιμα τρομοκρατιας..
    θα το πληρωσουν και δεν ξεχναμε το κλιμα τρομοκρατησης που εγινε!
    αλλα θα συμφωνησω με τον Mike G Και θα προσθεσω οτι περιμενουμε
    τα πιο σημαντικα που εχουν υποσχεθει..λιστες λαγκαρντ εξεταστικη φοροδιαφυγη
    περιμενουμε δημευση περιουσιων-φορολογηση εκκλησιας κ.λ.π με ψιχουλα που θα δωσουν
    στον συνταξιουχο των 700 e δεν προχωραει κατι!εκει σας θελουμε..τα υποσχεθηκαν!!αν δεν γινει
    κατι απ'ολα αυτα!!θα εχουμε παλι μια απο τα ιδια!!
    υπομονη!ειδωμεν..

  14. #59
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.635
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Το πρόβλημα συνονόματε δεν είναι τα αδολφάκια.

    Το πρόβλημα είναι ότι τα αγόρια που κυβέρνησαν ως σήμερα απλά έτρωγαν ΤΑ ΠΑΝΤΑ και βόλευαν τους φίλους τους συνεχώς. Την τραπεζική κρίση την φορτωθήκαμε εμείς, δανείστηκαν ούτε θέλω να σκέφτομαι πόσα και... για ποιό σκοπό δεν κατάλαβα γιατί ούτε ένα ευρώ δεν είδαμε σαν κοινωνία, ότι ιδιωτικοποιήθηκε πήγε σε "φίλους του Αντουάν" και σε τιμές που ζημίωναν το δημόσιο.
    Η φαγωμάρα κάθε υπαλληλίσκου σε μίζες από προμήθειες, αγορές, κάθε είδους υλικά, η στρατιές παροχής "συμβουλών" σε κάθε είδους τομέα...
    Αυτά αν κοπούν και πχ η ασπιρίνη στα νοσοκομεία ξεκινήσει ν'αγοράζεται στην τιμή έστω του φαρμακείου και όχι 10 φορές επάνω (και να μένει στο νοσοκομείο κιόλας, όχι να φεύγει νύχτα σε σακκούλα) και λεφτά θα υπάρξουν και πολλά πολλά θα διορθωθούν.
    Και προφανώς κάποια αξιολόγηση στο τι γίνεται στο δημόσιο έχει ειπωθεί ότι θα υπάρξει, γιατί δεν πιστεύω πως υπάρχει άνθρωπος που δεν βλέπει ότι βλέπουμε. Απλά η αξιολόγηση ως σήμερα ήταν "φύγε μπλε να έρθει πράσινο" και τούμπαλιν.

    Και είναι η πρώτη φορά που είμαι αισιόδοξος μετά από εκλογές. Γιατί είδα ανθρώπους σαν εμένα ή σαν εμάς εκεί μέσα, όχι τις ίδιες και τις ίδιες μουτσούνες με το υφάκι, το στιλάκι, την αερολογία και την ΜΚΕ (κλοπιράιτ Λύκος).
    Αυτό ακριβώς.
    Λίγο αισιοδοξία μετά απο πολλά χρόνια μαυρίλας.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  15. #60
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της est
    Εγγραφή
    10/10/2012
    Μηνύματα
    988
    Οκ, ναι, συμφωνώ στο "αισιοδοξία". Αλλά συνεχίζω να κρατάω μικρό καλάθι. Ας με εκπλήξουν ευχάριστα.

Σελίδα 4 από 137 ΠρώτοΠρώτο 1234567891454104 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. habemus Papa(dima)m!!!
    από DrBig στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2011, 08:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF