Σελίδα 47 από 137 ΠρώτοΠρώτο ... 3742434445464748495051525797 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 691 έως 705 από 2046

Θέμα: Habemus Papam

  1. #691
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Κοίτα... ...
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    ...
    Τι άλλα?
    Νομίζω δεν μπορούσαν να ειπωθούν καλυτερα.

    Δεν σχολιάζω άλλο.-
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  2. #692
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Τι άλλα?
    Μια παρατήρηση μόνο.

    Όταν γράφεις αναλυτικά είσαι η φωνή και της λογικής και της ηθικής.
    Όταν τα πετάς στα γρήγορα, ώρες ώρες για όποιον δε σε ξέρει είναι σα να στέκεσαι όρθιος δίπλα από το Σόιμπλε και να του χαϊδεύεις στοργικά το κεφάλι

    Στα σοβαρά τώρα, συμφωνώ με όλα όσα έγραψες και δεν νομίζω κιόλας αν υπάρχει περιθώριο να διαφωνήσει κάποιος ή να τα πει καλύτερα

  3. #693
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fkol k4 Προβολή μηνύματος
    Δεν νομίζω πως υπάρχει κανένας που να υποστήριξε ποτέ κάτι τέτοιο.
    Ακόμα και όσοι πήραν αυτά τα μέτρα είπαν πως ήταν άδικα και πως τα πήραν μετά από πίεση και τα έριξαν στην κακιά τρόικα.
    Σχετικά με αυτούς που πήραν τα μέτρα προσωπικά πιστεύω πως μια χαρά κοιμόντΖανε το βράδυ και στα ριπαπά του Αδώνιδος το τί ζόρι τραβάει ο κόσμος.
    Για να μη φτάσω παραπέρα στο "σπέρνω φόβο για να νοιώσουν ότι με έχουν ανάγκη", απλά το παρατέντωσαν το σκοινί κι έσπασε στα μούτρα τους.

    Όσον αφορά το Βύρωνα, ξέρω πολύ καλά ότι δε συμφωνεί με κάτι τέτοιο.

    Απλά ήθελα να την κάνω την ερώτηση όσο πιο νιανιά και ζουμί γινόταν, προκειμένου να του προκαλέσω μια συναισθηματική σύγχυση, η οποία με τη σειρά της θα προκαλούσε μία αντίστοιχη σύγχιση, και με μόνη σωτηρία του την κάθαρση μέσα από την έκφραση όλων αυτών των συναισθημάτων, θα είχαμε αυτές τις απαντήσεις που μας έδωσε


  4. #694
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της fkol k4
    Εγγραφή
    23/10/2011
    Μηνύματα
    766
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Σχετικά με αυτούς που πήραν τα μέτρα προσωπικά πιστεύω πως μια χαρά κοιμόντΖανε το βράδυ και στα ριπαπά του Αδώνιδος το τί ζόρι τραβάει ο κόσμος.
    Για να μη φτάσω παραπέρα στο "σπέρνω φόβο για να νοιώσουν ότι με έχουν ανάγκη", απλά το παρατέντωσαν το σκοινί κι έσπασε στα μούτρα τους.
    Σαφώς, απλά το ανέφερα ως σημάδι του ότι ακόμα και με νεοφιλεύθερης λογικής σκέψη, το «παίρνω από τους φτωχούς» δεν έχει και μεγάλη λογική, γι αυτό και το ανέφεραν κιόλας (έστω και ως δικαιολογία/πρόφαση).
    Είναι κάτι αντίστοιχο με αυτό που λέμε στην γρήγορη οδήγηση, το λεγόμενο "go fast in the fast parts". Αν όντως θέλεις να μαζέψεις λεφτά, μαζεύεις από εκεί που έχεις περιθώριο να μαζέψεις πολλά, όχι ψίχουλα από συνταξιούχους.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Όσον αφορά το Βύρωνα, ξέρω πολύ καλά ότι δε συμφωνεί με κάτι τέτοιο.

    Απλά ήθελα να την κάνω την ερώτηση όσο πιο νιανιά και ζουμί γινόταν, προκειμένου να του προκαλέσω μια συναισθηματική σύγχυση, η οποία με τη σειρά της θα προκαλούσε μία αντίστοιχη σύγχιση, και με μόνη σωτηρία του την κάθαρση μέσα από την έκφραση όλων αυτών των συναισθημάτων, θα είχαμε αυτές τις απαντήσεις που μας έδωσε

    Δεν θα περίμενα τίποτε λιγότερο
    Πρόσεχε τι εύχεσαι, γιατί κάποτε μπορεί και να συμβεί!

  5. #695
    kawasaκικο μελος Το avatar του/της KAWAMANRIDER
    Εγγραφή
    19/04/2013
    Μηνύματα
    362
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fkol k4 Προβολή μηνύματος
    Δεν νομίζω πως υπάρχει κανένας που να υποστήριξε ποτέ κάτι τέτοιο.
    Ακόμα και όσοι πήραν αυτά τα μέτρα είπαν πως ήταν άδικα και πως τα πήραν μετά από πίεση και τα έριξαν στην κακιά τρόικα.




    Καθαρά με βάση ορισμών, το ΚΚΕ έχει δίκιο.
    Από την άλλη, αν ο κόσμος ήθελε μια κυβέρνηση αριστεράς όπως την ορίζει το ΚΚΕ, τότε μάλλον θα ψήφιζε ΚΚΕ.
    Έχω την εντύπωση πως ο κόσμος περισσότερο ψήφισε για μια κυβέρνηση με «αριστερίζουσα περί των πραγμάτων αντίληψη» και μάλλον περίμενε εκ των προτέρων (ή ακόμα και προσδοκούσε) την έως ένα βαθμό υπαναχώρηση από τις προεκλογικές εξαγγελίες και προσαρμογή στις ρεαλιστικές δυνατότητες.



    καταρχας πολυ καλη η διατυπωση απο byron ως προς την πραγματικοτητα ,

    φιλε μου fkol k4 εχεις δικιο ,

    αυτη ειναι η ουσια , εντος ΕΕ δεν πα να χτυπιεσαι οσο θες , φραπε δεν γινεσαι , αν σκισεις μνημονια και ερθεις σε ευρυτερη ριξη στο τελος παιρνεις π@υλο , απλο , οχι μονο εκτος ευρω αλλα και εκτος ενωσης και πιθανον εκτος ΝΑΤΟ οπως εχει ηδη τεθει ως απειλη απο τους γερμανους , δεν το θεωρω ως δεδομενο αλλα πρεπει να εισαι ετοιμος για την πιθανοτητα ,

    εχεις τον ελληνικο λαο να σε στηριξει στο ανταρτικο , βαστας να εισαι μονος σου , εστω χωρις συμμαχιες απο καμμια μεγαλυτερη δυναμη και εκτος εοκ και νατο , ιδου ή απορια ,
    λαος και αντισταση μεχρι τελους ακομα και με εθνικους κινδυνους , ποιος το ρισκαρει αραγε ? ποιος το οδηγει και που ?

    δεν ειναι θεμα του ΚΚΕ αλλα θεμα λαικης βουλησης , ουτε το ΚΚΕ αλλωστε ειναι το μονο μαρξιστικο κομμα αλλα χωρις λαο το ΚΚΕ και οποιοδηποτε κομμα μαρξιστικο ειναι σαν να μην εχει λογο υπαρξης ,

    υπαρχουν και κομμουνιστες - μαρξιστες εκτος ΚΚΕ , καποιοι ειναι και στο Συριζα , τροτσικιστες κτλ , οπως επισης και αλλες διατυπωσεις - κομματα του μαρξισμου , απλα το το διευκρινιζω για καποιους συμφορουμιτες που μπορει να μην το γνωριζουν ,

    γενικοτερα μπορει να ταυτιστει ο ελληνικος λαος με μια αριστερη μαρξιστικη πρωτοβουλια , εστω και αν δεν την αποδεχεται ιδεολογικα , να συμμετεχουν και ιδεολογοι πατριωτες που ανηκουν στην δεξια ή στον ευρυτερο δημοκρατικο χωρο με μια πραξη ευρυτερης λαικης πρωτοβουλιας , ειναι ετοιμος ο λαος να παλεψει , να μοιρασει και να μοιραστει για την ελευθερια και την ανεξαρτησια του αλλα με τα χειροτερα ενδεχομενα ,

    δεν το βαζω για να απαντηθει εδω , το θετω σαν βαση προβληματισμου για ολους μας ,

    επισης αυτο το "να μαζεψετε την αριστεροσυνη σας" απο κυβερνητικο στελεχος του συριζα πως να το σχολιασεις , αν εχεις βρε μ@λακα μια καθαρη και σωστη φωνη αυτη ειναι , αλλιως πες ξεκκαθαρα οτι ειμαστε μια κυβερνηση λαμογιων - κεντρου οτι να ' ναι - mixgriil

    θεωρητικα για οποιον επιθυμει την παραμονη στην ευρωπαικη ενωση τα παει σχετικα καλα το συριζα για μια αριστεριζουσα και οχι αριστερη κυβερνηση , οποιοσδηποτε αλλος νομιζω οτι αυτη την στιγμη δεν εκφραζεται και καποιοι ενδεχομενως εχουν προδοθει για τις προσδοκιες τους ,

    αυτο που βλεπω ειναι οτι ο ελληνας δεν μπορει να παει απο την μια οχθη στην αλλη με ενα πηδημα , δινει χρονο , περναει στην μεταβαση , αλλα θα επιμενω , την απαντηση σε ολα την δινει μονο ο λαος και οχι μονο με εκλογες , αυτο πρεπει να καταλαβουμε ολοι
    "Sensational Lightweight TT victory for Hillier !!! "
    http://www.youtube.com/watch?v=Wf4bXFOg8JQ
    "baby life's too short" ...........
    http://www.youtube.com/watch?v=jiKHtopGPBk

  6. #696
    Θέλω να δηλώσω απλά ότι για πρώτη φορά ο Βύρωνας δε με έβγαλε από τα ρούχα μου, αλλά συμφωνώ (σχεδόν) απόλυτα, τουλάχιστον στο κομμάτι της αποτύπωσης της πραγματικότητας.

    Μόνη ένσταση (όχι στα λεγόμενά του, αλλά γενικότερα), ότι αν κάποιοι, αυτοί οι άλλοι ρε παιδάκι μου, αν περιμένουν νούμερα και πρωτογεννή πλεονάσματα και αυτές τις οικονομολογικές μπαρούφες
    οι οποίες εν τέλη δεν υπολογίζουν από που θα έρθουν, τότε κάτι γενικά δε πάει καλά στο κόσμο (δεν αποτελεί ερώτηση, απλά διαπίστωση)

    Και πιο λιανά. Αν ο δανειστής θέλει κομμάτια από τη σάρκα μου, ε, να πάει να γαμηθεί, στο κάτω κάτω it's only money.

  7. #697

  8. #698
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    Σε ένα 80% συμφωνώ με το Βύρωνα αλλά εγώ δεν πιστεύω στην ελεύθερη αγορά που αυτορυθμίζεται .
    Πιστεύω ότι -κυρίως- σε μια εποχή κρίσης -ανθρωπιστικής κρίσης- δεν μπορείς να παίζεις με τις τιμές των φαρμάκων, των τροφίμων, των καυσίμων κλπ
    Στην υγεία που τα ξέρω λίγο πιο καλά μια μπορώ να σας πω ότι χτες ο υπ. Υγείας πετσόκοψε τις τιμές σε κάποια φάρμακα. (έβλεπες κάτι - 65% - 35% και τέτοια κουφά)
    Σίγουρα η εταιρία, η φαρμακαποθήκη και το φαρμακείο πόνεσαν αλλά ποιός θα μπορούσε να πει ότι κακώς έπραξε?
    Όλα αυτά φυσικά δεν μπορεί αν τα κάνει στα τρόφιμα πχ που οι τιμές είναι ελεύθερες ή στα καύσιμα.
    https://www.scribd.com/doc/256277680...tHaV679UWc5I9u

    Για την ιστορία
    Την εποχή του Αβραμόπουλου που οι δαπάνες για την υγεία πέταξαν είχαμε τις κότες και τα κοτόπουλα και τα εμβόλια που πήραμε.
    Δεν θέλω να κάνω τον έξυπνο αλλά όταν είχα πετάξει μεταξύ αστείου και σοβαρού (στο μπάικ νετ) ότι η κατάσταση δεν ήταν και τόσο σοβαρή (και ήξερα τι έλεγα) με απείλησαν με ιατρικούς συλλόγους κλπ Και μιλάμε για το μπάικ νετ όχι πουθενά αλλού.
    Τελικά εκ του αποτελέσματος ξέρουμε ότι η κρίση εκείνης της εποχής μάλλον κατευθυνόμενη ήταν από συγκεκριμένη εταιρία Αμερικάνικων συμφερόντων.
    Δεν θέλω να συνεχίσω γιατί όταν μιλάω για τέτοια θέματα χάνω τη ψυχραιμία μου αλλά αν σήμερα ο Αβραμό είναι εκεί που είναι και δεν ήρθε στην Ελλάδα να γίνει πρόεδρος δημοκρατίας είναι γιατί το θέλησε ο κύριος Γιούνγκερ και γιατί ο Μπουμπούκος ήταν νο1 σε ψήφους....
    Τέσπα σε ένα έχει τρομερό δίκιο ο Βύρον ότι η θέση μας είναι τραγική και το κλειδί είναι στην παραγωγή που δεν θα γίνει αύριο.
    (άρα το μήνες το ξεχνάμε μιλάμε για χρόνια.... και πολλά...)
    ανανήψαντας

  9. #699
    kawasaκικο μελος Το avatar του/της KAWAMANRIDER
    Εγγραφή
    19/04/2013
    Μηνύματα
    362
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος

    μια χαρα τα λενε , ο κοσμος δεν τον ψηφισε για να γινει αλλη μια νδ-πασοκ στην θεση της προηγουμενης , γ@μησε την ιδεολογια , χ@σε την κομματικη θεση , εδω μιλαμε οτι ο κοσμος ασχετα απο ολα τα αλλα τον ψηφισε για την αλλαγη , αμα ειναι να μιλαμε για τετραετιες να το χ@σω , τα ιδια ελεγε και η νδ και στα δυομιση χρονια γ@μηθηκε το συμπαν
    "Sensational Lightweight TT victory for Hillier !!! "
    http://www.youtube.com/watch?v=Wf4bXFOg8JQ
    "baby life's too short" ...........
    http://www.youtube.com/watch?v=jiKHtopGPBk

  10. #700
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.837
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    Και το κλειδί είναι στην παραγωγή που δεν θα γίνει αύριο.
    (άρα το μήνες το ξεχνάμε μιλάμε για χρόνια.... και πολλά...)
    Ναι αλλά θα μπείς ποτέ σε διαδικασία να παράγεις εάν ξέρεις ότι έχω την εξουσία να σου κουρέψω την τιμή στο προϊόν σου 60% επειδή έτσι γουστάρω?
    Αυτό βέβαια ανεξάρτητα από το γεγονός ότι είναι γελοίο να πιστεύει ο πελάτης ότι μπορεί να ορίσει τιμή σε ελεύθερη αγορά,
    αυτό βέβαια τονώνει τις εξαγωγές αλλά σκοτώνει τον κόσμο.

  11. #701
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimmie_72
    Εγγραφή
    29/02/2012
    Μηνύματα
    1.468
    τελικά φαίνεται πως μόνο αυτοί είχαν διαβάσει το πρόγραμμα...

    οι υπόλοιποι, θύματα και θύτες στο επικοινωνιακό παιχνίδι...
    Grow old disgracefully




    Restoring Caponord

  12. #702
    Η iefimerida αναπαράγει δήλωση της ΚΟμμουνιστικης πλατΙφορμας.... Γερά σύντροφοί...
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	FB_IMG_1424600865506.jpg 
Προβολές:	66 
Μέγεθος:	22,6 KB 
ID:	331642

  13. #703
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    Η iefimerida αναπαράγει δήλωση της ΚΟμμουνιστικης πλατΙφορμας.... Γερά σύντροφοί...
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	FB_IMG_1424600865506.jpg 
Προβολές:	66 
Μέγεθος:	22,6 KB 
ID:	331642

  14. #704
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Ναι αλλά θα μπείς ποτέ σε διαδικασία να παράγεις εάν ξέρεις ότι έχω την εξουσία να σου κουρέψω την τιμή στο προϊόν σου 60% επειδή έτσι γουστάρω?
    Αυτό βέβαια ανεξάρτητα από το γεγονός ότι είναι γελοίο να πιστεύει ο πελάτης ότι μπορεί να ορίσει τιμή σε ελεύθερη αγορά,
    αυτό βέβαια τονώνει τις εξαγωγές αλλά σκοτώνει τον κόσμο.
    Οι τιμές των φαρμάκων δεν "κουρεύτηκαν" αυθαίρετα.
    Απλά μπήκαν κάποια "κριτήρια" τa οποία δεν επιτρέπουν την υπερτιμολόγηση.
    Πχ υπολογίζω τις 2 πιο χαμηλές τιμές στην ΕΕ και βγάζω το μέσω όρο.
    Η εταιρία κάποτε έλεγε φυσικά ότι, ναι ρε φίλε, οκ, αλλά βάλε μέσα και την τιμή Ελβετίας κι άρχιζε ο πόλεμος.
    Πόλεμος ζωής και θανάτου.
    Το ότι συνεχίζουν να πουλούν τα φάρμακα τους όμως είναι η απόδειξη ότι μάλλον δεν χάνουν.
    -χωρίς αυτό να σημαίνει ότι ΟΛΑ είναι καλά φτιαγμένα και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα-
    ανανήψαντας

  15. #705
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    Η iefimerida αναπαράγει δήλωση της ΚΟμμουνιστικης πλατΙφορμας.... Γερά σύντροφοί...
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	FB_IMG_1424600865506.jpg 
Προβολές:	66 
Μέγεθος:	22,6 KB 
ID:	331642
    ανανήψαντας

Παρόμοια θέματα

  1. habemus Papa(dima)m!!!
    από DrBig στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2011, 08:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF