Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 38

Θέμα: Διλημμα για Dainese gore-tex boots.

  1. #1

    Διλημμα για Dainese gore-tex boots.

    Οπως λει και ο τιτλος ειμαι αναμεσα σε δυο:
    1.http://www.megastockbazaar.gr/product.asp?catid=553
    2.http://www.megastockbazaar.gr/product.asp?catid=1655

    Οι πρωτες ειναι πολυ πιο ανετες και μαλακες και μου φανηκαν καλυτερες για καθημερινη χρηση και tour καταστασεις.
    Οι δευτερες ειναι πιο σκληρες και συμπαγες και δινουν την αισθηση σαφως περισσοτερης ασφαλειας αλλα δυσχρηστες στο περπατημα και λιγοτερο ανετες.
    Η χρηση τους θα ειναι περισσοτερο σε βολτες και ταξιδια και λιγοτερο στην πολη και οχι καθημερινη χρηση.
    Ακουω αποψεις απο κατοχους των παραπανω.

    Υ.Γ. ας μην ξεφυγουμε απο το θεμα κι αρχισουμε ''εγω εχω alpinestars''-''παρε καλυτερα sidi''....ας μεινουμε σ'αυτες τις δυο!!!

  2. #2
    Ψιλοαπαντάς μόνος σου.. Πας μάλλον για τις δεύτερες, αφού δεν τις θες για κάθε μέρα. Αλλά αν είναι να πάρεις αυτές για τις βόλτες και στην πόλη φοράς τα.. αθλητικά σου, θα πρότεινα να πάρεις τις πρώτες και να τις φοράς συνέχεια.
    Επειδή έχουν περάσει πολλές μπότες dainese από τα.. πόδια μου, να σημειώσω ότι το πόσο αδιάβροχες θα σου βγουν είναι λίγο θέμα τύχης. Έχω πετύχει μπότες που για 5 χρόνια δεν έβαλαν σταγόνα νερό, ακόμα κι όταν είχαν λιώσει οι σόλες τους και άλλες που μπάσανε στην πρώτη 'καλή' βροχή.
    safety doesn't happen by accident

  3. #3
    Οι πρωτες με υπηρετουν καθημερινα την τελευταια 6ετια. Προβλημα ουδεν πλην φυσιολογικης φθορας σε σολα και δερμα. Ανεπιφυλακτα

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zygos30 Προβολή μηνύματος
    Η χρηση τους θα ειναι περισσοτερο σε βολτες και ταξιδια και λιγοτερο στην πολη και οχι καθημερινη χρηση.
    τη δευτερη (δεν ειμαι κάτοχος)

  5. #5
    Αν μετά τη βόλτα ακολουθεί περπάτημα θα προτιμούσα τις πρώτες.
    Αν τις ήθελα αποκλειστικά για ταξίδι και κουβαλούσα μαζί μου παπούτσια για καθημερινές μετακινήσεις, βόλτες κλπ, θα αγόραζα τις δεύτερες.
    Think faster than you ride

  6. #6
    Τωρα,για να πω την αληθεια,κι εγω με βλεπω 90% για τις FULCRUM......πιο πολυ για επιβεβαιωση ρωτησα,μην τυχον και το μετανοιωσω γιατι στο καταστημα τις δοκιμαζεις για λιγα λεπτα ενω η γνωμη καποιου που τις εχει καιρο μετραει περισσοτερο.Η TRQ-TOUR ''δενει'' καλυτερα στο ποδι και αισθανεσαι περισσοτερη ασφαλεια αλλα για περπατημα το βλεπω πολυ δυσκολο οπως ειπε και ο Bladerunner.(Ειναι και πολυ πιο ομορφες οι π@@τανες)
    Οποτε μαλλον θα ''θυσιασω την παραπανω ασφαλεια και ομορφια στον βωμο της ανεσης'' και θα παρω τις FULCRUM.

  7. #7
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Fulcrum έχω και τις φοράω κάθε μέρα όλο το χρόνο εκτός από καλοκαίρι που φοράω μποτάκι dainese.

    Το δέρμα "σπάει" από τις πρώτες μέρες και είναι πολύ άνετες και μαλακές.
    Και μια χαρά το προστατεύουν το πόδι σου, και το περπάτημά σου μπορείς να κάνεις άνετος, και να τις φοράς και όλη μέρα στη δουλειά κλπ.

    Και όπως είπε και η Vanda, χίλιες φορές μια μπότα λίγο πιο νορμάλ που θα τη φοράς όμως συνέχεια, παρά μια πολεμική αλεξίσφαιρη και deathproof που θα τη βάζεις όμως μόνο σε 2 βόλτες κάθε όποτε.

  8. #8
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.949
    Τη δεύτερη (είμαι κάτοχος)
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Σημερα φιλαρακι μου πηρε τις πρωτες (1.http://www.megastockbazaar.gr/product.asp?catid=553) για κανονικη χρηση,οχι μονο για τη μηχανη.Παρα,παρα ,πολυ καλες αλλα επειδη ειναι λιγο ψηλες τον ενοχλει γιατι του ξυνει την γαμπα.Θελει ψιλη καλτσα.

    Αν καταληξεις σε αυτες πες στον Χρηστο για καλυτερη τιμη.Θα σου κοψει 10 με 15 ευρω.

  10. #10
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος
    ....επειδη ειναι λιγο ψηλες τον ενοχλει γιατι του ξυνει την γαμπα.Θελει ψιλη καλτσα.
    Ψιλιάζομαι τί μπορεί να είναι αυτό που τον ενοχλεί, γιατί κι εμένα μου έσπαγε τα νεύρα και με φαγούριαζε και με ενοχλούσε όταν τις φορούσα.

    Στο εσωτερικό στο πίσω μέρος, δεξιά κι αριστερά από το ελαστικό κομμάτι κάνει ένα γύρισμα το δέρμα από την κορυφή της μπότας προς τα μέσα και κάνει τη ραφή. Φόδρα λέγεται? Τέσπα.

    Εκεί εξέχει λίγο το δέρμα, δεν το έχουν κόψει ίσα ίσα με τη ραφή πιθανόν για να μην αρχίσει να ξηλώνεται.
    Αν το κόψει λιγάκι σε εκείνο το σημείο θα σταματήσει να τον ενοχλεί. Αρκεί να μην το παρακάνει και φτάσει όντως στη ραφή κι αρχίσει να ξηλώνεται.

    Άμα μπορέσω θα ανεβάσω φωτό για να γίνω πιο κατανοητός.

    Εκτός κι αν δεν είναι αυτό που τον ενοχλεί οπότε τσάμπα γράφω

  11. #11
    Εχω και πολεμικη εχω και τουριστικη....

    Φοραω παντα την πολεμικη γιατι κρινω οτι προστατευει απειρως καλυτετα....
    πουτσ@@@@@@@@@

  12. #12
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Άμα μπορέσω θα ανεβάσω φωτό για να γίνω πιο κατανοητός.

    Εκτός κι αν δεν είναι αυτό που τον ενοχλεί οπότε τσάμπα γράφω
    Δεν χρειαζεται εισαι κατανοητος,θα του το μεταφερω.

  13. #13
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    Εχω και πολεμικη εχω και τουριστικη....

    Φοραω παντα την πολεμικη γιατι κρινω οτι προστατευει απειρως καλυτετα....
    Και εισαι με την πολεμικη ολη μερα στη δουλεια, στη βολτα, στο περπατημα ή κουβαλας αλλαξια ζευγαρι πολιτικα?

  14. #14
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Και εισαι με την πολεμικη ολη μερα στη δουλεια, στη βολτα, στο περπατημα ή κουβαλας αλλαξια ζευγαρι πολιτικα?
    Στις βολτες ρε....

    Εντος αν φοραγα θα φοραγα τις τουρ....
    πουτσ@@@@@@@@@

  15. #15
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    Στις βολτες ρε....

    Εντος αν φοραγα θα φοραγα τις τουρ....
    Εμ είπες "πάντα" και με μπέρδεψες.

    Κάτσε γιατί βγάλαμε λαβράκι όμως
    Εντός τί φοράς?
    Ρωτάω γιατί θα μου κάνει εντύπωση αν κυκλοφορείς με πολιτικό παπούτσι γιατί γενικά είσαι της ασφάλειας.

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. dainese gore-tex i d-dry???
    από bar-code στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 56
    Τελευταίο μήνυμα: 26/03/2015, 18:56

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF