Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 44 από 44

Θέμα: Σωληνάκια υψηλης για africa twin

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leo1964
    Εγγραφή
    01/12/2015
    Μηνύματα
    709
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sgi Προβολή μηνύματος
    εχει κανεις ρε παιδες σωλινακια υψηλής π να μην τα θελει?
    Θα σου πω τι έκανα εγώ στο funduro μου.
    Μου ζήταγαν 110 ευρώ,επειδή όμως ψάχνομαι γενικά σαν άτομο,βρήκα σε κατάστημα σωληνάκια της shark ξοδεύοντας το εξωφρενικό ποσό των 26 ευρών.
    Είναι μάλιστα πολύ προσεγμένα στην κατασκευή τους,εδώ στην Κέρκυρα τα έχουν βάλει και σε suzuki strom
    Τελευταία τροποποίηση από leo1964; 01/03/2016 στις 08:27.

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leo1964
    Εγγραφή
    01/12/2015
    Μηνύματα
    709
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από catmaster Προβολή μηνύματος
    τι λες βρε λεβέντη μου για μαγαζί με εργαλεία , για ΦΡΕΝΑ μιλάμε , σιγά μην πάει και στο πράκτικερ με τα φρένα ανά χείρας και ζητάει να του τα φτιάξουν και τον κοιτάνε σαν εξωγήινο

    @ sgi
    έτοιμο σετ πουλάνε πολλά καταστήματα , ρώτα στο Σπηλιώτη που έχει HEL που είναι πολύ καλά , επίσης στη Σπύρου Πάτση έχουν Goodridge , ρώτα και στο uride.gr μήπως έχουν και εκεί έτοιμο σετ και να σιγουρέψεις ότι το πάνω ρακόρ είναι ίδιο σπείρωμα μιας και λες ότι έχεις άλλη τρομπα φρένου
    Καλά τα λέει ο λεβέντης!!!!

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leo1964
    Εγγραφή
    01/12/2015
    Μηνύματα
    709
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bladerunner Προβολή μηνύματος
    Το έχεις κάνει; Πού;
    Μπαίνω σφήνα
    DIMAX
    Λ.Αθηνών 122 απέναντι από τον Σαρακάκη
    Τηλ.2105154551
    Τελευταία τροποποίηση από leo1964; 01/03/2016 στις 08:55.

  4. #34
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/05/2011
    Μηνύματα
    122
    γνωρίζει κανεις να μου πει τι μηκος εχουν τα σωλινακια υψηλης για africa twin? και για τα μπροστα κ τα πισω!
    ξερω οτι λογικα θα ειναι το ιδιο με τα απλα αλλα δεν μπορω να τα μετρησω με ακριβεια ενω ειναι πανω στη μηχανη.
    αν γνωρίζει καποιος ας μου πει!

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leo1964
    Εγγραφή
    01/12/2015
    Μηνύματα
    709
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sgi Προβολή μηνύματος
    γνωρίζει κανεις να μου πει τι μηκος εχουν τα σωλινακια υψηλης για africa twin? και για τα μπροστα κ τα πισω!
    ξερω οτι λογικα θα ειναι το ιδιο με τα απλα αλλα δεν μπορω να τα μετρησω με ακριβεια ενω ειναι πανω στη μηχανη.
    αν γνωρίζει καποιος ας μου πει!
    Με σπάγγο είναι πανεύκολο

  6. #36
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/05/2011
    Μηνύματα
    122
    ειμαι ψιλοασχετος γι αυτο ρωταω να μου πει αν ξερει καποιος σιγουρα μην κανω κανα λαθος κ μετα δεν κανουν!
    η αν ξερει καποιος να μετραει καλα τα σωλινακια του(απο αφρικα παντα) κ δεν βαριέται να μετρήσει κ να μου πει!

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leo1964
    Εγγραφή
    01/12/2015
    Μηνύματα
    709
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sgi Προβολή μηνύματος
    ειμαι ψιλοασχετος γι αυτο ρωταω να μου πει αν ξερει καποιος σιγουρα μην κανω κανα λαθος κ μετα δεν κανουν!
    η αν ξερει καποιος να μετραει καλα τα σωλινακια του(απο αφρικα παντα) κ δεν βαριέται να μετρήσει κ να μου πει!
    Κάτσε να το δω λίγο.....stay tuned

  8. #38
    Ξέρεις από βέσπα;;; Το avatar του/της lookylook
    Εγγραφή
    01/06/2015
    Μηνύματα
    117
    δεν τα μετράς..τα βγάζεις και τα πηγαίνεις για να στα κάνουν ίδια.. Δεν έχουν να δουν μόνο το μήκος..Υπάρχουν και άλλα στοιχεία που πρέπει να γνωρίζουν..Γωνίες ρακόρ,σπειρώματα, περιστροφές κλπ. Αν πας τη μοτοσυκλέτα από το κατάστημα θα σου εξηγήσουν..Προσοχή στην επιλογή καταστήματος.

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leo1964
    Εγγραφή
    01/12/2015
    Μηνύματα
    709
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lookylook Προβολή μηνύματος
    δεν τα μετράς..τα βγάζεις και τα πηγαίνεις για να στα κάνουν ίδια.. Δεν έχουν να δουν μόνο το μήκος..Υπάρχουν και άλλα στοιχεία που πρέπει να γνωρίζουν..Γωνίες ρακόρ,σπειρώματα, περιστροφές κλπ. Αν πας τη μοτοσυκλέτα από το κατάστημα θα σου εξηγήσουν..Προσοχή στην επιλογή καταστήματος.
    'Ιδια ακριβώ αποκλείεται,ειδικά στα μπροστινά φρένα.Δηλαδή αν δεν βρεθεί διακλαδωτής και βάλει 2 σωληνάκια που να ξεκινάνε από την τρόμπα και να καταλήγουν ένα σε κάθε δισκόπλακα,λες να έχει πρόβλημα;;;
    Εγώ κατηγορηματικά λέω όχι
    Που κολλάνε τα σπειρώματα;;;;;;;Οι τρόμπες και οι βίδες παραμένουν οι ίδιες!!!!
    Τα ρακόρ πάλι τα βλέπεις αν είναι ίσια,45 μοιρών ή 90 μοιρών.
    Δεν χρειάζεται να είσαι πτυχιούχος πολυτεχνείου,αλλά λίγο να πιάνουν τα χέρια σου.
    Προσωπικά.στη δική μου μηχανή επειδή δεν βρήκα ρακορ των 90 μοιρών προσάρμοσα των 45 αφού υπήρχε χώρος και μάλιστα με καλύτερη διευθέτηση από τα ορίτζιναλ
    Προσοχή στην επιλογή καταστήματος....τι θέλεις να πεις;;;;Αν το αναφέρεις για θέμα κόστους συμφωνώ,αλλά μέχρι εκεί

  10. #40
    έχει αγοράσει άλλη τρόμπα , το γράφει ...

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leo1964
    Εγγραφή
    01/12/2015
    Μηνύματα
    709
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από catmaster Προβολή μηνύματος
    έχει αγοράσει άλλη τρόμπα , το γράφει ...
    Αν δεν κάνει η βίδα της μαμίσιας τρόμπας-99% κάνει-παίρνει μια άλλη βίδα,χρειάζεται εξειδικευμένο συνεργείο γι'αυτό;;;;
    Όλα τα παραπάνω τα γράφω γιατί δεν θέλω να του φανεί βουνό,η όλη διαδικασία, του ενδιαφερόμενου
    Δεν έχω πρόθεση να πουλήσω πνεύμα και *γνώσεις*

  12. #42
    Ξέρεις από βέσπα;;; Το avatar του/της lookylook
    Εγγραφή
    01/06/2015
    Μηνύματα
    117
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από leo1964 Προβολή μηνύματος
    'Ιδια ακριβώ αποκλείεται,ειδικά στα μπροστινά φρένα.Δηλαδή αν δεν βρεθεί διακλαδωτής και βάλει 2 σωληνάκια που να ξεκινάνε από την τρόμπα και να καταλήγουν ένα σε κάθε δισκόπλακα,λες να έχει πρόβλημα;;;
    Εγώ κατηγορηματικά λέω όχι
    Που κολλάνε τα σπειρώματα;;;;;;;Οι τρόμπες και οι βίδες παραμένουν οι ίδιες!!!!
    Τα ρακόρ πάλι τα βλέπεις αν είναι ίσια,45 μοιρών ή 90 μοιρών.
    Δεν χρειάζεται να είσαι πτυχιούχος πολυτεχνείου,αλλά λίγο να πιάνουν τα χέρια σου.
    Προσωπικά.στη δική μου μηχανή επειδή δεν βρήκα ρακορ των 90 μοιρών προσάρμοσα των 45 αφού υπήρχε χώρος και μάλιστα με καλύτερη διευθέτηση από τα ορίτζιναλ
    Προσοχή στην επιλογή καταστήματος....τι θέλεις να πεις;;;;Αν το αναφέρεις για θέμα κόστους συμφωνώ,αλλά μέχρι εκεί
    Δεν μπορώ να μαντέψω πως είναι η μοτοσυκλέτα του καθενός. Ναι αν δεν γίνει διακλαδωτής και πάει ένα σωληνάκι στη κάθε δισκόπλακα δεν πειράζει. ΟΜΩΣ πχ στο 950 αν καταργούσες την επέκταση έπρεπε να βάλεις και πιο μακρυά βίδα στη πάνω τρόμπα, διότι κατέβαζες κανούργιο από πάνω, και να φτιάξεις πατέντα για το προστατευτικό στο καλάμι να κρατά το σωληνάκι. Στο 610, το σωληνάκι τα ρακόρ δεν τα είχε αντικριστά, αλλά έκανε μια περιστροφή για να μπορεί να μπει στη τρόμπα. Επίσης το ένα ρακόρ ακουμπά πάνω στο ψαλίδι και αν έχει πάνω από μια κλίση απλά δεν χωρά. Με βάση αυτά δεν θεωρώ σωστό να πάει κάποιος με μόνο δεδομένο..το μήκος..Αφού το σωληνάκι θα βγεί που θα βγεί, γιατί να μην πάει τη μοτοσυκλέτα στο μαγαζί, να ρωτήσει μπορείτε να το φτιάξετε, και μετά να ξαναπάει με το/τα σωληνάκι/κια στο χέρι; Το "προσοχή στην επιλογή καταστήματος" είναι μια συμβουλή γενική και συμφωνα με αυτά που έχουν ειπωθεί παραπάνω. Δεν έχει να κάνει με το συγκεκριμένο κατάστημα που μπορεί να είναι άριστο. Φυσικά και η διαδικασία δεν είναι βουνό.
    Τελευταία τροποποίηση από lookylook; 05/03/2016 στις 11:11.

  13. #43
    Ξέρεις από βέσπα;;; Το avatar του/της lookylook
    Εγγραφή
    01/06/2015
    Μηνύματα
    117
    μπορείς να δεις και τη φωτογραφία που έχω αναρτήσει στη 1η σελίδα από το 610. Θα καταλάβεις τι λέω με το σωληνάκι.

  14. #44
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leo1964
    Εγγραφή
    01/12/2015
    Μηνύματα
    709
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lookylook Προβολή μηνύματος
    μπορείς να δεις και τη φωτογραφία που έχω αναρτήσει στη 1η σελίδα από το 610. Θα καταλάβεις τι λέω με το σωληνάκι.
    Κατάλαβα τι λες.είμαι από τους μοτοσυκλετιστές που λύνουν-δένουν μοτόρια,χόμπυ 30 ετών,
    και εσύ όμως φέρθηκες πολύ έξυπνα με την επιλογή σου στην αντικατάσταση των φρένων σου

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Goodridge Μπροστά Σωληνάκια υψηλής για SV650S 03 απο ebay 37?... !
    από Tropeas στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 04/10/2006, 23:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF