Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 44

Θέμα: Σωληνάκια υψηλης για africa twin

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/05/2011
    Μηνύματα
    122

    Σωληνάκια υψηλης για africa twin

    ψαχνω για τρομπα μπροστινού φρενου απο 16αρα κ πανω.θελω να εχει κ βαση για καθρέπτη.κ θα προτιμούσα να ειναι μαζι με την μανετα.την θελω για μια africa twin mod98.οποιος εχει κατι ας μου πει. επεισεις ψαχνω κ σωλινακια υψηλής αν εχει καποιος
    Τελευταία τροποποίηση από sgi; 13/03/2015 στις 15:27. Αιτία: τρόμπα βρέθηκε.ζήτηση σωλινακια υψηλής!

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/05/2011
    Μηνύματα
    122
    τρομπα βρέθηκε,τωρα ψαχνω σωλινακια υψηλης για africa twin.αν κάποιος εχει κ δεν τα θελει η ξερει κανα καλο σιτε που τα εχει φτηνα ας μ πει!
    αν γίνεται να αλλαξει κ ο τιτλο σε ζητησα σωλινακια υψηλής ακομα καλύτερα!

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/05/2011
    Μηνύματα
    122
    εχει κανεις ρε παιδες σωλινακια υψηλής π να μην τα θελει?

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/05/2011
    Μηνύματα
    122
    έστω καποιο μαγαζι που να πουλαει σωλινακια υψηλης σε καλη τιμη ξερει κανεις να μου προτινει? εχω βρει μαρκα frentubo στα 118 μπρος πισω
    αξίζουν ειναι καλα? μπορω να βρω κατι πιο οικονομικο η τα ιδια καπου αλλου πιο οικονομικά?

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/05/2011
    Μηνύματα
    122
    αν γνωρίζει μπορεί και αξίζει να τα παραγγείλω απο ebay κ εχει δει κανεις κανα καλο σετ μπρος πίσω η εστω κ χώρια ας μου στείλει τα λινγκ ακριβως να τα παραγγείλω!

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/05/2011
    Μηνύματα
    122
    καμια βοηθεια-απάντηση ρε παιδια?

  7. #7
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.170
    Τα fren tubo ειναι μια χαρα.
    Για μπρός πίσω 118 Ευρω είναι σωστή τιμή.
    Το πίσω ίσως σου έρθει πολύ απότομο όμως.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/05/2011
    Μηνύματα
    122
    απο ebay γνωριζεις αν μπορω να τα βρω σε καλύτερη τιμη? αν γνωριζεις κ υπάρχει τπτ καλυτερο δωσε μου τα λιγν ακριβως για να τα παραγγείλω,γιατι ειμαι ασχετος με το θεμα

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/05/2011
    Μηνύματα
    122
    καμια προταση?γνωμη?

  10. #10
    Ξέρεις από βέσπα;;; Το avatar του/της lookylook
    Εγγραφή
    01/06/2015
    Μηνύματα
    117
    αν έχεις εκεί κοντά κάποιο μαγαζί που να πουλά εργαλεία και είδη μηχανουργίου (κολλάρα, ρουλεμάν, βίδες, κλπ) να πας να φτιάξεις. Ρώτα πρώτα, μετά βγάλε τα σωληνάκια, και πηγαινέ τα του. Θα στα κάνει ίδια σε υψηλής. Και συνήθως η ποιότητα είναι ααα.

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/05/2011
    Μηνύματα
    122
    θα μου κανει τα απλα σωλινακια υψηλής μετατροπή δλδ? η θα μου κανει καινούργια απλα για να τα μέτρηση?
    μενω νεα Σμύρνη δεν γνωρίζω καποιο τετοιο μαγαζι π να κανει αυτη τη δουλεια εδω,αν καποιος ξερει καποιο στη νεα Σμύρνη ας μου πει να παω!εστω κ σε καμια κοντινή περιοχη

  12. #12
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lookylook Προβολή μηνύματος
    αν έχεις εκεί κοντά κάποιο μαγαζί που να πουλά εργαλεία και είδη μηχανουργίου (κολλάρα, ρουλεμάν, βίδες, κλπ) να πας να φτιάξεις. Ρώτα πρώτα, μετά βγάλε τα σωληνάκια, και πηγαινέ τα του. Θα στα κάνει ίδια σε υψηλής. Και συνήθως η ποιότητα είναι ααα.
    τι λες βρε λεβέντη μου για μαγαζί με εργαλεία , για ΦΡΕΝΑ μιλάμε , σιγά μην πάει και στο πράκτικερ με τα φρένα ανά χείρας και ζητάει να του τα φτιάξουν και τον κοιτάνε σαν εξωγήινο

    @ sgi
    έτοιμο σετ πουλάνε πολλά καταστήματα , ρώτα στο Σπηλιώτη που έχει HEL που είναι πολύ καλά , επίσης στη Σπύρου Πάτση έχουν Goodridge , ρώτα και στο uride.gr μήπως έχουν και εκεί έτοιμο σετ και να σιγουρέψεις ότι το πάνω ρακόρ είναι ίδιο σπείρωμα μιας και λες ότι έχεις άλλη τρομπα φρένου

  13. #13
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lookylook Προβολή μηνύματος
    αν έχεις εκεί κοντά κάποιο μαγαζί που να πουλά εργαλεία και είδη μηχανουργίου (κολλάρα, ρουλεμάν, βίδες, κλπ) να πας να φτιάξεις. Ρώτα πρώτα, μετά βγάλε τα σωληνάκια, και πηγαινέ τα του. Θα στα κάνει ίδια σε υψηλής. Και συνήθως η ποιότητα είναι ααα.
    Το έχεις κάνει; Πού;
    Think faster than you ride

  14. #14
    Ξέρεις από βέσπα;;; Το avatar του/της lookylook
    Εγγραφή
    01/06/2015
    Μηνύματα
    117
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από catmaster Προβολή μηνύματος
    τι λες βρε λεβέντη μου για μαγαζί με εργαλεία , για ΦΡΕΝΑ μιλάμε , σιγά μην πάει και στο πράκτικερ με τα φρένα ανά χείρας και ζητάει να του τα φτιάξουν και τον κοιτάνε σαν εξωγήινο
    σιγά ρε φιλαράκο..δεν του είπα να πάει στα Lindl..Τα φρένα είναι καθαρά θέμα φυσικής. Μεταφέρεις τη δύναμη από το πόδι σου, μέσω υγρών, σε σημειακή έξοδο, που είναι η τρυπούλα στο σωληνάκι, και σπρώχνεις το έμβολο της δαγκάνας. Απλά το "υψηλής" δεν διαστέλλεται και μεταφέρει αυτούσια τη δύναμή σου. Τώρα ΑΝ ΕΣΕΝΑ το πόδι σου ασκεί μεγαλύτερες πιέσεις από τόρνους και υδραυλικές πρέσσες, μηχανήματα ιδιαίτερα απαιτητικά, στα οποία φτιάχνουν σωληνάκια υψηλής, τα καταστήματα με είδη μηχανουργείου, μη το κάνεις. Εδώ προτάσεις κάνουμε.

  15. #15
    Ξέρεις από βέσπα;;; Το avatar του/της lookylook
    Εγγραφή
    01/06/2015
    Μηνύματα
    117
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bladerunner Προβολή μηνύματος
    Το έχεις κάνει; Πού;
    Το έχω κάνει στο πίσω φρένο σε ένα Husky TE 610 ψεκαστό του 11' Εξαιρετική δουλειά, εξαιρετική αλλαγή στη αίσθηση.
    Το έκανα Χανιά. Απλά δεν ξέρω αν επιτρέπεται να πω όνομα. Κόστος 18€. Η ονομασία που έχουν στον χώρο, τα σωληνάκια υψηλής, είναι "μαρκούτσια" Το μόνο θέμα είναι να έχει το κατάστημα ίδιας γωνίας μεταλλικά άκρα πράγμα εύκολο εκτός και αν έχεις τίποτα περίεργα φρένα. Σε άλλη πόλη δεν ξέρω.

    το παλιό (που δεν είναι και παλιό, απλά είναι απλό)
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC_3562.jpg 
Προβολές:	173 
Μέγεθος:	56,0 KB 
ID:	352794

    το υψηλής σε χρώμα κοκκινο που το ζήτησα.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC_3563.jpg 
Προβολές:	173 
Μέγεθος:	54,5 KB 
ID:	352795
    Τελευταία τροποποίηση από lookylook; 22/02/2016 στις 10:19.

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Goodridge Μπροστά Σωληνάκια υψηλής για SV650S 03 απο ebay 37?... !
    από Tropeas στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 04/10/2006, 22:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF