Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 39

Θέμα: ΓΑΝΤΙΑ ΔΥΤΩΝ ΣΩΣΤΗ η ΛΑΘΟΣ ΣΚΕΨΗ ?

  1. #16
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MrZ Προβολή μηνύματος
    Εγώ φέτος με τα κρύα, πήρα τα Dainese Plaza D-Dry τα οποία τα είχαν σε προσφορά 36€
    Βέβαια, ένα βράδυ πρόλαβα να τα δοκιμάσω μόνο φέτος, αλλά φάνηκαν να αξίζουν τα λεφτά τους.

    Τα μειονεκτήματα που βρήκα ήταν 3:
    Πήρα το Small, δεν έχει XS και μου είναι λίγο μεγάλα....
    Νιώθεις σαν να φοράς 2 γάντια και το ένα να "παίζει" μέσα στο άλλο, περίεργη αίσθηση που δεν πρόλαβα να συνηθίσω.
    Δεν έχουν προστασίες/κόκκαλα...

    Σε γάντια επιλέγουμε το μεγαλύτερο μέγεθος το οποίο δεν είναι πολύ μακρύ στα δάκτυλα.

    Εμένα μου πάει το L και το XL. Το ΧΧL μου είναι πολύ μακρύ στα δάκτυλα και υπάρχει κενό μπροστα. To L μου είναι καλό στο μήκος και αγκαλιάζει καλύτερα τα δάκτυλα. Το ΧL είναι καλό στο μήκος και υπάρχει ένα μικρό κενό ανάμεσα στο δάκτυλο και το γάντι.
    Το σωστό μέγεθος για μενα είναι το XL.

    O αέρας είναι το καλύτερο μονωτικό για το κρύο και επιπλέον μπορούμε να φορέσουμε από μέσα ισοθερμικό γάντι ή θερμαινόμενο.

    Μη περιμένεις αίσθηση στο χοντρό χειμωνιάτικο γάντι.
    Sent from me using a computer.

  2. #17
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Arxagelos Προβολή μηνύματος
    http://www.motorshop.gr/p.GANTIA-ADI...AP.713333.html

    εχω βρει αυτά προς το παρόν αλλα δεν ξέρω κατα πόσο θα ειναι αξιόλογα βέβαια.
    Και αυτά που θα πω προς εσένα και στο φίλο από κάτω είναι πράγματα που τα έχω παρατηρήσει κι εγώ, και άλλοι.
    Σίγουρα κάποιοι θα διαφωνούν και θα έχουν αντίθετη γνώμη, μην το κάνουμε όμως κι εδώ αντιπαράθεση.

    Λοιπόν.
    Όταν θες γάντι να σε προστατεύει από το γερό κρύο, by default δεν κοιτάς δερμάτινο. Και για το νερό το ίδιο, αλλά κυρίως για το κρύο.
    Επίσης, όταν δίνεις 27€ για γάντι, και σου λέει και δέρμα και αδιάβροχο και προστασίες, μάλλον κάποιο λάκκο έχει η φάβα.
    Να ήταν ένα απλό υφασμάτινο μισοαδιάβροχο γάντι για το κρύο να πω μπορεί.
    Αλλά όλα αυτά με 27 ευρώ, μάλλον δε θα πάρεις τίποτα από όλα αυτά κι απλά θα πετάξεις 27 ευρώ.

    Τα πρώτα χειμερινά που είχα πάρει ήταν τα garda της dainese. Κανά 70άρι. (δε λέω να δώσεις τόσα, παράδειγμα φέρνω)
    D-dry, χωρίς ιδιαίτερες προστασίες, αλλά κάνανε τη δουλειά που έπρεπε με τη βροχή και το κρύο.
    Επειδή τα είχα πάρει λίγο μικρά δεν υπήρχε το απαραίτητο κενό και τα ακροδάχτυλά μου ήταν τσίμα τσίμα κι ακουμπούσαν το γάντι. Ήταν πολύ εφαρμοστά.
    Αυτό στα πολλά κρύα έχει σαν αποτέλεσμα να την ακούν τα δάχτυλα άσχημα.
    Το να υπάρχει λίγο κενό ανάμεσα σε γάντι και δάχτυλα χρειάζεται (όχι να είναι 3 νούμερα μεγαλύτερο το γάντι).
    Τα χάρισα σε ένα φίλο τελικά που του έκαναν κι εγώ πήρα τα Jericho.

    Καλό γάντι ήταν το garda πάντως.
    Πιστεύω ότι με ένα 50άρι ένα αξιόλογο αδιάβροχο χειμερινό γάντι μπορείς να το βρεις.


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ap41 Προβολή μηνύματος
    Οχι δεν μιλαω για το νερο. Ρε παιδια καβαλαω χρονια..Με το "μεγαλο" δεν εχω κανενα θεμα...(?!!) Με το μικρο ομως και με 60-80 km - ειχα την ΕΚΠΛΗΞΗ!!!
    Την πρωτη μερα με το γαντι της DAINESE (του μεγαλου) .....Τον "ηπια" Δεν πιστευα τι επαθαν τα ακροδακτυλα μου. Μουρθε να τα κοψω απο τον πονο (ειχαμε 2-3 βαθμους οC) Την αλλη μερα εβαλα κατι πιο χοντρο (χωρις αισθηση), Λιγο αργοτερα (βεβαια) ....αλλα παλι τα ιδια. Απλα σκευτικα τα neoprene σαν μονωτικο εισοδου και αρα επιμηκινση του χρονου. να σκευτεις ακομα και μια απλη σακουλα εδωσε πολυ χρονο.....αλλα η σακουλα δεν ειναι λυση.
    Τί είναι το μεγάλο?
    Έχει χούφτες και θερμαινόμενα γκριπ και δεν ξέρω γω τί?

    Σκούτερ δεν είπες ότι είναι το μικρό? Οκ, ούτως ή άλλως με βαρβάτο χειμερινό γάντι η αίσθηση πάει περίπατο. Στο σκούτερ τί ιδιαίτερη αίσθηση θες να έχεις?
    Το σκούτερ για να κάνεις τις μετακινήσεις σου και τις δουλειές σου είναι, όχι για να γράφεις χρόνους.
    Ξαναλέω με ισοθερμικά, και ένα καλό χειμερινό γάντι δε θα έχεις θέμα πιστεύω (μέχρι ένα βαθμό πάντα).
    Τα νεοπρέν δε νομίζω ότι θα σε βοηθήσουν πουθενά.

  3. #18
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Το σκούτερ είναι ένα μέσον που μας βοηθάει στην πόλη και αν είναι μεγάλο, θα μας πάει και καμιά βολτούλα. Δεν βλέπω λοιπόν το λόγο να μη βάλουμε αυτά τα καλύμματα χεριών το χειμώνα.
    Τι? Του χαλάει την εμφάνιση? Δεν μοιάζει και τόσο αγωνιστικό? Δεν ταιριάζει με τα αυτοκόλλητα πιατζιο ρέισινγκ? Μοιάζουμε με gay? Δεν καταλαβαίνω!
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Σε γάντια επιλέγουμε το μεγαλύτερο μέγεθος το οποίο δεν είναι πολύ μακρύ στα δάκτυλα.

    Εμένα μου πάει το L και το XL. Το ΧΧL μου είναι πολύ μακρύ στα δάκτυλα και υπάρχει κενό μπροστα. To L μου είναι καλό στο μήκος και αγκαλιάζει καλύτερα τα δάκτυλα. Το ΧL είναι καλό στο μήκος και υπάρχει ένα μικρό κενό ανάμεσα στο δάκτυλο και το γάντι.
    Το σωστό μέγεθος για μενα είναι το XL.

    O αέρας είναι το καλύτερο μονωτικό για το κρύο και επιπλέον μπορούμε να φορέσουμε από μέσα ισοθερμικό γάντι ή θερμαινόμενο.

    Μη περιμένεις αίσθηση στο χοντρό χειμωνιάτικο γάντι.

    Είχα ξεκινήσει να απαντάω και το είχα αφήσει και το ξανάπιασα πριν λίγο.

    Δεν έκανα ένα refresh να μη γράφω τσάμπα

  4. #19
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ap41 Προβολή μηνύματος
    Οχι δεν μιλαω για το νερο. Ρε παιδια καβαλαω χρονια..Με το "μεγαλο" δεν εχω κανενα θεμα...(?!!) Με το μικρο ομως και με 60-80 km - ειχα την ΕΚΠΛΗΞΗ!!!
    Την πρωτη μερα με το γαντι της DAINESE (του μεγαλου) .....Τον "ηπια" Δεν πιστευα τι επαθαν τα ακροδακτυλα μου. Μουρθε να τα κοψω απο τον πονο (ειχαμε 2-3 βαθμους οC) Την αλλη μερα εβαλα κατι πιο χοντρο (χωρις αισθηση), Λιγο αργοτερα (βεβαια) ....αλλα παλι τα ιδια. Απλα σκευτικα τα neoprene σαν μονωτικο εισοδου και αρα επιμηκινση του χρονου. να σκευτεις ακομα και μια απλη σακουλα εδωσε πολυ χρονο.....αλλα η σακουλα δεν ειναι λυση.
    Απορείς γιατί τον ήπιες?

    Δες παρακάτω. Οι βαθμοί είναι σε farenheit και η ταχύτητα σε μίλια.

    Στους 30F και με ταχύτητα 60mil, που ισοδυναμεί περίπου με 100χλμ στους 0 βαθμούς ή αίσθηση του κρύου είναι -8F δλδ -22 βαθμούς κελσίου.

    Στους 35-40F (2-3C) και με τη μισή ταχύτητα, η αίσθηση του κρύου είναι -16βαθμούς κελσίου.

    Για πόση ώρα θέλεις να σε προστατέψει ένα γάντι σε αυτές τις θερμοκρασίες χωρίς θερμαινόμετα γκριπ? Το καλύτερο, ακριβότερο, χοντρότερο γάντι δεν θα κάνει τίποτα μετά τη μια ώρα (και πολύ λέω), ειδικά χωρίς χούφτες.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	the-guide-to-winter-riding-6.jpg.jpg 
Προβολές:	191 
Μέγεθος:	66,9 KB 
ID:	331644
    Sent from me using a computer.

  5. #20
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Είχα ξεκινήσει να απαντάω και το είχα αφήσει και το ξανάπιασα πριν λίγο.

    Δεν έκανα ένα refresh να μη γράφω τσάμπα
    Και εγώ την πατάω έτσι, συνέχεια.
    Sent from me using a computer.

  6. #21
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Δείτε επίσης πως η αίσθηση της θερμοκρασίας είναι μεγαλύτερη όταν κάνει ζέστη, όσο πιο πολύ ανεβαίνουν τα χλμ που πάμε.
    Sent from me using a computer.

  7. #22
    Τρέχων τίτλος Το avatar του/της MrZ
    Εγγραφή
    19/03/2014
    Μηνύματα
    8
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Σε γάντια επιλέγουμε το μεγαλύτερο μέγεθος το οποίο δεν είναι πολύ μακρύ στα δάκτυλα.

    Εμένα μου πάει το L και το XL. Το ΧΧL μου είναι πολύ μακρύ στα δάκτυλα και υπάρχει κενό μπροστα. To L μου είναι καλό στο μήκος και αγκαλιάζει καλύτερα τα δάκτυλα. Το ΧL είναι καλό στο μήκος και υπάρχει ένα μικρό κενό ανάμεσα στο δάκτυλο και το γάντι.
    Το σωστό μέγεθος για μενα είναι το XL.

    O αέρας είναι το καλύτερο μονωτικό για το κρύο και επιπλέον μπορούμε να φορέσουμε από μέσα ισοθερμικό γάντι ή θερμαινόμενο.

    Μη περιμένεις αίσθηση στο χοντρό χειμωνιάτικο γάντι.
    Μεγαλύτερα γάντια φοράω μόνο το καλοκαίρι, γιατί ιδρωμένα γάντια δεν μπαινοβγαίνουν με τίποτα....
    Επίσης, σε ατύχημα μου έφυγαν από τα χέρια κάτι Tucano urbano που φόραγα σε Medium αντί για Small.

    Και ακόμα, πάρε μια ιδέα του πόσο μεγάλα είναι τα Small στα χέρια μου...Έχω τσακίσει αυτό που περισσεύει για να φανεί στη φωτό.
    http://i1342.photobucket.com/albums/...psbtwduj06.jpg

  8. #23
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Δεν ξέρω τι μέγεθος φοράς ούτε ποιο είναι το σωστό μέγεθος για το χέρι σου. Απ' τη φωτό δεν καταλαβαίνω και πολλά.

    Σε μένα το xl, αν δεν χαλαρώσω το βελκρο στο επάνω μέρος, θα βγει μαζί με το χέρι μου.
    Sent from me using a computer.

  9. #24
    Marine Engineer Το avatar του/της ap41
    Εγγραφή
    16/02/2015
    Μηνύματα
    13
    οκ boys....Ενας-Ενας
    Προς >>pipe_smoker..first
    Oχι το μεγαλο δεν εχει θερμαινομενα grip ή χουφτες..αλλα 1) Το φαιρινγκ δημιουργει ενα αεροστοπ απο τον ιδιο τον αερα στα σημεια των grip, και 2) Η "αδραναλινη" (λεμε τωρα) δεν ξερω αλλα νομιζω σε κραταει καπως πιο ζεστο και νομιζω οτι επιρεαζει την κυκλοφορια του αιματος. Οσο για το μικρο :ZZZπου σιγουρα δεν θα μου χαλασουν την raicing look) απλα βλεπω τη λυση λιγο εξω απο την ασφαλεια της αμεσοτητας που εχουμε συνηθησει. Φιλε μου 52 χρονων γαιδαρος περπατησια δυσκολα να αλλαξει.
    Με πεισατε λοιπον neoprene....to forget about it,
    Ωραιος... ο daz για τον κοπο με το μελετημενο πινακακι του, Σεβαστες ολες οι γνωμες,
    Αλλα ρε παιδια τι να σας πω....Πρωτη εμπειρια με το σκατολοειδι ever.... και με προβληματισε. Να αφησω τα ποδια μου......αλλο θεμα...αυτο. Που ειναι τα βρανγχια ? με του ανεμιστηρες που βριζω το καλοκαιρι (θαυμα το χειμωνα).

    Καταλαβα την "περπατησια" βλεπω να αλλαζω.
    Στ'οπα λεβεντη μου....στ'οπα.

    ρε σεις...λες να μ'αρεσει..και να βαλω χουφτες στο kawa?

  10. #25
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ap41 Προβολή μηνύματος
    ρε σεις...λες να μ'αρεσει..και να βαλω χουφτες στο kawa?
    Πάντως, οδήγησα ένα SH300 με κάτι χουφτίτσες και έπαθα πλάκα στο πόσο κόβουν το κρύο.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  11. #26
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Για σοβαρά κρύα δεν πιστεύω ότι μπορείς να βρεις τίποτα σε αυτά τα χρήματα.
    Μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια.
    Φυσικα και δεν κανεις λαθος.Δινουμε 60-70 και παλι περναει.

  12. #27
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος
    Φυσικα και δεν κανεις λαθος.Δινουμε 60-70 και παλι περναει.
    Κοίτα, οικονομικό είναι το ζήτημα οπότε καλό είναι να κρατάμε και μια πισινή.

    Να πω σε κάποιον "φίλε δεν παίζει, τράβα δώσε 70 αλλιώς προκοπή δεν έχει" και να ποστάρει κάποιος από κάτω και να πει "εγώ έχω βρει γάντι που μαμεί με 20", ε θα βγω μαλάκας.

    Αυτό που μπορώ να πω με μια κάποια μεγαλύτερη σιγουριά ειναι για το συγκεκριμένο γάντι που έδειξε ο φίλος.
    Και δέρμα, και αδιάβροχο, και προστασίες, και και και με 27 ευρώ, λίγο ακόμα και θα το δείχνανε στα τηλεμάρκετινγκ μαζί με την έξυπνη σίτα και το pretty bra

  13. #28
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Οι χούφτες κάνουν φοβερή δουλειά στο κρύο, ειδικά αν είναι μεγάλες.
    Όσο αφορά το γάντι τώρα ο σημαντικότερος παράγοντας είναι η ποσότητα-πάχος της θερμικής επένδυσης. Όλα τα υπόλοιπα (όσο αφορά το κρύο) είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε.

    Ένα γάντι gortex μπορεί να είναι χειρότερο από ένα άλλο στο κρύο, αφού το gortex είναι για την αδιαβροχοποίηση. Συμβάλει βέβαια λόγο της καλύτερης διαπνοής αλλά δεν είναι ο σημαντικότερος παράγοντας.

    Ένα ακριβό χειμερινό γάντι μπορεί να είναι χειρότερο στο κρύο από ένα φθηνότερο γιατί μπορεί να διαθέτει λιγότερη θερμική επένδυση και η διαφορά τιμής να οφείλεται στα καλύτερα υλικά, στις πιο ανθεκτικές ραφές, την πιο άνετη και αποτελεσματική σχεδίαση, την χρήση καλύτερων προστατευτικών κτλ.

    Ένα καλό χειμερινό γάντι της κατηγορίας των 100 ευρώ (δεν πάω παραπάνω) με gortex και καλά υλικά μπορεί να εχει:
    (Αντιγράφω από το ταμπελάκι του δικού μου).
    38% πολυαμίδια (ύφασμα)
    35% δέρμα.
    10% συνθετικό δέρμα.
    6% συνθετικό σουετ.
    4% πολυουρεθάνη.
    4% carbon.
    3% neopren.

    *χωρίς τα υλικά της θερμικής επένδυσης.

    Χρησιμοποιώντας περισσότερο συνθετικό δέρμα και καθόλου carbon και σουετ δε θα ήταν φθηνότερο? Θα ήταν, αλλά δε θα ήταν τόσο άνετο και δε θα είχε τις προστασίες που έχει.
    Αν αντί για gortex ειχε μια άλλη αδιάβροχη επένδυση δε θα ήταν ακόμα φθηνότερο? Ναι αλλά δε θα είχε τα ίδια ποσοστά διαπνευσιμότητας και αδιαβροχοποήσης.

    Μπορούν αυτά να μειώσουν την τιμή κατά 30%? Ναι μπορούν.

    Τι πρέπει να γίνει όμως για να μειωθεί η τιμή στο 70%?

    Αυτό το 40% παραπάνω έκπτωση, θα μας κοστίσει πολύ περισσότερο από ότι η απουσια δέρματος, kevlar και gortex.

    Νομίζω πως δίνοντας 30 ευρώ για χειμερινό γάντι το μόνο που κανουμε είναι να πετάμε 30 ευρώ.

    Ένα γάντι με 30 ευρώ μπορεί να γ@ει στο κρύο αλλά μάλλον θα κάνει πιο πολύ για ερασιτέχνη σκιέρ παρά για εμάς.
    Τελευταία τροποποίηση από daz; 23/02/2015 στις 16:16.
    Sent from me using a computer.

  14. #29
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος
    Δινουμε 60-70 και παλι περναει.
    Φυσικα, γιατί όχι?

    Το gortex δεν περνάει αλλά έχει 100 και πάνω.

    Οι υπόλοιπες μεμβράνες δεν προσφέρουν τα ίδια ποσοστά αδιαβροχοποίησης αλλά είναι φθηνότερες.

    Σημαντικό ρόλο στο αν θα περάσει το νερό ή όχι παίζει και η δουλειά που έχει γίνει στις ραφές.
    Το gortex δε θα περάσει, αλλά μπορεί να βάλει νερό απ' τις ραφές μετά από πολύωρη οδήγηση σε βροχή?

    Ταξιδεύεις συχνά με όλες τις καιρικές συνθήκες? Τότε ίσως ούτε τα 60-70 να είναι αρκετά!
    Όχι ψέματα, είναι! Αλλά θα στερηθείς τις προστασίες σε περίπτωση πτώσης.

    Αν στο θέμα ζεστη τα πράγματα είναι σχετικά απλά και η λύση είναι χοντρή στρώση θερμικής επένδυσης, στο θέμα αδιαβροχοποιηση τα πράγματα είναι πολύ πιο σύνθετα.

    Και μετά από πόσο καιρό συνεχόμενης χρήσης θέλεις να είναι το ίδιο αδιάβροχο με την πρώτη μέρα? Πόσες εταιρείες μπορούν να το εγγυηθούν αυτό και τι τιμή έχουν τα προιόντα τους?

    Για να επιτρέψει να μπει το καρτελακι της gortex η εταιρία έχει κάποια στάνταρ που πρέπει να τηρήσει ο κατασκευαστής.
    Έχει τα ίδια στάνταρ η dainese όταν χρησιμοποιεί την μεμβράνη d-dry που είναι δικής της κατασκευής και δεν έχει καμία σχέση με την μεμβράνη gortex όσον αφορα τα χαρακτηριστικά?

    Οπότε ένα d-dry μπορεί να έχει 60-70 ευρώ και μετά μια ώρα στην βροχή να αρχίσει να βάζει νερό.
    Μετά από ένα χρόνο μπορεί να βάζει νερό απ' τις ραφές στην μισή ώρα.

    Η κάθε εταιρία έχει εξελίξει τη δική της μεμβράνη και έχει δώσει την δική της ονομασία. Αλλά καμία δεν έχει τα χαρακτηριστικά της gortex. Και ενώ όλοι το ξέρουμε αυτό, εκείνο που δεν ξέρουμε είναι ότι η gortex προκειμένου να διατηρήσει την καλή φήμη της δίνει βάση και στον τρόπο που θα χρησιμοποιηθεί η μεμβράνη και πως θα ενσωματωθεί και την ποιότητα-αποτελεσματικότητα των ραφών κτλ.

    *Η d-dry αναφέρθηκε χάριν παραδείγματος.
    Τελευταία τροποποίηση από daz; 23/02/2015 στις 16:24.
    Sent from me using a computer.

  15. #30
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Και για να μη δημιουργούμε λάθος εντυπώσεις ή απογοητεύουμε τον κόσμο, ένα γάντι dainese με μεμβράνη d-dry της κατηγορίας των 80ευρώ έκανε καταπληκτική δουλειά για 2 χρόνια και στην αδιαβροχοποίηση και στην θερμική προστασία. Δεν είχε σοβαρά προστατευτικά αλλά ποιοτικά ήταν άψογο και πολύ άνετο παρόλο που ήταν αρκετά χοντρό.
    Εξακολουθεί να κάνει την ίδια καλή δουλειά στα χέρια φίλου με λιγότερες απαιτήσεις από εμένα.
    Sent from me using a computer.

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΣΩΣΤΗ Η ΛΑΘΟΣ ΣΧΑΡΑ?
    από apsogos στο forum Yamaha XT series
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 11/08/2008, 14:31
  2. Για Να Δω Την Σκεψη Σας!!!!!
    από zoropatra στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 07/01/2005, 19:14
  3. (Καταναλωτική) Σκέψη...
    από NLS στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 19/02/2004, 13:22
  4. Ερώτηση για γάντια!!
    από bikersonly στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 26/01/2004, 19:21
  5. Σίγουρα σωστή
    από stefanos στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 21/01/2004, 23:04

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF