Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 39 από 39

Θέμα: ΓΑΝΤΙΑ ΔΥΤΩΝ ΣΩΣΤΗ η ΛΑΘΟΣ ΣΚΕΨΗ ?

  1. #31
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Κοίτα, οικονομικό είναι το ζήτημα οπότε καλό είναι να κρατάμε και μια πισινή.

    Να πω σε κάποιον "φίλε δεν παίζει, τράβα δώσε 70 αλλιώς προκοπή δεν έχει" και να ποστάρει κάποιος από κάτω και να πει "εγώ έχω βρει γάντι που μαμεί με 20", ε θα βγω μαλάκας.

    Αυτό που μπορώ να πω με μια κάποια μεγαλύτερη σιγουριά ειναι για το συγκεκριμένο γάντι που έδειξε ο φίλος.
    Και δέρμα, και αδιάβροχο, και προστασίες, και και και με 27 ευρώ, λίγο ακόμα και θα το δείχνανε στα τηλεμάρκετινγκ μαζί με την έξυπνη σίτα και το pretty bra
    Το ειπα για να ξερει που παταει.Nα μην τον παραμυθιαζει ο ενας και ο αλλος και οταν ερθει η ωρα να τα χρειαστει να μην του κανουνε δουλεια.

    Απο εκει και περα δεν εχει παρα να δει αυτα που εγραψε ο daz.

  2. #32
    καλά εννοείται οτι "οτι πληρώνεις παίρνεις".
    τελικα εδωσα 40ευρω και πηρα ενα spidi που το βρήκα σε εκπτωση -50% απο 80ευρώ.

  3. #33
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    12/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος
    Το ειπα για να ξερει που παταει.Nα μην τον παραμυθιαζει ο ενας και ο αλλος και οταν ερθει η ωρα να τα χρειαστει να μην του κανουνε δουλεια.

    Απο εκει και περα δεν εχει παρα να δει αυτα που εγραψε ο daz.
    Μαζί σου.
    Απλά γενικώς όταν μιλάμε για θέματα εξοπλισμού κλπ (εκτός κράνους εννοείται) πάντα κοιτάω να είμαι διακριτικός με το οικονομικό ζήτημα.
    Η τσέπη του καθενός είναι δικό του θέμα.

    Και σε ότι είπε ο daz εννοείται +100000000


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Arxagelos Προβολή μηνύματος
    καλά εννοείται οτι "οτι πληρώνεις παίρνεις".
    τελικα εδωσα 40ευρω και πηρα ενα spidi που το βρήκα σε εκπτωση -50% απο 80ευρώ.
    Έτσι ναι

    Άμα δε σου κάνει κόπο πόσταρε κανά λινκ με το μοντέλο.

  4. #34

  5. #35
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    12/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Arxagelos Προβολή μηνύματος
    Για αγωνιάρικα καλά φαίνονται και σίγουρα είναι πολύ όμορφα και με προστασίες.

    Τώρα για το κρύο, θα σε γελάσω.

  6. #36
    Θα δείξει, έτσι και αλλιώς το R1 το χειμώνα δεν το κυκλοφορώ μην μου κρυώσει...με το scooter την βγάζω περισσότερο.

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    896
    Στους -5 βαθμούς μην ορκιζεστε πανω στην μηχναη με θερμαινόμενα γκριπ...Δυστυχως με την προσφατη χιονοπτωση και μαλιστα στην Αθηνα δεν χρειαστηκε παρα μονο 10 λεπτα πανω στην μηχανη να παγωσουν τα χειρα μου με τα γκριπ της koso στο φουλ..το κρυο εμπαινε από τις ραφες και ειδικα το αριστερο μου χερι που πατουσε συνεχεια συμπλεκτη μελανιασε πολύ γρηγορα...και εδώ το ερωτημα...οι τολμηροι που κανουν μεγαλες αποστασεις με την μηχανη τους κατω από τέτοιες συνθηκες-και δεν ειναι λιγοι- πως την παλευουν??..μιλαω για ταξίδια εκδρομων..

  8. #38
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zopas Προβολή μηνύματος
    Στους -5 βαθμούς μην ορκιζεστε πανω στην μηχναη με θερμαινόμενα γκριπ...Δυστυχως με την προσφατη χιονοπτωση και μαλιστα στην Αθηνα δεν χρειαστηκε παρα μονο 10 λεπτα πανω στην μηχανη να παγωσουν τα χειρα μου με τα γκριπ της koso στο φουλ..το κρυο εμπαινε από τις ραφες και ειδικα το αριστερο μου χερι που πατουσε συνεχεια συμπλεκτη μελανιασε πολύ γρηγορα...και εδώ το ερωτημα...οι τολμηροι που κανουν μεγαλες αποστασεις με την μηχανη τους κατω από τέτοιες συνθηκες-και δεν ειναι λιγοι- πως την παλευουν??..μιλαω για ταξίδια εκδρομων..
    εξαρτάται....

    με φουζουρού στο εικοσάλεπτο με θερμαινόμενα (μαμά) και καλοκαιρινά γάντια, μια χαρά ήμουν....
    πουτσ@@@@@@@@@

  9. #39
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.798
    To λάθος το οποίο κάνουν οι περισσότεροι που δεν ξέρουν είναι αυτό ακριβώς που είπε ο Σπυράκος.

    Τα θερμαινόμενα δεν θέλουν χοντρό γάντι, θέλουν ή λεπτό ή σωστά μελετημένο.

    Τα περισσότερα "καλά" γάντια, έχουν λεπτότερη θερμική επένδυση απ' την εσωτερική μεριά ώστε να περνάει πιο εύκολα η ζέστη απ' τα γκριπ και πιο χοντρή επένδυση στην εξωτερική για προστασία απ' τον αέρα.

    Παρόλα αυτά σε θερμοκρασίες -5 και χωρίς χούφτες ακόμα και τα θερμαινόμενα γκριπ μπορούν να τα βρουν σκούρα. Η καλύτερη λύση για τέτοιες καταστάσεις ειναι τα θερμαινόμενα γάντια.

    Με μπαταρίες για όσους δεν κάνουν μεγάλες αποστάσεις ή με παροχή απ' τη μηχανή για όσους δεν θέλουν να ξεμείνουν στο ταξίδι, αποτελούν την καλύτερη λύση για σίγουρα ζεστά χέρια σε όλες τις συνθήκες.
    Τελευταία τροποποίηση από daz; 24/02/2015 στις 16:08.
    Sent from me using a computer.

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. ΣΩΣΤΗ Η ΛΑΘΟΣ ΣΧΑΡΑ?
    από apsogos στο forum Yamaha XT series
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 11/08/2008, 15:31
  2. Για Να Δω Την Σκεψη Σας!!!!!
    από zoropatra στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 07/01/2005, 20:14
  3. (Καταναλωτική) Σκέψη...
    από NLS στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 19/02/2004, 14:22
  4. Ερώτηση για γάντια!!
    από bikersonly στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 26/01/2004, 20:21
  5. Σίγουρα σωστή
    από stefanos στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 22/01/2004, 00:04

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF