Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 61

Θέμα: ΚΡΑΝΟΣ ΕΩΣ 300 Ε

  1. #31
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της paramedic
    Εγγραφή
    05/08/2006
    Μηνύματα
    722
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από anixneyths Προβολή μηνύματος
    ...άλλο anixneyths και άλλο gkaZZakiaS, άλλο gkaZZakiaS και άλλο anixneyths... Από την αρχή HJC IS-17 έψαχνα αφού βέβαια απέρριψα το Shoei GT-AIR. Απαράδεκτο για τόσο ακριβό κράνος να παίρνει στο Sharp 3 αστέρια, αναφέρομαι στο Shoei μιας και το HJC IS-17 έχει 5!!! Κοίταξα και για λίγο το Shoei Qwest αλλά δεν με καλύπτει λόγω έλλειψης sun visor. Αν μη τι άλλο το double d ring με έχει κουράσει, για συχνό βγάλε βάλε δεν κάνει.
    Ειναι τουλαχιστον αστειο να πιστευεις οτι το Gt Air ειναι κατωτερο του IS-17 βασιζομενος στα τεστ του Sharp. Τα εχουμε ξαναπει εδω μεσα και τα λενε και στο εξωτερικο οσον αφορα το Sharp. Κατσε διαβασε τα και ισως αναθεωρησεις.
    Περα απο αυτο, καλοφορετο το νεο κρανος σου φιλε!
    Και αν δε με σέβεστε να με φοβάστε!!

  2. #32
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    418
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από paramedic Προβολή μηνύματος
    Ειναι τουλαχιστον αστειο να πιστευεις οτι το Gt Air ειναι κατωτερο του IS-17 βασιζομενος στα τεστ του Sharp. Τα εχουμε ξαναπει εδω μεσα και τα λενε και στο εξωτερικο οσον αφορα το Sharp. Κατσε διαβασε τα και ισως αναθεωρησεις.
    Περα απο αυτο, καλοφορετο το νεο κρανος σου φιλε!
    Σαν κράνος overall μπορεί να είναι καλύτερο το Shoei Gt Air δεν θα διαφωνήσω, το καλό brand name πληρώνεται. Σε ασφάλεια όμως δεν το πιστεύω πως υπερέχει. Οι ειδικοί που δουλεύουν στο συγκεκριμένο Αγγλικό υπουργείο(στο οποίο και ανήκει το ανεξάρτητο site του Sharp) έχουν άλλη άποψη και θα τους εμπιστευτώ. Φοράω κράνος για να μου προστατεύει το κεφάλι και όχι για να μην ακούω εξωτερικούς θορύβους(μου είναι αδιάφορο). Θα δείξω εμπιστοσύνη στους ανθρώπους που η δουλειά τους είναι να αξιολογούν κράνη. Αν είναι τόσο καλό το Shoei και εκτίθεται το Sharp scheme γιατί δεν το διορθώνουν το λάθος; Αδιανόητο για ένα κράνος των 600 ευρώ...Ας τους κάνει καταγγελία η Shoei, μέχρι τότε όμως γεια χαρά. Και φυσικά, πολλές εταιρείες έχουν συμφέροντα να απαξιώνουν το Sharp... Θα εμπιστευτώ τον επίσημο φορέα για της αγορές μου. Ελπίζω να κατάλαβες το πνεύμα μου.

  3. #33
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    418
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nickald Προβολή μηνύματος
    wow.... με το μπαρδο τοτες
    χαχαχα... Wow? Μήπως σε λένε και Γιάνη;

  4. #34
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της paramedic
    Εγγραφή
    05/08/2006
    Μηνύματα
    722
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από anixneyths Προβολή μηνύματος
    Σαν κράνος overall μπορεί να είναι καλύτερο το Shoei Gt Air δεν θα διαφωνήσω, το καλό brand name πληρώνεται. Σε ασφάλεια όμως δεν το πιστεύω πως υπερέχει. Οι ειδικοί που δουλεύουν στο συγκεκριμένο Αγγλικό υπουργείο(στο οποίο και ανήκει το ανεξάρτητο site του Sharp) έχουν άλλη άποψη και θα τους εμπιστευτώ. Φοράω κράνος για να μου προστατεύει το κεφάλι και όχι για να μην ακούω εξωτερικούς θορύβους(μου είναι αδιάφορο). Θα δείξω εμπιστοσύνη στους ανθρώπους που η δουλειά τους είναι να αξιολογούν κράνη. Αν είναι τόσο καλό το Shoei και εκτίθεται το Sharp scheme γιατί δεν το διορθώνουν το λάθος; Αδιανόητο για ένα κράνος των 600 ευρώ...Ας τους κάνει καταγγελία η Shoei, μέχρι τότε όμως γεια χαρά. Και φυσικά, πολλές εταιρείες έχουν συμφέροντα να απαξιώνουν το Sharp... Θα εμπιστευτώ τον επίσημο φορέα για της αγορές μου. Ελπίζω να κατάλαβες το πνεύμα μου.
    Εγώ πάλι θα μου επιτρέψεις να εμπιστευτώ τους νόμους της φυσικής όσον αφορά τις αντοχές των υλικών στις κρούσεις και την απορρόφηση αυτών...
    Και αν δε με σέβεστε να με φοβάστε!!

  5. #35
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    418
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από paramedic Προβολή μηνύματος
    Εγώ πάλι θα μου επιτρέψεις να εμπιστευτώ τους νόμους της φυσικής όσον αφορά τις αντοχές των υλικών στις κρούσεις και την απορρόφηση αυτών...
    ...αυτούς επικαλείται και το υπουργείο το αγγλικό. Σημασία έχει ποιος ερμηνεύει τους νόμους και τα πειραματικά δεδομένα. Στην προκειμένη, θα εμπιστευτώ την ερμηνεία ενός ανεξάρτητου κρατικού φορέα ενός προηγμένου κράτους, και τους ειδικά καταρτισμένους υπαλλήλους του... Αν ήταν έτσι όπως λες, δεν θα έκαναν πειράματα αλλά θα έφτιαχναν και αυτοί τα πινακάκια τους μετά από surfarisma στο google. No sorry, it is not for me matey.

  6. #36
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της paramedic
    Εγγραφή
    05/08/2006
    Μηνύματα
    722
    Δηλαδή αυτό : http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/arai-rx-7-gp είναι χειρότερο απο αυτό: http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/duchinni-d832 σε θέματα κρούσης και απορρόφησης αυτής και όλοι οι οδηγοί moto gp, SB κλπ που είναι με ARAI να τα αφήσουν και να τρέχουν με DUCHINNI θες να μου πείς γιατί είναι πιο ασφαλή.
    Οκ με κάλυψες.
    Και αν δε με σέβεστε να με φοβάστε!!

  7. #37
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    που το βρηκες το DUCHINNI;;;;ιδεα δεν ειχα για την υπαρξη του!!
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  8. #38
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    418
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από paramedic Προβολή μηνύματος
    Δηλαδή αυτό : http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/arai-rx-7-gp είναι χειρότερο απο αυτό: http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/duchinni-d832 σε θέματα κρούσης και απορρόφησης αυτής και όλοι οι οδηγοί moto gp, SB κλπ που είναι με ARAI να τα αφήσουν και να τρέχουν με DUCHINNI θες να μου πείς γιατί είναι πιο ασφαλή.
    Οκ με κάλυψες.
    Δεν ξέρω. Δεν είμαι ειδικός, εμπιστεύομαι τον επίσημο κρατικό φορέα. Αν θίγονται τα συμφέροντα της Arai-Shoei ας ζητήσει παχυλή αποζημίωση. Γιατί δεν το κάνει; Επίσης δε, την άποψη σου την σέβομαι. Απλά,δεν συμπίπτει με την δική μου. Μου φαίνονται παράξενα όλα αυτά και ίσως και να υπάρχουν σκοπιμότητες. Δεν έχω αποδείξεις όμως και συνωμοσιολόγος δεν θα γίνω, και προς θεού δεν λέω πως είσαι εσύ. Επίσης, την συνδρομή σου στην συζήτηση την εκτιμώ. Μη με παρεξηγήσεις...
    Τελευταία τροποποίηση από anixneyths; 10/03/2015 στις 22:06.

  9. #39
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/02/2015
    Μηνύματα
    12
    Σώστε με παιδια υπάρχει διαφορα αναμεσα στο κανονικο HJC R-PHA 10 Plus απο το HJC R-PHA 10 Plus Carbon
    Δν μπορω να καταλάβω? Οπιος ξερει κ μπορει να μου δωσει μια απάντηση αμεσα ευχαριστώ.....

  10. #40
    Carbon

    Google it
    πουτσ@@@@@@@@@

  11. #41
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/02/2015
    Μηνύματα
    12
    Και το κανονικό εχει και carbon spyrako!!! Εχουν το ιδιο βαρος αρα δν παιζει να ειναι φουλ carbon... αν ξερει κάποιος να μου πει ευχαριστώ. ...

  12. #42
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    μηπως απλα ειναι το χρωμα καρμπον;;γκουγκλαρωντας το ειδα σε καποια σαιτ οτι εγραφε hexagonal carbon και βλεπωντας την φωτο εχει εξαγωνα σχηματακια και το χρωμα του ειναι καρμπον.
    το συγκεκριμενο κρανος ειναι καρμπον-κεβλαρ-φαιμπεργκλας αν θυμαμαι καλα.
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  13. #43
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/02/2015
    Μηνύματα
    12
    Ακριβως αυτο καταλαβα κ εγω σε πολλα σαιτ που ειδα εχει σχεδον την διπλάσια τιμη μονο κ μονο για τις κυψελες κ το χρώμα!! Ακομα δν μπορω να καταλαβω γτ τοσο μεγάλη διαφορα τιμης? Στην τελικη βρηκα ενα κρανος carbon μεταχειρισμενο στα ιδια χρήματα με 20 ευρώ πανω βρίσκω καινούργιο απλα το κανονικό κ ελεγα αν αξίζει να παρω το μεταχειρισμενο???

  14. #44
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Καλυτερα καινουργιο.

  15. #45
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/02/2015
    Μηνύματα
    12
    http://m.ebay.com/itm/271797967815?nav=SEARCH

    Αυτο λέω απλα εχει 40 λιρες αποστολη στην Ελλάδα αρα παει 160 λιρες με 170 λιρες αγοραζω καινούργιο......

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 114
    Τελευταίο μήνυμα: 06/08/2004, 18:22
  2. Κρανοσ
    από AGGELOS05 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 12/06/2004, 11:12
  3. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 27/02/2004, 10:58
  4. TRAIL RIDE 0-300 στα Κιούρκα 14/12
    από SeNNinhA στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 16/12/2003, 15:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF