Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 61

Θέμα: ΚΡΑΝΟΣ ΕΩΣ 300 Ε

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/02/2015
    Μηνύματα
    12

    ΚΡΑΝΟΣ ΕΩΣ 300 Ε

    Την καλησπερα μου σε ολα τα παιδια του φορουμ νεος κ εγω.... διαβαζω συνέχεια παλια θεματα για να μπω στο κλιμα :-D
    Παμε στο χιλιοδιατυπωμενο θεμα μας αγορα κρανους.....( συγνωμη αν γίνομαι κουραστικός πραγματικά διαβασα τοσα πολλα που ζαλίστηκα κ εγω ο ιδιος) ;-)
    λοιπον κάτοχος χρυσής Σφίγγας του 07 ηρθε η ωρα να αλλαξω το παλιο κρανος ενα kbc με ενα νεο. Εδω λοιπόν χρειάζομαι την βοήθεια σας θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας..... ξερω απο αυτα που διαβασα ότι δν παίζει μεγαλο ρολο η μηχανή αν είναι naked κτλπ το πως θα μου κάτσει στο κεφάλι +φωνω απλα ψαχνω ενα κρανος που να μην ειναι για πιστα ουτε τπτ φανταχτερό απλα να κανω της βόλτες μου στην πόλη και μικρά ταξιδια μεχρι 200-300 χιλιόμετρα να μην ποναει το κεφαλι μου απο τον αερα που θα μπαίνει μέσα στο κράνος (ηχος σφύριγμα) αλλα να εχει και καλο εξαερισμό.... ξερω οσοι θα δειτε το θεμα θα πειτε παλι τα ιδια!!!!! :-) απλα τα λεφτα βγαίνουν δύσκολα κ θελω να ειμαι σίγουρος με την βοήθεια σας παντα.... ααα κ κάτι αλλο η παραγγελία απο εξωτερικό είναι εξ ασφαλισμένη σε ποιότητα κτλπ ? Αυτα ευχαριστώ πολυ

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Πλεον το 300 ευρω δεν λεει και τιποτε.Μπορει δηλαδη να βρεις ενα των 500 σε προσφορα με 280.

    Τωρα στις τιμες που λες ,υπαρχουνε αρκετα Nolan,HJC,AGV ...για να διαλεξεις.Αυτο που θα ψαξεις στο φορουμ δεν ειναι η μαρκα ,αλλα οι προδιαγραφες που θα πρεπει να εχει ενα κρανος.

    Στην ενοτητα "Προστατευτικός εξοπλισμός" ,http://www.moto.gr/forums/forumdisplay.php?f=35 παρε τις πληροφοριες που χρειαζεσαι,για να κανεις σωστη αγορα.

    Αν μετα καταληξεις σε δυο τρια,ζητα πληροφοριες για τα συγκεκριμενα.

  3. #3
    Καλησπέρα επειδη εψαχνα κατι ανάλογο κατέληξα εδω και είμαι υπερευχαριστημενος

    http://coloriposto.gr/web/?ProductID=6682&id=9&sub=26

    ειναι και ποιο φτηνο απο οτι υπαρχει στο εξωτερικο
    aleaxzafeir

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    22/03/2007
    Μηνύματα
    896
    και σουπερ τεχνολογια ασφαλειας εχει και εχει τη σωστη τιμη...πολυ καλη επιλογη μπραβο σου...

  5. #5
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της paramedic
    Εγγραφή
    05/08/2006
    Μηνύματα
    722
    Το τι μηχανή οδηγείς φυσικά και παίζει μεγάλο ρόλο μιας και ενα κράνος που έχει φτιαχτεί για σκυφτή θέση οδήγησης ή με μόνιμα πχ ανοιχτούς αεραγωγούς δεν θα κάνει δουλειά σε μια μηχανή με όρθια η ελαφρά σκυφτή θέση οδήγησης. Γι'αυτό διάβασε καλύτερα όσα έχουν γραφτεί για τα κράνη και θα καταλάβεις τι κράνος θές να πάρεις αρχικά εφόσον ξέρεις καλύτερα απ'όλους μας την μοτοσυκλέτα σου. Στο budget που έχεις ορίσει(άντε βαριά +50€) υπάρχουν πολλά και αξιόλογα κρανη πάντως.
    Και αν δε με σέβεστε να με φοβάστε!!

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    Shoei XR-1100

  7. #7
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PetranGR Προβολή μηνύματος
    Shoei XR-1100
    Aν μπορεις οικονομικά ειναι ΤΟΠ επιλογη
    aleaxzafeir

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    418
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexzafeir Προβολή μηνύματος
    Aν μπορεις οικονομικά ειναι ΤΟΠ επιλογη
    Γιατί όχι το qwest της Shoei που έχει και πέντε αστέρια στο Sharp;

  9. #9
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από anixneyths Προβολή μηνύματος
    Γιατί όχι το qwest της Shoei που έχει και πέντε αστέρια στο Sharp;
    Δεν ξέρω τι με χαλάει στο qwest μου αρέσει ποιο πολύ το xr -1100 το οποιο εψαχνα και μεταχειρισμένο (είχα 200 ευρω και βιαζόμουν)

    αυτο που πηρα το HJC IS 17 πεντε αστερια εχει

    http://sharp.direct.gov.uk/testhelme...discontinued=1
    aleaxzafeir

  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/02/2015
    Μηνύματα
    12
    Σημερα εκανα μια βολτα σε μαγαζια
    Στην Θεσσαλονίκη κ κατέληξα στο riders
    Market εκει δοκίμασα πολλα απο κρανοι απο ολες της εταιρείες καλυτερα μου καθησε το συγκεκριμένο HJC RPHA10 το απλο σε μαυρο χρώμα μου το άφηνε στα 325 κομπλε με sun visor κ υποσιαγωνιο κ δεύτερο pin lock ποία ειναι η γνώμη σας? Δοκιμασα κ το shoei NXR δεν μου καθησε καλα στο κεφαλι... στην ιδια κατηγορια μου εδωσε κ ενα AGV veloster αν θυμάμαι καλα αλλα κ αυτο δν μου καθησε καλα για παραγγελια απο εξωτερικό ποια ειναι η γνωμη σας? Σκέφτομαι αν το παρω απο εκεί οτι παθει θα
    Παω απο εκει εννοώ απο εξωτερικό ?

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nickald
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    992
    Εχει μια διαφορα η τιμη σε σχεση με αυτα που βρισκεις στο ιντερνετ που ισως να δικαιολογει την αγορα απο εξω....

    Στο FC moto με μια γρηγορη ματια ειδα οτι ξεκινανε απο 250+ μεταφορικα.....

  12. #12
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    418
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexzafeir Προβολή μηνύματος
    Δεν ξέρω τι με χαλάει στο qwest μου αρέσει ποιο πολύ το xr -1100 το οποιο εψαχνα και μεταχειρισμένο (είχα 200 ευρω και βιαζόμουν)

    αυτο που πηρα το HJC IS 17 πεντε αστερια εχει

    http://sharp.direct.gov.uk/testhelme...discontinued=1
    Καλό!!! Το έχω σταμπάρει και εγώ. Από εξαερισμό πως πάει; Δεν έχω διαβάσει τα καλύτερα. Κάνει για όρθια θέση οδήγησης(Honda CBF);
    Τελευταία τροποποίηση από anixneyths; 28/02/2015 στις 15:53.

  13. #13
    Μια χαρα απο εξαερισμο αλλα σε καθε κεφαλι καθεται διαφορετικα sport touring οδηγω και δεν εχω θεμα
    aleaxzafeir

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    418
    ποια έχεις;

  15. #15
    r1100s
    aleaxzafeir

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 114
    Τελευταίο μήνυμα: 06/08/2004, 18:22
  2. Κρανοσ
    από AGGELOS05 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 12/06/2004, 11:12
  3. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 27/02/2004, 10:58
  4. TRAIL RIDE 0-300 στα Κιούρκα 14/12
    από SeNNinhA στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 16/12/2003, 15:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF