Σελίδα 100 από 110 ΠρώτοΠρώτο ... 50909596979899100101102103104105 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.486 έως 1.500 από 1637

Θέμα: Yamaha MT-09 Tracer

  1. #1486
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.019
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sisos Προβολή μηνύματος
    εννοώ η tracer στην εκδοση gt
    χαχα το καταλαβα αυτο

    δεν υπάρχει μηχανή 100% made in japan. Και άν υπάρχει κάποια δεν το ξέρεις. Πολλά κομμάτια τους έρχονται απο ινδονησία, ταυλανδη, κίνα κτλ

  2. #1487
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.019
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sisos Προβολή μηνύματος
    Οκ. Το tracer 900 που κατασκευαζεται.ιαπωνια; γαλλια; ταυλανδη;
    αν δεν κάνω λάθος ιαπωνια αλλα μεγάλο μέρος της κατασκευής εξαρτημάτων ειναι στην μαλαισία για όλα τα yamaha. δεν θα πρεπει να σε απασχολεί παντως αυτο. οι μοτοσυκλέτες είναι αρκετά πιο κακές ποιοτικά σε σχέση με το παρελθόν αλλα δεν υπάρχει και κάποια εναλλακτική.

  3. #1488
    ο κουρασμένος Το avatar του/της andstag
    Εγγραφή
    11/07/2008
    Μηνύματα
    98
    Στην Ιαπωνία κατασκευάζεται

  4. #1489
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/01/2020
    Μηνύματα
    17
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kemmotar Προβολή μηνύματος
    αν εννοεις τον Β....ο εγω δεν θα πηγαινα εκει, αφου θα παρεις μετρητοις το μηχανακι ή ετσι σκεφτεσαι παρε προσφορα απο Πιπεριγγο (πολυγωνο δικαστηρια) νομιζω ειναι πολυ ανταγωνιστικος.
    Ευχαριστώ πολύ.
    θα τον ψάξω...

  5. #1490
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    αν δεν κάνω λάθος ιαπωνια αλλα μεγάλο μέρος της κατασκευής εξαρτημάτων ειναι στην μαλαισία για όλα τα yamaha. δεν θα πρεπει να σε απασχολεί παντως αυτο. οι μοτοσυκλέτες είναι αρκετά πιο κακές ποιοτικά σε σχέση με το παρελθόν αλλα δεν υπάρχει και κάποια εναλλακτική.
    Αυτό ακριβώς ήταν που με απέτρεψε σχεδόν τελευταία στιγμή από την απόκτηση μιας tracer.
    Εξηγούμαι
    Το μηχανάκι μόνο στατικό το είχα δει έως τότε, δεν το είχα καβαλήσει ποτέ. Είχα διαβάσει κ τα διάφορα άρθρα κατά καιρούς.
    Ήμουν στην αγορά για μεταχειρισμένο.
    Στα υπόψη κ η tracer.
    Τυχαίνει να την έχει φίλος, οπότε κ του την ζητάω βολτίτσα επί σκοπού.
    Κανονίζουμε την παίρνω, κάνω την δοκιμή μου κ αυτό που μου έμεινε ήταν το εξής.
    Η μηχανή είναι παιχνιδι, εύκολη, ελαφριά, χαμηλή, δυνατή, ζωηρή κ με φουλ ηλεκτρονικά!
    Ωστόσο ίδια ήταν κ η αίσθηση που μου άφησε από την γενικότερη εικόνα. Παιχνίδι...
    Προφανώς κάτι τέτοιο μπορεί να μην ισχύει κ στην διάρκεια των ετών να διαψεύσει τους πάντες.
    Παρόλα αυτά δεν μου έδωσε την αίσθηση ότι καβαλάω μηχανή.
    Ίσως φταίει η ηλικία μου, ίσως τα προηγούμενα μηχανάκια μου, δε ξέρω.
    Πάντως αυτό με την χειρότερη ποιότητα γενικά στις μηχανές έχει βάση...

  6. #1491
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    22/03/2007
    Μηνύματα
    896
    Βάλέ σύνέγάρμό μέ πέρίμέτρίκό...ό κάλύτέρός άκόμάκάί σήμέρά έίνάί ό άμέρίκάνίκός scorpion 900, στά 330 έύρώ πέρίπόύ...
    Κανε το καλο..ριξτο στο γυαλο...that's the law..

  7. #1492
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/01/2020
    Μηνύματα
    17
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zopas Προβολή μηνύματος
    Βάλέ σύνέγάρμό μέ πέρίμέτρίκό...ό κάλύτέρός άκόμάκάί σήμέρά έίνάί ό άμέρίκάνίκός scorpion 900, στά 330 έύρώ πέρίπόύ...
    Scorpion vs Pandora...

    USA vs RUSSIA λοιπόν !!!!!

    Θα τους μελετήσω και τους δυο....

  8. #1493
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/12/2017
    Μηνύματα
    34
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Geofust Προβολή μηνύματος
    Σε ευχαριστώ για την απάντηση...

    Ούτως ή άλλως τα δώρα που θα έπαιρνα (κάγκελα Givi, σχάρα Givi, μπαγκαζιέρα V47 της Givi και πιάτο, συνολικά +-550€) θα ήταν της δικής μου προτίμησης.
    Μηχανή + τα ανωτέρω δώρα + ένας συναγερμός meta που δεν θα βάλω τελικά + πινακίδα - τέλη, βγαίνουν στα 13300.

    Οπότε, μήπως δεν έχει και τόση σημασία, μιας και θα είναι επώνυμα και της προτίμησής μου τα δώρα;
    Άσχετο, αλλά αφού σε παίρνει, κοίτα τη V56 αντί για τη V47. Είναι πολύ λίγο μεγαλύτερη στο μάτι (σύμφωνα με τη givi είναι 1 εκατοστό πιο πλατιά, 1 εκατοστό ψηλότερη, 3 εκατοστά πιο βαθιά) αλλά χωράει αρκετά περισσότερα πράματα. Νομίζω ότι το κανά 50ευρω παραπάνω που έχει το αξίζει, πάντα θα ψάχνεις για τον λίγο περισσότερο χώρο και δε θα τον έχεις, γιατί να μην πάρεις τη μεγαλύτερη που υπάρχει; Μιλάμε πάντα για τέτοιου τύπου μπαγκαζιέρα. Επίσης έχει και ένα αφρώδες πατωματάκι που αφαιρείται μεν, αλλά βολεύει πολύ να μη χτυπάνε τα πράματα, ενώ η V47 δεν έχει.

    Δες φωτό side by side εδώ πέρα: http://www.zx14ninjaforums.com/messa...BC6891EB0B5B76

  9. #1494
    Νέο μέλος Το avatar του/της Dayfas
    Εγγραφή
    26/07/2019
    Μηνύματα
    11
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sisos Προβολή μηνύματος
    Απο καυσιμα πως το βλεπεις για τα κυβικα του
    Το έχω 6 μήνες γεμάτους με 4.500 χλμ και μετά το στρώσιμο το κάρφωσα στο Mode A. Η ένδειξη στο καντράν δείχνει 6,7

  10. #1495
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.504
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από typhoon Προβολή μηνύματος
    Αυτό ακριβώς ήταν που με απέτρεψε σχεδόν τελευταία στιγμή από την απόκτηση μιας tracer.
    Εξηγούμαι
    Το μηχανάκι μόνο στατικό το είχα δει έως τότε, δεν το είχα καβαλήσει ποτέ. Είχα διαβάσει κ τα διάφορα άρθρα κατά καιρούς.
    Ήμουν στην αγορά για μεταχειρισμένο.
    Στα υπόψη κ η tracer.
    Τυχαίνει να την έχει φίλος, οπότε κ του την ζητάω βολτίτσα επί σκοπού.
    Κανονίζουμε την παίρνω, κάνω την δοκιμή μου κ αυτό που μου έμεινε ήταν το εξής.
    Η μηχανή είναι παιχνιδι, εύκολη, ελαφριά, χαμηλή, δυνατή, ζωηρή κ με φουλ ηλεκτρονικά!
    Ωστόσο ίδια ήταν κ η αίσθηση που μου άφησε από την γενικότερη εικόνα. Παιχνίδι...
    Προφανώς κάτι τέτοιο μπορεί να μην ισχύει κ στην διάρκεια των ετών να διαψεύσει τους πάντες.
    Παρόλα αυτά δεν μου έδωσε την αίσθηση ότι καβαλάω μηχανή.
    Ίσως φταίει η ηλικία μου, ίσως τα προηγούμενα μηχανάκια μου, δε ξέρω.
    Πάντως αυτό με την χειρότερη ποιότητα γενικά στις μηχανές έχει βάση...
    Θα συμφωνήσω στην μεγαλύτερη βαλίτσα. Στην 52 άρα που έχω χωράω 2 κρανοι και προσεκτική τοποθέτηση και το μπουφάν της μηχανής! Αλλά κλείνει με ζόρι...
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  11. #1496
    Νέο μέλος Το avatar του/της Dayfas
    Εγγραφή
    26/07/2019
    Μηνύματα
    11
    Και επειδή ανοίγει ο καιρός και θα αρχίσουμε τις βόλτες, μπορεί κάποιος να μου προτείνει ένα καλό σύστημα περιμετρικού συναγερμού που να ενσωματώνει και GPS;

    Διαβάζω για τον Scorpio 900, ο οποίος δεν περιλαμβάνει λειτουργία GPS tracking.

    Έχω βρει αυτόν https://www.car.gr/parts/view/111210...-navigator-gps

    Γνώμες;

  12. #1497
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    03/01/2020
    Μηνύματα
    215
    Ένδειξη εναπομιναντα χλμ σε καυσιμα εχει παιδια;η εκδοση gt
    Τελευταία τροποποίηση από sisos; 06/03/2020 στις 12:10.

  13. #1498
    ο κουρασμένος Το avatar του/της andstag
    Εγγραφή
    11/07/2008
    Μηνύματα
    98
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sisos Προβολή μηνύματος
    Ένδειξη εναπομιναντα χλμ σε καυσιμα εχει παιδια;η εκδοση gt
    Όχι άλλα σου έχει πόσα λίτρα έχεις καταναλώσει απλά θέλει να μηδενίζεται κάθε φορά

  14. #1499
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    03/01/2020
    Μηνύματα
    215
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από andstag Προβολή μηνύματος
    Όχι άλλα σου έχει πόσα λίτρα έχεις καταναλώσει απλά θέλει να μηδενίζεται κάθε φορά
    Νασαι καλα φίλε μου.

  15. #1500
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.717
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από andstag Προβολή μηνύματος
    Όχι άλλα σου έχει πόσα λίτρα έχεις καταναλώσει απλά θέλει να μηδενίζεται κάθε φορά
    Τι ακριβώς εννοείς με το θέλει να μηδενίζεται κάθε φορά; Πιθανά εννοείς τον υπολογισμό μέσης κατανάλωσης. Είναι λογικό να θέλει μηδενισμό κάθε φορά για να έχει κατά το δυνατό καλύτερη ακρίβεια.



    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sisos Προβολή μηνύματος
    Ένδειξη εναπομιναντα χλμ σε καυσιμα εχει παιδια;η εκδοση gt
    Συνήθως στις μοτοσυκλέτες της Yamaha με το που μπαίνει αυτόματα στη ρεζέρβα αρχίζει και μετράει νέα διανυθέντα χιλιόμετρα από το "0" με την ένδειξη "F" αναμμένη.

    Δεδομένου ότι η ρεζέρβα του είναι 2.6 λίτρα (από τα 18 συνολικά) σημαίνει ότι μπορεί να γράψει άλλα 30/40 χιλιόμετρα με μια σχετική ασφάλεια. Τα θεωρώ λίγα -τα λίτρα της ρεζέρβας- οπότε καλύτερα να γεμίζει κάποιος αμέσως για να μην υπερθερμαίνεται η αντλία βενζίνης που μπορεί να βρίσκεται εκτός στάθμης καυσίμου (μπορεί λέω, δε τυγχάνει να γνωρίζω).

    Η ένδειξη αυτή ("F"), σβήνει αυτόματα και επανέρχεται στο οδόμετρο μετά από 8 χιλιόμετρα διαδρομής (στα περισσότερα Yamaha, λογικά και στο Tracer).
    Τελευταία τροποποίηση από STF; 06/03/2020 στις 19:37.

Παρόμοια θέματα

  1. Ανάκληση μοτοσικλετών Yamaha MT-09
    από McGyver στο forum Ανακλήσεις
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 31/12/2014, 13:22
  2. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 14/05/2014, 07:46
  3. Yamaha MT-09 Adventure...?
    από Juohmaru! στο forum Yamaha
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 05/03/2014, 20:28
  4. Yamaha mt-03
    από Projector στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 55
    Τελευταίο μήνυμα: 25/08/2006, 22:07
  5. Yamaha Mt - 02
    από el_hymador στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 04/04/2006, 00:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF