Σελίδα 105 από 110 ΠρώτοΠρώτο ... 55595100101102103104105106107108109110 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.561 έως 1.575 από 1637

Θέμα: Yamaha MT-09 Tracer

  1. #1561
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kemmotar
    Εγγραφή
    15/06/2015
    Μηνύματα
    168
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kas_Tracer Προβολή μηνύματος
    Προφανώς ρωτάω και για αυτό . Έχει και η ίδια η Yamaha ένα (γύρω στο 100άρικο αν θυμάμαι καλά)
    Ψάχνω κάτι για αναγνώριση - σβήσιμο σφαλμάτων. Βρίσκω universal κινέζικα και στην Ελλάδα , αλλά όχι με το 4πινο καλώδιο της Yamaha
    Αν δεν είσαι στην ομάδα Facebook, google "ecu tuning garage", είναι επιχείρηση στο Βόλο, έχουν φέρει ένα πολύ συμπαθητικό εργαλείο με κόστος αν θυμάμαι καλα 50 ή 60 ευρώ ετοιμο κομπλε φυσωνεις, νομίζω είναι μέσα στη τιμη και τα μτφ. Παρε τηλ να συννενοηθείς, μιλας με τον Στρατο.

  2. #1562
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/11/2015
    Μηνύματα
    3
    Καλησπερα παιδια, εχω παραγγηλει το tracer 900 και περιμενω, εχω κατσει πανω του και η αληθεια ειναι πως θα βολευε να ημουν λιγο ψηλοτερος. Αφου αυτο δεν αλλαζει, εχω βρει αυτο εδω https://www.yamaha-motor.eu/gr/el/pr...9-379955f05132 το οποιο μου δινει 1.5 εκατοστο, επειδη δεν γνωριζω, χανω κατι με την τοποθετηση του? ειναι προτιμοτερο να συνιθησω απλα στο καινουργιο?

  3. #1563
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.468
    Ποστάρω εδώ την απορία μου σχετικά με την παρακάτω αγγελία
    https://www.car.gr/30677919-yamaha-tracer-900

    Ποιες μπορεί να είναι οι διαφορές σε γεωμετρία, πλαίσιο, περιφερειακά, μοτέρ ανάμεσα στο MT09 και στο Tracer? Είναι μόνο εμφανισιακά διαφορετικά?
    Το γιατί έχει γίνει αυτή η μετατροπή είναι δευτερεύον προς το παρόν...

  4. #1564
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/07/2018
    Μηνύματα
    616
    Σκελετός μοτέρ πηρουνι είναι ίδια. Το υποπλαισιο αλλάζει σίγουρα. Και το ψαλίδι μπορεί να αλλάξει προυποθετωντας και τα περιφερειακα του.
    Το γιατί να κάνεις κάτι τέτοιο είναι πραγματικά αναπάντητο.
    Το κόστος είναι τερατώδες, εκτός αν βρεις κανένα τρακαρισμένο. Αλλά πάλι τρακαρισμένο και να μην έχουν διαλυθει τα πλαστικά?
    Εντελώς παράδοξο. Κυκλοφορεί πολύ τρελά εκεί έξω.

  5. #1565
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.468
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kas_Tracer Προβολή μηνύματος
    Σκελετός μοτέρ πηρουνι είναι ίδια. Το υποπλαισιο αλλάζει σίγουρα. Και το ψαλίδι μπορεί να αλλάξει προυποθετωντας και τα περιφερειακα του.
    Το γιατί να κάνεις κάτι τέτοιο είναι πραγματικά αναπάντητο.
    Το κόστος είναι τερατώδες, εκτός αν βρεις κανένα τρακαρισμένο. Αλλά πάλι τρακαρισμένο και να μην έχουν διαλυθει τα πλαστικά?
    Εντελώς παράδοξο. Κυκλοφορεί πολύ τρελά εκεί έξω.
    Μα αυτό ακριβώς με προβλημάτισε και μένα. Το κόστος της μετατροπής θα ήταν υψηλό μιας και υποψιάστηκα ότι υποπλαίσιο δεν πρέπει να είναι το ίδιο. Δεν θα μάθουμε περισσότερες λεπτομέρειες καθότι η μηχανή έχει πουληθεί...
    Βασανισμένη μηχανόβια ψυχή...

  6. #1566
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.278
    Εύκολο τράκαρε Δεν πήρε πλαίσιο και μοτέρ και το έκανε τρέισερ με την αποζημίωση της ασφάλειας η και τέτοιο..δε θέλω να μπω σε αλλά μονοπάτια πιο περίεργα κλπ όποιος κατάλαβε κατάλαβε.....δε νομίζω να είναι πυρηνική φυσική...εγω θα εμενα μακρυά δεν είναι και καμία τρελή ευκαιρία οικονομικά..οποτε..
    Throttle that mysterious friend of ours

  7. #1567
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.446
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    Εύκολο τράκαρε Δεν πήρε πλαίσιο και μοτέρ και το έκανε τρέισερ με την αποζημίωση της ασφάλειας η και τέτοιο..δε θέλω να μπω σε αλλά μονοπάτια πιο περίεργα κλπ όποιος κατάλαβε κατάλαβε.....δε νομίζω να είναι πυρηνική φυσική...εγω θα εμενα μακρυά δεν είναι και καμία τρελή ευκαιρία οικονομικά..οποτε..
    Δυσκολο γιατι ασφαλιστικες και πραγματογνώμονες εχουν γνωση για τα παντα.
    Και θελουν να κάνουν την δουλεια με την λιγοτερη χασουρα.Γιατι να του βαλει περίσσια κοστοβορα εξαρτηματα εναντι του γυμνού μοντελου..
    Μονο αν ηταν ο γιος του δ.συμβούλου της ασφαλιστικής και παλι ακραιο για 2020

  8. #1568
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.278
    Καλά μη το λες...γινονται πολλά σε συνεννόηση με τα συνεργεία...
    Throttle that mysterious friend of ours

  9. #1569
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/07/2018
    Μηνύματα
    616
    Τα δισκόφρενα μάλλον μας έχουν χαιρετίσει.
    Σε μέτρια πίεση στην μανέτα οι παλμοί είναι αρκετά έντονοι πλέον.
    1ο ερώτημα είναι γιατί? 40000Km και δεν έχει μειωθεί το πλάτος εκτός από επιφανειακές γρατζουνιές.
    Τα τακάκια ήταν τα κόκκινα της Brembo (προτεινόμενα από την ίδια για το Tracer) και η ιδέα μου είναι ότι οι κραδασμοί άρχισαν μετά την αλλαγή των εργοστασιακών με αυτά.

    Οι φθηνότεροι δίσκοι που βρίσκω είναι οι γνήσιοι (από εξωτερικό φυσικά , γιατί στην Ελλάδα η Yamaha στέλνει πιο ακριβούς και καλούς) , Brembo που στην Extra Products τους έχει 175€ τον έναν
    κάτι πανάκριβους Ferodo που δεν χρειάζεται να γράψω τιμή , και μετά πάμε στα βάθη της Ασίας.

    Κάποια πρόταση σε ανεκτές (για δισκόφρενα φυσικά τιμές?) Αυτούς τους EBC που τους βρίσκουμε? Newfren επίσης υπάρχουν εδώ?

  10. #1570
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.409
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kas_Tracer Προβολή μηνύματος
    Τα δισκόφρενα μάλλον μας έχουν χαιρετίσει.
    Σε μέτρια πίεση στην μανέτα οι παλμοί είναι αρκετά έντονοι πλέον.
    1ο ερώτημα είναι γιατί? 40000Km και δεν έχει μειωθεί το πλάτος εκτός από επιφανειακές γρατζουνιές.
    Τα τακάκια ήταν τα κόκκινα της Brembo (προτεινόμενα από την ίδια για το Tracer) και η ιδέα μου είναι ότι οι κραδασμοί άρχισαν μετά την αλλαγή των εργοστασιακών με αυτά.

    Οι φθηνότεροι δίσκοι που βρίσκω είναι οι γνήσιοι (από εξωτερικό φυσικά , γιατί στην Ελλάδα η Yamaha στέλνει πιο ακριβούς και καλούς) , Brembo που στην Extra Products τους έχει 175€ τον έναν
    κάτι πανάκριβους Ferodo που δεν χρειάζεται να γράψω τιμή , και μετά πάμε στα βάθη της Ασίας.

    Κάποια πρόταση σε ανεκτές (για δισκόφρενα φυσικά τιμές?) Αυτούς τους EBC που τους βρίσκουμε? Newfren επίσης υπάρχουν εδώ?
    τσούμπος

  11. #1571
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Τσουμπος για πίσω δισκόφρενο θα εμπιστεύομουν. Για τα εμπρός δύσκολα... Ίσως για κάνα μικρότερο μηχανάκι.

  12. #1572
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.707
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kas_Tracer Προβολή μηνύματος
    Τα δισκόφρενα μάλλον μας έχουν χαιρετίσει.
    Σε μέτρια πίεση στην μανέτα οι παλμοί είναι αρκετά έντονοι πλέον.
    1ο ερώτημα είναι γιατί? 40000Km και δεν έχει μειωθεί το πλάτος εκτός από επιφανειακές γρατζουνιές.
    Τα τακάκια ήταν τα κόκκινα της Brembo (προτεινόμενα από την ίδια για το Tracer) και η ιδέα μου είναι ότι οι κραδασμοί άρχισαν μετά την αλλαγή των εργοστασιακών με αυτά.

    Οι φθηνότεροι δίσκοι που βρίσκω είναι οι γνήσιοι (από εξωτερικό φυσικά , γιατί στην Ελλάδα η Yamaha στέλνει πιο ακριβούς και καλούς) , Brembo που στην Extra Products τους έχει 175€ τον έναν
    κάτι πανάκριβους Ferodo που δεν χρειάζεται να γράψω τιμή , και μετά πάμε στα βάθη της Ασίας.

    Κάποια πρόταση σε ανεκτές (για δισκόφρενα φυσικά τιμές?) Αυτούς τους EBC που τους βρίσκουμε? Newfren επίσης υπάρχουν εδώ?
    Με 260 € παίρνεις την σειρά Oro της brembo κ καθάρισες.
    Με 415€ την πιο καλή σειρά.
    Κάνα 400αρι braking.
    Κάνα 400αρι galfer...
    Λεφτά να υπάρχουν κ βρίσκεις ότι θες.
    Ride(s) the wind of change...

  13. #1573
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Apache
    Εγγραφή
    02/08/2016
    Μηνύματα
    450
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kas_Tracer Προβολή μηνύματος
    Τα δισκόφρενα μάλλον μας έχουν χαιρετίσει.
    Σε μέτρια πίεση στην μανέτα οι παλμοί είναι αρκετά έντονοι πλέον.
    1ο ερώτημα είναι γιατί? 40000Km και δεν έχει μειωθεί το πλάτος εκτός από επιφανειακές γρατζουνιές.
    Τα τακάκια ήταν τα κόκκινα της Brembo (προτεινόμενα από την ίδια για το Tracer) και η ιδέα μου είναι ότι οι κραδασμοί άρχισαν μετά την αλλαγή των εργοστασιακών με αυτά.

    Οι φθηνότεροι δίσκοι που βρίσκω είναι οι γνήσιοι (από εξωτερικό φυσικά , γιατί στην Ελλάδα η Yamaha στέλνει πιο ακριβούς και καλούς) , Brembo που στην Extra Products τους έχει 175€ τον έναν
    κάτι πανάκριβους Ferodo που δεν χρειάζεται να γράψω τιμή , και μετά πάμε στα βάθη της Ασίας.

    Κάποια πρόταση σε ανεκτές (για δισκόφρενα φυσικά τιμές?) Αυτούς τους EBC που τους βρίσκουμε? Newfren επίσης υπάρχουν εδώ?
    Μήπως ο σένσορας; Στο λέω γιατί είχα τα ίδια στα 15000 χλμ και ήταν ο σένσορας..

  14. #1574
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/07/2018
    Μηνύματα
    616
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Apache Προβολή μηνύματος
    Μήπως ο σένσορας; Στο λέω γιατί είχα τα ίδια στα 15000 χλμ και ήταν ο σένσορας..
    Όχι , μια χαρά δουλεύει το ABS.
    Ο τροχός φρενάρει εμφανώς σε ένα σημείο όταν τον περιστρέφεις στον αέρα.
    Τροχοί-άξονες επίσης είναι μια χαρά.
    Και τα πριτσίνια καθαρίστηκαν , αλλά δεν έγινε τίποτα. Ο ένας δίσκος φαίνεται αρπαγμένος ελαφρά .

  15. #1575
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.118
    Είναι μήπως η μεριά που βάζεις κλειδαριά;

Παρόμοια θέματα

  1. Ανάκληση μοτοσικλετών Yamaha MT-09
    από McGyver στο forum Ανακλήσεις
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 31/12/2014, 13:22
  2. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 14/05/2014, 07:46
  3. Yamaha MT-09 Adventure...?
    από Juohmaru! στο forum Yamaha
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 05/03/2014, 20:28
  4. Yamaha mt-03
    από Projector στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 55
    Τελευταίο μήνυμα: 25/08/2006, 22:07
  5. Yamaha Mt - 02
    από el_hymador στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 04/04/2006, 00:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF