Σελίδα 11 από 110 ΠρώτοΠρώτο ... 6789101112131415162161 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 151 έως 165 από 1637

Θέμα: Yamaha MT-09 Tracer

  1. #151
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    18/06/2015
    Μηνύματα
    4
    Σας ευχαριστώ παιδιά νάστε καλά

  2. #152
    Καλοτάξιδο.

    Από τα χιλιόμετρα που παραθέτεις, μάλλον το TDM ήταν το πιο "επιτυχημένο" ταξιδιάρικο

    Με το καλό να τα γράψεις και με τούτο.

  3. #153
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.375
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος


    ωραίος...


    υγ..... έχει σκούτερ παιδιά.....
    Και τον κοιτάει και άγρια. .........
    Καλοτάξιδο φιλαράκι!
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  4. #154
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    18/06/2015
    Μηνύματα
    4
    Μου βάζεις δύσκολα να σου περιγράψω την πολύ καλή συμβίωση που είχα με το TDM
    Αισθάνομαι σαν μετά απο χωρισμό αλλά που με έπιασε να το απατάω και έχω τύψεις
    Ξέρεις σε αυτές τις περιπτώσεις η δικαιολογία που όμως είναι εντελώς άδικη είναι ότι το μηχανάκι γέρασε αλλά δέν κοιτάζουμε και τη μούρη μας στον καθρέπτη λές και είμαστε άφθαρτοι.
    Τέλος πάντων μακάρι να μπορούσαν οι δρόμοι που βρίσκονται, σε όλο τον ορεινό όγκο των Άλπεων απο τις Ιταλογαλλικές την Ελβετία την Αυστρία και Βόρεια και νότια Ιταλία τη Τσεχία τη Σλοβενία και και όλη τη πρώην Γιουγκοσλαβία, τα βάθη της Τουρκίας τη Βουλγαρία σχεδόν όλο το επαρχιακό δίκτυο της Ελλάδας και αμέτρητες φορές τους δρόμους της Κρήτης, για δέκα χρόνια μαζί μου θα σου έλεγαν για τη σχέση που είχαμε.
    Σεμνή υπομονετική δέν μου έλεγε ποτέ όχι ούτε όταν κάποια μέρα της ζήτησα να με παέι απο το Πειραιά στη πίστα των Σερρών και αφού έκατσε για λίγο γύρισα στην Αργολίδα στο Σαλάντι για την 23η πανελλήνια γράφοντας 1480 χιλ. σε μιά μέρα. Μαζί της έκατσα στα θρανία σε τρία σχολεία ασφαλούς οδήγησης, μαζί της βρέθηκα και στην ασφαλτο ευτυχώς δίχως τραυματισμό δικό μου ή δικό της, τι άλλο να πώ.
    Τίμια χωρίς ουσιαστικά προβλήματα (tps στην εγγύηση και πηνία στα 140.000), ακόμα και τώρα που κυκλοφορεί κελαιδάει.
    Για την εποχή του ήταν και τεχνολογικά καλό και ξεκούραστο στο ταξίδι με εξαιρετική ποιότητα κύλησης, με λίγη προσοχή δέν είχε κομάτια να φθείρονται, στά χέρια μου δέν είχε το παραμικρό ξέφτισμα ή σκούριασμα, πολύ οικονομικό, αρκετά στοιβαρό για την εποχή του και γενικά πολύ ισσοροπημένο δηλαδή το πλαίσιο μπορούσε να διαχειριστεί τη δύναμη του κινητήρα όπως και τα φρένα, τη θέση οδήγησης είχα αλλάξει με καβαλέτα λοξά προ εμένα και μειώθηκε η απόσταση απο το σώμα μου, μιά ψηλότερη ζελατίνα και φύγαμε. Επειδή γράφανε κάποιοι πως δέν έστριβε σας λέω χωρίς να θέλω να περιαυτολογήσω σε καμμία περίπτωση οτι δυό φορές είχα αλλάξει μπίλιες στους πατητήρες.
    Χωρίσαμε με τις καλύτερες εντυπώσεις

  5. #155
    Φίλε καλορίζικο και καλοτάξιδο!
    Σε ευχαριστώ για τα ωραία και περιγραφικά μηνύματα σου!
    Επειδή και για μένα ένα από τα κύρια σημεία που διαφωνώ είναι οι "χουφτες" (καθ ονομα μονο) θα ήθελα να ρωτήσω τι είναι αυτές οι polyspor που λες; έχουμε φώτο και αν είναι δυνατόν και της ζελατινας;
    Ευχαριστώ, πάντα όρθιος!
    "Γιατί ο δρόμος είναι αλήθεια, χίλια κι ένα παραμύθια
    είναι το σπίτι μας, δεν έχει τέλος"


    iMix

  6. #156
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/05/2015
    Μηνύματα
    13
    Να είσαι καλά να το χαρείς καλοτάξιδο και πάντα όρθιος.

  7. #157
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/05/2015
    Μηνύματα
    13
    Η αλήθεια είναι ότι όταν το οδηγάς σε προκαλεί να παίξεις, με κάθε βόλτα σου φτιάχνει την διάθεση, και πάντα κατεβαίνεις με χαμόγελο, είναι πραγματικό moto fun. Θεωρώ ότι έχει μια πολύ καλή βάση σαν μοτοσικλέτα, πλαίσιο, κινητήρας, φρένα, αναρτήσεις, ηλεκτρονικά, θέση οδήγησης, φώτα, και πολύ καλή τιμή. Με κάποιες μικρό αλλαγές προσαρμόζετε εύκολα στα θέλω του κάθε ενός μας. Καλούς δρόμους και καλές επιστροφές σε όλους.

  8. #158
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της k7600
    Εγγραφή
    08/10/2007
    Μηνύματα
    774
    χθες πήγα και το είδα στην αντιπροσωπεία της yamaha στον Πειραιά, τι έρωτας είναι αυτός Παναγία μου... μ άρεσε πολύ η θέση οδήγησης, το βάρος της κτλ, το μόνο που δεν μ άρεσε έιναι τα όργανα τα οποία θα ήθελα να είναι πιο σπορ, όταν το καβαλάς το εργαλείο και βλέπεις τα όργανα σου δημιουργείται η αίσθηση ότι καβαλάς ένα adventure bike ( π.χ GS ) και όχι ένα sport bike. Φυσικά και δεν αποτελεί λόγος για να μην το αγοράσω, αυτό που με κρατάει είναι το οικονομικό ( γαμ...νη κρίση )...

  9. #159
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kemmotar
    Εγγραφή
    15/06/2015
    Μηνύματα
    168
    Το μηχανακι εχει πολλα θετικα αλλα και καποια αρνητικα τα οποια καποια διορθωνονται και καποια οχι εντελως, απλα καλυπτονται επιμελως.

    οι χουφτες οντως ειναι ψιλοαχρηστες. χρησιμευουν ως crash protector και οχι για προστασια απο τον αερα. ειναι πολυ μακρια. επισης φαρδαινει πολυ το τιμονι και αν καποιος χρησιμοποιει το μηχανακι του ως καθημερινο μεσο μετακινησης και μεσα στην κινηση τοτε επιβαλεται να βγουν ή να προσεχεις παρα πολυ πως περνας απο τα αυτοκινητα κατα την διηθηση ή οταν αυτα ειναι πληρως ακινητοποιημενα.

    τα λαστιχα ειναι μετρια, εγω προχτες τα αλλαξα με τα μισελεν pilot road 4.

    η ρυθμιση της μαμας αναρτησης (προφορτιση, αποσβεση) μπρος πισω ειναι αλλου ντ'αλλου. ολα τα tracer εχουν προβλημα wobbling (κοσκινισμα) λογω χουφτων, ελαστικων αλλα κυριως αναρτησης μετα τα 180-185 χλμ. βασικα ειναι σαν να οδηγαει η γιαγια σας με παρκινσον... οχι απλα υποφερτο αλλα κοβεις το γκαζι. το μηχανακι ειναι πολυ ελαφρυ στο συνολο, ψηλο, δυνατο (115 αλογα) με μεγαλο κενο απο κατω (γυρναει τους στροβιλισμους του αερα) που φορτιζει πολυ το μπροστινο, το οποιο ειναι πολυ ελαφρυ. επισης το ψαλιδι ειναι κοντο. λογικο μιας και ειναι το ιδιο με το γυμνο το οποιο ειναι κατεξοχην funbike.
    αυτο το προβλημα διορθωνεται με σωστη ρυθμιση sag (στατικου και με αναβατη ακομα καλυτερα).

    η ανεμοπροστασια ειναι ελλιπης... η ζελατινα οεμ για αναβατες ανω του 175 ειναι προβληματικη θελει αλλαγη με πολλες καλες επιλογες. πχ ermax, puig, powerbronze οι οποιες ειναι ολες ετοιμοπαραδοτες στην ελλαδα και σε καλες τιμες.

    αυτα ειναι τα ζητηματακια του, κατα τα αλλα ειναι εξαιρετικο εργαλειο...
    Τελευταία τροποποίηση από kemmotar; 06/07/2015 στις 17:44.

  10. #160
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/05/2015
    Μηνύματα
    13
    Μήπως θα μπορούσες να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένως στο τρόπω που έλυσες το θέμα?

  11. #161
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2015
    Μηνύματα
    2
    Καλησπερα σε ολους!
    Σε λιγες μερες κ εγω κατοχος tracer racing blue

  12. #162
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.949
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katergaris Προβολή μηνύματος
    Καλησπερα σε ολους!
    Σε λιγες μερες κ εγω κατοχος tracer racing blue
    με το καλο οταν το πάρεις να μας γράψεις τις εντυπώσεις σου
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  13. #163
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/08/2005
    Μηνύματα
    101
    Παιδια,επειδη το εχω στα υποψην για την καινουργια χρονια,μηπως και αλλαξει χρωματα,βελτιωσει κατι,μηπως εχετε διαβασει τιποτα για το μοντελο του 2016?
    No Fear

  14. #164
    Περίμενε τις εκθέσεις το φθινόπωρο, αν αλλάξει κάτι εκεί θα το δεις πρώτα.

  15. #165
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/08/2005
    Μηνύματα
    101
    Αυτο ειναι γνωστο φιλε μου,απλα ρωτησα μηπως και διαβασατε κατι απο τωρα,περα απο την εκδοση σε MT-07.
    No Fear

Σελίδα 11 από 110 ΠρώτοΠρώτο ... 6789101112131415162161 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ανάκληση μοτοσικλετών Yamaha MT-09
    από McGyver στο forum Ανακλήσεις
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 31/12/2014, 13:22
  2. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 14/05/2014, 07:46
  3. Yamaha MT-09 Adventure...?
    από Juohmaru! στο forum Yamaha
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 05/03/2014, 20:28
  4. Yamaha mt-03
    από Projector στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 55
    Τελευταίο μήνυμα: 25/08/2006, 22:07
  5. Yamaha Mt - 02
    από el_hymador στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 04/04/2006, 00:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF