Σελίδα 50 από 110 ΠρώτοΠρώτο ... 40454647484950515253545560100 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 736 έως 750 από 1637

Θέμα: Yamaha MT-09 Tracer

  1. #736
    Το σχημα ειδα, και ειναι ολοιδιο με τα roadsmart 2. Το ονομα εχει αλλαξει.

  2. #737
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nik69
    Εγγραφή
    26/12/2014
    Μηνύματα
    589
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από barimagas Προβολή μηνύματος
    Το σχημα ειδα, και ειναι ολοιδιο με τα roadsmart 2. Το ονομα εχει αλλαξει.
    Το σχήμα είναι ίδιο αλλά το τι κάνουν με τις γόμες ποιός το ξέρει? Επίσης το D222 (εργοστασιακής τοποθέτησης) στο πλάι γράφει sportsmart (και όχι roadsmart που είναι η touring σειρά της Dunlop)
    Άλλαξα το πίσω με αυτή την λογική (έβαλα roadsmart2) για να περάσουμε τον χειμώνα , αλλά μου βγήκε χειρότερο από το D222! (και σπινάρισμα μπόλικο και γλυστρήμματα πάνω από κάποια όρια κλίσης)

    Τέλος πάντων θα πηγαίνω σιγά-σιγά μέχρι την άνοιξη που θα πέσει κάποιο sport σειράς.

  3. #738
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kemmotar
    Εγγραφή
    15/06/2015
    Μηνύματα
    168
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από barimagas Προβολή μηνύματος
    Το σχημα ειδα, και ειναι ολοιδιο με τα roadsmart 2. Το ονομα εχει αλλαξει.
    φιλε μου τι εννοεις εχει αλλαξει το ονομα?

    η γκαμα προιοντων της dunlop για το τρεισερ ειναι: ROADSMART III/II/QUALIFIER II. επισης καποιος μπορει να επιλεξει αντιστοιχα τα sportsmax και gp racer.
    το d222 δεν υφισταται καν sto product range της dunlop ουτε ειναι εμπορικα διαθεσιμο.

  4. #739
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kemmotar
    Εγγραφή
    15/06/2015
    Μηνύματα
    168
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nik69 Προβολή μηνύματος
    Το σχήμα είναι ίδιο αλλά το τι κάνουν με τις γόμες ποιός το ξέρει? Επίσης το D222 (εργοστασιακής τοποθέτησης) στο πλάι γράφει sportsmart (και όχι roadsmart που είναι η touring σειρά της Dunlop)
    Άλλαξα το πίσω με αυτή την λογική (έβαλα roadsmart2) για να περάσουμε τον χειμώνα , αλλά μου βγήκε χειρότερο από το D222! (και σπινάρισμα μπόλικο και γλυστρήμματα πάνω από κάποια όρια κλίσης)

    Τέλος πάντων θα πηγαίνω σιγά-σιγά μέχρι την άνοιξη που θα πέσει κάποιο sport σειράς.
    μακρια απο dunlop. οι περισσοτεροι που τα εχουν δοκιμασει δεν εμειναν ευχαριστημενοι, ειχαν δε ασταθεια χωρις να πειραξουν κατι σε ρυθμιση αναρτησης ή πιεση ελαστικων. για sport touring μονο τ30 evo στο tracer. εχουμε αλλαξει δεκαδες ελαστικα και σε αυτην την κατηγορια για τους ελληνικους δρομους και την συγκεκριμενη μηχανη, προτεινεται.

  5. #740
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kemmotar Προβολή μηνύματος
    μακρια απο dunlop. οι περισσοτεροι που τα εχουν δοκιμασει δεν εμειναν ευχαριστημενοι, ειχαν δε ασταθεια χωρις να πειραξουν κατι σε ρυθμιση αναρτησης ή πιεση ελαστικων. για sport touring μονο τ30 evo στο tracer. εχουμε αλλαξει δεκαδες ελαστικα και σε αυτην την κατηγορια για τους ελληνικους δρομους και την συγκεκριμενη μηχανη, προτεινεται.
    +1 και από εμένα. Μπορεί να βγάζει πολλά χιλιόμετρα σαν λάστιχο αλλά κατά τα άλλα δεν κάνει.

  6. #741
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kemmotar Προβολή μηνύματος
    φιλε μου τι εννοεις εχει αλλαξει το ονομα?

    η γκαμα προιοντων της dunlop για το τρεισερ ειναι: ROADSMART III/II/QUALIFIER II. επισης καποιος μπορει να επιλεξει αντιστοιχα τα sportsmax και gp racer.
    το d222 δεν υφισταται καν sto product range της dunlop ουτε ειναι εμπορικα διαθεσιμο.
    Τελοσπαντων αυτο που εχω να πω ειναι οτι το roadsmart 2 ειναι ενα τελειως αχρηστο λαστιχο και ας πινει νερο στο ονομα του ο Περιστεράς, απο τον οποιο ζητησα ενα μαλακο λαστιχο να ζεστενεται γρηγορα μες την πολη και μου εδωσε λαστιχο που κανει πατιναζ. Τουλαχιστον απο τι βλεπω και εδω μεσα, σιγουρα ο κατοχος καθε τρεισερ δεν θα ξαναεπιλεξει το ιδιο.

  7. #742
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από barimagas Προβολή μηνύματος
    Φιλε μου costas81 , καλοταξιδο το εργαλειο σου μαρεσει πολυ, αλλα σε ευχαριστω που με επεισες να κρατησω το tdm 900 μου!
    Φιλαράκο αν δεν σου περισσεύουν τα χρήματα μην το αλλάξεις το TDM. Αν θες με μεγάλη μου χαρά να πιούμε καφέ να τα πούμε και πιο αναλυτικά.
    Δες και εδώ: https://www.moto.gr/forums/showthrea...=1#post2902177

  8. #743
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από barimagas Προβολή μηνύματος
    Τελοσπαντων αυτο που εχω να πω ειναι οτι το roadsmart 2 ειναι ενα τελειως αχρηστο λαστιχο και ας πινει νερο στο ονομα του ο Περιστεράς, απο τον οποιο ζητησα ενα μαλακο λαστιχο να ζεστενεται γρηγορα μες την πολη και μου εδωσε λαστιχο που κανει πατιναζ. Τουλαχιστον απο τι βλεπω και εδω μεσα, σιγουρα ο κατοχος καθε τρεισερ δεν θα ξαναεπιλεξει το ιδιο.
    Τα Dunlop γενικά τα έχω σε μεγάλη εκτίμηση και μέχρι τώρα σχεδόν μόνο Dunlop έβαζα στις μηχανές μου. To D222 είναι απογοήτευση.

  9. #744
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Johny the Fox
    Εγγραφή
    21/11/2008
    Μηνύματα
    439
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από barimagas Προβολή μηνύματος
    Τελοσπαντων αυτο που εχω να πω ειναι οτι το roadsmart 2 ειναι ενα τελειως αχρηστο λαστιχο και ας πινει νερο στο ονομα του ο Περιστεράς, απο τον οποιο ζητησα ενα μαλακο λαστιχο να ζεστενεται γρηγορα μες την πολη και μου εδωσε λαστιχο που κανει πατιναζ. Τουλαχιστον απο τι βλεπω και εδω μεσα, σιγουρα ο κατοχος καθε τρεισερ δεν θα ξαναεπιλεξει το ιδιο.
    14000 χλμ ,δευτερο ζευγαρι αλλαγης με '' το τελειως αχρηστο λαστιχο ''
    Ουτε πατιναζ ,ουτε εξω λινα ειναι ζεστο στα 500 μ. και ακομα το πισω εχει ψωμι για αλλα 5000.
    Μουλτι 1200 ..
    Μια φωτο -1000 λεξεις
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20171006_171516.jpg 
Προβολές:	400 
Μέγεθος:	95,5 KB 
ID:	388944Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20171006_171504.jpg 
Προβολές:	423 
Μέγεθος:	94,5 KB 
ID:	388945



    Μην θεωρεις θεσφατα τις εμπειριες σου. ''Στο δικο μου μηχανακι εγινε αυτο'' ειναι πολυ πιο σωστη αναφορα γιατι π.χ. πιθανα κλασμενες αναρτησεις και λαθος φουσκωμα , ενοχοποιουν ευκολα το λαστιχο.
    Τελευταία τροποποίηση από Johny the Fox; 06/10/2017 στις 16:44.
    κουκουρουκουκου

  10. #745
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Johny the Fox Προβολή μηνύματος
    14000 χλμ ,δευτερο ζευγαρι αλλαγης με '' το τελειως αχρηστο λαστιχο ''
    Ουτε πατιναζ ,ουτε εξω λινα ειναι ζεστο στα 500 μ. και ακομα το πισω εχει ψωμι για αλλα 5000.
    Μουλτι 1200 ..
    Μην θεωρεις θεσφατα τις εμπειριες σου. ''Στο δικο μου μηχανακι εγινε αυτο'' ειναι πολυ πιο σωστη αναφορα γιατι π.χ. πιθανα κλασμενες αναρτησεις και λαθος φουσκωμα , ενοχοποιουν ευκολα το λαστιχο.
    Δεν κάνουν όλοι την ίδια χρήση στην μηχανή τους, ούτε οδηγάνε όλοι με τον ίδιο τρόπο, ούτε μπορούν όλοι να ζεστάνουν τα ελαστικά τους στα 500 μέτρα. Ο καθένας μας κρίνει έλα ελαστικό βάση της δικής του εμπειρίας, των δικών του οδηγικών ικανοτήτων και της αίσθησης που είχε από το προηγούμενα κλπ.
    Εγώ στο TDM ήμουν υπερευχαριστημένος με τα roadsmart και τα άλλαζα στα 30.000 και ακόμα και τότε τους είχα πολύ εμπιστοσύνη. Τα D222 δεν μου αρέσουν σαν αίσθηση καθόλου, δεν μου ταιριάζουνε και δεν τους ταιριάζω.

  11. #746
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    D222 τα πεταξα στο 7μηνο..ηταν τα μαμα λαστιχα με το βερσυς. ολοι μα ολοι λενε τα χειροτερα ειτε χρηστες με βερσυς ειτε με tracer που και αυτο τα φοραει μαμα. το λαστιχο ειναι ναυλον, δεν εχει καουτσουκ. abs εμπαινε για πλακα και γλυστραγε σχεδον παντα. με το Τ30 εβο σωθηκα απλα...λαστιχαρα για ολα..ακομα και πιστα

  12. #747
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Johny the Fox Προβολή μηνύματος
    14000 χλμ ,δευτερο ζευγαρι αλλαγης με '' το τελειως αχρηστο λαστιχο ''
    Ουτε πατιναζ ,ουτε εξω λινα ειναι ζεστο στα 500 μ. και ακομα το πισω εχει ψωμι για αλλα 5000.
    Μουλτι 1200 ..
    Μια φωτο -1000 λεξεις
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20171006_171516.jpg 
Προβολές:	400 
Μέγεθος:	95,5 KB 
ID:	388944Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20171006_171504.jpg 
Προβολές:	423 
Μέγεθος:	94,5 KB 
ID:	388945



    Μην θεωρεις θεσφατα τις εμπειριες σου. ''Στο δικο μου μηχανακι εγινε αυτο'' ειναι πολυ πιο σωστη αναφορα γιατι π.χ. πιθανα κλασμενες αναρτησεις και λαθος φουσκωμα , ενοχοποιουν ευκολα το λαστιχο.
    Κοιτα δεν κρατησα φωτογραφια για ηταν βραδυ και ετρεχα απο βενζιναδικο σε βενζιναδικο να φουσκωσω μεχρι να την βγαλω στο βουλκανιζατερ. Το πισω λαστιχο εμοιαζε με το δικο σου . Το μπροστα ηταν χαλια. Πολλα μπορει να φταινε. Ισως και οτι δεν εχω παρκιν και 2 καλοκαιρια τα εψησε ο ηλιος στην κυριολεξια.

  13. #748
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Apache
    Εγγραφή
    02/08/2016
    Μηνύματα
    450
    Παιδιά μην το παλεύουμε, στο 900 Battlax S21 και μόνο....Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	bridgestone_battlax_hypersport21_rear_tires_zoom.jpg 
Προβολές:	283 
Μέγεθος:	21,3 KB 
ID:	389010

  14. #749
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kemmotar
    Εγγραφή
    15/06/2015
    Μηνύματα
    168
    Είμαι στο 2ο ζευγάρι κ εγώ σ21. Λαστιχαρα αν κ σκέφτομαι το επόμενο να είναι continental sportattack 3

  15. #750
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kemmotar Προβολή μηνύματος
    Είμαι στο 2ο ζευγάρι κ εγώ σ21. Λαστιχαρα αν κ σκέφτομαι το επόμενο να είναι continental sportattack 3
    Οπως και το road attack 3 καταπληκτικο οπως λενε και ειναι και πρωτο σε βαθμολογια. βεβαια τουρισταδικο σε σχεση με το sport attack

Παρόμοια θέματα

  1. Ανάκληση μοτοσικλετών Yamaha MT-09
    από McGyver στο forum Ανακλήσεις
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 31/12/2014, 13:22
  2. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 14/05/2014, 07:46
  3. Yamaha MT-09 Adventure...?
    από Juohmaru! στο forum Yamaha
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 05/03/2014, 20:28
  4. Yamaha mt-03
    από Projector στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 55
    Τελευταίο μήνυμα: 25/08/2006, 22:07
  5. Yamaha Mt - 02
    από el_hymador στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 04/04/2006, 00:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF