Σελίδα 60 από 110 ΠρώτοΠρώτο ... 1050555657585960616263646570 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 886 έως 900 από 1637

Θέμα: Yamaha MT-09 Tracer

  1. #886
    Μέλος Το avatar του/της Limas_34
    Εγγραφή
    14/03/2017
    Μηνύματα
    47
    Παιδια Tracer900 18ρι αγορασε κανενας να μας πει τι παιζει και εαν κουναει και αυτο? Θελω ενα μοτο για μεσα Αθηνα για σφηνες, χωσιματα και ταπες στον Κιοσπ... Και λεω για Tracer900ρι, αλλα αυστηρα του 2018 μπας και ειναι σωστο εκ εργοστασιου. Αν ομως ειναι με το καλημερα να θελω 1000κουμπα για αναρτησεις αντε γεια... Yamaha τα λεφτα μου να χα....
    Τελευταία τροποποίηση από Limas_34; 29/07/2018 στις 00:33.

  2. #887
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από leonidas21 Προβολή μηνύματος
    το 17αρι απο τα λιγα κομμάτια που είχαν μείνει..και ο μοναδικος λογος που επέλεξα το 17αρι ειναι το χρώμα..στα 18αρια δεν μου άρεσε
    κανένα..αν και ήξερα οτι το 18 ειναι βελτιωμένο ως προς ψαλίδι τιμόνι κτλ..έλπιζα να βρω την λύση..κ τωρα την ψάχνω.
    κακη επιλογη με το συμπαθειο μιας και τα 17αρια ακομα ειχαν τα θεματακια τους. γνωστο θεμα στο κλαμπ των τρεισεραδων το διπλο σταντ! παρωτρυναν μαλιστα σε εκδρομες και τρακ ντει να τα βγαζουν οι οδηγοι επειδη βρισκει κατω και χαλαει και βεβαια με κινδυνο να πεσεις. χωρις να γνωριζω αλλα πονηρα σκεπτομενος ηταν τοσο τυχαιο οτι τα εδιναν με ακραπα δωρο τα 17αρια? ηθελαν να ξεστοκαρουν αφου μαθευτηκαν αλλα τοσα προβληματα οπως επισης με το κοντερ που μπαζει νερα και δεν αντικαθισταται απο την εταιρια..ακουσον ακουσον! κατηγορουν τους χρηστες οτι τα πλενουν με πιεση και παιρνουν νερα. με αποκορυφωμα βεβαια και παλι τα γνωστα κουνηματα στα πολλα χλμ.

  3. #888
    Μέλος
    Εγγραφή
    05/02/2018
    Μηνύματα
    55
    Όλα τα on-off έχουν θέμα με το διπλό σταντ σε γρήγορη οδήγηση και ειδικά σε td.....

  4. #889
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.099
    Ίσως επειδή ό,τι έχει διπλό σταντ είναι μόνο για ψώνια ή/και ταξίδια.
    Life begins at 45°.

  5. #890
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/07/2018
    Μηνύματα
    10
    Φίλε μου δεν το μετανιώνω γιατί δεν θα μπορούσα να έχω ενα μηχανάκι που δεν γουστάρω τον χρωματισμό του να το κοιτάω καθε μέρα κ να με χαλάει κάτι. Πιστεύω
    πως θα βρεθεί μια φθηνή και αποτελεσματική λύση στο θέμα κουνήματος. Οσο για το σταντ και το κοντερ ειναι τα ιδια κ στα 18αρια κ δεν ειμαι κ σίγουρος κατα πόσο εχει βελτιωθεί και το κούνημα επίσης.θα κάνω τις κινήσεις που ανέφεραν τα παιδιά εδω κ βλέπουμε..

  6. #891
    Πρόσφατα έκανα ένα test ride ένα 2018 Tracer, το άνοιξα εκεί στα 160-200...να δω αν κουνάει...δεν παρατήρησα κάτι.... Πολύ ωραία μοτοσικλέτα με τα ηλεκτρονικά της, ωραίο πάτημα στο δρόμο, φρένα, θέση οδήγησης, κινητήρας...μου άρεσε. Είμαι 1.90 κι 100κιλά.
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  7. #892
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    υπαρχει καποιος να εχει το 18αρι να δουμε τι γινεται?

  8. #893
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από anavatis19 Προβολή μηνύματος
    υπαρχει καποιος να εχει το 18αρι να δουμε τι γινεται?
    Ο Apache

    https://www.moto.gr/forums/showthrea...=1#post2947836

    https://www.moto.gr/forums/showthrea...=1#post2947847
    Τελευταία τροποποίηση από RaGe_Raptor; 30/07/2018 στις 14:52.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  9. #894
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Apache
    Εγγραφή
    02/08/2016
    Μηνύματα
    450
    Ναι εγώ το έχω.

  10. #895
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Apache Προβολή μηνύματος
    Ναι εγώ το έχω.
    εχει καμια επαφη με το 16αρι και το 17αρι? το μακρυτερο ψαλιδι δινει αλλη αισθηση? διορθωσαν γενικα μικροθεματακια του?

  11. #896
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Apache
    Εγγραφή
    02/08/2016
    Μηνύματα
    450
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από anavatis19 Προβολή μηνύματος
    εχει καμια επαφη με το 16αρι και το 17αρι? το μακρυτερο ψαλιδι δινει αλλη αισθηση? διορθωσαν γενικα μικροθεματακια του?
    Καμμία σχέση, άλλο μηχανάκι, δες τα προηγούμενα ποστ μου...

  12. #897
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kemmotar
    Εγγραφή
    15/06/2015
    Μηνύματα
    168
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από anavatis19 Προβολή μηνύματος
    εχει καμια επαφη με το 16αρι και το 17αρι? το μακρυτερο ψαλιδι δινει αλλη αισθηση? διορθωσαν γενικα μικροθεματακια του?
    το μακρυτερο ψαλιδι το κανει πιο ηρεμο, προβλεψιμο και τουριστικο.
    γενικοτερα η γιαμαχα αποφασισε να δωσει παραπανω εμφαση στο τουρινγκ, βελτιωσε 2-3 πραγματακια οπως τις χουφτες, την σελα και τον σχεδιασμο/λειτουργεια της ζελατινας.

    επισης εκανε ακομα πιο smooth και ομαλη την αποκριση του γκαζιου αποτι το προηγουμενο μοντελο. το τιμονι το μικρυνε αρκετα περιπου 10 ποντους.

    στην εκδοση gt εχει εγχρωμη οθονη (απο ρ1-μτ10), καλυτερο αμορτισερ πισω, σιφτερ και cruise control.
    βεβαια οι βαλιτσες για σοβαρο τουρισμο ειναι πολυ μικρες παροτι πανεμορφες, και η αναρτηση η εμπρος στο απλο μοντελο παραμενει μουφα. οσον αφορα το gt πηρε την προηγουμενη αναρτηση του γυμνου 2017, με αποσβεση συμπιεσης στην μια μποτα μεν... μουφα υδραυλικα γενικοτερα και πολυ soft ελατηρια ..... δυστυχως δεν εβαλε την βελτιωμενη του γυμνου 2018 που εχει high-low compression damping (απο το r6). η βελτιωση στην συμπεριφορα της αναρτησης υφισταται αλλα δεν ειναι αυτο που θα επρεπε να ειναι συμφωνα με κατοχους και της προηγουμενης γενιας αλλα και ριβιου απο δημοσιογραφους και περιοδικα.
    εν ολιγοις, το απλο μοντελο κατ εμε ειναι αχρηστη αγορα γιατι ουσιαστικα αγοραζεις ενα ιδιο μηχανακι με διαφορετικο μονο ψαλιδι ουσιαστικα και ζελατινα-τιμονι.

  13. #898
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/07/2018
    Μηνύματα
    10
    αυτό ομως σταμάτησε το κούνημα..είναι κάτι..

  14. #899
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kemmotar
    Εγγραφή
    15/06/2015
    Μηνύματα
    168
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από leonidas21 Προβολή μηνύματος
    αυτό ομως σταμάτησε το κούνημα..είναι κάτι..
    οχι φιλε μου δεν ισχυει αυτο που λες επετρεψε μου ως κατοχος απο το 2015. το μηχανακι σιγουρα ηρεμησε και εγινε πιο προβλεψιμο αλλα εφοσον καποιος ρυθμιζε τις αναρτησεις στα κιλα του (sag) και εβαζε ενα σωστο σετ ελαστικα με τις καταλληλες πιεσεις το μηχανακι ηταν και ειναι βραχος!

  15. #900
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Live2ride
    Εγγραφή
    03/06/2017
    Μηνύματα
    220
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kemmotar Προβολή μηνύματος
    οχι φιλε μου δεν ισχυει αυτο που λες επετρεψε μου ως κατοχος απο το 2015. το μηχανακι σιγουρα ηρεμησε και εγινε πιο προβλεψιμο αλλα εφοσον καποιος ρυθμιζε τις αναρτησεις στα κιλα του (sag) και εβαζε ενα σωστο σετ ελαστικα με τις καταλληλες πιεσεις το μηχανακι ηταν και ειναι βραχος!
    Ε ναι μωρέ, έτσι κι αλλιώς αυτά που αναφέρεις όπως και άλλα πολλά που έχουν ακουστεί κατά καιρούς για αλυσίδες γρανάζια κτλ, είναι πράγματα που ο κάθε υποψήφιος αγοραστής μοτό τα κάνει με την αγορά μιας μοτοσυκλέτας.
    Απορώ δηλαδή γιατί ολόκληρη yamaha χάλασε τον χαρακτήρα της μηχανής στο νέο μοντέλο για να σταματήσει "τη βάρκα στο γιαλό" ενώ μπορούσε απλά να δώσει οδηγίες στις αντιπροσωπίες για κατάλληλες πιέσεις, sag ανάλογα το βάρος του υποψηφίου αγοραστή αν και εφόσον εκείνη την στιγμή που αγοράζει είναι γεμάτος ή έχει πάει τουαλέτα πιο πριν.

Παρόμοια θέματα

  1. Ανάκληση μοτοσικλετών Yamaha MT-09
    από McGyver στο forum Ανακλήσεις
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 31/12/2014, 13:22
  2. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 14/05/2014, 07:46
  3. Yamaha MT-09 Adventure...?
    από Juohmaru! στο forum Yamaha
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 05/03/2014, 20:28
  4. Yamaha mt-03
    από Projector στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 55
    Τελευταίο μήνυμα: 25/08/2006, 22:07
  5. Yamaha Mt - 02
    από el_hymador στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 04/04/2006, 00:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF