Σελίδα 75 από 110 ΠρώτοΠρώτο ... 2565707172737475767778798085 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.111 έως 1.125 από 1637

Θέμα: Yamaha MT-09 Tracer

  1. #1111
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Μπράβο φίλε,καλοτάξιδο,ωραίο το τρεισερ.
    Ευχαριστώ!

  2. #1112
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Καλοτάξιδο, να το χαρείς και πάντα όρθιος.

  3. #1113
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/07/2013
    Μηνύματα
    137
    Καλοταξιδο και παντα ορθιος! Πολυ ωραιο μηχανακι!

  4. #1114
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 7Tolis Προβολή μηνύματος
    Καλοτάξιδο, να το χαρείς και πάντα όρθιος.
    Ευχαριστώ!

  5. #1115
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mike_4 Προβολή μηνύματος
    Καλοταξιδο και παντα ορθιος! Πολυ ωραιο μηχανακι!
    Ευχαριστώ!

  6. #1116
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/07/2018
    Μηνύματα
    616
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doros74 Προβολή μηνύματος
    Ο καθενας βολευεται διαφορετικα στο καθε μηχανακι.
    Γνωρίζω άτομα που έχουν γυρίσει την μισή Ευρώπη με το Tracer και μονον καλά λόγια έχουν να πουν και άλλοι που θα έκαναν άλλη επιλογή
    Εγώ για παράδειγμα στο μηχανάκι του κουμπάρου μου ( Honda VFR 800), ούτε 10 χλμ δεν μπορώ να καθήσω, καθόσον δεν μου αρέσει η θέση οδήγησης. Άλλοι έχουν οργώσει την μισή Ευρώπη με το VFR.
    Δεν είμαστε όλοι το ίδιο.
    Έχω κάνει 700 Km με στάση μόνο για βενζίνη χωρίς ιδιαίτερο πρόβλημα (και η σέλα για μένα είναι ΟΚ).
    Περισσότερο με προβλημμάτισε πόνος ψηλά στους ώμους (μάλλον από τον κρύο αέρα εκείνη την ημέρα).

    Γνώμη μου είναι ότι παρόλο σε αυτό το μηχανάκι μπορείς να κάθεσαι όριος με κάθετη τον κορμό , σε μεγαλύτερες διαδρομές καλύτερα είναι
    να μάθεις να κάθεσαι ελαφρώς σκυφτά με αρκετά λυγισμένα τα χέρια (ελαφρώς καγκούρικα δηλαδή)

  7. #1117
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kas_Tracer Προβολή μηνύματος
    Έχω κάνει 700 Km με στάση μόνο για βενζίνη χωρίς ιδιαίτερο πρόβλημα (και η σέλα για μένα είναι ΟΚ).
    Περισσότερο με προβλημμάτισε πόνος ψηλά στους ώμους (μάλλον από τον κρύο αέρα εκείνη την ημέρα).

    Γνώμη μου είναι ότι παρόλο σε αυτό το μηχανάκι μπορείς να κάθεσαι όριος με κάθετη τον κορμό , σε μεγαλύτερες διαδρομές καλύτερα είναι
    να μάθεις να κάθεσαι ελαφρώς σκυφτά με αρκετά λυγισμένα τα χέρια (ελαφρώς καγκούρικα δηλαδή)
    Συμφωνώ μαζί σου!

  8. #1118
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kas_Tracer Προβολή μηνύματος
    Έχω κάνει 700 Km με στάση μόνο για βενζίνη χωρίς ιδιαίτερο πρόβλημα (και η σέλα για μένα είναι ΟΚ).
    Περισσότερο με προβλημμάτισε πόνος ψηλά στους ώμους (μάλλον από τον κρύο αέρα εκείνη την ημέρα).

    Γνώμη μου είναι ότι παρόλο σε αυτό το μηχανάκι μπορείς να κάθεσαι όριος με κάθετη τον κορμό , σε μεγαλύτερες διαδρομές καλύτερα είναι
    να μάθεις να κάθεσαι ελαφρώς σκυφτά με αρκετά λυγισμένα τα χέρια (ελαφρώς καγκούρικα δηλαδή)
    και εγώ στα 200χλμ που έκανα μία φορά στους ώμους πόνεσα αλλά πιστεύω ότι με λίγο πείραγμα στο τιμόνι θα φτιάξει

  9. #1119
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karateo Προβολή μηνύματος
    και εγώ στα 200χλμ που έκανα μία φορά στους ώμους πόνεσα αλλά πιστεύω ότι με λίγο πείραγμα στο τιμόνι θα φτιάξει
    Στο CBF είχε μια μικρή κλήση προς τα εμπρός το σωμα μου, ως θέση οδηγησης και πότε δεν κουράστηκα όσα χλμ και να έκανα. Βεβαιως το είχα φέρει στα μέτρα μου και είχα προσαρμοστεί σε αυτό.
    Και με το Tracer το ίδιο θα γίνει.

  10. #1120
    Μέλος
    Εγγραφή
    02/12/2017
    Μηνύματα
    51
    Καλοτάξιδο όρθιος πάντα με πολλά καλά χιλιόμετρα. Αν όλα πάνε καλά και εγώ από τον επόμενο μήνα θα μπω σε φάση αγοράς ενός tracer gt αλλά ακόμα δεν ξέρω σε πιο χρωμα είμαι ανάμεσα στο μπλε ματ και το μαυρο γυαλιστερό....

  11. #1121
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Merciless Προβολή μηνύματος
    Καλοτάξιδο όρθιος πάντα με πολλά καλά χιλιόμετρα. Αν όλα πάνε καλά και εγώ από τον επόμενο μήνα θα μπω σε φάση αγοράς ενός tracer gt αλλά ακόμα δεν ξέρω σε πιο χρωμα είμαι ανάμεσα στο μπλε ματ και το μαυρο γυαλιστερό....
    Ευχαριστώ, θα την παραλάβω σε ένα μήνα περίπου. Δεν υπήρχε μπλε σε στοκ και γενικά το μπλε έχει μεγάλη ζήτηση και φεύγει γρήγορα.
    Όσον αφορά τα χρώματα ήμουν και εγώ στο ίδιο δίλημμα.
    Μια εβδομάδα το σκεπτόμουν αν θα πρέπει να την πάρω σε μπλε ή σε μαύρο γυαλιστερό.
    Τελικά προτίμησα το μπλε και προτίμησα το μπλε γιατί κάνει καταπληκτική αντίθεση με τα ανοδιωμενα χρυσά εμπρός καλάμια, γιατί είναι βαμμένη η μούρη και οι χούφτες μπλε, σε αντίθεση με την μαύρη, που είναι έβαφα πλαστικά και γιατί με αυτό το χρώμα, το οποίο είναι πολύ όμορφο το μηχανάκι φαίνεται, πιο ομοιογενές, αφού η μαύρη στην ουσία έχει 4 χρώματα πάνω της , το μαύρο, το ασημί, το μωβ (στους τροχούς ) και το χρυσό των καλαμιών. ενώ και αυτό το μαύρο γυαλιστερό των πλαϊνών βαλιτσών, κάπου με χάλαγε.
    Βεβαίως και η μαύρη όμορφη είναι, αλλά τα παραπάνω στοιχεία και επιπλέον το γεγονός ότι αυτό το μπλε (phantom blue) είναι πανέμορφο, με έκαναν τελικά να το επιλέξω.
    Σε κάθε περίπτωση το χρώμα είναι καθαρά υποκειμενικό ζήτημα.
    Συνεπώς, να πάρεις αυτή που αρέσει σ' εσένα και όχι στους άλλους.

  12. #1122
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.949
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Και τι πήρες αν επιτρέπεται?
    Honda Goldwing λογικά
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  13. #1123
    Ωραίος φίλε πολύ καλό το εργαλείο να ξέρεις!θα το ευχαριστηθεις απίστευτα!
    Εγώ έχω το απλό tracer 2018 σε μαύρο και μόνο καλά λόγια έχω να πω για την μοτοσικλέτα,σαν το δικό σου χρώματακι το πήρε ένας φίλος(πολύ όμορφο)
    Όσο για την θέση οδήγησης θα συμφωνήσω μαζί σου,ο καθένας όπως βολεύεται! Εμένα με βολεύει σε όλα κυριολεκτικα!

  14. #1124
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από platanos Προβολή μηνύματος
    Ωραίος φίλε πολύ καλό το εργαλείο να ξέρεις!θα το ευχαριστηθεις απίστευτα!
    Εγώ έχω το απλό tracer 2018 σε μαύρο και μόνο καλά λόγια έχω να πω για την μοτοσικλέτα,σαν το δικό σου χρώματακι το πήρε ένας φίλος(πολύ όμορφο)
    Όσο για την θέση οδήγησης θα συμφωνήσω μαζί σου,ο καθένας όπως βολεύεται! Εμένα με βολεύει σε όλα κυριολεκτικα!
    Να το χαίρεσαι το Tracer.

  15. #1125
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2008
    Μηνύματα
    15
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doros74 Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστώ, θα την παραλάβω σε ένα μήνα περίπου. Δεν υπήρχε μπλε σε στοκ και γενικά το μπλε έχει μεγάλη ζήτηση και φεύγει γρήγορα.
    Όσον αφορά τα χρώματα ήμουν και εγώ στο ίδιο δίλημμα.
    Μια εβδομάδα το σκεπτόμουν αν θα πρέπει να την πάρω σε μπλε ή σε μαύρο γυαλιστερό.
    Τελικά προτίμησα το μπλε και προτίμησα το μπλε γιατί κάνει καταπληκτική αντίθεση με τα ανοδιωμενα χρυσά εμπρός καλάμια, γιατί είναι βαμμένη η μούρη και οι χούφτες μπλε, σε αντίθεση με την μαύρη, που είναι έβαφα πλαστικά και γιατί με αυτό το χρώμα, το οποίο είναι πολύ όμορφο το μηχανάκι φαίνεται, πιο ομοιογενές, αφού η μαύρη στην ουσία έχει 4 χρώματα πάνω της , το μαύρο, το ασημί, το μωβ (στους τροχούς ) και το χρυσό των καλαμιών. ενώ και αυτό το μαύρο γυαλιστερό των πλαϊνών βαλιτσών, κάπου με χάλαγε.
    Βεβαίως και η μαύρη όμορφη είναι, αλλά τα παραπάνω στοιχεία και επιπλέον το γεγονός ότι αυτό το μπλε (phantom blue) είναι πανέμορφο, με έκαναν τελικά να το επιλέξω.
    Σε κάθε περίπτωση το χρώμα είναι καθαρά υποκειμενικό ζήτημα.
    Συνεπώς, να πάρεις αυτή που αρέσει σ' εσένα και όχι στους άλλους.
    Καλά χιλιόμετρα !!!

Παρόμοια θέματα

  1. Ανάκληση μοτοσικλετών Yamaha MT-09
    από McGyver στο forum Ανακλήσεις
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 31/12/2014, 13:22
  2. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 14/05/2014, 07:46
  3. Yamaha MT-09 Adventure...?
    από Juohmaru! στο forum Yamaha
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 05/03/2014, 20:28
  4. Yamaha mt-03
    από Projector στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 55
    Τελευταίο μήνυμα: 25/08/2006, 22:07
  5. Yamaha Mt - 02
    από el_hymador στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 04/04/2006, 00:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF