Σελίδα 76 από 110 ΠρώτοΠρώτο ... 2666717273747576777879808186 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.126 έως 1.140 από 1637

Θέμα: Yamaha MT-09 Tracer

  1. #1126
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από arisxios Προβολή μηνύματος
    Καλά χιλιόμετρα !!!
    Ευχαριστώ πολύ!

  2. #1127
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    Ενημερώθηκα σήμερα, από τον Αντιπρόσωπο στην Κέρκυρα, πως θα υπάρχει μια καθυστέρηση στην παραλαβή του Tracer δεδομένου ότι ενώ οι αρχική πρόβλεψη ήταν να γίνει εισαγωγή, από την Κεντρική αντιπροσωπία, TRACER 900 GT σε χρώμα Phantom Blue, τέλη Απριλίου το αργότερο αρχές Μαϊου, τελικά θα εισαχθούν το δεύτερο δεκαπενθήμερο του Μαΐου και μάλιστα σε λίγα κομμάτια.
    Στα τέλη Απριλίου θα γίνει εισαγωγή σε μαύρο χρώμα και μετά θα ακολουθήσει η εισαγωγή σε μπλε χρώμα.
    Μάλιστα ο τοπικός αντιπρόσωπος μου ανέφερε ότι αν βιάζομαι να παραλάβω το μηχανάκι να το πάρω σε μαύρο χρώμα, δηλαδή να αλλάξω την παραγγελία.
    Φυσικά τέτοιο ζήτημα δεν τίθεται αφού δεν με πειράζει να περιμένω λίγες ημέρες παραπάνω για να το παραλάβω στο χρώμα που αρχικά ζήτησα.
    Από την άλλη, όμως, εντύπωση μου κάνει γιατί το μηχανάκι με ένα χρώμα που έχει μεγάλη ζήτηση εισάγεται σε δεύτερο χρόνο, σε σχέση με το μαύρο χρώμα και μάλιστα σε σχετικά λίγα κομμάτια.
    Δεν καταλαβαίνω την Πολιτική της Yamaha, στον τομέα αυτό.

  3. #1128
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.004
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doros74 Προβολή μηνύματος
    Ενημερώθηκα σήμερα, από τον Αντιπρόσωπο στην Κέρκυρα, πως θα υπάρχει μια καθυστέρηση στην παραλαβή του Tracer δεδομένου ότι ενώ οι αρχική πρόβλεψη ήταν να γίνει εισαγωγή, από την Κεντρική αντιπροσωπία, TRACER 900 GT σε χρώμα Phantom Blue, τέλη Απριλίου το αργότερο αρχές Μαϊου, τελικά θα εισαχθούν το δεύτερο δεκαπενθήμερο του Μαΐου και μάλιστα σε λίγα κομμάτια.
    Στα τέλη Απριλίου θα γίνει εισαγωγή σε μαύρο χρώμα και μετά θα ακολουθήσει η εισαγωγή σε μπλε χρώμα.
    Μάλιστα ο τοπικός αντιπρόσωπος μου ανέφερε ότι αν βιάζομαι να παραλάβω το μηχανάκι να το πάρω σε μαύρο χρώμα, δηλαδή να αλλάξω την παραγγελία.
    Φυσικά τέτοιο ζήτημα δεν τίθεται αφού δεν με πειράζει να περιμένω λίγες ημέρες παραπάνω για να το παραλάβω στο χρώμα που αρχικά ζήτησα.
    Από την άλλη, όμως, εντύπωση μου κάνει γιατί το μηχανάκι με ένα χρώμα που έχει μεγάλη ζήτηση εισάγεται σε δεύτερο χρόνο, σε σχέση με το μαύρο χρώμα και μάλιστα σε σχετικά λίγα κομμάτια.
    Δεν καταλαβαίνω την Πολιτική της Yamaha, στον τομέα αυτό.
    εχεις δώσει λεφτα?

  4. #1129
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    εχεις δώσει λεφτα?
    Προκαταβολή.

    Δεν υπάρχει θέμα με τον τοπικό αντιπρόσωπο, είναι φίλος μου.

    Απλώς σχολιάζω την πολιτική της Κεντρικής αντιπροσωπίας να εισάγει τα μοντέλα με το σταγονόμετρο.
    Τελευταία τροποποίηση από doros74; 18/04/2019 στις 08:03.

  5. #1130
    Μέλος
    Εγγραφή
    02/12/2017
    Μηνύματα
    51
    Η αντιπροσωπεία εισάγει μοντέλα αλλά στο μαυρο πχ εγώ χθες έδωσα την προκαταβολή και μου είπε Παρασκευή στην καλύτερη αλλιώς Δευτέρα και αυτο λόγω πινακίδας... τώρα και σε μένα το μπλε που ρωτησα μου είπε σε κανα μήνα θα έρθει

  6. #1131
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.435
    Σε τυραννάνε λίγο αλλά αξίζει,το μαύρο είναι λίγο μονότονο,το μπλέ πανέμορφο!
    porca miseria.

  7. #1132
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Σε τυραννάνε λίγο αλλά αξίζει,το μαύρο είναι λίγο μονότονο,το μπλέ πανέμορφο!
    Δεν έχω πρόβλημα να περιμένω. Έχω και σκούτερ να κυκλοφορώ. Απλώς τονίζω ότι η ζήτηση είναι σε μπλε και η προσφορά σε μαύρο.

  8. #1133
    Μέλος Το avatar του/της TiAiNO
    Εγγραφή
    13/01/2015
    Μηνύματα
    66
    Καλημέρα σε όλους και καλή εβδομάδα. Είμαι στη χαρά να μοιραστώ μαζί σας ότι ετοιμάζομαι για αγορά καινούργιου mt 09 tracer όχι το GT όμως. Το απλό. Θα ήθελα παρακαλώ πολύ αν γνωρίζει κανείς κατάστημα yamaha που θα μπορέσω να βγάλω μια άκρη ( γιατί κάποια θα δοθούν προκαταβολή και κάποια θα μπουν με δόσεις δανείου) είναι η πρώτη φορά που θα βάλω τράπεζα στη μέση και δεν ξέρω τι δικαιούμαι και τι όχι. Κάποια καλύτερη τιμή; κάποια "δώρα"; καταστήματα εντός Αττικής. Είμαι κάτοικος Νίκαιας αλλά δεν με νοιάζει να πάω και στο κατάστημα της παραλιακής δίπλα στη shell αρκεί να αξίζει να τραβικτω μέχρι εκεί. Απλά ρωτώ εδώ να μου πει κάποιος που γνωρίζει τι μπορώ να διεκδικήσω και ας μπαίνουν κάποια χρήματα με δόσεις. Ευχαριστώ εκ των προτέρων και ελπίζω να έγινα κατανοητός σε αυτό που θέλω.

  9. #1134
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Καλημέρα γείτονα!
    Κάνε μια βόλτα από αρκετά μαγαζιά, ούτως ή άλλως έχει ποικιλία ως προς αυτό η Yamaha( Μοτοδίκτυο, Νικολακόπουλος, Ζαχαρόπουλος, Μπαρούς,Βύνιος, Παπαγεωργίου και άλλοι!) , πιθανότατα θα βρεις κάποια προσφορά που να σε καλύπτει.
    Αν δεν έχεις χρόνο να πας, κάνε μια πρώτη κρούση τηλεφωνικά.
    Για καλύτερη τιμή και πιθανά δώρα δεν ξέρω να σου πω...αν πλήρωνες μετρητοίς, σίγουρα θα είχες ένα διαπραγματευτικό ατού.

  10. #1135
    Μέλος Το avatar του/της TiAiNO
    Εγγραφή
    13/01/2015
    Μηνύματα
    66
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    Καλημέρα γείτονα!
    Κάνε μια βόλτα από αρκετά μαγαζιά, ούτως ή άλλως έχει ποικιλία ως προς αυτό η Yamaha( Μοτοδίκτυο, Νικολακόπουλος, Ζαχαρόπουλος, Μπαρούς,Βύνιος, Παπαγεωργίου και άλλοι!) , πιθανότατα θα βρεις κάποια προσφορά που να σε καλύπτει.
    Αν δεν έχεις χρόνο να πας, κάνε μια πρώτη κρούση τηλεφωνικά.
    Για καλύτερη τιμή και πιθανά δώρα δεν ξέρω να σου πω...αν πλήρωνες μετρητοίς, σίγουρα θα είχες ένα διαπραγματευτικό ατού.
    Καλημέρα και σε σένα αδελφέ μου. Χρόνο έχω δεν με κυνηγάει κάποιος λεφτά θα δώσω :-)
    Σίγουρα αν τα 11.150 ήταν μετρητά θα είχες άλλον αέρα αλλά δυστυχώς δεν γίνεται να περιμένω να τα αποκτήσω μετρητά. Ο Βυνιος έχει κάποιο πακέτο για την τιμή δεν ξέρω βέβαια αν μιλάει μόνο για μετρητά. Καλύτερα από κοντά για να ρωτήσω και τι παίζει με το επιτόκιο

  11. #1136
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    795
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TiAiNO Προβολή μηνύματος
    Καλημέρα και σε σένα αδελφέ μου. Χρόνο έχω δεν με κυνηγάει κάποιος λεφτά θα δώσω :-)
    Σίγουρα αν τα 11.150 ήταν μετρητά θα είχες άλλον αέρα αλλά δυστυχώς δεν γίνεται να περιμένω να τα αποκτήσω μετρητά. Ο Βυνιος έχει κάποιο πακέτο για την τιμή δεν ξέρω βέβαια αν μιλάει μόνο για μετρητά. Καλύτερα από κοντά για να ρωτήσω και τι παίζει με το επιτόκιο
    Πολλα χρονια τωρα δεν τους συμφέρει το μετρητο, απο το επιτόκιο βγαζουν και εκεινοι κατι τις ενω απο το μετρητό εσυ περιμένεις εκπτωση

  12. #1137
    Μέλος Το avatar του/της TiAiNO
    Εγγραφή
    13/01/2015
    Μηνύματα
    66
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GogosLux Προβολή μηνύματος
    Πολλα χρονια τωρα δεν τους συμφέρει το μετρητο, απο το επιτόκιο βγαζουν και εκεινοι κατι τις ενω απο το μετρητό εσυ περιμένεις εκπτωση
    Πιστεύεις ότι μπορώ δηλαδή να πετύχω κάποια "εκτύπωση" και ας είναι κάποια χρήματα με δώσεις;; και όταν λέω εκτύπωση εννοώ 11.150 ας πούμε να το πάρω έτοιμο με πινακίδες γιατί αν δεν κάνω λάθος αυτή η τιμή είναι χωρίς πινακίδες. Εντάξει δεν λέω να πάρω του 2019 μοντέλο τσάμπα οκ αλλά αν μπορώ να γλυτώσω και εγώ κάτι γιατί όχι; η γνώμη σας;

  13. #1138
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.004
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TiAiNO Προβολή μηνύματος
    Πιστεύεις ότι μπορώ δηλαδή να πετύχω κάποια "εκτύπωση" και ας είναι κάποια χρήματα με δώσεις;; και όταν λέω εκτύπωση εννοώ 11.150 ας πούμε να το πάρω έτοιμο με πινακίδες γιατί αν δεν κάνω λάθος αυτή η τιμή είναι χωρίς πινακίδες. Εντάξει δεν λέω να πάρω του 2019 μοντέλο τσάμπα οκ αλλά αν μπορώ να γλυτώσω και εγώ κάτι γιατί όχι; η γνώμη σας;
    περιμένεις τις εκπτωσεις της yamaha που θα κάνει λογικα αυγουστο για χρωματα που δεν πολύπουλάνε και ξανα τελος του έτους. αν θες να προλαβεις το καλοκαιρι οπως οι περισσοτεροι αγοραστες καινουργιου θα πλερωσεις λιγο παραπανω.

  14. #1139
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/08/2017
    Μηνύματα
    13
    Φιλαρακι δεν υπαρχει εμπορος που να μην προτιμαει μετρητα,οτιδηποτε αλλο ειναι για να πουλανε μουρη.Μονο που τωρα στην κριση η μουρη πεθανε.Αν σου πουνε τη χιλιοειπωμενη μαλακια για μενα το ιδιο ειναι μετρητα η τραπεζα σηκω και φυγε και ουτε πισω να κοιταξεις.

  15. #1140
    Μέλος Το avatar του/της TiAiNO
    Εγγραφή
    13/01/2015
    Μηνύματα
    66
    Τα χρώματα του 2019 είναι το μαύρο - μπλε που αυτό θέλω και το Nimbus Grey με το κόκκινο πλαστικό όμως στα πλάγια ( του 2018 αυτό το χρώμα ήταν άσπρο το πλαστικό και ποιο όμορφο) θα κάνω υπομονή να δω μέχρι Αύγουστο τι θα κάνουν και θα μαζέψω και περισσότερα χρήματα. Βέβαια ξέρουμε αν για το 2020 θα βγάλει νέα μοντέλα;
    Φίλε Μάκη για να είμαι ειλικρινής δεν κατάλαβα γιατί ακριβώς αναφέρεσαι στο αν μου πει κάποιος "χιλιοειπωμενη" μαλακια. 1 φορά στη ζωή μου έχω αγοράσει καινούργιο μηχανάκι και αυτό είναι ένα pcx και τα έσκασα ντούκου οπότε τώρα δεν ξέρω τι γίνεται με τις τράπεζες που θα μπουν στη μέση

Παρόμοια θέματα

  1. Ανάκληση μοτοσικλετών Yamaha MT-09
    από McGyver στο forum Ανακλήσεις
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 31/12/2014, 13:22
  2. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 14/05/2014, 07:46
  3. Yamaha MT-09 Adventure...?
    από Juohmaru! στο forum Yamaha
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 05/03/2014, 20:28
  4. Yamaha mt-03
    από Projector στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 55
    Τελευταίο μήνυμα: 25/08/2006, 22:07
  5. Yamaha Mt - 02
    από el_hymador στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 04/04/2006, 00:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF