Σελίδα 77 από 110 ΠρώτοΠρώτο ... 2767727374757677787980818287 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.141 έως 1.155 από 1637

Θέμα: Yamaha MT-09 Tracer

  1. #1141
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.000
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TiAiNO Προβολή μηνύματος
    Τα χρώματα του 2019 είναι το μαύρο - μπλε που αυτό θέλω και το Nimbus Grey με το κόκκινο πλαστικό όμως στα πλάγια ( του 2018 αυτό το χρώμα ήταν άσπρο το πλαστικό και ποιο όμορφο) θα κάνω υπομονή να δω μέχρι Αύγουστο τι θα κάνουν και θα μαζέψω και περισσότερα χρήματα. Βέβαια ξέρουμε αν για το 2020 θα βγάλει νέα μοντέλα;
    θα αλλάξει χρωματα. άυγουστο δεν ειναι βεβαιο οτι θα κανει εκπτωση σε tracer. νοεμβρη σιγουρα.

  2. #1142
    Μέλος Το avatar του/της TiAiNO
    Εγγραφή
    13/01/2015
    Μηνύματα
    66
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    θα αλλάξει χρωματα. άυγουστο δεν ειναι βεβαιο οτι θα κανει εκπτωση σε tracer. νοεμβρη σιγουρα.
    Τα καινούργια μοντέλα οπότε και χρώμα γνωρίζεις πότε ανακοινοντε; δεν με βιάζει κάνεις όσο περισσότερη υπομονή κάνω τόσο μεγαλύτερη προκαταβολή θα δώσω. Βέβαια έτσι δεν θα το πάρω και ποτέ αχχαχα

  3. #1143
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.000
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TiAiNO Προβολή μηνύματος
    Τα καινούργια μοντέλα οπότε και χρώμα γνωρίζεις πότε ανακοινοντε; δεν με βιάζει κάνεις όσο περισσότερη υπομονή κάνω τόσο μεγαλύτερη προκαταβολή θα δώσω. Βέβαια έτσι δεν θα το πάρω και ποτέ αχχαχα
    συνηθως λιγο πριν η κατα την διαρκεια της eicma 7/11/2019.

  4. #1144
    Μέλος Το avatar του/της TiAiNO
    Εγγραφή
    13/01/2015
    Μηνύματα
    66
    Σήμερα καθώς σχολασα πέρασα από το υποκατάστημα στη Θησέως του Βυνιου. Αν δεν θέλω τίποτα από δώρα μου το αφήνει 10.800 χωρίς πινακίδες φυσικά. Μέσα στη βδομάδα θα πάω και σε αντιπροσωπεία Yamaha να πάρω και από κει προσφορά και βλέπουμε. Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας

  5. #1145
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TiAiNO Προβολή μηνύματος
    Σήμερα καθώς σχολασα πέρασα από το υποκατάστημα στη Θησέως του Βυνιου. Αν δεν θέλω τίποτα από δώρα μου το αφήνει 10.800 χωρίς πινακίδες φυσικά. Μέσα στη βδομάδα θα πάω και σε αντιπροσωπεία Yamaha να πάρω και από κει προσφορά και βλέπουμε. Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας
    Ψάξ'το λίγο, θεωρώ πως θα βρεις καλύτερη προσφορά.

  6. #1146
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kemmotar
    Εγγραφή
    15/06/2015
    Μηνύματα
    168
    Έχω ακούσει για 10500 Και κάτω με κλειδί χέρι. Σίγουρα βρίσκεις καλυτερη προσφορα. Πήγαινε μοτοδικτυο, πιπεριγγο, παπαγεωργιου

  7. #1147
    Μέλος Το avatar του/της TiAiNO
    Εγγραφή
    13/01/2015
    Μηνύματα
    66
    Εννοείται ότι δεν θα πάω μόνο σε ένα κατάστημα. Θα ρωτήσω παντού. Στο φινάλε 11.150 θα δώσω. Όποια προσφορά μου ακουστεί καλύτερη θα την προτιμήσω. Εν αναμονή για νεότερα. Βέβαια να τολμούσα να ρωτήσω πόσο κοστίζει το πρώτο σέρβις και μετά κάθε πότε κάνεις σέρβις; ανόητες ερωτήσεις απλά να έχω ένα πλάνο στο μυαλό μου

  8. #1148
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TiAiNO Προβολή μηνύματος
    Εννοείται ότι δεν θα πάω μόνο σε ένα κατάστημα. Θα ρωτήσω παντού. Στο φινάλε 11.150 θα δώσω. Όποια προσφορά μου ακουστεί καλύτερη θα την προτιμήσω. Εν αναμονή για νεότερα. Βέβαια να τολμούσα να ρωτήσω πόσο κοστίζει το πρώτο σέρβις και μετά κάθε πότε κάνεις σέρβις; ανόητες ερωτήσεις απλά να έχω ένα πλάνο στο μυαλό μου
    Να ρωτήσεις και για διαθεσιμότητα στα χρώματα που σε ενδιαφέρουν, καθώς η Ελληνική Αντιπροσωπία της Yamaha, η μοτοδυναμική, δεν έχει μεριμνήσει σχεδόν καθόλου σ' αυτόν τον τομέα.
    Για παράδειγμα έχω παραγγείλει από Tracer 900 GT σε μπλε χρώμα, από τις 13-03-2019, το οποίο θα παραλάμβανα, υποτίθεται, μέσα στο Πάσχα, μετά ο χρόνος παραλαβής έγινε το πρώτο δεκαήμερο του Μαίου, μετά έγινε το δεύτερο δεαήμερο του Μαϊου, τώρα πήγαμε από μέρα σε ημέρα κλπ.
    Τα ίδια βιώνει και ένας φίλος που παρήγγειλε 2 ημέρες μετά από εμένα το απλό μοντέλο σε μαύρο Ματ με μπλε.
    Από μέρα σε μέρα τον έχουν κι αυτόν εδώ και έναμιση μήνα.
    Και σημειώνω πως το μηχανάκι έχει προεξοφληθεί ολοσχερώς και από τους δύο μας εδώ και ενάμιση μήνα.
    ΚΑι για να μην τα ρίξουμε σε κάποιον τοπικό αντιπρόσωπο να διετκρινήσω πώς έχουμε παραγγείλει από διαφορετικό αντιπρόσωπο, δεδομένου ότι διαμένουμε σε διαφορετικά μέρη της Ελλάδας.
    Sorry αλλά κάτι δεν πέι καθόλου καλά με την Αντιπροσωπία εδώ στην Ελλάδα, σε βαθμό να σκέφτομαι την ακύρωση της παραγγελίας.

  9. #1149
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.000
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doros74 Προβολή μηνύματος
    Να ρωτήσεις και για διαθεσιμότητα στα χρώματα που σε ενδιαφέρουν, καθώς η Ελληνική Αντιπροσωπία της Yamaha, η μοτοδυναμική, δεν έχει μεριμνήσει σχεδόν καθόλου σ' αυτόν τον τομέα.
    Για παράδειγμα έχω παραγγείλει από Tracer 900 GT σε μπλε χρώμα, από τις 13-03-2019, το οποίο θα παραλάμβανα, υποτίθεται, μέσα στο Πάσχα, μετά ο χρόνος παραλαβής έγινε το πρώτο δεκαήμερο του Μαίου, μετά έγινε το δεύτερο δεαήμερο του Μαϊου, τώρα πήγαμε από μέρα σε ημέρα κλπ.
    Τα ίδια βιώνει και ένας φίλος που παρήγγειλε 2 ημέρες μετά από εμένα το απλό μοντέλο σε μαύρο Ματ με μπλε.
    Από μέρα σε μέρα τον έχουν κι αυτόν εδώ και έναμιση μήνα.
    Και σημειώνω πως το μηχανάκι έχει προεξοφληθεί ολοσχερώς και από τους δύο μας εδώ και ενάμιση μήνα.
    ΚΑι για να μην τα ρίξουμε σε κάποιον τοπικό αντιπρόσωπο να διετκρινήσω πώς έχουμε παραγγείλει από διαφορετικό αντιπρόσωπο, δεδομένου ότι διαμένουμε σε διαφορετικά μέρη της Ελλάδας.
    Sorry αλλά κάτι δεν πέι καθόλου καλά με την Αντιπροσωπία εδώ στην Ελλάδα, σε βαθμό να σκέφτομαι την ακύρωση της παραγγελίας.
    δεν δινουμε λεφτα για μηχανακι που δεν υπαρχει. πρωτοι παραλαμβανουν αυτοι που χρωστανε ΟΧΙ αυτοι που εξόφλησαν.

  10. #1150
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.169
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doros74 Προβολή μηνύματος
    Να ρωτήσεις και για διαθεσιμότητα στα χρώματα που σε ενδιαφέρουν, καθώς η Ελληνική Αντιπροσωπία της Yamaha, η μοτοδυναμική, δεν έχει μεριμνήσει σχεδόν καθόλου σ' αυτόν τον τομέα.
    Για παράδειγμα έχω παραγγείλει από Tracer 900 GT σε μπλε χρώμα, από τις 13-03-2019, το οποίο θα παραλάμβανα, υποτίθεται, μέσα στο Πάσχα, μετά ο χρόνος παραλαβής έγινε το πρώτο δεκαήμερο του Μαίου, μετά έγινε το δεύτερο δεαήμερο του Μαϊου, τώρα πήγαμε από μέρα σε ημέρα κλπ.
    Τα ίδια βιώνει και ένας φίλος που παρήγγειλε 2 ημέρες μετά από εμένα το απλό μοντέλο σε μαύρο Ματ με μπλε.
    Από μέρα σε μέρα τον έχουν κι αυτόν εδώ και έναμιση μήνα.
    Και σημειώνω πως το μηχανάκι έχει προεξοφληθεί ολοσχερώς και από τους δύο μας εδώ και ενάμιση μήνα.
    ΚΑι για να μην τα ρίξουμε σε κάποιον τοπικό αντιπρόσωπο να διετκρινήσω πώς έχουμε παραγγείλει από διαφορετικό αντιπρόσωπο, δεδομένου ότι διαμένουμε σε διαφορετικά μέρη της Ελλάδας.
    Sorry αλλά κάτι δεν πέι καθόλου καλά με την Αντιπροσωπία εδώ στην Ελλάδα, σε βαθμό να σκέφτομαι την ακύρωση της παραγγελίας.
    Περίεργα πράγματα αλλά κατι μου θυμίζει.....

    Οταν είχα παραγγείλει σε γνωστό έμπορο το Hornet 900 το 2005 με συμφωνία στην τιμή για μετρητά, είχα πέσει σε παρόμοια περίπτωση.
    Είχα δώσει προκαταβολή, όχι όλο το ποσόν.

    Οταν άρχισε το πρόγραμμα τύπου 'εχουν αργήσει απο τον Σαρακάκη να τα φέρουν', 'αν θέλεις υπάρχει ετοιμοπαράδοτο το προηγούμενο μοντέλο', 'αν θέλεις υπάρχει ετοιμοπαράδοτο σε άλλο χρώμα΄και με πήγαιναν απο εβδομάδα σε εβδομάδα κι απο μήνα σε μήνα τα πήρα άσχημα.
    Επειδή δεν μπορούσα να ξέρω αν με δουλεύει ο έμπρος η όντως φταίει η αντιπροσωπεία (σαρακάκης) κι αφού περίμενα περίπου 2 μήνες ήδη, ενα πρωι πήγα στον Σαρακάκη.
    Τους είπα οτι έχω κάνει την τάδε παραγγελία στον τάδε έμπορο κι έχω δώσει και προκαταβολή και μου λέει αυτα κι αυτά, ισχύουν?
    Αρχισαν να μου τα μασάνε και να μου λένε οτι υπηρχε ενα πρόβλημα στην εισαγωγή της παρτίδας και μπλα μπλα μπλα και αν μπορώ να περιμένω και μπλα μπλά.

    Τους απάντησα οτι μπορώ να περιμένω ακόμα 2 εβδομάδες το πολύ, κι αν δεν έχει έρθει θα πάρω Kawasaki και θα στείλω στην Honda στην Ιαπωνία και το αντίστοιχο γράμμα οπου θα περιγράφω τι συνέβη και πήρα το Kawasaki.

    ε σε 10 μέρες ήρθε το Hornet ως δια μαγείας...
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  11. #1151
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    δεν δινουμε λεφτα για μηχανακι που δεν υπαρχει. πρωτοι παραλαμβανουν αυτοι που χρωστανε ΟΧΙ αυτοι που εξόφλησαν.
    Αν δεν εξοφλούσα πλήρως το ποσό δεν μου εγγυόταν ο τοπικός αντιπρόσωπος ότι θα κατάφερνε να μου κρατήσει το μπλε χρώμα. Η Μοτοδυναμική έχει εισαγάγει πολύ περισσότερα μαύρα από ότι μπλε, για την ακρίβεια δεν έχει εισαγάγει σχεδόν κανένα Μπλε τους τελευταίους 3 μήνες και ενώ η ζήτηση είναι για μπλε. Για μαύρο χρώμα δεν μου ζήτησε προεξόφληση. Μόνο για το μπλε.
    Έχω μια πληροφορία γιατί το έχει κάνει αυτό (εισαγάγει τα μαύρα σε χαμηλότερη τιμή από την Yamaha, από τα μπλε), αλλά σε κάθε περίπτωση εμένα δεν με απασχολεί καθόλου.
    Αν δεν μου το παραδόσουν, το αργότερο μέχρι τις 15-06-2019 θα το ακυρώσω και θα κοιτάξω στην αγορά μεταχειρισμένων.
    Είδα να πωλούνται δύο μπλε GT με μόλις 2.000 χλμ και 3500 χλμ αντίστοιχα.
    Τελευταία τροποποίηση από doros74; 06/06/2019 στις 17:40.

  12. #1152
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Περίεργα πράγματα αλλά κατι μου θυμίζει.....

    Οταν είχα παραγγείλει σε γνωστό έμπορο το Hornet 900 το 2005 με συμφωνία στην τιμή για μετρητά, είχα πέσει σε παρόμοια περίπτωση.
    Είχα δώσει προκαταβολή, όχι όλο το ποσόν.

    Οταν άρχισε το πρόγραμμα τύπου 'εχουν αργήσει απο τον Σαρακάκη να τα φέρουν', 'αν θέλεις υπάρχει ετοιμοπαράδοτο το προηγούμενο μοντέλο', 'αν θέλεις υπάρχει ετοιμοπαράδοτο σε άλλο χρώμα΄και με πήγαιναν απο εβδομάδα σε εβδομάδα κι απο μήνα σε μήνα τα πήρα άσχημα.
    Επειδή δεν μπορούσα να ξέρω αν με δουλεύει ο έμπρος η όντως φταίει η αντιπροσωπεία (σαρακάκης) κι αφού περίμενα περίπου 2 μήνες ήδη, ενα πρωι πήγα στον Σαρακάκη.
    Τους είπα οτι έχω κάνει την τάδε παραγγελία στον τάδε έμπορο κι έχω δώσει και προκαταβολή και μου λέει αυτα κι αυτά, ισχύουν?
    Αρχισαν να μου τα μασάνε και να μου λένε οτι υπηρχε ενα πρόβλημα στην εισαγωγή της παρτίδας και μπλα μπλα μπλα και αν μπορώ να περιμένω και μπλα μπλά.

    Τους απάντησα οτι μπορώ να περιμένω ακόμα 2 εβδομάδες το πολύ, κι αν δεν έχει έρθει θα πάρω Kawasaki και θα στείλω στην Honda στην Ιαπωνία και το αντίστοιχο γράμμα οπου θα περιγράφω τι συνέβη και πήρα το Kawasaki.

    ε σε 10 μέρες ήρθε το Hornet ως δια μαγείας...
    Νομίζω ότι είμαστε στην αντίστοιχη περίπτωση.
    Προσπαθούν να μου πασάρουν μαύρο μοντέλο που έχουν σε απόθεμα από το '18.
    Αλλά βρήκα το χρώμα που θέλω στην αγορά μεταχειρισμένων, χθες.
    Ανέβηκαν δύο αγγελίες για μπλε GT με μόλις 2.000 χλμ και 3500 χλμ αντίστοιχα.
    Το σκέφτομαι σοβαρά.
    Τελευταία τροποποίηση από doros74; 06/06/2019 στις 17:41.

  13. #1153
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.000
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doros74 Προβολή μηνύματος
    Αν δεν εξοφλούσα πλήρως το ποσό δεν μου εγγυόταν ο τοπικός αντιπρόσωπος ότι θα κατάφερνε να μου κρατήσει το μπλε χρώμα. Η Μοτοδυναμική έχει εισαγάγει πολύ περισσότερα μαύρα από ότι μπλε, για την ακρίβεια δεν έχει εισαγάγει σχεδόν κανένα Μπλε τους τελευταίους 3 μήνες και ενώ η ζήτηση είναι για μπλε. Για μαύρο χρώμα δεν μου ζήτησε προεξόφληση. Μόνο για το μπλε.
    Έχω μια πληροφορία γιατί το έχει κάνει αυτό (εισαγάγει τα μαύρα σε χαμηλότερη τιμή από την Yamaha, από τα μπλε), αλλά σε κάθε περίπτωση εμένα δεν με απασχολεί καθόλου.
    Αν δεν μου το παραδόσουν, το αργότερο μέχρι τις 15-06-2019 θα το ακυρώσω και θα κοιτάξω στην αγορά μεταχειρισμένων.
    Είδα να πωλούνται δύο μπλε GT με μόλις 2.000 χλμ και 3500 χλμ αντίστοιχα.
    εχεις μιλήσει με την μοτοδυναμικη? αυτοι ξέρουν ακριβως την μέρα που θα έρθει στην ελλάδα μπλε χρωμα. αν δεν σου πουν ακυρωσε τωρα, τσαμπα χανεις χρονο. τσιμπα το μτχ και να πανε στο καλο. η διαδικασια να παρεις πισω τα χρήματα ειναι ευκολη ομως?

  14. #1154
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    795
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    η διαδικασια να παρεις πισω τα χρήματα ειναι ευκολη ομως?
    στην ελλαδα δεν παιρνεις πισω τα λεφτα απο τσίχλα και θα παρεις τοσες χιλιαδες ευρω που εχουν ήδη κλείσει "τρύπες" ????

  15. #1155
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    Κάλεσε μπροστά μου ο τοπικός αντιπρόσωπος τη Μοτοδυναμικη και του ανέφεραν ότι αναμένεται να έρθει αρχές Ιουνίου και πως θα έπρεπε να ήταν ήδη στην Ελλάδα το Μηχανάκι. Μου τον έβαλε ανοικτή ακρόαση και άκουσα τι είπε. Απλώς μια Γενική Αντιπροσωπία αν κάνει 3 μήνες να φέρει ένα μηχανάκι με τόση ζήτηση και ενω εχει παρει ολο το ποσό εδω και ενάμιση μηνα, τότε για εμένα δεν λειτουργεί καθόλου σωστά. Έχω πάρει πολλά μηχανάκια, στο παρελθόν, τέτοια περίπτωση δεν μου έχει ξανατυχει. Και δεν ειμαι ο μοναδικός που αντιμετωπιζεται ετσι. Σε κάθε περίπτωση αν δεν έρθει το μηχανακι την επομενη εβδομάδα θα ακυρώσω.

Παρόμοια θέματα

  1. Ανάκληση μοτοσικλετών Yamaha MT-09
    από McGyver στο forum Ανακλήσεις
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 31/12/2014, 13:22
  2. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 14/05/2014, 07:46
  3. Yamaha MT-09 Adventure...?
    από Juohmaru! στο forum Yamaha
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 05/03/2014, 20:28
  4. Yamaha mt-03
    από Projector στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 55
    Τελευταίο μήνυμα: 25/08/2006, 22:07
  5. Yamaha Mt - 02
    από el_hymador στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 04/04/2006, 00:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF