Σελίδα 7 από 11 ΠρώτοΠρώτο ... 234567891011 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 162

Θέμα: ΤΡΟΧΑΙΟ ΑΤΥΧΗΜΑ ΜΕ ΥΛΙΚΕΣ ΖΗΜΙΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟΠΟΙΗΣΗ ΕΥΘΥΝΗΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΠΑΙΤΙΟ ΚΑΙ ΕΥΡΕΣΗ ΨΕΥ

  1. #91
    Banned
    Εγγραφή
    10/03/2015
    Μηνύματα
    61
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    ποιος εφταιγε? το μηχανακι βγηκε ολικη? αποζημιωθηκες απο καμια ασφαλιστικη?
    εγώ έφταιγα, το παραδέχθηκα, η ζημια επιβάρυνε εμένα και δεν το έφτιαξα γιατί δεν με σύμφερε. ο άλλος αποζημιώθηκε από την ασφαλιστική μου

  2. #92
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από profitis Προβολή μηνύματος
    έτσι ακριβώς. αν είχες μια μικρή ιδέα θα ήξερες [...] εντάξει ή θες περισσότερη εξήγηση?
    Ρε φιλε, στο λενε τοσοι και τοσοι εδω μεσα οτι το υφος σου ενοχλει. Τι αλλο θες πια? Δεν εισαι σπιτι σου να μιλας όπως θελεις σε όποιον θελεις. Αν μπηκες για να γραψεις και να μαθεις τι και πως, καλως. Αν παλι θες να το παιξεις ξερολας και τιμητης των παντων δε σε βλεπω να στεριώνεις.

    Διαβασε λιγο τι σου λέμε, ασε την ξερομαγκια για το πεζοδρόμιο και - ξαναλέω - όταν καποιοι σου λένε "η σιωπη ειναι χρυσος", κατι ξέρουν, οποτε ειρωνιες περι τετράγωνης γης εσενα βλαπτουν τελικα. Δεν έχουμε κατι μαζι σου, αλλα α) οι κανονες εδω στο φορουμ δε συμπαθουν τις βρισιες και το νταϊλικι, β) σε θεματα ατυχημάτων, τροχαιας, δικαστηρίων, οσο λιγοτερα γραφεουμε, τόσο καλυτερα. Το φόρουμ ειναι δημόσιο, όποιος θελει μπαίνει και διαβαζει.
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  3. #93
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.173
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από profitis Προβολή μηνύματος
    έτσι ακριβώς. αν είχες μια μικρή ιδέα θα ήξερες ότι υπάρχουν 2 περιπτώσεις να πάρεις λεφτά στο χέρι και να μην επισκευάσεις το όχημά σου. 1ον) αν το όχημα καταστράφηκε ολοσχερώς (δηλ να έγινε σμπαράλια) και 2ον) αν η αποκατάσταση της ζημιάς υπερβαίνει την αξία του αυτοκινήτου πριν το τρακάρισμα. έτσι σε εμένα η ζημιά υπερβαίνει την αξία του αυτοκινήτου και θα αποζημιωθώ όσο κόστιζε πριν το ατύχημα και όσο πουλιούνται δηλ. ίδια μοντέλα μεταχειρισμένα. δηλ 3.000. εντάξει ή θες περισσότερη εξήγηση?
    Καλά, βρήκες κι εσύ άνθρωπο να του εξηγήσεις τι σημαίνει το "έλα παππού μου να σου δείξω τα χωράφια σου" (ισχύει ότι σου είπε ο Shooter, αν δεν ξέρεις με ποιόν μιλάς....)

    Άλλο ήταν το νόημα αυτου που είπα.

    Τέσπα, ελπίζω να αποζημιωθείς γιατί όλοι εδώ, λίγο ως πολύ έχουμε περάσει παρόμοιες φάσεις.

    Οι όποιες χυδαιολογίες σε όποιον και αν απευθύνονται να ξέρεις δεν έχουν βοηθήσει ΠΟΤΕ (το γνωρίζω, πολλάκις, από 1ο χέρι....)
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  4. #94
    Τωρα που το ξαναδιαβασα, ειμαι σχεδον σιγουρος οτι η ασφαλιστικη του αλλου θα εχει σαν αποδειξη τα λεγομενα σου περι κλειστων ματιων και λοιπων κατηγοριων και παροξυσμων.
    Θα ζητηθουν τα ηλεκτρονικα αρχεια απο τον ιδιοκτητη του moto.gr ωστε να συσχετισθει το ηλεκτρονικο σου αποτυπωμα με την ταυτοτητα σου για να αποδειξουν οτι εισαι ο αντρας του θυματος. Το εχω ξαναδει το εργο
    Με κλειστα ματια του οδηγου, κλειστα του συνοδηγου και μοναδικου μαρτυρα (κατα τα λεγομενα σου) το εργακι θα λεγεται "ΜΑΤΙΑ ΕΡΜΗΤΙΚΑ ΚΛΕΙΣΤΑ" και συντομα θα αναζητατε αγγελιες στο car.gr μπας και βρεις κατι να μετακινησε. Για την γυναικα σου δεν μιλαω, μακαρι να μην πτοειθει με το ατυχημα της και να συνεχισει να οδηγει μεχρι τα βαθεια γεραματα της
    Aprilia SXV 5.5 Rulesssssssssss

  5. #95
    Banned
    Εγγραφή
    10/03/2015
    Μηνύματα
    61
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt. Haddock Προβολή μηνύματος
    Ρε φιλε, στο λενε τοσοι και τοσοι εδω μεσα οτι το υφος σου ενοχλει. Τι αλλο θες πια? Δεν εισαι σπιτι σου να μιλας όπως θελεις σε όποιον θελεις. Αν μπηκες για να γραψεις και να μαθεις τι και πως, καλως. Αν παλι θες να το παιξεις ξερολας και τιμητης των παντων δε σε βλεπω να στεριώνεις.

    Διαβασε λιγο τι σου λέμε, ασε την ξερομαγκια για το πεζοδρόμιο και - ξαναλέω - όταν καποιοι σου λένε "η σιωπη ειναι χρυσος", κατι ξέρουν, οποτε ειρωνιες περι τετράγωνης γης εσενα βλαπτουν τελικα. Δεν έχουμε κατι μαζι σου, αλλα α) οι κανονες εδω στο φορουμ δε συμπαθουν τις βρισιες και το νταϊλικι, β) σε θεματα ατυχημάτων, τροχαιας, δικαστηρίων, οσο λιγοτερα γραφεουμε, τόσο καλυτερα. Το φόρουμ ειναι δημόσιο, όποιος θελει μπαίνει και διαβαζει.
    όποιος θέλει πολύ καλά κάνει και μπαίνει και διαβάζει. το ύφος μου είναι ανάλογο του ύφους που μου μιλάνε. σε έναν βλάκα θα απαντήσω αναλόγως. σε έναν κακοπροαίρετο επίσης. σε έναν καλοπροαίρετο ανάλογα.

  6. #96
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από profitis Προβολή μηνύματος
    όποιος θέλει πολύ καλά κάνει και μπαίνει και διαβάζει. το ύφος μου είναι ανάλογο του ύφους που μου μιλάνε. σε έναν βλάκα θα απαντήσω αναλόγως. σε έναν κακοπροαίρετο επίσης. σε έναν καλοπροαίρετο ανάλογα.
    Οχι, δεν ειναι αναλογο, επισης το πώς απαντας σε χαρακτηριζει κι εσενα, αλλωστε δεν εισαι η αυθεντια για να κρινεις. Ξεκολα λιγο και παμε παρακατω.
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  7. #97
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από profitis Προβολή μηνύματος
    όποιος θέλει πολύ καλά κάνει και μπαίνει και διαβάζει. το ύφος μου είναι ανάλογο του ύφους που μου μιλάνε. σε έναν βλάκα θα απαντήσω αναλόγως. σε έναν κακοπροαίρετο επίσης. σε έναν καλοπροαίρετο ανάλογα.
    Και πράττεις σοφά, αρκεί ο βλάκας και ο κακοπροαίρετος να μην ειναι διπλάσιος απο εσένα.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  8. #98
    Banned
    Εγγραφή
    10/03/2015
    Μηνύματα
    61
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bros400pgm Προβολή μηνύματος
    Τωρα που το ξαναδιαβασα, ειμαι σχεδον σιγουρος οτι η ασφαλιστικη του αλλου θα εχει σαν αποδειξη τα λεγομενα σου περι κλειστων ματιων και λοιπων κατηγοριων και παροξυσμων.
    Θα ζητηθουν τα ηλεκτρονικα αρχεια απο τον ιδιοκτητη του moto.gr ωστε να συσχετισθει το ηλεκτρονικο σου αποτυπωμα με την ταυτοτητα σου για να αποδειξουν οτι εισαι ο αντρας του θυματος. Το εχω ξαναδει το εργο
    Με κλειστα ματια του οδηγου, κλειστα του συνοδηγου και μοναδικου μαρτυρα (κατα τα λεγομενα σου) το εργακι θα λεγεται "ΜΑΤΙΑ ΕΡΜΗΤΙΚΑ ΚΛΕΙΣΤΑ" και συντομα θα αναζητατε αγγελιες στο car.gr μπας και βρεις κατι να μετακινησε. Για την γυναικα σου δεν μιλαω, μακαρι να μην πτοειθει με το ατυχημα της και να συνεχισει να οδηγει μεχρι τα βαθεια γεραματα της

    1ον) βλέπεις πολλές ταινίες επιστημονικής φαντασίας μου φαίνεται. πόσα χρονάκια λες να φάω? τα ισόβια τα γλιτώνω? 2ον) κλειστά μάτια είχε η οδηγός που μας τράκαρε. κλειστά μάτια συνοδηγού που είδες? στον ύπνο σου? συνοδηγό δεν είχε αυτή. είχε η γυναίκα μου και τα είδε όλα και αυτή όπως και η γυναίκα μου. επίσης μοναδικός μάρτυρας και αποδεδειγμένα είναι ο οδηγός των κτελ. οπότε το εργάκι θα λέγεται "τους πηρανε και τα σώβρακα" 3ον) ήδη ψάχνω αμάξι γιατί όπως γράφω και παραπάνω η αποκατάσταση της ζημιας υπαιρβενει την αξια του αυτοκινητου, οπότε είναι ασύμφορη και θα με αποζημιώσουν για να πάρω άλλο αμάξι.

  9. #99
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Ποίο βολικό θα ήταν να έλεγες ποτέ και που έγινε το ατύχημα.
    Μπορεί να έβρισκες και άλλον μαρτύρα

  10. #100
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από profitis Προβολή μηνύματος
    1ον) βλέπεις πολλές ταινίες επιστημονικής φαντασίας μου φαίνεται. πόσα χρονάκια λες να φάω? τα ισόβια τα γλιτώνω? 2ον) κλειστά μάτια είχε η οδηγός που μας τράκαρε. κλειστά μάτια συνοδηγού που είδες? στον ύπνο σου? συνοδηγό δεν είχε αυτή. είχε η γυναίκα μου και τα είδε όλα και αυτή όπως και η γυναίκα μου. επίσης μοναδικός μάρτυρας και αποδεδειγμένα είναι ο οδηγός των κτελ. οπότε το εργάκι θα λέγεται "τους πηρανε και τα σώβρακα" 3ον) ήδη ψάχνω αμάξι γιατί όπως γράφω και παραπάνω η αποκατάσταση της ζημιας υπαιρβενει την αξια του αυτοκινητου, οπότε είναι ασύμφορη και θα με αποζημιώσουν για να πάρω άλλο αμάξι.
    Βεβαια, αν κερδίσεις τη δίκη, μπορεί να σου πουν και το άλλο:

    Αξία αυτοκινήτου : 3500
    μείον την αξία που θα το πουλήσεις ανταλλακτικά/σκραπ :1500
    σου βγάζει αποζημίωση: 2000

    Και μην το γελάς καθόλου.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  11. #101
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    Ποίο βολικό θα ήταν να έλεγες ποτέ και που έγινε το ατύχημα.
    Μπορεί να έβρισκες και άλλον μαρτύρα
    Μπορει να μην θέλει άλλον μάρτυρα...
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  12. #102
    Banned
    Εγγραφή
    10/03/2015
    Μηνύματα
    61
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    Ποίο βολικό θα ήταν να έλεγες ποτέ και που έγινε το ατύχημα.
    Μπορεί να έβρισκες και άλλον μαρτύρα
    δεν το έχω ανάγκη. τα στοιχεία που υπάρχουνε είναι υπερ αρκετά για να μετανιώσει την ώρα και τη στιγμή που δεν παραδέχθηκε το λαθος του. και διπλά θα το μετανιώσει ο ωευδομάρτυρας του ΑΝ εμφανιστεί, γιατί αυτόν αν δεν έχει να με πληρώσει θα τον βάλω φυλακή.

  13. #103
    Banned
    Εγγραφή
    10/03/2015
    Μηνύματα
    61
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Βεβαια, αν κερδίσεις τη δίκη, μπορεί να σου πουν και το άλλο:

    Αξία αυτοκινήτου : 3500
    μείον την αξία που θα το πουλήσεις ανταλλακτικά/σκραπ :1500
    σου βγάζει αποζημίωση: 2000

    Και μην το γελάς καθόλου.

    το αμάξι για σκραπ παει 100 ευρώ. δεν είανι η δουλεια μου να πουλάω ανταλακτικά. αυτα τα κανουν οι μάντρες σκραπ. οπότε θα μου αφαιρέσουνε 100 ευρώ.

  14. #104
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.854
    Βεστρομαδες ρε πστμ...








  15. #105
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Βεβαια, αν κερδίσεις τη δίκη, μπορεί να σου πουν και το άλλο:

    Αξία αυτοκινήτου : 3500
    μείον την αξία που θα το πουλήσεις ανταλλακτικά/σκραπ :1500
    σου βγάζει αποζημίωση: 2000
    όχι. η ασφαλιστική οφείλει ή να επισκευάσει το αυτοκίνητο ώστε να επανέλθει στην κατάσταση που ήταν, ή να του δώσει το ποσό της τρέχουσας εμπορικής αξίας του, και συνήθως, (όχι πάντα) παίρνει το αυτοκίνητο και το πουλάει σε μαντράδες.

Σελίδα 7 από 11 ΠρώτοΠρώτο ... 234567891011 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τροχαίο ατύχημα και εγκατάλειψη (Λάρισα)
    από Kalemg στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 124
    Τελευταίο μήνυμα: 30/12/2009, 01:12
  2. ΤΡΟΧΑΙΟ ΑΤΥΧΗΜΑ ΜΕ Κ6
    από tolispolo στο forum Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 09/09/2008, 13:58
  3. Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2007, 13:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF