Σελίδα 11 από 11 ΠρώτοΠρώτο ... 67891011
Προβολή αποτελεσμάτων 151 έως 162 από 162

Θέμα: ΤΡΟΧΑΙΟ ΑΤΥΧΗΜΑ ΜΕ ΥΛΙΚΕΣ ΖΗΜΙΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟΠΟΙΗΣΗ ΕΥΘΥΝΗΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΠΑΙΤΙΟ ΚΑΙ ΕΥΡΕΣΗ ΨΕΥ

  1. #151
    Banned
    Εγγραφή
    10/03/2015
    Μηνύματα
    61
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    ειχες πιασει 2 mach ή να΄χαμε να λεγαμε?
    δε θυμάμαι. νομίζω χθες πλησίασα τα 1.9...

    αλλά μετα ξύπνησα γαμώτο.

  2. #152
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    08/06/2010
    Μηνύματα
    191
    Πρέπει να γίνει μια εισήγηση στον Τσίπρα και το Βαρουφάκη να προσέχουν τις μαλακιες με τα δημοψηφίσματα γιατί θα πάει για μαλλί και θα βγει κουρεμένος...

  3. #153
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bladerunner Προβολή μηνύματος
    Νόμιμο είναι.

    [FONT=Helvetica Neue]"Τα πρόσωπα που πραγματοποιούν παρεμπιπτόντως, περιστασιακά και [/FONT]όχι κατά σύστημα πώληση αντικειμένων[FONT=Helvetica Neue], τα οποία περιήλθαν σ' αυτά από λόγους [/FONT]που δεν έχουν σχέση με την επαγγελματική δραστηριότητά τους[FONT=Helvetica Neue] και με [/FONT]τρόπο που να μη συνιστά η πώληση αυτή κλάδο επαγγελματικής δραστηριότητας[FONT=Helvetica Neue], δε θεωρείται ότι (τα πρόσωπα αυτά) ενεργούν για τη συγκεκριμένη πώληση με την ιδιότητα του επιτηδευματία ( βλέπε άρθρο 2 θέμα 42 στο βιβλίο του Δημ.Σταματόπουλου " Ανάλυση ερμηνεία του ΚΒΣ")."[/FONT]
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από profitis Προβολή μηνύματος
    φίλε πρεπει να καταλάβεις κάτι. αυτός που παίρνει τα χρήματα κόβει απόδειξη. δηλ εγω θα πάρω τα χρήματα και θα πρέπει να του κόψω απόδειξη. με ποια εμπορική ιδιότητα? έχω κάνει έναρξη επαγγέλματος και δεν το ξέρω? τι λέτε ρε μερικοι εδω μέσα?
    Διάβασε ξανά, μπορεί να σου ξέφυγε.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  4. #154
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από profitis Προβολή μηνύματος
    φίλε πρεπει να καταλάβεις κάτι. αυτός που παίρνει τα χρήματα κόβει απόδειξη. δηλ εγω θα πάρω τα χρήματα και θα πρέπει να του κόψω απόδειξη. με ποια εμπορική ιδιότητα? έχω κάνει έναρξη επαγγέλματος και δεν το ξέρω? τι λέτε ρε μερικοι εδω μέσα?


    δλδ το κρατος αφηνει ολους τους πολιτες να κανουν αμοιβαιες συναλλαγες και να μεταβιβαζουν οχηματα, δηλωνοντας κιολας τις αξιες που αυτα μεταβιβαζονται με υπευθυνες δηλωσεις, παρανομα...
    αυτο λες...

  5. #155
    The Cortexiphan Junkie Το avatar του/της manhunter
    Εγγραφή
    28/03/2008
    Μηνύματα
    1.586
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από profitis Προβολή μηνύματος
    φίλε πρεπει να καταλάβεις κάτι. αυτός που παίρνει τα χρήματα κόβει απόδειξη. δηλ εγω θα πάρω τα χρήματα και θα πρέπει να του κόψω απόδειξη. με ποια εμπορική ιδιότητα? έχω κάνει έναρξη επαγγέλματος και δεν το ξέρω? τι λέτε ρε μερικοι εδω μέσα?

    Aν σου πουλήσω ένα αντικείμενο , πχ ένα κινητό, περιμένεις να σου δώσω απόδειξη?
    Αν ναι, καλή τύχη γενικως...

    Και μην αμύνεσαι, δεν υπάρχει λόγος

  6. #156
    Banned
    Εγγραφή
    10/03/2015
    Μηνύματα
    61
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Διάβασε ξανά, μπορεί να σου ξέφυγε.
    τι να μου ξέφυγε? ξέρεις τι λέει εδώ? αν ασκώ μια επαγγελματική δραστηριότητα Α, μπορώ να πουλήσω κάτι που δεν έχει σχέση με την επαγγελματική μου δραστηριότητα, αρκεί να μη συνιστά η πώληση αυτή κλάδο επαγγελματικής δραστηριότητας. και η π'ωληση ανταλακτικών ΣΥΝΙΣΤΑ κλάδο επαγγελματικής δραστηριότητας. και συγκεκριμένα ΑΝΤΑΛΑΚΤΙΚΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ.
    1ον) εγω δεν ασκώ επαγγελματική δραστηριότητα 2ον) ο κλάδος υπάρχει και λέγεται ανταλακτικα αυτοκινήτων.
    Επίσης όταν απομωνόνεις ένα κομμάτι από "καπου" καλό θα είναι να παραθέτεις ολόξκληρο το άρθρο.

  7. #157
    Banned
    Εγγραφή
    10/03/2015
    Μηνύματα
    61
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    δλδ το κρατος αφηνει ολους τους πολιτες να κανουν αμοιβαιες συναλλαγες και να μεταβιβαζουν οχηματα, δηλωνοντας κιολας τις αξιες που αυτα μεταβιβαζονται με υπευθυνες δηλωσεις, παρανομα...
    αυτο λες...
    όταν κάνεις μεταβίβαση αυτοκινήτου είναι μια νομιμότατη διαδικασία η οποία διέπεται από νόμους που την κάνουν νόμιμη. και δηλώνεις ένα ποσό που πήρες για το αυτοκίνητο το οποίο φορολογείται. αυτο λέω

  8. #158
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Με το να σας τρώει ο κώλος σας χαλαρά το έχετε αναγάγει στο θρεντ της ημέρας για να μη πω του μήνα...
    Εσύ μάγκα συνέχισε απτόητος ,τα πας περίφημα !

  9. #159
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    08/06/2010
    Μηνύματα
    191
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από profitis Προβολή μηνύματος
    τι να μου ξέφυγε? ξέρεις τι λέει εδώ? αν ασκώ μια επαγγελματική δραστηριότητα Α, μπορώ να πουλήσω κάτι που δεν έχει σχέση με την επαγγελματική μου δραστηριότητα, αρκεί να μη συνιστά η πώληση αυτή κλάδο επαγγελματικής δραστηριότητας. και η π'ωληση ανταλακτικών ΣΥΝΙΣΤΑ κλάδο επαγγελματικής δραστηριότητας. και συγκεκριμένα ΑΝΤΑΛΑΚΤΙΚΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ.
    1ον) εγω δεν ασκώ επαγγελματική δραστηριότητα 2ον) ο κλάδος υπάρχει και λέγεται ανταλακτικα αυτοκινήτων.
    Επίσης όταν απομωνόνεις ένα κομμάτι από "καπου" καλό θα είναι να παραθέτεις ολόξκληρο το άρθρο.
    Ξέχασες δυο μαγικές λεξούλες:
    "με τρόπο" που να μη συνιστά κλάδο επαγγελματικής δραστηριότητας

    Και αφού τα κατέχεις, πέρνα καμιά μέρα από κανά δικαστήριο να τους τα σφυρίξεις, γιατί έχουν μαζευτεί κάτι ντενεκέδες και κάνουν άλλοι τους δικηγόρους, άλλοι τους προέδρους και γι αυτό πάει χάλια η χώρα

  10. #160
    Banned
    Εγγραφή
    10/03/2015
    Μηνύματα
    61
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από manhunter Προβολή μηνύματος
    Aν σου πουλήσω ένα αντικείμενο , πχ ένα κινητό, περιμένεις να σου δώσω απόδειξη?
    Αν ναι, καλή τύχη γενικως...

    Και μην αμύνεσαι, δεν υπάρχει λόγος
    μα δεν αμύνομαι. απλως απαντάω.
    λοιπον..
    Ποιος σου είπε ότι περιμένω να μου δώσεις απόδειξη.
    Ποιος σου είπε επιπλέον, ότι η νομιμότητα καθορίζεται από το τι περιμένω εγω?
    Είναι μια παράνομη συναλλαγή που συμβαίνει, επειδή δεν υπάρχει τρόπος να ελεγχθει. Το ότι είναι παράνομο όμως δεν αλλάζει με τίποτα.
    Μάλλον θα πρέπει να αμυνθείς εσυ απ ότι φαίνεται

  11. #161
    Banned
    Εγγραφή
    10/03/2015
    Μηνύματα
    61
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alres Προβολή μηνύματος
    Ξέχασες δυο μαγικές λεξούλες:
    "με τρόπο" που να μη συνιστά κλάδο επαγγελματικής δραστηριότητας

    Και αφού τα κατέχεις, πέρνα καμιά μέρα από κανά δικαστήριο να τους τα σφυρίξεις, γιατί έχουν μαζευτεί κάτι ντενεκέδες και κάνουν άλλοι τους δικηγόρους, άλλοι τους προέδρους και γι αυτό πάει χάλια η χώρα
    μάλιστα. δηλ θα δηλώσω ότι του πούλησα πέτρες. ή κόπρανα. νομιμότατη συναλλαγη. αρε τι αλλο θα δουμε

  12. #162
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.962
    Επειδή έχει καταντήσει αηδία και τρολιά το θέμα, κλειδώνει.

    Sorry Νίκο (sniper) και από όλους όσους ασχολήθηκαν σοβαρά, αλλά δεν παλεύεται...



    profitis, καλά ξεμπερδέματα όπως κι αν κινηθείς.
    Τελευταία τροποποίηση από McGyver; 10/03/2015 στις 20:37.

Σελίδα 11 από 11 ΠρώτοΠρώτο ... 67891011

Παρόμοια θέματα

  1. Τροχαίο ατύχημα και εγκατάλειψη (Λάρισα)
    από Kalemg στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 124
    Τελευταίο μήνυμα: 30/12/2009, 02:12
  2. ΤΡΟΧΑΙΟ ΑΤΥΧΗΜΑ ΜΕ Κ6
    από tolispolo στο forum Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 09/09/2008, 14:58
  3. Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2007, 14:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF