Σελίδα 1 από 11 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 162

Θέμα: ΤΡΟΧΑΙΟ ΑΤΥΧΗΜΑ ΜΕ ΥΛΙΚΕΣ ΖΗΜΙΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟΠΟΙΗΣΗ ΕΥΘΥΝΗΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΠΑΙΤΙΟ ΚΑΙ ΕΥΡΕΣΗ ΨΕΥ

  1. #1
    Banned
    Εγγραφή
    10/03/2015
    Μηνύματα
    61

    Angry ΤΡΟΧΑΙΟ ΑΤΥΧΗΜΑ ΜΕ ΥΛΙΚΕΣ ΖΗΜΙΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟΠΟΙΗΣΗ ΕΥΘΥΝΗΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΠΑΙΤΙΟ ΚΑΙ ΕΥΡΕΣΗ ΨΕΥ

    Καλησπέρα σας.
    Θα ήθελα να μοιραστώ την εμπειρία μου και να ακούσω αντίστοιχες περιπτώσεις και εμπειρίες, καθώς και συμβουλές ή γνώμες.
    Η γυναικα μου επέστρεφε από την δουλειά της, μεσημέρι σε δρόμο διπλής κυκλοφορίας με μια λωρίδα κάθε κατεύθυνσης. Από το αντίθετο ρεύμα ξαφνικά βλέπει να έρχεται κατα πάνω της ένα αυτοκίνητο. Τη στιγμή πριν την σύγκρουση η γυναίκα μου και η συνοδηγός της είδε ότι η οδηγός είχε κλειστά τα μάτια της. Γίνεται η σύγκρουση μπροστά και δεξιά στο δικό μας αμάξι. Το άλλο αυτοκίνητοπ τουμπάρει. Με παίρνει τηλ η γυναίκα μου, πάω επιτόπου και το εκαβ τους είχε πάρει όλους. Τη γυναίκα μου, τη συνοδηγό της καθώς και αυτή που έπεσε πάνω μας.Βλέπω τη θέση των αυτοκινήτων, μου είπε και η γυναίκα μου τι έγινε, εντάξει λέω. αφου είναι όλοι καλά, οι ζημιές θα πληρωθούν από τις ασφάλειες. Πάω στο ανακριτικό βαν της τροχαίας, δίνω χαρτιά, καταγράφουν οι τροχαίοι το συμβάν, δίνει κι ο σύζηγος της άλλης που μας τράκαρε τα χαρτιά της, όλα καλά. Ρωτάω εκεί τον κόσμο και τους τροχαίους, παιδιά είδε κανείς τι έγινε? Κανένας. Μου λέει κι ο τροχονόμος, δεν υπάρχει αυτόπτης μάρτυρας. Στη δήλωση του δελτίου συμβάντος, η γυναίκα μου δήλωσε αυτό που έγινε. Η άλλη η τρελέγκο που έπεσε πάνω μας δηλώνει "δεν θυμάμαι τίποτα". Αυτό έλεγε από την πρώτη στιγμή στο τροχαίο. Μάλλον δασκαλεμένη. Υπ όψιν δεν χτύπησε κεφάλι κτλ. Έχω τρακάρει με αιμάτωμα στο κεφάλι και όντως δεν θυμόμουνα. Αλλά με αιμάτωμα και νοσηλεία 3 μέρες σε νευροχειρουργική. Πάω στον ασφαλιστή μου και του λέω τι γίνεται τώρα? Τι διαδικασίες ακολουθούνται? Μου λέει περιμένουμε την απάντηση της άλλης ασφαλιστικής. Εμείς κάναμε ενοείται αρνητική δήλωση. Έχουμε 10 εργάσιμες ημέρες προθεσμία μου λέει. ΩΡαία. Περνάνε οι 10 μέρες και μου λέει έκανε κι ατή η καριόλα αρνητική δήλωση κι έτσι η ασφαλιστική δεν αποζημιώνει. Εν τω μεταξύ έχω πάει το αμάξι σε συνεργείο. Κόστος επισκευής 3500 ευρώ. Κόστος αυτ/του πριν την σύγκρουση 3000 ευρώ. Δεν το εφτιαξα. Απλά πήρα προσφορά επισκευής. Πίρνω τηλ τον άντρα αυτηνής. Ένας άπλυτος κομουνιστής είναι όπως και η γυναίκα του. Μου λέει το εξής. Έχουμε μάρτυρα ο οποίος προσήλθε αυτοβούλως να καταθέσει, ο οποίος ήταν τρίτο αμάξι πίσω από το δικό σας και είδε τη γυναίκα μου (τη δική μου), να βγαίνει αυτή στο αντίθετο ρεύμα και να πέφτει πάνω τους. Καταλαβαίνω αμέσως με τι πουσταριά έχω να κάνω, και του λέω, για κακή σου τύχη η γυναίκα μου είχε και συνοδηγό. Θα τα πούμε στα δικαστήρια. Πάει αυτό. Πάω κατ ευθείαν στην τροχαία. Λέω ήρθε αυτός με μάρτυρα να καταθέσει? Μου λένε όχι. Είπε απλά ότι έχει μάρτυρα και θα έρθει να καταθέσει. Του εξηγώ του αξιωματικού την περίπτωση και μου λέει. Μην ανησυχείς. Έχουμε καταλάβει τι έχει γίνει. Το σχεδιάγραμμα που έχουμε φτιάξει είναι υπερ σου καθως δείχνει την σύγκρουση στο δικο σου ρευμα κυκλοφορίας. Φάνηκαν δηλ όλα από τα χτυπήματα που είχανε τα αμαξια και απο τις θέσεις που βρέθηκαν μετά την σύγκρουση. Πολύ ωραία και σωστά. Του λέω ότι τον πήρα τηλ και μου είπε αυτά που έγραψα πριν. Εδώ να παραθέσω και κάποια άλλα δεδομένα που αν τελικά καταλήξουμε στα δικαστήρια, την έχει γαμήσει και αυτός και ο ψευδομάρτυρας που θα φέρει, αν φέρει.

    1ον) Στο ατύχημα μου λέει ο αστυνόμος δεν υπήρχε αυτόπτης μάρτυρας. Ο μόνος αυτόπτης μάρτυρας που αναγνωρίζουμε είναι η συνοδηγός της γυναίκας σου.
    2ον) Η γυανίκα μου δήλωσε ότι αυτή έπεσε πάνω μας με κλειστά μάτια
    3ον) Η άλλη καριόλα δήλωσε "δεν θυμάμαι τίποτα"
    4ον) Το σχεδιάγραμμα της τροχαίας είναι υπέρ μας, όιπως και τα χτυπήματα και οι θέσεις των οχημάτων
    5ον) Μόλις έγινε το τρακάρισμα ΓΙΑ ΚΑΚΗ ΤΥΧΗ ΤΗΣ ****** ακριβώς πίσω από το αμάξι της γυναίκας μου, υπήρχε λεοφωρείο των ΚΤΕΛ. Πήγα στα κτλ αναζήτησα τα δρομολόγια εκείνης της μέρας, ο οδηγός βρέθηκε, τα θυμάται όλα, ακριβώς όπως τα έχω πει, και μου λέει θα έρθω να καταθέσω ότι έγινε.
    6ον) Η καριόλα εμφανίζει μάρτυρα από το πουθενα, ο οποίος αν υπήρχε γιατί δεν σταμάτησε επι τόπου? Σε αντίθεση με τον οδηγό του κτελ που ΚΑΙ σδταμάτησε ΚΑΙ κατέβηκε, είδε ότι όλοι είναι καλά και συνέχισε το δρομολόγιό του γιατί δεν μπορούσε να περιμένει μέχρι να έρθει η τροχαία για να καταθέσει τι? Που να φανταζόταν ο άνθρωπος ότι έχουμε μπλέξει με καριόλιδες που πάνε να γλιτώσουν την ευθύνη?

    Ευτυχώς έχω νομική κάλυψη και λέω στον ασφαλιστή να κινηθούμε νομικά μετά την πάροδο των 10 ημερών. Με τα λίγα τα πολλά, μου είπε να περιμένουμε μήπως κάνει δήλωση τελικά ο άλλος. Περάσανε 2 μήνες και στέλνουμε σήμα στην ασφαλιστική του άλλου ότι θα κινηθούμε νομικά. Με παίρνει ο ασφαλιστής και μου λέει. Έχουμε καλά νέα. Ζήτησε η άλλη εταιρεία το σχεδιάγραμμα της τροχαίας, είδανε ότι είναι υπερ μας και 99% θα μας αποζημιώσουνε χωρις να έχουνε την δικη του δήλωση. Λέω εντάξει. Περάσανε άλλες 10 μέρες και ακόμα περιμένουμε το τελικό οκ από την άλλη εταιρεία. Παίρνω τον ασφαλιστή και του λεω, πες τους να πάνε να γμηθούνε και ξεκινάμε νομική διαδικασία.
    Τελευταία τροποποίηση από sniper; 10/03/2015 στις 12:05.

  2. #2
    Banned
    Εγγραφή
    10/03/2015
    Μηνύματα
    61
    Εδώ είμαστε τώρα και πιθανόν να μου πούνε αυτές τις μέρες ότι θα με πληρώσουνε τελικ.α Τι με συμβουλεύετε? Να τον κυνηγήσω τον ******? Αν πάω δικαστικά, παρακαλάω να έρθει κι ο ωευδομάρτυρας, να τον ****** κι αυτον μετά. Αγωγή και σε αυτόν. Υπ όψιν αυτοί δεν ξέρουνε ότι υπάρχει μάρτυρας οδηγός των κτελ. Πιστεύουνε ότι δεν υπάρχει κανένας μάρτυρας εκτός από τον ψευδομάρτυρά τους και την συνοδηγό της γυναίκας μου.
    Ακούω και ευχαριστώ για την προσοχή σας
    Τελευταία τροποποίηση από sniper; 10/03/2015 στις 12:05.

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.968
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από profitis Προβολή μηνύματος
    Ακούω και ευχαριστώ για την προσοχή σας
    Χαρακτηρίζεις, κρίνεις και καταδικάζεις δημόσια κι αυτό μπορεί να σου γυρίσει boomerang...

  4. #4
    Banned
    Εγγραφή
    10/03/2015
    Μηνύματα
    61
    χαχαχα τι λες ρε φίλε? χαρακτηρίζω, κρίνω και καταδικάζω δημόσια επειδή 1ον)δεν είμαι ****** 2ον)η αλήθεια λέγεται ωμά 3ον)δεν έχω να φοβηθώ τίποτα και κανέναν.
    Αλλά πολύ θα ήθελα να μάθω πως ακριβώς μπορεί να μου γυρίσει μπούμερανγκ?
    Τελευταία τροποποίηση από sniper; 10/03/2015 στις 12:05.

  5. #5
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από profitis Προβολή μηνύματος
    [...]Ένας άπλυτος κομουνιστής είναι όπως και η γυναίκα του. [...]
    Lada οδηγουσε?

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από profitis Προβολή μηνύματος
    χαχαχα τι λες ρε φίλε? χαρακτηρίζω, κρίνω και καταδικάζω δημόσια επειδή 1ον)δεν είμαι πουστράκι 2ον)η αλήθεια λέγεται ωμά 3ον)δεν έχω να φοβηθώ τίποτα και κανέναν.
    Αλλά πολύ θα ήθελα να μάθω πως ακριβώς μπορεί να μου γυρίσει μπούμερανγκ?
    Δημοσια εξυβριση λεγεται και σηκωνει μηνυση
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  6. #6
    Banned
    Εγγραφή
    10/03/2015
    Μηνύματα
    61
    oxi

  7. #7
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.168
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από profitis Προβολή μηνύματος
    Αλλά πολύ θα ήθελα να μάθω πως ακριβώς μπορεί να μου γυρίσει μπούμερανγκ?
    Ισως επειδή οι απλυτοι κομμουνιστες ειναι πλέον στην εξουσία?

    Ρε φίλε, καταννοώ την αγανάκτησή σου αλλά έχεις ξεφύγει τελείως.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  8. #8
    Banned
    Εγγραφή
    10/03/2015
    Μηνύματα
    61
    σοβαρά? και ποιος ακριβώς θα μου κάνει μήνυση? ποιον ακριβώς έβρισα?

  9. #9
    Banned
    Εγγραφή
    10/03/2015
    Μηνύματα
    61
    οταν λεμε κουμουνιστες εννοω ΚΚΕ καθαρά. ξέρεις αυτούς τους θεωρίες που βάζουνε μια κασέτα να παίζει όταν σου μιλάνε. κι όταν λέω άπλυτος κυριολεκτώ

  10. #10
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από profitis Προβολή μηνύματος
    Εδώ είμαστε τώρα και πιθανόν να μου πούνε αυτές τις μέρες ότι θα με πληρώσουνε τελικ.α Τι με συμβουλεύετε? Να τον κυνηγήσω τον ******? Αν πάω δικαστικά, παρακαλάω να έρθει κι ο ωευδομάρτυρας, να τον ****** κι αυτον μετά. Αγωγή και σε αυτόν. Υπ όψιν αυτοί δεν ξέρουνε ότι υπάρχει μάρτυρας οδηγός των κτελ. Πιστεύουνε ότι δεν υπάρχει κανένας μάρτυρας εκτός από τον ψευδομάρτυρά τους και την συνοδηγό της γυναίκας μου.
    Ακούω και ευχαριστώ για την προσοχή σας

    Από εδώ τι περιμένεις;

    Εδώ δεν ειναι δικαστήριο. Και βλέπουμε μόνο τη δική σου αφήγηση.

    Μίλα με δικηγόρο.
    Τελευταία τροποποίηση από sniper; 10/03/2015 στις 12:06.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  11. #11
    Banned
    Εγγραφή
    10/03/2015
    Μηνύματα
    61
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Από εδώ τι περιμένεις;

    Εδώ δεν ειναι δικαστήριο. Και βλέπουμε μόνο τη δική σου αφήγηση.

    Μίλα με δικηγόρο.
    1ον) Από εδώ περιμένω ίσως την άποψη κάποιου που έχει εμπλακεί σε παρόμοι τροχαίο, την αποψη κάποιου ασφαλιστή ή κάποιου δικηγόρου, ακόμα και την γνώμη κάποιου άσχετου
    2ον) Ποιός είπε ότι εδώ είναι δικαστήριο. (ασχετο) . Συγνώμη που δεν είπα στον άπλυτο να μπει κι αυτός να πει τη δικη του εκδοχή.
    3ον) Έχω μιλήσει ήδη με δικηγόρο.

  12. #12
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Ο άνθρωπος έχει 1000 δίκια και επειδή εκφράστηκε όπως εκφράστηκε πάτε να τον κάνετε ψυχοπαθή. Φίλε επειδή δεν έχεις γράψει κάτι επώνυμο παρά μόνο μια απλή περιγραφή του συμβάντος δε κινδυνεύεις καθόλου.
    Το αν θα προχωρήσεις νομικά για το ηθικό του πράγματος είναι δικό σου ζήτημα. Αν έχεις χρόνο όρεξη και χρήμα να σπαταλήσεις για τη δίκη πάρτους και τα σώβρακα.
    Κατά τα άλλα κατανοούμε όλοι μας την αγανάκτησή σου αλλά εφόσον γυρνάει υπέρ σου το σκηνικό χαλάρωσε.

  13. #13
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Φιλε επειδή όπως λες η αλήθεια λέγεται ωμά.Μην δίνεις αμάξι σε γυναίκα.Οριστε τι έπαθες τώρα.
    Φίου φίου φι φι φίου

  14. #14
    Εισαι σε μια φαση που θα πρεπει να κανεις υπομονη.... Καλο θα ηταν να προσεχεις τι που πως λες ότι λες....

    Σκεψου οτι θα μπορουσαν να ειναι πολυ χειροτερα τα πραγματα για την γυναικα σου και χαλαρωσε

    Σε ιδια φαση ειμαι και γω εδω και δυο εβδομαδες
    πουτσ@@@@@@@@@

  15. #15
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από profitis Προβολή μηνύματος
    1ον) Από εδώ περιμένω ίσως την άποψη κάποιου που έχει εμπλακεί σε παρόμοι τροχαίο, την αποψη κάποιου ασφαλιστή ή κάποιου δικηγόρου, ακόμα και την γνώμη κάποιου άσχετου
    2ον) Ποιός είπε ότι εδώ είναι δικαστήριο. (ασχετο) . Συγνώμη που δεν είπα στον άπλυτο να μπει κι αυτός να πει τη δικη του εκδοχή.
    3ον) Έχω μιλήσει ήδη με δικηγόρο.
    Γιατί δεν πας σε αυτοκινητάδικο φόρουμ κι ήρθες εδώ σημερα να γραφείς και να γράψεις αυτό σαν πρώτο σου ποστ/θρεντ;

    Εκεί θα έχουν περισσότερες εμπειρίες σε τέτοιου είδους τροχαία.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

Σελίδα 1 από 11 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τροχαίο ατύχημα και εγκατάλειψη (Λάρισα)
    από Kalemg στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 124
    Τελευταίο μήνυμα: 30/12/2009, 01:12
  2. ΤΡΟΧΑΙΟ ΑΤΥΧΗΜΑ ΜΕ Κ6
    από tolispolo στο forum Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 09/09/2008, 13:58
  3. Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2007, 13:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF