Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 57

Θέμα: Αναστολή δραστηριοτήτων της Trackbike

  1. #16
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.098
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bladerunner Προβολή μηνύματος
    Δεν διαγράφεται τίποτα που δεν αντιβαίνει τους κανονισμούς του forum.

    Για το επίμαχο θέμα, ως συμμετέχων και μέλος της ομάδας από τα πρώτα της βήματα, μου αρκεί προσωπικά η γραπτή ανακοίνωση.
    Αν υπάρχουν και άλλοι λόγοι, δεν με αφορούν, δεν με ενδιαφέρουν, δεν θα μπω σε διαδικασία τέτοιας κουβέντας.
    Ναι, αλλά δεν έχει άδικο ο bros. Ποιος ο λόγος να υπονοείς/διαψεύδεις κάτι (όχι εσύ ε, γενικά), χωρίς να εξηγείς; Μη σχολιάζεις εξ αρχής. Κανείς δεν ενδιαφέρεται αν ξέρεις κάτι παραπάνω, από τη στιγμή που δε σκοπεύεις να το μοιραστείς.
    Life begins at 45°.

  2. #17
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αν έγινε κάτι ή δεν έγινε και τι έγινε δεν μας αφορά.

    Τουλάχιστον δεν αφορά τους περισσότερους που ειχαμε πάρει μέρος ή θέλαμε καποια στιγμή να πάμε Σερρες με το trackbike.
    Δεν ήταν μια δωρεάν παροχή του κράτους ωστε να εχουμε την απαιτηση να μάθουμε αν εγινε κάτι άλλο.

    Kαι συμφωνω με τον Blade.

    Οπότε, θα σας παρακαλέσω να μην μπούμε στο τρυπάκι αυτό.

    Ευχαριστώ.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  3. #18
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bladerunner Προβολή μηνύματος
    Δεν διαγράφεται τίποτα που δεν αντιβαίνει τους κανονισμούς του forum.

    Για το επίμαχο θέμα, ως συμμετέχων και μέλος της ομάδας από τα πρώτα της βήματα, μου αρκεί προσωπικά η γραπτή ανακοίνωση.
    Αν υπάρχουν και άλλοι λόγοι, δεν με αφορούν, δεν με ενδιαφέρουν, δεν θα μπω σε διαδικασία τέτοιας κουβέντας.



    Δεχομαι οτι δεν σε ενδιαφερει να μαθεις αλλα το μυνημα του nktr αφηνει υπονοουμενα για μια διοργανωση που συμμετειχαμε αρκετοι. Απο την στιγμη που ουτε ο Θανασης εχει καποιο προβλημα να ειπωθουν, εγω σαν καταναλωτης θα ηθελα να μαθω. Το ΑΝ θα μπουν οι "εξυπνακιδες" να πουν την παπατζα τους δεν με αφορα κ ουτε εχω σκοπο να απαντησω σε κατι κ αντιλαμβανομαι κ την συμπαθεια που τους εχεις (οπως κ εγω, μιας κ αισθανθηκα πολυ ωραια κ γνωρισα κ φιλους, κυριως τα ρεμαλια τους ζακυνθινους).

    Ps. Μιλουσα για σβησιμο μονο του ποστ του nktr.

  4. #19
    Ωχώχ...τα πλευρά μου Το avatar του/της bonepeeler
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    888
    Κριμα.
    Όλες οι μνήμες είναι ίχνη δακρύων.

    Jurobei Chikanatsu


  5. #20
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    Δεν ειχα γινει ποτε πελατης του τρακμπαικ ,δεν εχω πονηρους σκοπους ,δεν εξυπητερω συμφεροντα ειμαι ενας απλος μοτοσυκλετιστης που γνωριζει καποια πράγματα,ομως...

    Αυτο το "σαν trackbike δεν εχουμε σκοπο το κερδος " που κολλαει οταν εισεπραταν κανονικα χρηματα για συμμετοχες;

    Δεν ειναι δλδ το trackbike μια εταιρεια διοργανωσης track days κατι σαν τον ζαφειροπουλο ,το team 65 κτλ ;

    Ειναι δλδ οργανισμος μη κερδοσκοπικου χαρακτήρα;

    Χωρις να ξέρω το παρασκηνιο που υπονοει ο nktr ,βαθια μεσα μου εχω την αισθηση οτι κατι τετοιο μπορει να παίζει...

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Βγαίνει μια ανακοίνωση ότι σταματά μια διοργάνωση και αφήνει αιχμές για μια δημοτική αρχή.
    και βγαίνει ένας πελάτης και λέει: "δεν είναι έτσι όπως τα λέτε"

    και περιμένετε να μην υπάρχει αντίλογος παρά μόνο μια ανακοίνωση;
    δλδ να μην ενημερωθεί η μοτοσυκλετιστική κοινότητα;

  7. #22
    Το Ζεύκα τοΝε καίει γιατί είχε αγοράσει και χωράφι ....

    Κρίμα πάντως .

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    όχι στις Σέρρες ρε. αυτή μου έχει γλυτώσει

  9. #24
    Να σας προσέχετε Το avatar του/της nktR
    Εγγραφή
    27/03/2004
    Μηνύματα
    1.894
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ninja9r Προβολή μηνύματος
    Μια και το τηλέφωνό μου το έχεις, μήπως μπορείς να το χρησιμοποιήσεις ώστε να με πληροφορήσεις κι εμένα για την "πραγματική ροή των γεγονότων"; Αν πάλι δεν θέλεις να μου μιλήσεις, ευχαρίστως παρέθεσε τα "γεγονότα" εδώ...
    ίσως να μην έγραψες εσύ το κείμενο Θανάση,
    διάβασέ το καλά και θα καταλάβεις τι εννοώ

  10. #25
    Έχω πάει μια φορά μόνον για ΣΚ σε trackday του trackbike, χωρίς να ξέρω κανένανε και πέρασα υπέροχα. Άλλη αίσθηση και αύρα η πίστα των Σερρών και σε ελεύθερες μέρες που έχω πάει με φίλους και σε ξεκάρφωτες 300άρες χλμ βόλτα πάνε-έλα στην πίστα απλά για να είμαι εκεί. Τώρα, πιστεύω έχασε αυτή την αύρα που είχε. Προσωπική άποψη. Το έργο ενώ πήγε να γίνει για καλό, γύρισε μπούμερανγκ. Ξενέρωσα εν ολίγης. Μετανιώνω που δεν πήγα με φίλους για κάνα 2 ακόμη ΣΚ άλλες χρονιές στο trackbike. Όμως καλό θα ήτανε να μάθουμε τι παρασκήνιο υπάρχει...αν και έτσι όπως έχουνε τα πράγματα...όπως λένε και κάποιοι πιο πάνω...μικρή σημασία έχει. Έχω ξενερώσει πολύ τα τελευταία 2.5-3 χρόνια.
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  11. #26
    Πρασινογαμόσαυρος Το avatar του/της ninja9r
    Εγγραφή
    15/05/2002
    Μηνύματα
    19
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nktR Προβολή μηνύματος
    ίσως να μην έγραψες εσύ το κείμενο Θανάση,
    διάβασέ το καλά και θα καταλάβεις τι εννοώ
    Δεν το έγραψα εγώ, αλλά σαφώς και το διάβασα πολύ καλά. Η μόνη διευκρίνηση που θα ήθελα να κάνω πάνω στο κείμενο ήδη δημοσιεύθηκε στο group μας στο Facebook. Να σημειώσω εδώ ότι όλες οι συνομιλίες με την πίστα έχουν γίνει αποκλειστικά με εμένα, και όχι με τον Κώστα.

    Οπότε επιμένω ότι είτε εδώ, είτε στο τηλέφωνό μου θα ήθελα να μάθω τα "πραγματικά γεγονότα"
    THE MASTURBATION GOES CLOUD...

  12. #27
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ninja9r Προβολή μηνύματος
    Οπότε επιμένω ότι είτε εδώ, είτε στο τηλέφωνό μου θα ήθελα να μάθω τα "πραγματικά γεγονότα"
    Νομίζω πως τα πραγματικά γεγονότα είναι στο

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bladerunner Προβολή μηνύματος
    Από τη μια οι οικονομικές δυσκολίες συμμετεχόντων αλλά και μελών της διοργάνωσης, από την άλλη η ανάγκη για μείωση του κόστους συμμετοχής και ο αναγκαστικός περιορισμός των παροχών που μια τέτοια κίνηση συνεπάγεται, μας έφεραν αντιμέτωπους με την πραγματικότητα. Ή θα έπρεπε να βάλουμε νερό στο κρασί μας και να μειώσουμε τα κόστη ή θα έπρεπε να σταματήσουμε.
    Δεν υπήρχε κέρδος (ή όσο κέρδος θεωρεί ο καθένας πως πρέπει να βγει από μια τέτοια διοργάνωση) και αυτό οδηγεί στην διακοπή λειτουργίας. Τα υπόλοιπα ίσως να μην έχουν σημασία, ή θα μπορούσαν να ξεπεραστούν. Δεν σας γνωρίζω, αν και είχα δηλώσει και πληρώσει μία συμμετοχή που δεν κατάφερα να έρθω, αλλά η αλλαγή μιας απ΄τις τρείς ημερομηνίες που είχε "κλείσει" το trackbike δεν στέκει και πολύ ούτε ως αφορμή για τέτοια απόφαση.

    Φιλικά, και μακάρι να αλλάξουν γρήγορα οι συνθήκες για να οργανώσετε ξανά trackday όπως το θέλετε.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  13. #28
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Όταν ένα προϊόν πρέπει να γίνει ή θέλει ο παραγωγός να είναι φτηνότερο, είναι λάθος, να μειώνεται μέρος των παρεχομενων υπηρεσιων με τη λογική έχω μικρότερο κέρδος πλέον. Άρα, ίσως καλώς αποφάσισε η ομάδα έτσι.

  14. #29
    Πρασινογαμόσαυρος Το avatar του/της ninja9r
    Εγγραφή
    15/05/2002
    Μηνύματα
    19
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Νομίζω πως τα πραγματικά γεγονότα είναι στο



    Δεν υπήρχε κέρδος (ή όσο κέρδος θεωρεί ο καθένας πως πρέπει να βγει από μια τέτοια διοργάνωση) και αυτό οδηγεί στην διακοπή λειτουργίας. Τα υπόλοιπα ίσως να μην έχουν σημασία, ή θα μπορούσαν να ξεπεραστούν.
    Μα το κείμενο το αναφέρει σαφώς, ότι πιθανότατα στην ίδια απόφαση θα είχαμε φτάσει ακόμη κι αν δεν υπήρχαν τα υπόλοιπα. Τα υπόλοιπα ήταν το κερασάκι στην τούρτα, αλλά ήταν ΜΕΓΑΛΟ κερασάκι. Δεν ήταν θέμα αλλαγής της ημερομηνίας (έχει ξαναγίνει χωρίς πρόβλημα εκ μέρους μας), ήταν θέμα αφαίρεσης μίας "προνομιακής" ημερομηνίας σαν "τιμωρία", από έναν οργανισμό (στην πίστα γενικά αναφέρομαι, τα πρόσωπα αλλάζουν) με τον οποίο η συνεργασία μας (άψογη εώς τώρα) άρχισε το 2005, όχι χθες. Αν το ανοιξιάτικο TD γινόταν, θα κλείναμε 10 χρόνια από την πρώτη διοργάνωσή μας. Δεν έκατσε, shit happens...
    THE MASTURBATION GOES CLOUD...

  15. #30
    σκαουντερ πορνοσταρ Το avatar του/της endopandou
    Εγγραφή
    06/09/2012
    Μηνύματα
    2.621
    Αυτό που δεν κατάλαβα είναι αν η διοργάνωση είχε σκοπό το κέρδος.
    Το παρακάτω απόσπασμα υπονοεί ασαφώς πως δεν είχε: το trackbike.gr δεν είναι τίποτα περισσότερο από μια ομάδα ανθρώπων που σκοπό έχουν την ύψιστη ασφάλεια των συμμετεχόντων και την ουσιώδη διασκέδαση
    Τελικά ήταν διοργάνωση κερδοσκοπικού χαρακτήρα ή δεν ήταν; (δεν έχω σκοπό να κρίνω, δεν με ενδιαφέρει, δεν προσπαθώ κανενός είδους μομφή, απλά ρωτάω καλοπροαίρετα)
    it's all a matter of perception

    ο ορισμός του ανθρωπάκου: look on and do nothing

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 308
    Τελευταίο μήνυμα: 30/11/2015, 01:04
  2. Της φυλακής τα σίδερα.....
    από bikersonly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 07/06/2008, 20:06
  3. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2003, 13:18
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2003, 18:50
  5. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 09:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF