Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 57

Θέμα: Αναστολή δραστηριοτήτων της Trackbike

  1. #31
    Πρασινογαμόσαυρος Το avatar του/της ninja9r
    Εγγραφή
    15/05/2002
    Μηνύματα
    19
    Ξεφεύγουμε, αλλά ως ο ένας από τους δύο του Trackbike θα σου απαντήσω για να μην θεωρηθεί ότι το αποφεύγω.

    Οχι, το απόσπασμα που παραθέτεις δεν το ερμηνεύεις σωστά. Αυτό που λέει είναι ότι πρωταρχικός σκοπός ήταν αυτά που αναφέρει, και όχι το κέρδος. Το όποιο κέρδος, όταν προέκυπτε, σαφώς και ήταν καλοδεχούμενο - και συνήθως επενδυόταν. Ως διοργανωτής όμως, μπορείς να έχεις πολλές διαφορετικές μορφές κέρδους - αλλά και αντίστοιχες "ζημιές" - εκτός από τις καθαρά χρηματικές.
    THE MASTURBATION GOES CLOUD...

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    φανταζομαι οτι τα οφελη των διοργανωτων ειχαν να κανουν πιο πολυ με "ειδος" παρα με χρημα..π.χ. την δωρεαν προπονηση ολης της ομαδας οποτε γινοταν ενα event...και ειναι φυσικο οταν διοργανωνεις ενα event με 100+ ατομα, να μην χρειαστει να πληρωσουν συμμετοχη στην πιστα και τα ατομα της διοργανωσης...ή αντιστοιχα οταν "φερνεις" Χ ατομα σε ενα ξενοδοχειο 3 φορες τον χρονο επι 9 χρονια, εικαζω οτι δεν θα χρειαζοταν να πληρωσουν οι διοργανωτες...
    βεβαια, αυτο παει και απο την αναποδη...οτι δλδ αν δεν συμπληρωναν τον απαιτουμενο αριθμο συμμετεχοντων και γινοταν το event, να επρεπε να συμπληρωσουν το ποσο που ειχαν προσυμφωνησει για την πιστα κλπ...

    νομιζω, ομως, οτι δεν εχει τοσο σημασια τι και ποσα εβγαζαν (αν εβγαζαν) οι διοργανωτες...
    οσο το γεγονος οτι η πιστα δεν σεβαστηκε την μακροχρονια συνεργασια τους και θελησε να τους "τιμωρησει" ακυρωνοντας τους ενα event, επειδη εγραψαν την γνωμη τους για την κατασταση που ειχε περιελθει...

  3. #33
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/10/2008
    Μηνύματα
    1.388
    Δε βγαίνουν τα κουκιά προφανώς.... όλα τα υπόλοιπα είναι παπάντζες....

  4. #34
    Θα μιλήσω για μένα προσωπικά & με ονόματα.
    Σε κάποιο td ανοιξιάτικο & συγκεκριμένα ήταν το έτος που τα Τέμπη ήταν κλειστά, ζητήσανε όποιος μπορεί να φέρει ή να έρθει για κριτής στις Κ, με το ανάλογο αντίτιμο ακόμα & να οδηγήσει τζάμπα (αυτό ήταν γραμμένο & σε ανακοίνωση στο bikenet. Το παιδί που έφερα όχι μόνο δεν πήρε € (δεν ήθελε βέβαια) αλλά την πρώτη μέρα, του έστειλα εγώ νερό (με τον Αρη Παπαπαναγή) κι αυτό λίγο πριν το μεσημεριανό διάλειμμα. Σημειωτέον ότι τον είχανε βάλει παρακαλώ στις 3, 4, 5.
    Στην απογευματινή βάρδια Κε Θανάσση πήγες & μάζεψες όλους τους κριτές & στο αυτοκίνητο είχες μία συνομιλία με τα παιδιά & κάποιος σε ρώτησε αν την επόμενη μέρα θα υπάρχουν group.
    Η απάντηση σου ήταν & με ειρωνικό χαρακτήρα : ναι αύριο θα έχει & σαύρες (εννούσες το πράσινο group). Ο φίλος μου που ήταν στο αυτοκίνητο δεν είχε κανένα λόγο (πρώτη φορά ανέβηκε Σέρρες, δεν ήξερε) & ήταν τότε κοντά 44 ετών, δεν ήταν κανένας πιτσιρικάς & φυσικά δεν το άφησε έτσι. Είχατε έναν έντονο διάλογο μου είχε πει & στο τέλος προσπαθούσες να το μαζέψεις.
    Eγώ προσωπικά το 2009 είχα μία ασχημη πτώση στην Κ1, με ευτυχώς όχι άσχημες συνέπειες για μένα, παρά μόνο για την μηχανή. Για ψυχολογικούς λόγους επειδή τότε υπήρχαν πολλές συμμετοχές ήθελα να μπω στο πράσινο. Ο Κώστας μου είπε ξεκίνα στο κίτρινο όπως έχεις δηλώσει και μετά βλέπουμε. Εγώ επέμεινα.
    Μπορεί για κάποιους αυτό να ακούγεται ελα μωρέ τώρα που κολλάς, σκέψου όμως τι λέγανε πίσω απ' την πλάτη μας. Δεν με νοιάζει αν ήταν κερδοσκοπικού ή μη χαρακτήρα, δεν με νοιάζει αν κάποιος ή κάποιοι παντελωνιάσανε χρήματα, κάποιος έπρεπε να το κάνει αυτό (ο οποιοσδήποτε θα μπορούσε άλλωστε) ούτε κανένας με πίεσε να δώσω χρήματα, αλλά επί πολλά έτη, το trackbike ήταν μία από τις καλύτερες εγχώριες διοργανώσεις & οικειοθελώς δήλωνα συμμετοχή να οδηγήσω σε ελεγχόμενο περιβάλλον, να περάσω καλά 3 μέρες κλπ.
    Τότε ξενέρωσα. Εκατσα & το Σάββατο (οδήγησα μέχρι το μεσημέρι, το απόγευμα έδωσα τη μηχανή στον φίλο να οδηγήσει), περισσότερο για τον φίλο που είχα πάρει μαζί μου για κάποιο σκοπό & για να μην κρεμάσω τους διοργανωτές που «σεβάστηκαν εμένα & τον φίλο μου που τους εξυπηρέτησε»
    Την Κυριακή φύγαμε. Δεν με ένοιαζαν τα χρήματα που έχασα, γιατί είχα ανέβει 3ήμερο.
    Και τέλος από τότε ανελλιπώς με εξαίρεση το καλοκαίρι του 2011 νομίζω δεν είχα ανέβει, ήμουν Σέρρες. Κανονικά αν είναι να χαλιέσαι δεν πας πουθενά. Απλά πήγαινα γιατί ήθελα να οδηγήσω, να δω κάποια παιδιά τα οποία αξίζανε & τίποτα παραπάνω.
    Απλά το υφάκι καλύτερα να έλειπε. Όπως και να το κάνουμε παίρνατε χρήματα & είτε έτσι είτε αλλιώς ήμασταν ΠΕΛΑΤΕΣ.
    Τα λόγια σας πριν ξεκινήσει η διοργάνωση ήταν «εδώ δεν κάνουμε αγώνες. Οδηγάμε να περάσουμε καλά 3 μέρες κλπ.»
    Καλή συνέχεια σε όλους σας

  5. #35
    Τίποτα παιδιά...χάλασε το ΖΕΝ....η ηρεμία, χάλασε η ισορροπία με το που βάλανε χέρι στον τάπητα...Ξαφνικά όλα μας φταίνε. Τρωγόμαστε μεταξύ μας για τρίχες.

    Παιδιά, μην πανικοβάλλεστε με το που μπαίνουνε στην κουβέντα οι λέξεις "κέρδος", "λεφτά" κτλ...έλεος. Βάλτε τα νούμερα κάτω....μια χαρά είναι η διοργάνωση για αυτά που εγώ (μια φορά μεν) τα είδα από μέσα δε, πολύ καλά ήτανε. Και μην ξεχνάμε πως είναι ευθύνη να κάνεις κάτι τέτοιο, επίσης έχει σημασία και ο "πελάτης" να μην είναι συνέχεια αγανακτησμένος χωρίς αιτία. Προφανώς είναι μια παρέα που το διοργανώνει, το καταλαβαίνεις αυτό, οπότε με μια συμμετοχή δε συμαίνει πως γίναμε και κολλητοί τους.

    Κι εγώ στο πράσινο γκρούπ "της σαύρας" ήμουνα, αν και βαθιά μέσα μου έννιωθα για κίτρινο τουλάχιστον κι ας με είπε ένας εκεί με ύφος..."με αυτή τη μηχανή (FZ6) που πας" ή κάτι τέτοιο...και σιγά τα αίματα...στην αρχή με πείραξε διότι δεν χρειαζότανε να το πει, αλλά είχε δίκιο. Τώρα για τον κριτή και τα λοιπά...ότι λέτε το πιστεύω, δεν έχω λόγο να μην το κάνω, δεν είναι θέμα απαραίτητα να διαφωνήσω ή να είμαι πονηρός και καχύποπτος....

    Επίσης έχω παει όπως είπα για καφέ, κάποιες φορές ήτανε επι τούτου, Σάββατο κυρίως, όπου ήξερα πως είχε trackday από το trackbike. Και σαν παρατηρητής (σαν κρυφός πελάτης ένα πράμα που το λένε τώρα για τις αποδείξεις....χαχαχα ήμουνα πολύ μπροστά), ήτανε απόλαυση, κυρίως οι φάτσες και η διάθεση των συμμετεχόντων.

    Πρέπει να το ξαναβρούμε το ΖΕΝ...διότι δε μας βλέπω καλά.....
    Τελευταία τροποποίηση από H.A.Balafoutre; 12/03/2015 στις 13:45.
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  6. #36
    Πρασινογαμόσαυρος Το avatar του/της ninja9r
    Εγγραφή
    15/05/2002
    Μηνύματα
    19
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από H.A.Balafoutre Προβολή μηνύματος
    Πρέπει να το ξαναβρούμε το ΖΕΝ...διότι δε μας βλέπω καλά.....
    Αυτό ξαναπές το.

    Οσο για τα ειρωνικά που ισχυρίζεται ο φίλος από πάνω,τα αντιπαρέρχομαι, καθώς όσοι με ξέρουν θα έχουν ήδη σκάσει στα γέλια. Πληροφοριακά και μόνον, τον εαυτό μου αποκαλούσα σαύρα συχνότερα από αποιονδήποτε άλλον...
    THE MASTURBATION GOES CLOUD...

  7. #37
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Xωρις να γνωριζω καν γιατι συζητατε,θα πω τι βλεπω (αν μου επιτρεπετε).


    Μερικα απο τα παλαιοτερα μερη του φορουμ ετοιμαζονται να ..........

    Θα ειναι ωραιο το θεαμα για τα κορακια.Ελπιζω να μην τους κανετε την χαρη.

  8. #38
    Ο πυγολαμπιδας! Το avatar του/της ΟΚΤΑΝΙΟ
    Εγγραφή
    14/07/2005
    Μηνύματα
    1.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ninja9r Προβολή μηνύματος
    . Πληροφοριακά και μόνον, τον εαυτό μου αποκαλούσα σαύρα συχνότερα από αποιονδήποτε άλλον...

    Με ξεχασες εμενα μΕ φαινεται
    Οσο και να την τιναξεις, η τελευταια σταγονα θα μεινει στο σωβρακο.....

  9. #39
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ninja9r Προβολή μηνύματος
    Πληροφοριακά και μόνον, τον εαυτό μου αποκαλούσα σαύρα συχνότερα από αποιονδήποτε άλλον...
    To επιβεβαιώνω!

    Δεν πάμε μια χύμα επάνω; Να θυμηθούμε τα παλιά;

    Ούτε τρέιλερ ούτε τίποτα. Καβάλα παν στην εκκλησιά, καβάλα προσκυνάνε.

    Ξηλώνουμε πινακίδα και σε 4 ωρίτσες είμαστε Σέρρες.
    Think faster than you ride

  10. #40
    αχαχαχαχα
    4 ωρες διαδρομη κ κανα 3 ωρο σε καφεδες
    ενα στο λεβεντη
    κ αλλο ενα στην κατερινη με αναμνηστικη φωτο στο μηχανημα !
    κ φανταστικο συνολο ωρων με το μηχανακι .. λιγο περισσοτερες απο αυτοκινητο .. αχαχαχαχαχχα

    ωραιες αναμνησεις ρε blade.

    θα ψηνομουν να ανεβω
    κ μονο για το χαβαλε της διαδρομης !

  11. #41
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από V-TEC Προβολή μηνύματος
    4 ωρες διαδρομη κ κανα 3 ωρο σε καφεδες (...)θα ψηνομουν να ανεβω
    κ μονο για το χαβαλε της διαδρομης !
    Παρεξήγηση... 4 ώρες μαζί με τους καφέδες ρε συ!

    Ψήσου...
    Think faster than you ride

  12. #42
    Δεν θέλω να το πιστέψω πως είναι το τέλος,ίσως απλά να έκλεισε ένας κύκλος.
    Γιατί για μένα που έχω ανέβει σαν σταφάκι 3-4 φορές(αφιλοκερδώς κάθε φορά)το γούσταρα τρελά,
    αφού περνούσα τρεις ημέρες φοβερές,κάνοντας κάτι που με γέμισε εμπειρίες(και αναπηρίες :P)
    γνωρίζοντας καταπληκτικούς ανθρώπους(επτανήσιους και μη) ένιωθα ως ένα μικρό λιθαράκι στην τεράστια επιτυχία των TDs.

    Ούτε αισθάνθηκα ποτέ πως με κάναν μεροκάματο,ούτε με χάλαγε η σκοπιά στην 5 ή στη 13 ή στην 2.
    Πήγαινα γιατί ήθελα να ξανα βρεθώ με τα άτομα που ήξερα πως μοιραζόμασταν το ίδιο πάθος.

    Και στην τελική τα ΤΔ του τράκμπάικ έγραψαν ιστορία,τι να λέμε τώρα.
    Και η κοιλιά του Θανάση πάνω στο ντεπόζιτο του 600 επίσης/
    μπάρον says :
    "Japan rullezzzz re και ας το περνάω μίνιο και μουράβια κάθε 2 βδομάδες :rotflmao: "
    -
    _Holder of Honoured Blockage Degree delivers lessons on invisibility_

    Ο Καγκουρογαμόσαυρος

  13. #43
    Να σας προσέχετε Το avatar του/της nktR
    Εγγραφή
    27/03/2004
    Μηνύματα
    1.894
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ninja9r Προβολή μηνύματος
    Μια και το τηλέφωνό μου το έχεις, μήπως μπορείς να το χρησιμοποιήσεις ώστε να με πληροφορήσεις κι εμένα για την "πραγματική ροή των γεγονότων"; Αν πάλι δεν θέλεις να μου μιλήσεις, ευχαρίστως παρέθεσε τα "γεγονότα" εδώ...
    το τηλ. το χρησιμοποιεί ο κόσμος για προσωπική συνομιλία,
    όταν κάτι όμως το παραθέτεις δημόσια, προσωπική συνομιλία δεν υφίσταται, (δεν συζητάμε μεταξύ μας στο τηλ. ή σε καφέ)
    και πρέπει να είσαι ακριβής σε αυτά που λες και να μην διαστρεβλώνεις πράγματα και καταστάσεις για το τι και πως που δεν ισχύουν.

    Από τη στιγμή λοιπόν που το κάνεις και το εκθέτεις είτε στο forum σου (που δεν μπορούν να γράψουν όλοι ) είτε στο fb, είτε εδώ να περιμένεις και την άλλη πλευρά που έχει πολλά να πει. Γι αυτό και έγραψα παραπάνω
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nktR Προβολή μηνύματος
    αλλά ας έμενε καλύτερα η ανακοίνωση μονολεκτικά μόνο ως
    "Αναστολή δραστηριοτήτων της Trackbike"
    και όχι κείμενο βασισμένο σε άτοπες προτάσεις κατηγορώντας τον έβρυμπάντυ, εξυμνώντας το ποιόν της διοργάνωσης και χωρίς αυτοκριτική τι κάναμε εμείς λάθος όπως και στην ανακοίνωση του κλεισίματος του forum του Bikenet άλλωστε.... fail.

    Γι αυτό και έγραψα και πάλι παραπάνω ξαναδιάβασε το κείμενο και πες μου εσύ τι γράφει.....
    Παρέθεσε τις απόψεις σου μπορώ να περιμένω



    *btw το τηλ. σου το έχω χάσει
    Τελευταία τροποποίηση από nktR; 23/03/2015 στις 15:32.

  14. #44
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ninja9r Προβολή μηνύματος
    Αυτό ξαναπές το.

    Οσο για τα ειρωνικά που ισχυρίζεται ο φίλος από πάνω,τα αντιπαρέρχομαι, καθώς όσοι με ξέρουν θα έχουν ήδη σκάσει στα γέλια. Πληροφοριακά και μόνον, τον εαυτό μου αποκαλούσα σαύρα συχνότερα από αποιονδήποτε άλλον...
    Καλημέρα
    Γράψατε μία ανακοίνωση η οποία είχε χαρακτήρα σοβαρό, προκειμένου να δικαιολογηθεί η αναστολή της δραστηριότητάς σας.
    Αρα νομίζω σαν πελάτης έχω το δικαίωμα να πω την γνώμη μου.
    Οσο για τα ειρωνικά σχόλια που λες ότι σου έκανα, δεν σε ειρωνεύτηκα καθόλου γιατί η απάντησή σου δεν ήταν η διάψευση αυτού που είπα αλλά η διακωμώδησή του. Αλλά εμείς οι Ελληνες έτσι είμαστε, όταν δεν μας συμφέρει κάτι το ρίχνουμε στην πλάκα.
    Εσείς οι ίδιοι είχατε ζητήσει τότε βοήθεια γιατί δεν είχατε άτομα. Ο φίλος που είχα φέρει τότε στις Σέρρες δεν γνώριζε από πρόσωπα & πράγματα. Δεν ήρθε για να πάρει χρήματα, ούτε να οδηγήσει τζάμπα που λέγατε, γιατί αν θες να ξέρεις με το ζόρι πήρε την δική μου μηχανή για ένα session. Αλλά να είναι όλο το πρωί εκεί χωρίς ούτε άνω ποτήρι νερό, συγνώμη αλλά δεν είναι έτσι & να τον έχω έννοια εγώ.

  15. #45
    Ενταξει, υπαρχουν και χειροτερα. Να εισαι σταφ, να μπεις να κανεις ενα session και να σκορπισεις ανταλλακτικα την 15 και 16 και μετα να μαθεις το νοσοκομειο των Σερρων.
    Aprilia SXV 5.5 Rulesssssssssss

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 308
    Τελευταίο μήνυμα: 30/11/2015, 02:04
  2. Της φυλακής τα σίδερα.....
    από bikersonly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 07/06/2008, 21:06
  3. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2003, 14:18
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2003, 19:50
  5. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 10:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF