Σελίδα 8 από 18 ΠρώτοΠρώτο ... 345678910111213 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 120 από 266

Θέμα: Μεγάλη παπιόβολτα "ένα τσιγάρο δρόμος"

  1. #106
    Βασκουλινι ο πισινος σου βασιλικος δεν ξερω αν εγινε, εσεις οι μποξερατοι ειστε λιγο "ντελικατοι" ετσι και αλλιως. Αλλα φανταζομαι αλλα κιλα ησουν στα 20 και αλλα τωρα. Το DT πια θα σου κανει κολονοσκοπηση, οχι βολτα Χαλκιδικη.

  2. #107
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.787
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Βασκουλινι ο πισινος σου βασιλικος δεν ξερω αν εγινε, εσεις οι μποξερατοι ειστε λιγο "ντελικατοι" ετσι και αλλιως. Αλλα φανταζομαι αλλα κιλα ησουν στα 20 και αλλα τωρα. Το DT πια θα σου κανει κολονοσκοπηση, οχι βολτα Χαλκιδικη.
    To DT είχε σέλα για γκόμενες σφιχτοκώλες, οι άντρες είχαν ανατομικό πρόβλημα με την πολύωρη οδήγηση και ειδικά καλοκαίρι και ειδικά αν ήσουν δικάβαλος και φορτωμένος. Κάτι σε παστουρμά θύμιζαν αυτά που είχες ανάμεσα στα πόδια σου μετά από τέτοιες βόλτες.
    Τώρα μιας και μεγάλωσε η "έδρα" μου θεωρητικά πάντα θα είμαι πιο άνετος γιατί θα ασκείται λιγότερη πίεση ανά τετραγωνικό εκατοστό, βάλε στην εξίσωση και την μαλακωσιά που προσφέρει μπάι ντιφόλτ η μεγάλη έδρα, συμπεραίνεις θα είμαι πιο άνετος στα χαρτιά. Μένει να το δούμε και στην πράξη.

    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  3. #108
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.787
    Να μην ξεχάσουμε να πάρουμε και αυτόν με το εργαλείο του μαζί μας

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	λάστιχο.jpg 
Προβολές:	194 
Μέγεθος:	60,0 KB 
ID:	332484
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  4. #109
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    To DT είχε σέλα για γκόμενες σφιχτοκώλες, οι άντρες είχαν ανατομικό πρόβλημα με την πολύωρη οδήγηση και ειδικά καλοκαίρι και ειδικά αν ήσουν δικάβαλος και φορτωμένος. Κάτι σε παστουρμά θύμιζαν αυτά που είχες ανάμεσα στα πόδια σου μετά από τέτοιες βόλτες.
    Τώρα μιας και μεγάλωσε η "έδρα" μου θεωρητικά πάντα θα είμαι πιο άνετος γιατί θα ασκείται λιγότερη πίεση ανά τετραγωνικό εκατοστό, βάλε στην εξίσωση και την μαλακωσιά που προσφέρει μπάι ντιφόλτ η μεγάλη έδρα, συμπεραίνεις θα είμαι πιο άνετος στα χαρτιά. Μένει να το δούμε και στην πράξη.

    Δεν ισχύει αυτό που λες κι ετοιμάσου για πονο.

    Εκτός αν σου αρέσει ένα λουκάνικο αναμεσα σου, οπότε με το παρδόν και παρακαλώ συνεχίστε.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  5. #110
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.859
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Έχουμε ντόπιο για ενθάρρυνση. Ο Κωστής πήγε με παπί στην Ινδία και δεν θα πάμε εμείς Αλεξανδρούπολη??

    http://www.newsbeast.gr/moto/news/ar...india-me-papi/

    Την παπιόβολτα την έχω στο μυαλό μου σαν μια μεγάλη εκδρομή από αυτές που πας αργά γιατί βιάζεσαι, που προλαβαίνεις να δεις ποια χωριά περνάς, που δεν κυνηγάς τελικές,που ανοίγεις μάτια ρουθούνια αυτιά και ρουφάς ότι βρεις στην πορεία σου, που είσαι με μεγάλη παρέα φίλων και πάει η μαλακία στεφάνι, που γυρίζεις πίσω κι έχεις γεμίσει 500gb σε έναν σκληρό με φωτό.

    Η Ελλαδάρα μας προσφέρεται για τέτοιου είδους βόλτες ειδικά από επαρχιακό δίκτυο. Οι μωτ δεν μπορεί να είναι μεγάλες λόγω και του οδικού δικτύου αλλά και τους είδους των μεταφορικών. Θεωρώ θα κυμανθούν από 50-55 χαω, οπότε για να καλυφθούν μεγάλες αποστάσεις είναι μονόδρομος η πολύωρη οδήγηση.

    Το να βγούμε ημερήσια βόλτα και να κάνουμε 700 - 800 χλμ με μεγάλες μηχανές, το έχουμε κάνει πολλάκις και επιτυχημένα θα έλεγα. Καιρός είναι να θυμηθούμε λίγο άλλες εποχές που πηγαίναμε πχ Πάτρα Χαλκιδική με DT 200 δικάβαλοι και φουλ φορτωμένοι.
    Αν με ρωτήσετε ποιες από τις 2 βόλτες θυμάμαι και αναπολώ θα σας πω αυτές του τότε που με μικρά μηχανάκια οργώναμε την Ελλάδα.

    Νταξ βαθμός δυσκολίας μεγάλος αλλά αρνούμαι να δεχτώ ότι μεγάλωσα και δεν μπορώ να το κάνω πια αυτό, αρνούμαι να δεχτώ ότι ξαφνικά ο πισινός μου έγινε "Βασιλικός" και καταδέχεται να κάθεται μόνο σε πολυθρονάτη σέλα ενώ απαξιώνει την ταπεινή του παπιού, οπότε δεδομένης της μ@λ@κί@ς που κουβαλάω απλά σκέφτηκα φωναχτά μέσα στο φόρουμ και απ' ότι είδα υπάρχουν και άλλοι τρελοί που με ένα τσίγκλιμα ακολουθούν.

    Σαφώς οι πάπιες έχουν υποστεί τεράστιες βελτιώσεις με το πέρασμα του χρόνου και είναι μακράν πιο αξιόπιστες σήμερα για μεγάλες πορείες.
    Τρέλα χρειάζεται μάγκες, τρέλα και λίγος χρόνος. Τρέλα που την έχουμε και μας περισσεύει και χρόνος που μας λείπει μόνιμα αλλά αν δεν τον βρούμε εμείς είμαστε οι χαμένοι. Οπότε επειδή πάντα θα υπάρχουν δουλειές που θα πρέπει να γίνουν και πάντα όλο αυτό θα πηγαίνει πίσω με αποτέλεσμα να μην γίνει ποτέ, αποφάσισα να το υλοποιήσω.
    Ο χρόνος θα ανακοινωθεί σύντομα και ίσως να υπάρξει το περιθώριο +- μιας εβδομάδας για να βολέψει όσους περισσότερο γίνεται, σιγά σιγά θ' αρχίσουν να μπαίνουν και οι συμμετοχές και θα προγραμματιστούν και οι αντίστοιχες εργασίες συντήρησης στους πάπιους. Εννοείται ότι μηχανάκι χρέπι που κινδυνεύει να βγάλει 10 χλμ πορεία εκ των πραγμάτων απορρίπτεται. Όσο και καλή διάθεση και διάθεση για βοήθεια να υπάρχει στην παρέα είναι αν μη τι άλλο χαζό να ακολουθήσει μηχανάκι που γράφει επάνω του ΤαλαιπώρΓια και Ασυντηρισιά με κεφαλαία γράμματα.
    Καλά, ο Μητσάκης είναι περίπτωση.

    Οσο για το πως έχεις την βόλτα στο μυαλό σου, συμφωνώ απόλυτα. Θα είναι πολύ καλά.

  6. #111
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.787
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Δεν ισχύει αυτό που λες κι ετοιμάσου για πονο.

    Εκτός αν σου αρέσει ένα λουκάνικο αναμεσα σου, οπότε με το παρδόν και παρακαλώ συνεχίστε.
    kinky boy
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  7. #112
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.969
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lykourgi Προβολή μηνύματος
    Πάρτε και ένα σχετικό λινκ για ενθάρρυνση :

    http://advrider.com/forums/showthrea...highlight=wave

    Γείτονας (Τούρκος) που βολτάρει στην φύση.
    Δεν είναι ακριβώς αυτό που θέλετε να κάνετε, αλλά δείχνει που φθάνει κάποιος με το παπί, αν έχει όρεξη και οργάνωση.
    Εχει και ωραίες φωτογραφίες.
    Wave rulez!

    Κι η "πατέντα" με το κομμένο παρμπρίζ γ@μεί...


  8. #113
    μια κ μιλάμε για πατέντες

    λίγο οι βάσεις του μοτέΓ με δυσκολεύουν ..
    .. αλλά θα είμαι έτοιμος για την βόλτα σύντομα !
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων photo.JPG‎  
    As ta diala ree ...

  9. #114
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    " Οποιος φοβάται, πέφτει και κοιμάται... "




    Οοοοοοοοοοοοοχι φιλαράκι.................


    Στην συγκεκριμένη περίπτωση: ''οποιος βαριέται , πέφτει και κοιμάται.....''
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  10. #115
    ΛΑΤΡΕΙΣ ΕΚΔΡΟΜΩΝ Το avatar του/της tzeronymo
    Εγγραφή
    15/09/2008
    Μηνύματα
    232
    2002 kαλοκαιρι οτι ειχαμε γυρισει στο ευρο ΠΕΡΑΜΑ - ΠΕΙΡΑΙΑ ----ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ χλμ 980 μισο εγναντια ( οτι φτιαχνοταν ) μιση παλια εθνικη , σερι σταση μονο για βενζινη 15ωρες με περιπου 60 , 70 χλμ ανα ωρα 10 ευρο βενζινα 5 με 6 ευρο διοδια !!!
    ΠΕΡΑΜΑ Η ΠΟΛΗ ΤΗΣ ΝΑΥΤΟΣΥΝΗΣ

  11. #116
    ΛΑΤΡΕΙΣ ΕΚΔΡΟΜΩΝ Το avatar του/της tzeronymo
    Εγγραφή
    15/09/2008
    Μηνύματα
    232
    2007 ΠΕΡΑΜΑ - ΠΡΕΣΠΕΣ με 2 παπακια και ενα crm 125 kαι τελος 2010 ο γυρος της πελοποννησου 1550 χλμ παραθαλασια !!!!!!!! εχει μεινη η ΚΡΗΤΗ δηλαδη ο γυρος της κρητης νεος ειμαι ακομα 51 μεχρι να παρω συνταξη θα παω
    Τελευταία τροποποίηση από tzeronymo; 17/03/2015 στις 17:30.
    ΠΕΡΑΜΑ Η ΠΟΛΗ ΤΗΣ ΝΑΥΤΟΣΥΝΗΣ

  12. #117
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tzeronymo Προβολή μηνύματος
    2007 ΠΕΡΑΜΑ - ΠΡΕΣΠΕΣ με 2 παπακια και ενα crm 125 kαι τελος 2010 ο γυρος της πελοποννησου 1550 χλμ παραθαλασια !!!!!!!! εχει μεινη η ΚΡΗΤΗ δηλαδη ο γυρος της κρητης νεος ειμαι ακομα 51 μεχρι να παρω συνταξη θα παω


    ΠΕΣΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

  13. #118
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    ΠΕΣΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
    Τι πεστα ρε Μητσακο; Για πες... Ο τζερονιμος εχει πολλες βιδες λειψες γενικως (πχ τον θυμαμαι να βριζει θεους και δαιμονες επςιδη πετυχαμε ρυακια σε βουνο και του λερωθηκε η πιπιλα στο cbf που ηταν ως τοτε αβρεχτο).
    Εσυ τι θυμηθηκες απο τις βολτες σου τωρα και φωναζεις;

  14. #119
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    so fucking what.....
    https://youtu.be/dTkDwLkDqik




    εχω να θυμαμαι πολλα,παρα πολλα απο τις βολτες μου.
    με παιδια απο εδω πλην ελαχιστων δεν εχω παει
    αλλα οπως λεει και το τραγουδι who cares...

  15. #120
    Δεν το λέει μόνο το τραγούδι, φυσικά, αλλά δεν πειράζει.


    Τζερόνιμε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ πέρασα και από Καρατζά... Είδα το χωριό με το "ναό", αλλά θα προσκυνήσω πιο μετά...

Σελίδα 8 από 18 ΠρώτοΠρώτο ... 345678910111213 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ..ενα τσιγαρο δρομος..
    από airmav στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 22/01/2013, 08:41
  2. Καφές, ένα ντεπόζιτο δρόμος, Κυριακή 23/09/12
    από antsoar στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 56
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2012, 22:59
  3. ενα τσιγάρο...
    από Cpt. Haddock στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 12/06/2008, 09:26
  4. Quote
    από Mago Babidi στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 12/07/2007, 21:23
  5. ΕΝΑ ΑΝΤΙΟ ΣΕ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΑΓΑΠΗ...
    από Xapns στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 09/11/2006, 16:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF