Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 13 από 13

Θέμα: Πώληση Cbf600S ABS, 89.000km, Αγορά Νέας Μοτοσυκλέτας

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    418

    Πώληση Cbf600S ABS, 89.000km, Αγορά Νέας Μοτοσυκλέτας

    ...πόσο λέτε πιάνει η μοτοσυκλέτα μου με αυτά τα χιλιόμετρα; Η κατάσταση της πολύ καλή. Κανένα κατάστημα που να δέχεται ανταλλαγές γνωρίζετε; Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;
    Πλέον δεν την πιάνω καθόλου γιατί έχω βολευτεί μια πολύ μικρότερη μοτοσυκλετίτσα στα 125 κυβικά, cbf125, και δεν την αλλάζω με τίποτα για την χρήση που κάνω(πόλη κυρίως). Αν τελικά την ανταλλάξω μάλλον σε κανένα enduraki θα πάω μικρού κυβισμού για διασκέδαση τα Σαββατοκύριακα... Μου αρέσει βέβαια και η SR400,2015 της Yamaha πολύ(για βόλτες μόνο, όχι για commuting και καθημερινή χρήση)... Θέλω να την δώσω γιατί πολύ απλά με κούρασε το βάρος της αλλά και το κόστος χρήσης της μιας και την χρησιμοποιούσα για τις καθημερινές μου μετακινήσεις... Τετρακύλινδρη μοτοσυκλέτας=μεγάλο κόστος στα σέρβις... Τουλάχιστον έτσι έχω καταλάβει.

    To cbf125 είναι από τις ποιο οικονομικές προτάσεις θεωρώ από άποψη λειτουργικού κόστους επίσης.
    Τελευταία τροποποίηση από anixneyths; 22/03/2015 στις 19:42.

  2. #2
    Ανταλλαγη που να εισαι στα λεφτα σου μην περιμενεις απο εμπορο - ανταλλαγή με ιδιώτη θα βρεις στο car και αφου δεν βιαζεσαι γιατι εχεις μοτο θα βρεθει μηχανακι οπως το σκεφτεσαι.
    τιμη για το δικο σου θα την υπολογισεις συμφωνα με αυτα που πουλιουνται στο car αυτη την εποχη
    aleaxzafeir

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    418
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexzafeir Προβολή μηνύματος
    Ανταλλαγη που να εισαι στα λεφτα σου μην περιμενεις απο εμπορο - ανταλλαγή με ιδιώτη θα βρεις στο car και αφου δεν βιαζεσαι γιατι εχεις μοτο θα βρεθει μηχανακι οπως το σκεφτεσαι.
    τιμη για το δικο σου θα την υπολογισεις συμφωνα με αυτα που πουλιουνται στο car αυτη την εποχη
    ...καλά τα λες αλλά θέλω να τελειώνω... να την ξεφορτωθώ... Και έλεγα να την ανταλλάξω τσακ μπαμ και να πάρω μια μικρότερη.

  4. #4
    χιλιομετροφάγος! Το avatar του/της pektis
    Εγγραφή
    26/02/2008
    Μηνύματα
    2.819
    http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/6094414/
    Παρε μια ιδεα...(62.000km)
    προσέχουμε για να έχουμε!...

  5. #5
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.446
    αφού έχεις βολευτεί με το 125 γιατί να πας σε αντικατάσταση? πούλατο και το μέλλον θα δείξει τι θέλεις να κάνεις..

    κριτήρια που υπάρχουν έιναι εάν είναι πρώτο χέρι, έαν έχει abs, εάν έχει εξτρά αξεσουάρ ταξιδιού, εάν έχει ανανεωμένα αναλώσιμα λάστιχα-τακάκια-αλυσίδογράναζα, εάν έχει ενημερωμένο book service

    *τα σερβισ(μικρό και μεγάλο) στα ίδια λεφτά είναι, δε έχω ακούσει καμία διαφορά σε κόστος μεταξύ versys-vstrom-tdm που είναι δικύλινδρα σε σχέση με το cbf εάν έχεις διαφορετική εντύπωση κάνε μια έρευνα πάνε ρώτα τα εξουσιοδοτημένα συνεργεία πόσο παιρνουν στα δικύλινδρα
    you rise you fall you're down then you rise again

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    418
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pektis Προβολή μηνύματος
    http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/6094414/
    Παρε μια ιδεα...(62.000km)
    Δηλαδή 1500 ευρώ να πάρω, μοντέλο 2005 έχω με abs, και να είμαι και ευχαριστημένος ε; Με αυτήν την προοπτική την κρατάω κιόλας... Τι να πω...
    Τελευταία τροποποίηση από anixneyths; 22/03/2015 στις 20:27.

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    418
    ...ίσως θα έπρεπε να είχα άλλη πολιτική οδήγησης... Να είχα δηλαδή ένα φθηνό μηχανάκι χιλιομετροφάγο για την πόλη και το συγκεκριμένο μόνο για βόλτες... Έτσι θα είχε χαμηλά χιλιόμετρα και θα ήταν πάντα καινούργιο... Τι να πεις... Νιώθω πως πέταξα τα λευτά μου κατά μια έννοια.

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    αν το πηρες καινουριο και εκανες κοντα 100000χλμ σε μια δεκαετια γιατι πεταξες τα λεφτα σου;
    δεν το χαρηκες;
    θα τα ειχες πεταξει αν το ειχες ακινητο αν χαλαγε συνεχεια ή αν στο κλεβανε
    απλα παιρνεις πισω οτι μπορεις και πας για αλλα

  9. #9
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.446
    το επίπεδο ενεργητικής ασφάλειας, η αίσθηση και χαράς οδήγησης, η άνεση και η ποιότητα κύλισης δεν έχουν καμία σχέση συγκριτικά με καμία μικρή μοτοσυκλέτα 125cc..
    το ότι την βαρέθηκες είναι το ουσιαστικότερο επιχείρημα σου από οτι δείχνει για να την αλλάξεις
    you rise you fall you're down then you rise again

  10. #10
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Kαι 2000 φευγει αν ειναι σε καλη κατασταση. Ασπαστο ειναι το μοτερ. Αμα του 'χεις τα περιφεριακα καινουργια (λαστιχα, τακακια, αλυσιδες, γραναζια, τσιμουχες κλπ) και ειναι σε καλη εξωτερικη εμφανιση και 2500. Αλλα θελει υπομονη.
    Ο μαντρας θα στο παρει 1500 στην καλυτερη..
    MADE IN JAPAN 日本製

  11. #11
    Η γνωμη μου είναι αν δεν εχεις ΣΗΜΑΝΤΙΚΉ αναγκη απο μετρητά να πας σε ανταλλαγη - καποιος θα βρεθει να δωσει ενα μικρο μοτο για καποιο πιο ''ταξιαρικο'' σαν το δικο σου απλα θελει ΥΠΟΜΟΝΗ
    aleaxzafeir

  12. #12
    χιλιομετροφάγος! Το avatar του/της pektis
    Εγγραφή
    26/02/2008
    Μηνύματα
    2.819
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από anixneyths Προβολή μηνύματος
    ...ίσως θα έπρεπε να είχα άλλη πολιτική οδήγησης... Να είχα δηλαδή ένα φθηνό μηχανάκι χιλιομετροφάγο για την πόλη και το συγκεκριμένο μόνο για βόλτες... Έτσι θα είχε χαμηλά χιλιόμετρα και θα ήταν πάντα καινούργιο... Τι να πεις... Νιώθω πως πέταξα τα λευτά μου κατά μια έννοια.
    Δεν θα συμφωνήσω! 89.000 χιλιόμετρα το χαρηκες...! Αφού το έχεις συνηθίσει & δεν είχες μηχανικά προβλήματα γιατί να το δώσεις; Κρατά το για τα ταξίδια σου. Το 125 δεν θα σε βολέψει...
    προσέχουμε για να έχουμε!...

  13. #13
    Σωστα. Κοιτα, ειναι μαγικο αλλα με 80000 χλμ θα το πουλησεις 2000, ενω με 35000 θα το πουλησεις 2500. Απο το να χανεις χρήματα ούτως ή άλλως μεσα στο υπογειο, καλυτερα που το χαρηκες. Να ξερεις οτι εχει τρελη ζωη ακομη, γιατι ειναι αθανατο παντως...


    Nothing in life is to be feard. It is only to be understood.
    Marie Curie

Παρόμοια θέματα

  1. V-Strom ή CBF600 ABS
    από bllz στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 03/08/2005, 16:36

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF