Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 72

Θέμα: Γάντια, το δίλημμα...

  1. #16
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ποπαϋ Προβολή μηνύματος
    ...
    aplinestars έχω και δεν ξαναπαίρνω με τπτ.
    ...
    Ποια και γιατί;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  2. #17
    gp κάτι (θα σου πω όταν θα πάω σπίτι) αγορασμένα πριν δυο χρόνια 140-150€.

    από πέρσι το καλοκαίρι άρχισαν να διαλύονται (κυριολεκτικά), χωρίς πτώση. χρήση πίστας και βόλτας (μια στο τόσο και τα δύο)

  3. #18
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ποπαϋ Προβολή μηνύματος
    gp κάτι (θα σου πω όταν θα πάω σπίτι) αγορασμένα πριν δυο χρόνια 140-150€.

    από πέρσι το καλοκαίρι άρχισαν να διαλύονται (κυριολεκτικά), χωρίς πτώση. χρήση πίστας και βόλτας (μια στο τόσο και τα δύο)
    Τα έχω κι εγώ, και μετά απο 5 χρόνια καθημερινής χρησης (πολη, βολτες, πιστα κλπ) αρχισαν ν ανοίγουν... αλλά τα λεφτά τους τα εβγαλαν.

    Ειχα την εντύπωση ότι το δερμα καγκουρο είναι πιο ανθεκτικό απο το αγελαδίσιο αλλά τελικά μάλλον όχι...
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  4. #19
    εμένα στις ραφές των δακτύλων ανοίξανε και ξεκολήσανε κάτι προστατευτικά στις παλάμες, και όχι καθημερινή χρήση (μια στο τόσο τα φορούσα).

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ποπαϋ Προβολή μηνύματος
    γράψε εντυπώσεις απο τα spidi
    εχω να τα φορεσω πολλους μηνες τα γαντια. θα γράψω ότι θυμάμαι.

    έχουν ΦΟΒΕΡΗ αίσθηση και πολύ προστασία.
    επειδή είχα δοκιμάσει πολλά γάντια πρόπερσυ, στην αίσθηση κοντράρονται
    μόνο με τα racing titanium της dainese που αυτά ξεπερνούν τα 300ε.

    στην αρχή είχα πρόβλημα με τα carbo track γιατι με ενοχλουσε το μικρό μου δάχτυλο.
    υπάρχει έξτρα ενίσχυση σε εκείνο το σημείο και μέχρι να πάρει τη κούρμπα του δαχτύλου είχα θέμα.

    πιο πριν είχα τα carbosix της spidi (2007-2013). άριστο γάντι το φόραγα πολύ συχνά.
    στην τετραετία άρχιζε να κάνει τρύπες στις άκρες των δαχτύλων από την τριβή των γκριπ,
    για 1,5 χρόνο έπαιζα με δερμάτινα μπαλώματα μέχρι που τα έφτυσαν τελείως και πήρα τα
    τωρινά που είναι ο διάδοχος των carbo six.

    πρόπερσυ τα motomarket δεν εισήγαγαν την racing σειρά γιατί δν υπήρχε ζήτηση οπότε τα παρήγγειλα
    από έξω στο ίδιο νούμερο με τα παλιά μου spidi.

    αυτά.
    κυριακή μπαίνω πίστα και το πάσχα πάω ταξίδι και θα τα ξαναφορέσω, αν θυμηθώ κάτι άλλο θα ενημερώσω.

  6. #21
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Hayate σόρρυ αν ξεφεύγουμε από το αρχικό σκοπό του θρεντ
    αλλά βλέπω πως υπάρχει ενδιαφέρον γενικότερα για trackday
    γαντάκια οπότε όποιος έχει εμπειρία από την κατηγορία καλό
    είναι να την λέει.

    θα βοηθήσει όποιο φίλο ψάχνεται.

  8. #23
    Α ραααααααα Το avatar του/της Hayate
    Super Moderator
    Εγγραφή
    21/01/2010
    Μηνύματα
    1.372
    Σιγά ρε σύ η συζητησούλα είναι καλό να ξεφεύγει καμμιά φορά.Παρεπιπτόντως θα είμαι το Σάββατο πίστα δεν προλαβαίνουν να έρθουν τα γάντια όπως και να έχει οπότε θα δοκιμάσω και 1 φίλου δανεικά κάτι Bering και θα πώ εντυπώσεις,είναι απο την ακριβή σειρά τους δε θυμάμαι μοντέλο απ έξω.Mπάϊ δε γουέι δεν με βγάζαν τα έξοδα του μήνα ειδάλλως Κυριακή θα έκανα το lvl 2...

  9. #24
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    εχω να τα φορεσω πολλους μηνες τα γαντια. θα γράψω ότι θυμάμαι.

    έχουν ΦΟΒΕΡΗ αίσθηση και πολύ προστασία.
    επειδή είχα δοκιμάσει πολλά γάντια πρόπερσυ, στην αίσθηση κοντράρονται
    μόνο με τα racing titanium της dainese που αυτά ξεπερνούν τα 300ε.

    στην αρχή είχα πρόβλημα με τα carbo track γιατι με ενοχλουσε το μικρό μου δάχτυλο.
    υπάρχει έξτρα ενίσχυση σε εκείνο το σημείο και μέχρι να πάρει τη κούρμπα του δαχτύλου είχα θέμα.

    πιο πριν είχα τα carbosix της spidi (2007-2013). άριστο γάντι το φόραγα πολύ συχνά.
    στην τετραετία άρχιζε να κάνει τρύπες στις άκρες των δαχτύλων από την τριβή των γκριπ,
    για 1,5 χρόνο έπαιζα με δερμάτινα μπαλώματα μέχρι που τα έφτυσαν τελείως και πήρα τα
    τωρινά που είναι ο διάδοχος των carbo six.

    πρόπερσυ τα motomarket δεν εισήγαγαν την racing σειρά γιατί δν υπήρχε ζήτηση οπότε τα παρήγγειλα
    από έξω στο ίδιο νούμερο με τα παλιά μου spidi.

    αυτά.
    κυριακή μπαίνω πίστα και το πάσχα πάω ταξίδι και θα τα ξαναφορέσω, αν θυμηθώ κάτι άλλο θα ενημερώσω.
    τα ίδια ακριβώς με τα spidi race vent.κορυφαία αίσθηση,το μικρό δάχτυλο ενοχλεί μέχρι να στρώσει και άνοιξε τρύπα στην περιοχή της παλάμης όμως στα 6-7 χρόνια χρήσης.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gixxerman Προβολή μηνύματος

    η καλή υπάρχει δυστυχώς γιατί ξεπουλάει σπασμένα νούμερα...
    οι περισσότεροι φοράμε M και L και έχουν μείνει S kai XL

  11. #26
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    η καλή υπάρχει δυστυχώς γιατί ξεπουλάει σπασμένα νούμερα...
    οι περισσότεροι φοράμε M και L και έχουν μείνει S kai XL
    όταν άρχισε η έκπτωση είχε όλα τα νούμερα και σε μαύρο και σε άσπρο...πρώτα άρχισε να σπάει το άσπρο και τώρα βλέπω και το μαύρο...όποιος είναι τυχερός πια..
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  12. #27
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ηayate Προβολή μηνύματος
    Μιας και ο καιρός έχει ανοίξει,βόλτες σίγουρα θα γίνουν όρεξη υπάρχει και για καποια TD έψαχνα για γαντάκια γιατί τα ήδη υπάρχοντα δυστυχώς άρχισαν να σκίζονται.Το "πρόβλημα" μου σαν οδηγός είναι γενικά οτι πάντα κοιτάω σε τσιμπημένες επιλογές,προτιμώ δλδ να μην πάω 3-4 βόλτες μέχρι να κρατήσω και κάποια λεφτά και να πάρω αυτό που για μένα θα είναι το πιο ασφαλές και να κάνω την αγορά αφού ήδη μία φορά έχω μετρήσει κάμποσα μέτρα ασφάλτου και χώματος πέρυσι περίπου τέτοιο καιρό και όσο να ναι την άκουσα λιγάκι στερεοφωνικά και μου έμεινε και ένα ενθύμιο στο πόδι.Έστω οτι είχατε να διαθέσετε αυτό το ποσό εσείς τι θα προτιμούσατε;

    http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/...0&Currency=EUR

    http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/...4&Currency=EUR
    Εχω τα Knox handroid όπως κι ένας φίλος εδώ και 3,5 χρόνια. Αριστη εφαρμογή - πολύ καλή ποιότητα και σε αξιολογήσεις περί προστασίας τα λένε κορυφαία. ο φίλος σε 2 άσχημα πεσίματα τη γλύτωσε (τη μία απο ότι λέει θα είχε σπάσει καρπό), τα προτείνω ανεπιφύλακτα.

  13. #28
    Α ραααααααα Το avatar του/της Hayate
    Super Moderator
    Εγγραφή
    21/01/2010
    Μηνύματα
    1.372
    Wendigo να σαι καλά ευχαριστώ πολύ για την προσωπική γνώμη μετράει μιας και τα έχεις και εμενα φίλος μου τα πρότεινε ως η καλύτερη λύση αυτή τη στιγμή.Τα αγόρασες απο έξω να υποθέσω ετσι;

  14. #29
    spidi δερματινο sport : απο 2000 (15 χρονια) υπάρχουν ακομα χωρις να έχουν παθει τιποτα οι ραφες νομιζω τα λεει ολα
    aleaxzafeir

  15. #30
    Spidi penta απο μενα. εξαιρετικό γαντι, φοβερη αίσθηση. Αλλα θελει λιγο να στρωσει πανω στο χερι.
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Το γνωστό δίλημμα ξανά
    από zero76 στο forum BMW
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 13/08/2010, 12:27
  2. ΤΟ ΔΙΛΗΜΜΑ
    από tsikos στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 20/10/2009, 12:52
  3. Πίσω αμορτισέρ .. το τεχνικό δίλημμα !!
    από kiriakost στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 18/05/2007, 15:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF