Σελίδα 4 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 105

Θέμα: Αγορα bmw r1150gs γνωμες...

  1. #46
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexandrosgs Προβολή μηνύματος
    Με φέρνεις σε δύσκολη θέση να υπερασπιστώ μια φίρμα που δεν συμπαθώ ιδιαίτερα άσχετα αν τότε έπεσε τυχαία στα χέρια μου το 1150 και παραμένει ως σήμερα.
    Υπόψιν ότι πάντα είχα και δεύτερο δίκυκλο παράλληλα για να θυμάμαι πως είναι να οδηγείς κανονική μηχανή

    Οι BMW είναι πολύ καλές για τουριστική χρήση κατασκευασμένες για να ζήσουν πολύ, ίσως περισσότερο και από τον ιδιοκτήτη τους. Το ότι είναι παράλογα ακριβές είναι γεγονός αλλά κανείς δεν αγόρασε μπεμβέ με το ζόρι.

    Το ότι κάποιοι τις παίρνουν για μόστρα είναι επίσης γεγονός αλλά το ίδιο συμβαίνει και με πολλούς κατόχους ντουκάτι, κτμ, τράιουμφ καθώς και με ακριβά ιαπωνικά μοντέλα ειδικά ss και onoff.

    Οι βλάβες υπάρχουν παντού. Το ότι είχαν πρόβλημα στο δεύτερο μισό της περασμένης δεκαετίας σε θέματα αξιοπιστίας δε σημαίνει αυτομάτως ότι είναι για τα μπάζα μια εταιρία που παράγει δίκυκλα τα τελευταία 100 χρόνια. Όπως δεν είναι για τα μπάζα τα gsxr ενώ κάποια είχαν σοβαρά προβλήματα με τα πλαίσια το ίδιο διαστημα...

    Πάρε ένα μπεμβέ μπόξερ και πήγαινε ένα ταξίδι μεγάλο. Όταν γυρίσεις θα καταλάβεις για ποιο λόγο όλοι οι ταξιδιάρηδες μηχανόβιοι στην Ευρώπη τις προτιμούν με συνέπεια όλα αυτά τα χρόνια.
    Αν ήσουν πωλητής θα είχα ήδη δώσει προκαταβολή. Μιλάω σοβαρά.

  2. #47
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    22/03/2007
    Μηνύματα
    896
    χθες ημουν με γνωστο μου που επι 20χρονια ειχε μονο μπεμβε...Η τελευταια μπεμπα που ειχε αγορασει τον ειχε ταραξει στις βλαβες και ο ανθρωπος εχει χρηματα..."ΒΜW μονο μεχρι το 2004" μετα ποτε! αυτό μου ειπε..και δεν είναι ο μονος που το γραφει..οσο για τα ιαπωνικα συνηθως είναι εργαλεία ουσιας ειδικα τα χοντα και όχι μοστρα...και βεβαίως συμφωνούμε ότι πληρωνει καποιος δεν το κανει με το ζορι..ακριβως για αυτό το λογο και δεν λυπάμαι τους κατοχους ΒΜW όταν χτυπάνε το κεφαλι τους στο τοιχο με τους λογαριασμούς στα συνεργεια...ξερανε τι παιρνανε..

    Και επειδή θελω να είμαι δικαιος εγω βγαζω το καπελο μου στο μάρκετινγκ των γερμανων...χρησιμοποιουν την τελευταια λεξη του νευρο -μάρκετινγκ και καλα μας κανουν..ΟΙ GS όπως μετα και άλλες μηχανες αν προσεξεις μοιαζουν με αρπακτικα πουλια που είναι η αρχεγονη φυση ενός αρσενικου και αυτό δρα υποσυνείδητα στην εκτιμηση ενός αγοραστη...εξωτερικευεται με την αγορα μιας μηχανης το εγω που μας χαρακτηριζει...το ιδιο εκαναν οι γερμανοι και με το μινι κουπερ στις γυναικες...τους εδωσαν την υφη να μοιαζει με ένα ακακο τρυφερο σκυλακι που ξυπναει τα μητρικα ενστικτα για αυτό και εχει σαρωσεισ τις πωλήσεις...

    Και πριν προλάβετε καποιοι να με πειτε ονειροπαρμενο και ανοητο διαβαστε βιβλια για το νευρο-μάρκετινγκ και καταλάβετε το πως οι εταιριες παιζουν πλεον αμεσα με την ψυχολογια μας...και σε αυτό οι γερμανοι είναι πρωτοι...

  3. #48
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zopas Προβολή μηνύματος
    .....
    Και πριν προλάβετε καποιοι να με πειτε ονειροπαρμενο και ανοητο διαβαστε βιβλια για το νευρο-μάρκετινγκ και καταλάβετε το πως οι εταιριες παιζουν πλεον αμεσα με την ψυχολογια μας...και σε αυτό οι γερμανοι είναι πρωτοι...
    εμείς τον Σόιμπλε τον έχουμε γραμμένο στα απαυτάρια μας που νομίζει οτι θα παίξει με την ψυχολογία μας

    τζαπάν ρε μουνι@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
    πουτσ@@@@@@@@@

  4. #49
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    22/03/2007
    Μηνύματα
    896
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    εμείς τον Σόιμπλε τον έχουμε γραμμένο στα απαυτάρια μας που νομίζει οτι θα παίξει με την ψυχολογία μας

    τζαπάν ρε μουνι@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

    Νομιζει;; οι πωλησεις των γερμανικων προιοντων δειχνουν ότι παιζει με αυτη και μαλιστα καλα...εμεις ας προσεχαμε...

  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimmie_72
    Εγγραφή
    29/02/2012
    Μηνύματα
    1.468
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zopas Προβολή μηνύματος
    ΟΙ GS όπως μετα και άλλες μηχανες αν προσεξεις μοιαζουν με αρπακτικα πουλια που είναι η αρχεγονη φυση ενός αρσενικου και αυτό δρα υποσυνείδητα στην εκτιμηση ενός αγοραστη...εξωτερικευεται με την αγορα μιας μηχανης το εγω που μας χαρακτηριζει...
    ε τώρα τις GS, αρπακτικά δεν τις λες....

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	PerspDodo.jpg770EE460-F00D-4573-AD63E8F26351A13F.jpgLarger.jpg 
Προβολές:	275 
Μέγεθος:	9,1 KB 
ID:	334068

    περισσότερο σε DoDo φέρνουν...
    Grow old disgracefully




    Restoring Caponord

  6. #51
    Όχι ρε γμτ και ήμουν σχεδόν έτοιμος να αγοράσω μια. Άκου ντο-ντο χαχαχα.

  7. #52
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.724
    ποιο είναι το θέμα είπαμε;;;


  8. #53
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.348
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    ποιο είναι το θέμα είπαμε;;;

    Ελα ντε, χάθηκε λίγο η μπάλα πάλι.


    Το 1150 gs είναι ενα μηχανάκι που ενδιαφέρει πολλούς. Οσοι έχουμε μικρά ή μεσαία ον/οφ και θέλουμε να πάμε σε μεγάλο πραγματικό ον/οφ και δεν εχουμε φράγκα για καινούργιο μηχανάκι, το 1150 είναι μια ακρως ενδιαφέρουσα λύση.
    Όταν ερθει η ώρα της ανακατασκευής της αφρικάνας μου, προς 1150 θέλω να πάω γιατί σε τζαμπάν δεν υπάρχει τίποτα αξιόλογο, το βαραντέρο δεν κάνει με τίποτα, το 950adv παραείναι πολεμικό, το f800gs βγαίνει κάπως ακριβό και δεν το λες και ανετο οπότε για όσους δεν μπορούν να διαθέσουν πάνω από 4000Ε για μηχανάκι το 1150 είναι μια καλή περίπτωση.

    Για ταξίδι είναι ότι πρέπει, ανετο και ροπάτο και το βάρος του όντως εξαφανίζεται όταν ξεκινήσει. Οταν το εκανα βόλτα επαθα σοκ από την ροπή του, πραγματικά ότι σχεση και να χεις τραβάει απο πολύ χαμηλά. Στα 150+ ταξιδεύει ωραιότατα, οικονομικά για τα κυβικά του και μπορεί στα κατάλληλα χέρια να περάσει από οποιοδήποτε χωματόδρόμο. Επειδή κάνω πολλά χιλιόμετρα θέλω ενα μηχανάκι που να αντέχει και να μην αγχώνομαι όταν ξεπερνάει τις 100.000 τι θα χρειαστεί και εδώ το μοτερ του 1150 είναι ιδανικό, με τη σωστή συντήρηση μπορεί να βγάλει παρα πολλά χιλιόμετρα. Το σπορ δεν με πολυενδιαφέρει πια, θέλω ηρεμία, θέλω ανεση για 2 και φόρτωμα για ταξίδι μεγάλο. Γι αυτό κάποια στιγμή θα χτυπήσω ενα gs 1150.

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.854
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimmie_72 Προβολή μηνύματος
    ε τώρα τις GS, αρπακτικά δεν τις λες....

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	PerspDodo.jpg770EE460-F00D-4573-AD63E8F26351A13F.jpgLarger.jpg 
Προβολές:	275 
Μέγεθος:	9,1 KB 
ID:	334068

    περισσότερο σε DoDo φέρνουν...

  10. #55
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    το βασικοτερο προβλημα του 1150 περα απο το βαρος του, ειναι η δυναμη του ( η καλυτερα η ελλειψη της )

    τουριστικο ξετουριστικο...απαραδεκτο 1150 κυβικα κινητηρας να πηγαινει ετσι...

  11. #56
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.041
    Ειναι πολυ ωραιο μηχανακι και το εχω οδηγησει αρκετες φορες αφου υπηρχε στην οικογενεια. Ειναι πολυ καλο μηχανακι και πολυ καλα ζυγισμενο αναμεσα στα συν του και τα πλην του.


    Εγω δυο πραγματακια θελω να πω.
    Ειναι μηχανακι που θα το βγαλεις να πας μεγαλη βολτα.
    Αν εχεις αλλο μηχανακι στο γκαραζ, ουτε θα σκεφτεις να το ξεπαρκαρεις για να πας να παρεις τσιγαρα.
    Οσο το ειχαμε, το συνεργειο του το χρειαστηκε 2-3 φορες.


    ΥΓ: Ωραιο και το 950, και παιζει και στα ιδια χρηματα.

  12. #57
    Συνταξιούχος Το avatar του/της theofilos888
    Εγγραφή
    22/08/2009
    Μηνύματα
    2.390
    Η αισθηση που αποκομιζεις απο την οδηγηση του 1150 ειναι πολυ ωραια, ανετη και ροπατη. Παρτο για να μην αφηνεις απωθημενα!!!!

  13. #58
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από p@nos Προβολή μηνύματος
    το βασικοτερο προβλημα του 1150 περα απο το βαρος του, ειναι η δυναμη του ( η καλυτερα η ελλειψη της )

    τουριστικο ξετουριστικο...απαραδεκτο 1150 κυβικα κινητηρας να πηγαινει ετσι...
    Εχεις δικιο, σε στοκ μορφη στροφαρει με την φινετσα ενος τρακτερ.

    ΑΛΛΑ...επειδη το ειχα, σε διαβεβαιω πως με ενα bbpower chip + φιλτρο + καταργηση καταλυτη με Υ + εξατμιση REMUS + χοανες απο 1150RT/RS η και 1100S κυριολεκτικα μεταμορφωνεται. Δεν γινεται ΚΤΜ αλλα τουλαχιστον γινεται βαραντερο.

    Το πνιξιμο που του εχει κανει ο γερμανος σε σχεση με τις δυνατοτητες του, δεν το εχω συναντησει σε κανενα αλλο μηχανακι.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  14. #59
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimmie_72
    Εγγραφή
    29/02/2012
    Μηνύματα
    1.468
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Το πνιξιμο που του εχει κανει ο γερμανος σε σχεση με τις δυνατοτητες του, δεν το εχω συναντησει σε κανενα αλλο μηχανακι.
    για να διαφυλάξει τον boxer
    Grow old disgracefully




    Restoring Caponord

  15. #60
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/12/2009
    Μηνύματα
    126
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zopas Προβολή μηνύματος
    ...

    Και επειδή θελω να είμαι δικαιος εγω βγαζω το καπελο μου στο μάρκετινγκ των γερμανων...χρησιμοποιουν την τελευταια λεξη του νευρο -μάρκετινγκ και καλα μας κανουν..ΟΙ GS όπως μετα και άλλες μηχανες αν προσεξεις μοιαζουν με αρπακτικα πουλια που είναι η αρχεγονη φυση ενός αρσενικου και αυτό δρα υποσυνείδητα στην εκτιμηση ενός αγοραστη...εξωτερικευεται με την αγορα μιας μηχανης το εγω που μας χαρακτηριζει...το ιδιο εκαναν οι γερμανοι και με το μινι κουπερ στις γυναικες...τους εδωσαν την υφη να μοιαζει με ένα ακακο τρυφερο σκυλακι που ξυπναει τα μητρικα ενστικτα για αυτό και εχει σαρωσεισ τις πωλήσεις...

    Και πριν προλάβετε καποιοι να με πειτε ονειροπαρμενο και ανοητο διαβαστε βιβλια για το νευρο-μάρκετινγκ και καταλάβετε το πως οι εταιριες παιζουν πλεον αμεσα με την ψυχολογια μας...και σε αυτό οι γερμανοι είναι πρωτοι...
    Στην πρότασή σου αν αντί "Γερμανοί" έγραφες "Ιταλοί" και αντί για "GS" έγραφες "multistrada" και αντί για "mini" έγραφες "fiat500" πάλι μέσα θα είσουνα
    Ξανασκέψου το

Σελίδα 4 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΑΓΟΡΑ Bmw Gs 650
    από SKIP στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 08/07/2005, 20:30
  2. ΑΓΟΡΑ Bmw Gs 650
    από SKIP στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 08/07/2005, 10:07
  3. αγορα bmw gs 650
    από SKIP στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2005, 13:35
  4. Αγορα Bmw F 650 Gs?
    από tasos21 στο forum BMW
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 21/04/2005, 14:56
  5. Αγορα BMW K100
    από nycos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 26/07/2004, 11:06

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF