Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 4 από 4

Θέμα: Nolan N86 Stealth!!

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/09/2012
    Μηνύματα
    7

    Nolan N86 Stealth!!

    Ψηνομαι για το εξης κρανος Nolan N86 Stealth!! Εχει κανεις εμπειρια απο το συγκεκριμενο μοντελο?? Απο θεμα θορυβου κτλ!!!
    Ειχα παλιοτερα ανοιγομενο της Nolan και ειχε αρκετο θορυβο μεσα στο κρανος!!! Απο ποιοτητα δεν ειχα κανενα παραπονο!!!!
    Ευχαριστω

    http://www.nolan.it/catalogo_15.jsp?iditem=262&lng=en

  2. #2
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Τριζει πολύ. Εννοώ τριζει την ώρα που πας να το βάλεις. Τριζει την ώρα που το κρατάς και το περιεργάζεσαι. Δε ξέρω, εμένα πάντως δε με έπεισε.

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της est
    Εγγραφή
    10/10/2012
    Μηνύματα
    988
    Έλεγα κάποια στιγμή να γράψω τις εντυπώσεις μου στο ανάλογο νήμα που έχω ξεκινήσει ->ΕΔΩ με φωτογραφίες κλπ..
    Αλλά πάμε μια τώρα μιας και ρωτάς απόψεις.
    Έχω το Ν86 Ghost από τον Νοέμβρη του 2013.
    Στα θετικά βάζω πρώτα-πρώτα την ποιότητα κατασκευής.
    Μετά από 1 μιση χρόνο καθημερινής χρήσης κανένας μηχανισμός/ αεραγωγός/ κούμπωμα δεν έχει πρόβλημα, το χρώμα παραμένει ζωντανό χωρίς θολούρες και η ζελατίνα έχει βγει κι έχει μπει αρκετές φορές, πάντα εύκολα και χωρίς βλάβες. Να σημειωθεί πως δεν έχω αλλάξει ζελατίνα ακόμα, ούτε και pinlock το οποίο δουλεύει άριστα. Ακόμα και στις πολύ βροχερές/ κρύες μέρες δεν έχει παρουσιάσει το παραμικρό θάμπωμα. (Ούτε μπάζει νερά)
    Το εσωτερικό του κρατάει τη φόρμα του μια χαρά ακόμα και μετά από τα πλυσίματα που έχει φάει (βγαίνει όλο και πλένεται).
    Επίσης η εσωτερική σκούρα ζελατίνα που έχει εμένα με έχει βολέψει πάρα πολύ και έχω "ξεχάσει" τα γυαλιά ηλίου ή τις δεύτερες σκούρες ζελατίνες. Ο μηχανισμός της δε, παραμένει άψογος.
    Ο εξαερισμός θα έλεγα πως είναι επαρκής μιας και δε με έχει δυσανασχετήσει ποτέ.
    Αυτά με τα θετικά.

    Πάμε σε αυτά που με ενοχλούν.
    Α) Το χρώμα στη δική μου εσωτερική επένδυση είναι κόκκινο. Άπαξ και λερωθεί, δεν γίνεται το ίδιο "καθαρό" κόκκινο που ήταν. Νταξ'.. δεν το έχω πλύνει και με δυνατά καθαριστικά να δω τι θα γίνει γιατί φοβάμαι μην το χαλάσω. Με mild detergent (τύπου σοφλάν πχ) δεν έρχεται στην αρχική κατάσταση.
    Β) Η μηχανή μου είναι Τρανσάλπ. Στη δική μου περίπτωση λοιπόν, με τη ζελατίνα της μηχανής να τελειώνει εκεί που τελειώνει και το δικό μου ύψος ο αέρας σκάει ακριβώς κάτω από το υποσιάγωνο του κράνους. Στο λαρύγγι σα να λέμε. Ε, αυτό δημιουργεί θόρυβο. Όχι ότι δεν παλεύεται και ότι χρειάζεσαι ωτασπίδες. Σε εθνική πχ με ταχύτητα ταξιδίου δεν ενοχλούσε στην ενδοσυνεννόηση. Αλλά, ναι, ένα βουητό υπάρχει.

    Γενικά στα λεφτά του το θεωρώ ένα πολύ τίμιο κρανάκι και όταν έρθει η ώρα αντικατάστασης η Νολαν θα είναι μέσα στις προτιμήσεις μου.

    ΥΓ. Τότε που το έψαχνα είχα μάθει πως η Νόλαν είχε τραβήξει όλη της την παραγωγή στην Ιταλία. Ότι τα κράνη της δηλαδή ήταν made in Italy 100%. Το είχαν κάνει λέει για να κρατήσουν την ποιότητα στο επίπεδο που ήθελαν. Αυτό που βλέπω είναι πως μάλλον ισχύει.
    ΥΓ2. Η σύζυγός έχει επίσης Ν86 και συγκεκριμένα το Bloom. Κανένα πρόβλημα επίσης με την ίδια συχνότητα χρήσης.
    Αυτά από μένα.

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/09/2012
    Μηνύματα
    7
    Εγω αυτο που χρησιμοποιω για καθε μερα ειναι το N91S.Η ποιοτητα των εσωτερικων του ειναι παρα πολυ καλη!! Τοσες φορες που τα εχω βγαλει-βαλει για πλυσιμο και κουμπωνουν αριστα!!
    Κανει αρκετο θορυβο στα 110-120χλμ και για 1-2 ωρες ταξιδακι ειναι πολυ κουραστικο!!
    Η δικη μου μηχανη ειναι το Aprilia Dorsoduro. Εγω και ψηλα καθομαι και δεν εχω ζελατινα και τρωω ολο τον αερα!! Οποτε δε μπορω να ζηταω και παρα πολλα!!
    Στα 215 ευρω δε με συγκινισε καποια αλλη εταιρια και μαλλον θα παω για αμεση αγορα του Nolan N86 Stealth!!! Μιας και εχει και ωραιες επιλογες σε χρωματισμους!!!!

Παρόμοια θέματα

  1. Nolan N102 + Ncom Bluetooth
    από pavlaras1 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 01/09/2007, 01:02
  2. Nolan N102 αξιζει??
    από franki26gr στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 11/05/2006, 23:06

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF