Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 11 από 11

Θέμα: Προστατευτικο( εσωτερικο) μαξιλαρακι για ολα τα κρανη!

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    22/03/2007
    Μηνύματα
    896

    Προστατευτικο( εσωτερικο) μαξιλαρακι για ολα τα κρανη!

    Σιγουρα δεν ειμαι ο μονος που μετα απο καιρο ενιωθα την κορυφη του κεφαλιου μου να ακουμπαει κατευθειαν στο φελιζολ του κρανους μου μετα απο μακροχρονια χρηση του..Ειδικα στο Σουμπερτ ειχα δωσει 44 ευρω για να παρω ξανα το προσκεφαλο-μαξιλαρακι που μετα απο μερικους μηνες παλι εγινε θρυψαλα απο την πολυχρησια του κρανους..

    Εψαξα και βρηκα στο ebay ενα universal μαξιλαρακι που ερχεται κουτι σε ολα τα κρανη, σε ακρως ανταγωνιστικη τιμη( 12 ευρω με τα μεταφορικα) και που σου λυνει μια και καλη αυτο το προβλημα που φανταζομαι θα το εχουν πολλοι εδω μεσα...το εχω εδω και 1 χρονο βαλει στο ενα μου Σοει και ειμαι πληρως ικανοποιημενος και δεν εχει παθει τιποτα...

    εδω: http://www.ebay.com/itm/Universal-He...f8644c&vxp=mtr

    καλες αγορες!

  2. #2
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.821
    Ωραίος! Δεν ήξερα ότι υπάρχει.
    Εμένα πάντως δεν έχει πάθει τίποτα και στα δύο μου κράνη.
    Sent from me using a computer.

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/05/2015
    Μηνύματα
    2
    γεια χαρα.εχω μια ερωτηση σχετικη και δεν ηθελα να ανοιξω νεο θεμα.εχω ενα παλιο κρανος 3-4 χρονια της ailoh και φυσικα το εσωτερικο εχει λειωσει.αντι να αλλαξω κρανος ψαχνω μηπως βρω νεα επενδυση.ρωτησα το σημειο πωλησης της μηχανης και δεν μου βρηκαν ακρη.μηπως ξερει καποιος αν υπαρχει μαγαζι που να σου βαζουν νεα επενδυση?σαν universal?η' εστω να ρωτησω για το συγκεκριμενο κρανος αν μπορουν να μου βαλουν.κριμα ειναι γιατι κατα τ αλλα το κρανος μια χαρα ειναι.νομιζω καπου το κανουν επιτηδες για να αλλαζεις κρανος.επισης σε περιπτωση αγορας καινουργιου μηπως υπαρχει επιλογη κρανων που να εχουν ανταλλακτικα επενδυσης ωστε να μην την ξαναπαθω.ευχαριστω.

  4. #4
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της paramedic
    Εγγραφή
    05/08/2006
    Μηνύματα
    722
    Προφανώς εννοείς οτι έχεις Airoh. 3-4 χρόνια δεν είναι τόσο παλιό το κράνος ώστε να μην υπάρχει αντιλλακτικό. Πάρε ενα τηλέφωνο τον Γιάσσαρη που είναι εισαγωγέας στην Ελλάδα και πες του το μοντέλο του κράνους σου και να πάρεις το ανάλογο ανταλλακτικό. http://www.giassaris.gr/
    Και αν δε με σέβεστε να με φοβάστε!!

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.858
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alex67 Προβολή μηνύματος
    γεια χαρα.εχω μια ερωτηση σχετικη και δεν ηθελα να ανοιξω νεο θεμα.εχω ενα παλιο κρανος 3-4 χρονια της ailoh και φυσικα το εσωτερικο εχει λειωσει.αντι να αλλαξω κρανος ψαχνω μηπως βρω νεα επενδυση.ρωτησα το σημειο πωλησης της μηχανης και δεν μου βρηκαν ακρη.μηπως ξερει καποιος αν υπαρχει μαγαζι που να σου βαζουν νεα επενδυση?σαν universal?η' εστω να ρωτησω για το συγκεκριμενο κρανος αν μπορουν να μου βαλουν.κριμα ειναι γιατι κατα τ αλλα το κρανος μια χαρα ειναι.νομιζω καπου το κανουν επιτηδες για να αλλαζεις κρανος.επισης σε περιπτωση αγορας καινουργιου μηπως υπαρχει επιλογη κρανων που να εχουν ανταλλακτικα επενδυσης ωστε να μην την ξαναπαθω.ευχαριστω.
    Κατ' αρχήν καλώς ήρθες.

    Ελπίζω το κράνος σου να είναι Airoh (και όχι Ailoh, τότε έχεις πρόβλημα ).

    Για αρχή δες αν έχει αφαιρούμενη επένδυση.
    Αν έχει πάρε τηλ. εδώ : http://www.giassaris.gr/contact.php για ανταλλακτικά. Είναι ο αντιπρόσωπός.
    Επειδή είναι μάρκα που κυκλοφορεί πολύ ρώτα τους μήπως βρεις ανταλλακτικά και κοντά στο σπίτι/δουλειά σου.

    Γενικά να ξέρεις ότι όλα τα σοβαρά κράνη καλύπτονται από ανταλλακτικά από τους αντιπροσώπους. Ζελατίνες, κουμπώματα, αεραγωγοί, οτιδήποτε είναι ξεχωριστό κομμάτι πάνω στο κράνος.
    Ειδικά για τις επενδύσεις, σε κάποια κράνη αφαιρούνται (οπότε υπάρχουν ως ανταλλακτικά), σε άλλα όχι (οπότε δεν......).




    Εντιτ : Με πρόλαβε ο paramedic

  6. #6
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της paramedic
    Εγγραφή
    05/08/2006
    Μηνύματα
    722
    Επανάληψη, μήτηρ πάσης μαθήσεως φίλε μου!!!
    Και αν δε με σέβεστε να με φοβάστε!!

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.858
    Ετσι. Να το εμπεδώσει.

  8. #8
    σκαουντερ πορνοσταρ Το avatar του/της endopandou
    Εγγραφή
    06/09/2012
    Μηνύματα
    2.621
    γνωρίζει κάποιος που πουλάνε το συγκεκριμένο αφρολεξάκι που πόσταρε ο zopas για να το φτιάξουμε μόνοι μας;
    it's all a matter of perception

    ο ορισμός του ανθρωπάκου: look on and do nothing

  9. #9
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.962
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από paramedic Προβολή μηνύματος
    Πάρε ενα τηλέφωνο τον Γιάσσαρη που είναι εισαγωγέας στην Ελλάδα και πες του το μοντέλο του κράνους σου και να πάρεις το ανάλογο ανταλλακτικό. http://www.giassaris.gr/
    Ψώνισε από σβέρκο τώρα...

  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/05/2015
    Μηνύματα
    2
    ευχαριστω παιδια.πρεπει να προσεχω την ..ορθογραφια μου με εσας..τελος παντων,ναι μπηκα στη σελιδα του γιασσαρη υπαρχει το μοντελο μου ακομα σε πωληση ,mathisse rs σπαστο οποτε θα τηλεφωνησω πρεπει να εχει υποθετω και ανταλλακτικη επενδυση.γενικα μηπως ξερετε αν υπαρχουν μαγαζια/ι που να βαζει επενδυσεις ,γενικα να φτιαχνει τα κρανη,ανεξαρτητα αντιπροσωπειας..αν εχετε τετοιο info ευπροσδεκτο.

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zopas Προβολή μηνύματος
    Σιγουρα δεν ειμαι ο μονος που μετα απο καιρο ενιωθα την κορυφη του κεφαλιου μου να ακουμπαει κατευθειαν στο φελιζολ του κρανους μου μετα απο μακροχρονια χρηση του..Ειδικα στο Σουμπερτ ειχα δωσει 44 ευρω για να παρω ξανα το προσκεφαλο-μαξιλαρακι που μετα απο μερικους μηνες παλι εγινε θρυψαλα απο την πολυχρησια του κρανους..

    Εψαξα και βρηκα στο ebay ενα universal μαξιλαρακι που ερχεται κουτι σε ολα τα κρανη, σε ακρως ανταγωνιστικη τιμη( 12 ευρω με τα μεταφορικα) και που σου λυνει μια και καλη αυτο το προβλημα που φανταζομαι θα το εχουν πολλοι εδω μεσα...το εχω εδω και 1 χρονο βαλει στο ενα μου Σοει και ειμαι πληρως ικανοποιημενος και δεν εχει παθει τιποτα...

    εδω: http://www.ebay.com/itm/Universal-He...f8644c&vxp=mtr

    καλες αγορες!
    αγόρασα κι εγώ αυτό το μαξιλαράκι και είναι πολύ καλό. ήρθε το καθημερινό μου κράνος στα παλιά.

Παρόμοια θέματα

  1. Διαφάνειες για όλα τα Suzuki Dirt bikes
    από STOYBI στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2006, 17:10
  2. ΠΟΔΗΛΑΤΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΓΟΥΣΤΑ
    από kostasvar στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 15/03/2006, 10:47
  3. service manuals για όλα τα μοντέλα!!
    από DoctorS στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 03/05/2005, 01:47
  4. Οχήματα για όλα τα γούστα....
    από sniper στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2004, 02:44

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF