Σελίδα 13 από 15 ΠρώτοΠρώτο ... 389101112131415 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 181 έως 195 από 222

Θέμα: Καιπουσαι MG...

  1. #181
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Έχω δει φίλο να κάνει το αδιανόητο. Όχι μόνο δε θα το επιχειρούσα ποτέ αλλά ούτε που θα μου περνούσε απ' το μυαλό σαν σκέψη.

    Ο εν λόγο τρελάρας έσπασε λουκέτο από μαγαζί με περιφραγμένη αυλή στην οποία υπήρχαν δυο εκπαιδευμένα ντοπερμαν, πήρε το αμάξι του (το οποίο είχε πληρώσει αλλά λόγο λάθους συνεννόησης ο μάστορας το είχε μαντρώσει αντί να το αφήσει απ' έξω) και έφυγε σαν κύριος. Του πήρε βέβαια κανένα μισάωρο να ηρεμήσει τα τέρατα.


    Ρε πόσο θα ήθελα να δω τα μούτρα του ιδιοκτήτη όταν γύρισε και είδε τα σκυλιά στο πόστο τους αλλά μείον ένα αμάξι απ' την αυλή!
    Sent from me using a computer.

  2. #182
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.968
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Έχω δει φίλο να κάνει το αδιανόητο. Όχι μόνο δε θα το επιχειρούσα ποτέ αλλά ούτε που θα μου περνούσε απ' το μυαλό σαν σκέψη.

    Ο εν λόγο τρελάρας έσπασε λουκέτο από μαγαζί με περιφραγμένη αυλή στην οποία υπήρχαν δυο εκπαιδευμένα ντοπερμαν, πήρε το αμάξι του (το οποίο είχε πληρώσει αλλά λόγο λάθους συνεννόησης ο μάστορας το είχε μαντρώσει αντί να το αφήσει απ' έξω) και έφυγε σαν κύριος. Του πήρε βέβαια κανένα μισάωρο να ηρεμήσει τα τέρατα.

    Ρε πόσο θα ήθελα να δω τα μούτρα του ιδιοκτήτη όταν γύρισε και είδε τα σκυλιά στο πόστο τους αλλά μείον ένα αμάξι απ' την αυλή!
    Μαθητής του Cesar Millan;

  3. #183
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Αληθεύει οτι τα κρητικά τσομπανόσκυλα κουβαλάνε κουμπούρι?
    Ε θα με μπαλωθιάσουν δε τη γλυτώνω!
    Sent from me using a computer.

  4. #184
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από McGyver Προβολή μηνύματος
    Μαθητής του Cesar Millan;
    Μπαααα, σαν εκπαιδευτής δεν είμαι καλός. Εγώ το μόνο που ξέρω να κάνω είναι τα τα μετατρέπω σε παιχνιδομηχανές.

    edit. A δε το είπες για μένα! Ναι αυτός παίζει να του είχε στείλει τη διατριβή του.
    Sent from me using a computer.

  5. #185
    Μέλος της Μένσα Το avatar του/της Nikol1979
    Εγγραφή
    17/04/2015
    Μηνύματα
    155
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GiorgosLa Προβολή μηνύματος
    Εγώ μια κουβέντα είπα ο καημένος. Αν είναι να πάθεις τέτοιο χουνέρι δεν ξαναλέω τίποτα.


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el_hymador Προβολή μηνύματος
    ΤΙ ΛΕΣ ΡΕ ΚΡΟ ΜΑΝΙΟΝ;
    :rotflmao:
    Ότι δίνεις γυρνάει σε σένα

  6. #186
    Τελευταία τροποποίηση από irinia; 28/04/2015 στις 21:20.

  7. #187
    Μέλος της Μένσα Το avatar του/της Nikol1979
    Εγγραφή
    17/04/2015
    Μηνύματα
    155
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Αληθεύει οτι τα κρητικά τσομπανόσκυλα κουβαλάνε κουμπούρι?
    Αυτο θα ηταν πολυ αστείο, αν δεν έφερνε συνειρμούς τέτοιου τύπου που θα δείτε παρακατω...για να ξέρετε όλοι τα χάλια μας εδώ πέρα.

    Παγκόσμιος διασυρμός για τα βαρελόσκυλα της Κρήτης | Photos + Video

    Κάντε οπως ειναι αναζητηση γτ δε μπορω να αντιγράψω τη διεύθυνση απο το κινητο,συγνωμη..
    Υπάρχουν άπειρα εδώ, τα περισσότερα πεθαίνουν απο πείνα, δίψα η ζέστη.μια φορα τη βδομαδα πανε οι καλοί μας οι βοσκοί να τους βάλουν νερό..ΝΕΡΟ!
    Ο πατέρας μου πήγε προχτές να ταΐσει τις κότες και ταισε το σκύλο του γείτονα ,μεχρι και κρεμμύδια καταβροχθισε, και μανταρίνια μαζι με τη φλούδα...

    Οι φιλοζωικοι της Κρήτης κατάφεραν επιτέλους να κόβονται πρόστιμα για τα βαρελοσκυλα, δεν ξερω τι γινεται αλλού, αλλα εδώ τα αξίζουν τα συγχαρητήρια τα παιδιά, γιατι να το ξέρετε οταν κάνουν εφόδους για τα βαρελοσκυλα στα βουνά και στα μιτατα, το κάνουν με πραγματικό κίνδυνο της ζωής τους..απο τους βοσκους, οχι τους σκύλους...
    Ότι δίνεις γυρνάει σε σένα

  8. #188

  9. #189
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    θυμάμαι τα πάθη των Χριστιανών στις αρένες
    Για πιο μικρό σε είχα...
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  10. #190
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nikol1979 Προβολή μηνύματος
    ... και ταισε το σκύλο του γείτονα ,μεχρι και κρεμμύδια καταβροχθισε, ...
    Κρεμμυδι πεστου να μη του ξαναδωσει. Ειναι τοξικο για τον σκυλο
    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  11. #191
    Μέλος της Μένσα Το avatar του/της Nikol1979
    Εγγραφή
    17/04/2015
    Μηνύματα
    155
    Ωχ ναι, σωστά, και το χα διαβάσει, οπως λεει και η σοκολάτα..θα του το πω..καλαμπόκι δε ρώτησα αν του εδωσε!

    Παντως βρε σεις, μεγάλη αμαρτία......
    Ότι δίνεις γυρνάει σε σένα

  12. #192
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nikol1979 Προβολή μηνύματος
    Ωχ ναι, σωστά, και το χα διαβάσει, οπως λεει και η σοκολάτα..θα του το πω..καλαμπόκι δε ρώτησα αν του εδωσε!

    Παντως βρε σεις, μεγάλη αμαρτία......
    Σε ολη την επαρχια δυστυχως αυτο γινεται...
    MADE IN JAPAN 日本製

  13. #193
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 7gibernau
    Εγγραφή
    24/06/2010
    Μηνύματα
    1.085
    http://directnews.gr/greece/60407-na...ulia-foto.html

    Απο κει περνάω κάθε μέρα και κάθε μέρα το ίδιο πράγμα,ειδικά νύχτα που αραζουν μες τη μέση του δρόμου
    Πωλείται Ποδηλατο commencal supernormal 2 29"
    https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=153604

  14. #194
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Τα σκυλιά τα αγαπάω πολύ, όπως και όλα τα ζώα, αλλά ειδικά τα σκυλια και τα άλογα τα αγαπάω πάρα πολύ.

    Κι όμως καποτε τρελλάθηκα τόσο που κλώτσησα ενα σκύλο και μαλιστα με χιλιόμετρα και το θυμάμαι ακόμα μετα απο 20 χρόνια.

    Ηταν οταν ημουν ναυτης στον Ναυσταθμο στην Σαλαμίνα, όπου είχα εναν σκύλο υπο την προστασία μου, τον ταιζα, τον πρόσεχα, ερχόταν παντα μαζί μου οπου και να πήγαινα με την μηχανή εκεί μεσα. Αυτός με διάλεξε και ηταν παντα εκει να με περιμένει. Ταιζα κι αλλους σκύλους εκει μεσα αλλά αυτός αποφάσισε να είναι παντα δίπλα μου. Μια σκυλίτσα την έσωσα απο βεβαιο πνιγμό οταν σε τσακωμό αγελης με τα σπρωξιδια και τις δαγκωνιές βρέθηκε στη θαλασσα χωρίς να μπορεί να βγεί απο πουθενα αφού ο μώλος ηταν πολύ ψηλός.

    Εχει μεγαλες διαδρομές εκει μέσα, δρόμους διπλής κυκλοφορίας κλπ για όσους δεν ξέρουν.
    Εκεί μεσα λοιπόν είχαν δημιουργηθεί αρκετές αγέλες πολλών σκύλων η καθεμιά, 20-30 σκυλιά και πανω συνήθως.

    Οταν πέφταμε σε ενέδρα αγέλης ενω κυκλοφορούσαμε με τον σκύλο μου, ο οποίος ηταν σχετικά μικρόσωμος αλλά αρκετά γρήγορος, απλά περνάγαμε ανάμεσά τους με ταχύτητα.
    Εγώ με το SR500 κι ο σκύλος ακριβώς δίπλά μου, με 45 χλμ, περνάγαμε όπως ερχόμασταν απο τις ενέδρες, έτρωγε αυτός καμμια ψιλή δαγκωνιά, εγώ είχα τα ποδια ψηλά σχεδόν στο τιμόνι και φευγαμε. Φόραγα παντα μπότες μηχανής ψηλές. Μας κυνήγαγαν αλλά δεν μας έφταναν.

    Μια μερα πήγαίναμε στην τροφαποθήκη να παρουμε κατι πραγματα για ενα αξιωματικό, απο αυτα που τα εβαζαν στα πορτ μπαγκαζ και τα επαιρναν μαζι τους... αλλο σεναριο αυτό, τεσπα.

    Ξαφνικά εχει κίνηση μπροστά στην ναυτονομία οπου κατοικοέδρευε η χειρότερη αγέλη και μπλοκάρουμε. Πριν προλάβω να το καταλάβω, εχω φαει μια γερή δαγκωνιά στο δεξί πόδι, τόσο γερή που ματωσε το πόδι μεσα απο την μπότα. Ηταν ο Αποστόλης, ο αρχηγός εκεινης της αγέλης, ενας ψηλός ασπρος σκύλος, με κακία στο βλέμμα. Οχι μυώδης ή ογκώδης, σχετικά λεπτός ηταν και ηταν και κακός και άσχημος.
    Ομως το χειρότερο ηταν οτι ο Αποστολης και οι υποτακτικοί του, 10-15 περίπου σκυλιά, έχουν βάλει στην μεση τον σκυλάκο μου και τον τσακιζουν. Δεν το σκέφτηκα καν να κατεβω για να τον σώσω, αλλά μεχρι να βαλω σταντ, να κατεβω απο τη μηχανή και να μπορεσω να τους διαλύσω με κλωτσιές και φωνές και να φαω βεβαια μερικές δαγκωνιες ακόμα στις μπότες, του είχαν φαει το μισό αυτί και του είχαν κανει και μια μεγάλη τρύπα στο στήθος αναμεσα στα μπροστινά πόδια.... Τους διέλυσα και τον έσωσα απο την μανία που με έπιασε, δεν ηταν οτι δεν φοβόμουν να μπω εκει μεσα στον χαμό....

    Τον πήρα και τον πήγα στον κτηνίατρο που είχε ο ναυσταθμος και του έκαναν ράμματα κλπ και μετα απο καιρό έκλεισαν οι πληγές. Η τρυπα στο στήθος αργησε παρα πολύ να κλείσει. Ομως ο σκυλος είχε πλέον πρόβλημα ισορροπίας λόγω του τραυματος στο αυτί που του το είχαν φαει το μισό και δεν επανήλθε ποτέ στα φυσιολογικά του επίπεδα. Δεν μπορούσε να τρέξει καλά πια, αλλά παλι ερχόταν μαζί μου και καναμε παρέα.

    Μετα απο καιρό ημουν μια μερα χωρίς τον σκύλο και παλι πήγαινα στην τροφαποθήκη και περναγα μπροστά απο την ναυτονομία.
    Να σου πάλι η αγέλη και ο Αποστόλης να εχουν στησει ενέδρα στη μέση του δρόμου....Δεν μασάω, απλά περνάω με χιλιόμετρα και στο τέλος με κυνηγάει μόνο ο Αποστόλης.
    Μολις βλέπω οτι έχω αρκετή απόσταση ξαφνικά σταματάω και κατεβαίνω απο το μηχανακι. Ερχεται και σταματαει κι αυτός στα 5 μέτρα και με κοιτάζει.
    Ελα ρε του λεω!! Κατάλαβε οτι αν έρθει δεν θα περάσει καλά... Ατιμο κακό σκυλί. Μεχρι τότε δεν φανταζόμουν οτι υπαρχει τετοιο πράγμα.

    Τελικά απομακρύνεται σιγα σιγα, με το στυλ του αρχηγού...

    Παω στην τροφαποθήκη, φορτωνω στην σχαρα ενα τενεκέ φέτα και γυρίζω απο τον πίσω δρόμο. Δρόμος διπλής κυκλοφορίας με διπλή λωρίδα στη μεση και χωρίς ίχνος κίνησης, ηταν Σαββατοκύριακο και ολοι ηταν εξω.
    Βλέπω τον Αποστόλη στα 100 μέτρα να μου έχει στήσει ενέδρα μόνος του! Εχει στηθεί δεξιά απο την διπλή λωρίδα και με περιμένει να μου την πέσει.
    Κεντράρω το μηχανάκι, κι ετοιμάζομαι. Η αδρεναλίνη μαλλον δεν ειχε κοπάσει απο την προηγούμενη συναντηση 5-10 λεπτα νωρίτερα. Η ζημιά που είχαν κανει στον σκύλο μου με είχε νευριάσει τόσο που ισως δεν σκεφτόμουν καθαρά και διψούσα για εκδίκηση!
    Οταν φτάνω πιο κοντα ανοίγω λίγο γκάζι και πιάνω γυρω στα 60 με 3η. Σε απόσταση βολής πλέον κι ενω έχει παρει θέση επίθεσης και τρέχει καταπάνω μου κανω ελιγμό και αντί να με δαγκώσει αυτός τρώει μια κλωτσιά στο λαιμό με 60 χλμ την ώρα. Κοιταζω πίσω και τον βλέπω να κάνει 3 κουτρουβάλες μεχρι να έρθει στα ίσια του.
    Με το που στέκεται στα πόδια του, αρχίζει να με κυνηγάει και πάλι! Εφυγα μπερδεμένος....

    Τι καταφερα? ΟΚ η κλώτσιά μου έδωσε μια στιγιμιαία ικανοποίηση, και ο Αποστολης εφαγε επιτελους και μια, μετα από τόσες που είχε δώσει.
    Ο σκυλος μου δεν εγινε καλύτερα και ούτε εγω αισθανόμουν καλύτερα μετα απο λίγο...
    Χθες τυχαία είδα ένα ντοκιμαντέρ στην νεριτ πού περιέγραφε αυτό πού λες

  15. #195
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    Χθες τυχαία είδα ένα ντοκιμαντέρ στην νεριτ πού περιέγραφε αυτό πού λες
    α ρε SAPILA γίγαντα

    άντε και στο HOLLYWOOD...

    πουτσ@@@@@@@@@

Σελίδα 13 από 15 ΠρώτοΠρώτο ... 389101112131415 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. mg exhaust
    από alucard στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 18/06/2010, 18:13
  2. Moto Guzzi Mgs-01 Corsa
    από guzzistas στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 06/08/2009, 21:08
  3. MG
    από TROOPER στο forum Καλημέρες κι ευχολόγια
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 17/10/2007, 11:40
  4. Panda VS MG
    από costas81 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 16/06/2006, 12:19

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF