Σελίδα 9 από 15 ΠρώτοΠρώτο ... 4567891011121314 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 121 έως 135 από 222

Θέμα: Καιπουσαι MG...

  1. #121
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Όχι ρε μλκ!!!!

    :rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao:


    Εν τω μεταξύ τρελή χωρητικότητα ο φέρμπης λέμε.
    Όλη η πορνεία, όλη η κόλαση, ο σατανάς, δαίμονες, της παναγιάς τα μάτια (ώπα άκυρο το τελευταίο) χωράνε εκεί μέσα.

    Αποκορύφωμα το κοριτσάκι πίσω που σταυροκοπιέται όλη την ώρα
    Η μαντιλοφορουσα γριά είναι όλα τα λεφτά
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  2. #122
    Μέλος της Μένσα Το avatar του/της Nikol1979
    Εγγραφή
    17/04/2015
    Μηνύματα
    155
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Χιλιαδες παππαδες συνιστουν αποχη απο το αμαρτωλο μεσο της διαφθορας, της ανηθικοτητας, της μοιχειας
    Να παμε στο ζωολογικο κηπο να τα ταίσουμε τα καημενα. ( http://www.moto.gr/forums/attachment...hmentid=334576 )
    Ότι δίνεις γυρνάει σε σένα

  3. #123
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Η μαντιλοφορουσα γριά είναι όλα τα λεφτά
    Κόκκαλο έχει μείνει μ'αυτά που ακούει.

    Από τη στιγμή που θα πατήσει το πόδι της έξω από την εκκλησία, στο επόμενο 1,5 λεπτό θα έχει μάθει όλη η γειτονιά/χωριό/γουατέβα για τη σατανική κούκλα που μιλάει, βγάζει κρότους, δαιμονίζει τα παιδιά και τα λέει να πά να γ@μηθούν

  4. #124
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.854
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    δαιμονίζει τα παιδιά και τα λέει να πά να γ@μηθούν





  5. #125
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.462
    η λογική λέει ότι 90% άμα κλωτσήσουμε τον σκύλο θα πέσουμε.

    αλλα ας ξεκινήσω από το αστικό περιβάλλον.. έχω 2 σκυλιά το ένα στις πρώτες του βόλτες ήρεμο και παιχνιδιάρικο συναντήσαμε μια ξάντα αδέσποτων όπου κάνανε επίθεση με την μια. ο δικός μου φυσικά ανταποκρίθηκε και ξεκίνησε καβγάς οι επιλογές μου πολλές αλλα έκανα τελικά την πιο ενστικτώδη για εμενα για την χρονική στιμγή τέλος πάντων μπήκα στην μέση και μοίραζα σφαλιάρες σε όλους.. όχι κλοτσιές σφαλιάρες και σβερκώματα. τσίμπησα 2 δαγκωνιές αλλα μόλις κατάλαβαν ότι δάγκωσαν άνθρωπο έκοψαν (δεν ξέρω αν ήταν ο δικός μου ένας που με δάγκωσε μπορεί) κατέληξα να έχω κάνει κεφαλοκλείδωμα στον δικό μου και στον "αρχηγό" των αδέσποτων (τα αλλα είχανε φύγει) τους κράτησα εκεί και τα μάλωνα και τα 2 σαν να ήταν δικά μου σκυλιά. σίγουρα κάνα 5λεπτό φαντάζομαι γιατί είχε αρχίσει να μαζεύεται κόσμος. όταν άρχισαν να χαλαρώνουν και αυτά δηλαδή να δέχονται ότι εγώ είμαι ο "αρχηγός" και μπροστά μου δεν ανέχομαι τέτοια πράγματα. τότε τα άφησα και πραγματικά είχαν ηρεμήσει.ο αδέσποτος μου έγλειψε το χέρι ως δείγμα αποδοχής και έφυγε και ο δικός μου κλαιγόταν στα πόδια μου με μαζεμένη την ουρα , ο κόσμος άρχισε να σπάει και 1-2 ήρθαν κοντά περισσότερο ασχολήθηκαν με τις δαγκωματιές που είχα φάει. τέλος πάντων ο σκύλος μου κτηνίατρο , εγώ φαρμακείο. το συμβάν αυτό είχε σαν αποτέλεσμα ο αδέσποτος οποτε τον πετύχαινα να ξεκόβει από την αγέλη να έρχεται σε εμενα για ένα φευγαλέο χάδι και να φεύγει. στο αστικό περιβάλλον λοιπόν κάνω κουμάντο εγώ, ο άνθρωπος που ταΐζω και συντηρώ.

    γυρνώντας στην λογική άμα ένα σκυλί (δεν μιλάω για τίγρης-λιοντάρια) μας κυνηγάει η πιο σωστή αντιμετώπιση είναι περνάω αργά διπλα του, φρενάρω, σταματάω, κατεβαίνω. αν και πάλι επιτίθεται κάνω ότι σκύβω να πάρω πετρα. 101% το σκυλί θα φύγει. γενικά άμα το όχημα σταματήσει δεν κυνηγάνε δεν νοιάζονται. όπου έχω σταματήσει όμως φεύγουν εκεί χωρίς να χρειαστεί να κατεβω εκτος από μια φορα με κάτι "χαζοσκυλα" στο μοσχάτο που ενώ κατέβηκα ο πιο μάγκας μου γάβγιζε μες τα μούτρα και αναγκάστηκα να του κόψω χαστούκι για να νιώσει. πλέον οποτε με πετυχαίνει μου γαβγίζει από μακριά.
    αν χάσω την λογική μου και απλώνω πόδια , πατάω κόρνες , γκαζώνω , κάνω σαν μαϊμού με moto και φωνάζω μέσα από το κράνος είσαι σίγουρο πως θα ερεθίσω τον σκύλο και θα "γουστάρει" πιο πολύ να με κυνηγήσει. άσε που αφιερώνομαι στον σκύλο δεν προσέχω στον δρόμο γιατί κοιτάζω πλάι, πίσω , περνάω το stop με κόβει μια νταλίκα στην μέση και ο σκύλος γελάει. και απλά αν τον κλωτσήσουμε είναι πολύ πιθανό να χάσουμε την ισορροπία μας και να πέσουμε.

    φυσικά και αυτά που έκανα δεν είναι για όλους. πρέπει να είσαι και λίγο "αρχηγός αγέλης" και να είσαι προετοιμασμένος να το τραβήξεις μέχρι τέρμα έως να τους δείξεις ότι είσαι το αφεντικό. άμα νομίζεις ότι ρίχνοντας λίγο νερό και φωνάζοντας του έσπασες την μαγκιά είσαι βαθιά γελασμένος.

    και τέλος όσο αφορά την φύση μην ξεχνάμε πως και εμείς από εκεί ξεκινήσαμε. τα αγριόσκυλα δεν εξημερωθήκαν μονα τους. ταυτόχρονα εξημερωθήκαμε σαν είδη με αμοιβαία προσπάθεια και άλληλο εξάρτηση με χαρακτηριστικά που ανέπτυξε το ένα είδος περισσότερο γιατί ο σύντροφος τους κάλυπτε κάποιο άλλο. πχ γίναμε πιο αργοί και χρησιμοποιούσαμε όπλα γιατί τα σκυλιά ξετρύπωναν και κυνηγούσαν το θήραμα και εμείς απλά το παγιδεύαμε και το σκοτώναμε. ο σκύλος ακούει και μυρίζει εμείς βλέπουμε κτλπ κτλπ..

    και εδώ διαφωουν οι επιστημονες με τους μαλακες τους ψευτο βιολόγοζωόφιλους. ο σκύλος θέλει αφεντικό πάει και τελειωσε. είναι στο DNA του. πλέον το ένστικτο του λειτουργεί με αφεντικό και ο πιο δυστυχισμένος της αγέλης των αδέσποτων είναι ο αρχηγός τους γιατί δεν έχει κανένα να αγαπήσει, γιαυτο είναι και ο πιο κακός, στριμμένος. αυτό το μοτίβο λοιπόν, το ηγέτης από το ίδιο είδος δεν λειτουργεί με τα σκυλιά. λειτουργεί όμως με λιοντάρια, γατες, λύκους και κατσίκια μια χαρά και όσοι κάνετε εντουράδες το νου σας και το λέω πολύ σοβαρά.

  6. #126
    ΚΑΛΑ ΜΑΣ ΤΑ ΛΕΣ..........



    Πες μας και πόσο κρατάει η θεραπεία για την πιθανή λύσσα από το Χ αδέσποτο ή όποια άλλη ασθένεια
    από το τρύπημα που θα φας με τις σφαλιάρες όπως λες όπου θα δούνε το χέρι σαν μπριζόλα..!!
    Τα σκυλιά φίλε δεν είναι για το σύνταγμα και το Κολωνάκι,ναι ζούνε δίπλα στον άνθρωπο,αλλά ο άνθρωπος
    τά έβγαλε από τη φύση τους ,τα φόρεσε μπλουζάκια,τα έβαλε λουριά και τα σέρνει από πεζοδρόμιο
    σε πεζοδρόμιο για να χεστούνε μέχρι να βρούνε πράσινο..!!
    ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΦΥΣΗ..!!
    Όταν λοιπόν το ζώο γίνεται επιθετικό και επικίνδυνο για τον άνθρωπο αν δεν είναι στο φυσικό του περιβάλλον,
    τότε πρέπει να έχουμε ευθανασία εφόσον δεν μπορούμε να το ελέγξουμε.
    ΠΟΣΟ ΓΕΛΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΑΡΑΓΕ να επιτίθεται σκύλος μέσα στο ΣΥΝΤΑΓΜΑ..??
    Τα ζώα αυτά βλέπουν χιλιάδες ανθρώπους να περνάνε κάθε λεπτό και αφού δεν μπορούν να έχουν
    κοινωνική συμπεριφορά σωστή απέναντι μας για τον Χ ,Ψ λόγο πρέπει ή να οδηγούνται εκτός πόλης κάπου
    άν υπάρχει τόπος ή να θανατώνονται.
    Η οικογένεια μου έχει ένα κόλευ,ένα ποιμενικό σαν βουνό,και ένα λυκόσκυλο που ζούνε ελεύθερα σε κάποιο συγκρότημα
    έξω από την πόλη χωρίς να πειράζουνε κανέναν.
    Επίσης δεν μπορεί ο καθένας να κάνει τον θηριοδαμαστή όπως εσύ,διότι απλά δεν μπορεί.
    Το θέμα δεν είναι να μας περιγράψεις τι μπορείς ΕΣΥ να κάνεις,ούτε αυτό είναι και το ζητούμενο..!!
    Αλλά πως αυτά τα ζώα να μην είναι επικίνδυνα για τον άνθρωπο και μάλιστα εκεί που κατ'εξοχήν είναι
    ο χώρος που ζει ο άνθρωπος.Έξω από τα μαντριά το καταλαβαίνω ,αλλά στο ΣΥΝΤΑΓΜΑ..??
    Κι εμείς τα αγαπάμε τα ζώα αλλά όλα έχουν όρια..!!



    ΥΓ. ΑΦΗΣΤΕ ΤΑ ΧΑΣΚΥ ΣΤΗΝ ΑΛΑΣΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΤΣΟΜΠΑΝΟΣΚΥΛΑ ΣΤΑ ΒΟΥΝΑ
    Τελευταία τροποποίηση από irinia; 27/04/2015 στις 08:41.

  7. #127
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.462
    ναι ομως σε ολα αυτα που εγραψα ακυρωσες το πιο σημαντικό.

    "η πιο σωστή αντιμετώπιση είναι περνάω αργά διπλα του, φρενάρω, σταματάω, κατεβαίνω. αν και πάλι επιτίθεται κάνω ότι σκύβω να πάρω πετρα. 101% το σκυλί θα φύγει. γενικά άμα το όχημα σταματήσει δεν κυνηγάνε δεν νοιάζονται."

    "αν χάσω την λογική μου και απλώνω πόδια , πατάω κόρνες , γκαζώνω , κάνω σαν μαϊμού με moto και φωνάζω μέσα από το κράνος είσαι σίγουρο πως θα ερεθίσω τον σκύλο και θα "γουστάρει" πιο πολύ να με κυνηγήσει. άσε που αφιερώνομαι στον σκύλο δεν προσέχω στον δρόμο γιατί κοιτάζω πλάι, πίσω , περνάω το stop με κόβει μια νταλίκα στην μέση.......... και απλά αν τον κλωτσήσουμε είναι πολύ πιθανό να χάσουμε την ισορροπία μας και να πέσουμε."

    και αν θελουμε σωστη αντιμετώπιση απο το κρατος θα επρεπε αμεσα να μαζευτούν ολα τα αδεσποτα να γινουν κεντρα φιλοξενιας με ΣΩΣΤΟΥΣ χωρους διαμονης. τσιπακι σε ΟΛΑ τα σκυλια που πωλουντε και αγοραζοντε και ΦΥΛΑΚΗ και τρελο πρόστιμο στο καθε καραγκιοζη που τα αφηνει στον δρομο αφου πλεον θα εχουν ονομα ιδιοκτητη. αν παλι λογο οικονομικών δεν μπορεις να το συντηρήσεις να το δινεις για υιοθεσία ή να το πηγαίνεις στο κεντρο διαμονης αλλα και παλι να ελενχεσε. αυτο μας λειπει ο ελενχος και ο καθενας που ειναι μαλακας και κανει οτι γουσταρει και γαμαει το κοινονικο συνολο.
    οσο για της λεξεις ευθανασία και μερικα ζωα απο το ειδος των ανρθωπων πρεπει να τα σκτονουμε και μαλιστα πριν μεγαλωνουν και πολυ. αλλα ειναι ηθηκο το θεμα τελικα και αμα το να αφερεις μια ζωη ειναι λαθος ειναι λαθος παντου οχι μονο οταν μας συμφερει. και μια χαρα ζουσαμε σε αρμονια με την φυση , στα χωρια δεν βαζουν ουτε κατσαριδοκτονο. φτιαξαμε πολεις για να προστατευτουμε απο τα θυρια και τελικα γιναμε εμεις θυρια σε κλουβια.

  8. #128
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της skylaros
    Εγγραφή
    16/04/2011
    Μηνύματα
    726
    Ψήφισες πολλές δεκαετίες Πασοκ και ΝΔ, είσαι και ΑΕΚ δεν υπάρχει σωτηρία! Πάντως αντίστοιχα κάποιοι λένε τα ίδια και για ανθρώπινες υπάρξεις " τους λυπάμαι αλλά εχουν μάθει στη ζούγκλα, είναι πολλοί και ανεξέλεγκτοι, θα μας κολλήσουν αρρώστιες, ψοφάνε από την πείνα αλλά πολλαπλασιάζονται" και άλλα πολλά χαριτωμένα. Πάω να μαζέψω τα τελευταία σπαράγγια της χρονιάς στο Σαγια και να ταΐσω κάνα σκελετομενο τσομπανο ή κυνηγιαρη. αν βρεθεί και κάνας άλλος άνθρωπος μπορεί να μοιραστώ το ψωμοτύρι μου μαζί του, αν είχα καραβίδες θα τις κράταγα για πάρτι μου. :-P

  9. #129
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SONone Προβολή μηνύματος
    ναι ομως σε ολα αυτα που εγραψα ακυρωσες το πιο σημαντικό.

    "η πιο σωστή αντιμετώπιση είναι περνάω αργά διπλα του, φρενάρω, σταματάω, κατεβαίνω. αν και πάλι επιτίθεται κάνω ότι σκύβω να πάρω πετρα. 101% το σκυλί θα φύγει. γενικά άμα το όχημα σταματήσει δεν κυνηγάνε δεν νοιάζονται."
    Συνήθως θα έπρεπε να γράψεις. Κάποιες φορές δεν πιάνει.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  10. #130
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Συνήθως θα έπρεπε να γράψεις. Κάποιες φορές δεν πιάνει.
    8 τρύπες στη γάμπα μου το επιβεβαιώνουν... Και γνωστό το σκυλί που χάιδευα πριν καβαλήσω.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  11. #131
    Γιωργη λες, να σταματησεις και να κανεις τον dog whisperer, Όχι να φύγεις κατ ευθείαν; μεζεδακι μου μυρίζει...

  12. #132
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Κάποιοι σκύλοι το έχουν στο dna τους να κυνηγάνε ρόδες. Αν σταματήσεις σταματάνε, αν ξανα ξεκινήσεις, συνεχίζουν.
    Sent from me using a computer.

  13. #133
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Συνήθως θα έπρεπε να γράψεις. Κάποιες φορές δεν πιάνει.
    Κι αυτές τις κάποιες που δε θα πιάσει, θα μετανιώσεις την ώρα και τη στιγμή που σταμάτησεις και ξεκαβάλησες...

    Κι άμα έχεις και κανά ιταλικό και δε λέει να πάρει μπρος για να φύγεις πάλι....

  14. #134
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Τελευταία τροποποίηση από MAIK72; 27/04/2015 στις 10:59.

  15. #135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Κι αυτές τις κάποιες που δε θα πιάσει, θα μετανιώσεις την ώρα και τη στιγμή που σταμάτησεις και ξεκαβάλησες...

    Κι άμα έχεις και κανά ιταλικό και δε λέει να πάρει μπρος για να φύγεις πάλι....
    Oxi ρε pipe. Δεν μπήκα καν στην διαδικασία να ασχοληθώ. Είδα τα σκυλιά, αδιαφόρησα, αλλά το φανάρι Οθωνος και Αμαλίας ήταν κόκκινο και έπρεπε να σταματήσω.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

Σελίδα 9 από 15 ΠρώτοΠρώτο ... 4567891011121314 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. mg exhaust
    από alucard στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 18/06/2010, 18:13
  2. Moto Guzzi Mgs-01 Corsa
    από guzzistas στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 06/08/2009, 21:08
  3. MG
    από TROOPER στο forum Καλημέρες κι ευχολόγια
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 17/10/2007, 11:40
  4. Panda VS MG
    από costas81 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 16/06/2006, 12:19

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF