Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 5 από 5

Θέμα: Sym Citycom S 300i vs Sym HD2 200i

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/07/2014
    Μηνύματα
    18

    Sym Citycom S 300i vs Sym HD2 200i

    Καλησπέρα! Σκέφτομαι να αγοράσω σκουτερ και είμαι ανάμεσα σε αυτες τις 2 επιλογές και δεν μπορώ να διαλέξω! Απο τη μία σκέφτομαι το 200αρι γτ είναι πιο μικρό και πιο οικονομικό και βολεύει πάρα πολύ για μέσα στην πόλη του Βόλου που το θέλω αλλα απο την άλλη σκέφτομαι το citycom γτ αρχικά είναι 300αρι πιο πολύ δύναμη δηλ το οποίο θα με πηγαίνει άνετα και καμιά βολτούλα προς τα έξω παραλία ή και πάνω στο πήλιο και δεν θα κολώνει στις στροφές και στις ανηφόρες!Ένα θέμα επίσης που έχω έιναι ότι είμαι 1,96 οπότε το 200αρακι μου φαίνεται πολύ μικρό σε σχέση με μένα ενώ το 300αρι κουμπώνει αρκετά καλύτερα! Νομίζω όμως το πιο σημαντικό είναι ότι με προβληματίζει και η κατανάλωση αφού θα το χρησιμοποιώ και μέσα στην πόλη κατα κύριο λόγο! Καμιά γνώμη? :P

  2. #2
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.045
    Θα σου προτεινα να πας να τα δεις και να κατσεις και στα δυο γιατι το υψος σου σε αυτα τα scooter μπορει να ειναι θεμα.
    Τωρα για καταναλωση, νομιζω στα ιδια θα ειναι με ελαφρως αυξημενη του 300i.

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    Αργά ή γρήγορα η δύναμη θα χρειαστεί κ καλό είναι να την έχεις πάντα διαθέσιμη. Οπότε 300άρι from me.

  4. #4
    Το 200 είναι 170cc και έχει 15 ονομαστικούς ίππους, το citycom S έχει τους διπλούς. Δεν υπάρχει σύγκριση, ιδίως αν είσαι μεγαλόσωμος και ανεβαίνεις στα βουνά.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  5. #5
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της paramedic
    Εγγραφή
    05/08/2006
    Μηνύματα
    722
    Eπειδή για 1 χρόνο μετά απο μια στούκα που δεν μπορούσα να κουμαντάρω μεγάλη μηχανή λόγω τραυματισμού είχα Citycom μόνο καλά λόγια έχω να πώ. Κατανάλωση που σε ενδιαφέρει πάνω απο 3.5λτ δεν πρόκεται να δείς με τίποτα. Γκάζι έχει άφθονο για τα κυβικά του και την τιμή του. Εχω έρθει και ταξίδι απο Αθήνα-Βόλο με αυτό απο τα βουνά και εχω γυρίσει απο Εθνική χωρίς να με κουράσει και μόνο στις ευθείες ήθελα κατι παραπάνω γιατί βαριόμουνα. Στα βουνά μέχρι και πλαστικά έξυνα χεχε.
    Και αν δε με σέβεστε να με φοβάστε!!

Παρόμοια θέματα

  1. Sym Citycom S 300i vs Aprilia SR Max
    από vaggelis23 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 20/04/2015, 10:05
  2. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 08/04/2015, 21:53
  3. Yamaha Xmax 250 2010 ή Sym Citycom 300i
    από Bassilis στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 02/04/2010, 19:52
  4. Yamaha Xmax 250 2010 ή Sym Citycom 300i
    από Bassilis στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2010, 20:02

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF