Σελίδα 4 από 16 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 234

Θέμα: 1-2-3 Μαίου 2015 Σερρες με το track-day.gr

  1. #46
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    byron με το Τurbono στην 13.
    Έκανες και βόλτα το H2R και έχασες τα λόγια σου ρε ???

  2. #47
    Πιστεύετε πως η πίστα επιστρέφει πάλι στις παλιές καλές δόξες της, μετά από την 3ετία της τρέλας του τάπητα?
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Βύρωνα ο μοναδικός με streetfighter ήσουν;

  4. #49
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.168
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από H.A.Balafoutre Προβολή μηνύματος
    Πιστεύετε πως η πίστα επιστρέφει πάλι στις παλιές καλές δόξες της, μετά από την 3ετία της τρέλας του τάπητα?

    Ναι η πίστα ειναι οκ, και φαίνεται οτι θα παραμείνει.
    Δεν πετάει χαλίκια, δεν μαδάει, κραταει καλά, δεν νιώθεις καν τις ενώσεις και δεν λιώνει τα λάστιχα!
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  5. #50
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    Βύρωνα ο μοναδικός με streetfighter ήσουν;
    Όχι, ήταν ένα παιδί από Θεσσαλονίκη με V4 Tuono που περάσαμε καλά μιας και μπαιναμε μαζί, και σίγουρα δύο Ζ1000. Το προηγούμενο και το καινούργιο που είναι σαν το allien. Ήταν στο κίτρινο γκρουπ όμως αυτοί.

    Και ήταν και το SD1290 που γύρναγε συνέχεια. Εξαιρετικό σύνολο, αλλά 180 άλογα δεν έχει με την καμμία.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  6. #51
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    Βύρωνα ο μοναδικός με streetfighter ήσουν;
    Βλέπω κάτι super duke 1290 νομίζω στη φωτό.

    Μπορεί να είναι αυτά που έλεγε ο Βύρωνας ότι τα είχαν για test ride.

  7. #52
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Όχι, ήταν ένα παιδί από Θεσσαλονίκη με V4 Tuono που περάσαμε καλά μιας και μπαιναμε μαζί, και σίγουρα δύο Ζ1000. Το προηγούμενο και το καινούργιο που είναι σαν το allien. Ήταν στο κίτρινο γκρουπ όμως αυτοί.

    Και ήταν και το SD1290 που γύρναγε συνέχεια. Εξαιρετικό σύνολο, αλλά 180 άλογα δεν έχει με την καμμία.
    Έκανες καμιά βόλτα το καινούριο τουόνο ή το SD1290?

    Εντυπώσεις (είτε στη θεωρία είτε στην πράξη)?

  8. #53
    Ποσο πιγε το μαλλί?
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Βύρωνα πιστεύεις ότι θα φχαριστιούσουν καλύτερα το ΠουΣουΚου εάν ανέβαινες με ένα κλιπονάτο μηχανάκι;

  10. #55
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.168
    Το SD1290 ειναι όπλο, αλλά το είχαν ρυθμισμένο πολύ μαλακό με αποτέλεσμα να βρίσκει κατω πολύ νωρίς και να σηκώνεται ορθιο μολις φρεναρες με κλίση.
    Είχε ρυθμίσεις δρόμου και 1000τόσα χλμ στο κοντερ. Πολύ ανετο, δεν κουραζεσαι καθόλου αλλά τα μαρσπιέ ειναι πολύ χαμηλά.
    Παντως εχει τρομερή ροπή παντού, τινάζεται με πολύ δύναμη μαι σηκώνεται πολύ ελαφρα, οσο χρρειάζεται για να φτιαχνεσαι.
    Πολύ δυνατό φρένο, αλλά τόσο μαλακό δεν μπορούσες να το ευχαριστηθείς.
    Τελευταία τροποποίηση από sapila racing; 04/05/2015 στις 14:32.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  11. #56
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    Βύρωνα πιστεύεις ότι θα φχαριστιούσουν καλύτερα το ΠουΣουΚου εάν ανέβαινες με ένα κλιπονάτο μηχανάκι;
    Δεν ξέρω ρε Μπάμπη, εγώ γαμώ πέρασα πάντως και ο Αρης το ίδιο με το κλιπονάτο. Δεν νομίζω οτι ο fun factor καθορίζεται από το είδος του τιμονιού. Αν εννοείς, πως ξενέρωσα επειδή τα κλιπονάτα είναι race ready, όχι μια χαρά περνάς με το Tuono.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Έκανες καμιά βόλτα το καινούριο τουόνο ή το SD1290?

    Εντυπώσεις (είτε στη θεωρία είτε στην πράξη)?
    Το Tuono V4 δεν το οδήγησα, απλά παίζαμε με τον Μιχάλη όσο μπορούσα γιατί ήταν πιο γρήγορος.

    Το SD1290 ναι το οδήγησα και εγω και ο Άρης.

    +Απίστευτα φιλικό στον οδηγό του, νόμιζα οτι ήταν το μηχανάκι μου...τόσο πολύ.
    + Φρενάρες
    + ροπή ατελειιιιίωωωττηη, τα έκανε όλα εύκολα ανεξάρτητα της ταχύτητας που είχε μέσα
    + ABS, Traction και ότι ηλεκτρονικούλι υπάρχει. Εχει και αντισούζα

    -Στο Road που το είχαν το TC και stock ρύθμιση τις αναρτήσεις, ήταν πολύ λίγο για πίστα μιας και έβρισκαν κάτω οι μπότες όσο και αν μάζευα το πόδι.
    - Δεν ξέρω πόσα άλογα έχει, σίγουρα πολύ λιγότερα από όσα λέει. Όταν το πέτυχα με το Tuono στην ευθεία ενώ κάποιοι έκαναν test ride, δεν μου ξεκόλλαγε όμως ανεξαρτήτως αναβάτη και μου έκανε εντύπωση.
    Με το Tuono έγραψα max speed μέχρι τα φρένα 243, και κάπου εκεί πρόλαβα να δω και με το SD, κάτι που δεν δικαιολογείται για μηχανάκι που έχει 47 άλογα διαφορά με το δικό μου. Τα ίδια χλμ μου είπε και φίλος που το οδήγησε, ενώ όλοι οι γνωστοί που το οδήγησαν είχαν την ίδια αίσθηση, πως τα 180 δεν παίζουν.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  12. #57
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από McTalas Προβολή μηνύματος
    Ποσο πιγε το μαλλί?
    300€ οι 3 μέρες πίστα + δωμάτιο + φαγητό το βράδυ + κάτι ελαφρύ το μεσημέρι. Επίσης μοίραζαν δωρεάν, νερά, μπανάνες και ξηρούς καρπούς
    Αν έστελνε κάποιος το μηχανάκι με το φορτηγό του ήταν +110, και κανένα 60άρι νομίζω πως ήταν το πήγαινε-έλα με το πούλμαν του Χάλαρη που έκανε και τις μετακινήσεις από και προς την πίστα εννοείται.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  13. #58
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Τα box πότε τα κατασκευασαν;Πόσα χρόνια έχω να πατήσω τις ρόδες μου εκεί ρε γαμω τα λεφτά τους μέσα γαμώ.
    Μπράβο παίδες,και εις γρηγορότερα!
    Φίου φίου φι φι φίου

  14. #59
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    -Στο Road που το είχαν το TC και stock ρύθμιση τις αναρτήσεις, ήταν πολύ λίγο για πίστα μιας και έβρισκαν κάτω οι μπότες όσο και αν μάζευα το πόδι.
    - Δεν ξέρω πόσα άλογα έχει, σίγουρα πολύ λιγότερα από όσα λέει. Όταν το πέτυχα με το Tuono στην ευθεία ενώ κάποιοι έκαναν test ride, δεν μου ξεκόλλαγε όμως ανεξαρτήτως αναβάτη και μου έκανε εντύπωση.
    Με το Tuono έγραψα max speed μέχρι τα φρένα 243, και κάπου εκεί πρόλαβα να δω και με το SD, κάτι που δεν δικαιολογείται για μηχανάκι που έχει 47 άλογα διαφορά με το δικό μου. Τα ίδια χλμ μου είπε και φίλος που το οδήγησε, ενώ όλοι οι γνωστοί που το οδήγησαν είχαν την ίδια αίσθηση, πως τα 180 δεν παίζουν.
    Χμμμ ιντερεστινγκ....

    Μηπως εκτος απο το τραξιο, στη road ρυθμιση λιγοστευουν και τα αλογατα?

    Κριμα παντως που δεν οδηγησες και το τουονο.

    Ενα συγκριτικο αναμεσα στα δυο θα ειχε ενδιαφερον

  15. #60
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Μηπως εκτος απο το τραξιο, στη road ρυθμιση λιγοστευουν και τα αλογατα?
    Όχι, το ρώτησα και μου είπαν πως το μόνο που αλλάζει είναι στα βοηθήματα, όχι στον κινητήρα.

    Α, ήταν και δύο ADV εκεί, τα οποία πήγαιναν εντυπωσιακά καλά στην πίστα (δεδομένου του χαρακτήρα και του όγκου τους).
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

Σελίδα 4 από 16 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Σχετικά με το logo Moto.GR
    από Gallos στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 14/10/2012, 19:50
  2. Ρε τι το 'θελα το Track Day
    από antsoar στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 81
    Τελευταίο μήνυμα: 23/11/2010, 14:50
  3. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 26/08/2010, 11:24
  4. Αρχειο με το λογοτυπο moto.gr
    από ledz στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2006, 18:36
  5. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2003, 08:22

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF