Σελίδα 2 από 49 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 723

Θέμα: Τι θα γίνει με τις κλοπές;

  1. #16
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gior-gos Προβολή μηνύματος
    Στεκομαστε εκει που ειμαστε και το κοιταμε να μας την κλεβει για να μην αυτοδικισουμε. Σε 2 λεπτα που θα χει τελειωσει η φαση, μπορουμε να ριξουμε κι ενα τηλ στην αστυνομια..
    Ρε Γιωργο,αν τον δουμε και του χαμογελασουμε,αντε να βαλουμε και μια φωνη, απλα θα γινει Λουης,δεν χρειαζετε να ρισκαρουμε.

    Οσο για τον αν θα μπορουσαμε να οργανωθουμε μπορουμε αλλα δεν θελουμε.

    Εξαλλου οι αγανακτισμενοι μοτοσυκλετιστες και οι ΜΟΤΟΕ ,αυτη τη στιγμη εχουνε αλλα θεματα να λυσουνε.

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    δεν ξερω κανεναν που να εσωσε το μηχανακι του με σφαλιαρες
    ξερω ομως δυο αδελφια που εχασαν τη ζωη τους για ενα κολαμαξο

  3. #18
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Α και εμεις ,για να μην βγαζουμε την ουρα μας απ εξω,κοιταμε αν θα τραγουδησει ο Ρουβας διπλοπενιες.

  4. #19
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    δεν ξερω κανεναν που να εσωσε το μηχανακι του με σφαλιαρες
    ξερω ομως δυο αδελφια που εχασαν τη ζωη τους για ενα κολαμαξο
    Ναι αλλα αυτοι πηγαν με μαχαιρια σε καυγα με οπλα......
    πουτσ@@@@@@@@@

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kokos08
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    267
    Δικιο εχει ο Mike, αστο το ενα αστο το αλλο και εχει γαμηθει το συμπαν. Παλια κοιμομασταν με ανοιχτες τις πορτες, εγω αυτο ξερω, ξεχνουσα το αυτοκινητο ξεκλειδωτο, ανοιχτα παραθυρα, δεν το πειραζε κανεις, αντε να σου εκλεβαν κανα ραδιο-cd τα κλεφτρονια της πλακας. Τωρα εχει παραγινει το κακο, δεν καταλαβα δηλαδη, θα κρυβω εγω την περιουσια μου γιατι? Για να μη μου την κλεψουν? Να υπερισχυσει ο νομος του κλεφτη δηλαδη? Ε ενταξει, κρυψτε και το παιδι σας μην το βιασει κανενας παιδεραστης, κρυψτε και το φαι σας μην το φαει κανενας μεταναστης, σταματηστε και τη γυναικα σας απο τη δουλεια μην την πηδηξει το αφεντικο και ολα καλα. Κατα τα αλλα ζουμε σε ελευθερη χωρα.

  6. #21
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Συμφωνώ με τον MikeG και με τον foogr01.
    Προσωπικα πάντως αν τον πιάσω εκείνη τη στιγμή θα είμαι όσο χρειάζεται ψύχραιμος για να του σπάω τα κόκκαλα ένα ένα με ότι βρω μπροστά μου. πιθανόν κάνα τροφοδοτικό που θα το κάνω γιογιο από την πλεξούδα του 24πινου ή και τη σιδεριά του dection ραφιού που βάζω τα εργαλεία αν δω οτι είναι κανένα γομαράκι που δε καταφέρνω εύκολα.
    Σε κάθε περίπτωση είμαι πλέον κατασταλαγμένος να δεχτώ και τις όποιες συνέπειες του νόμου ή σωματικές βλάβες προκληθούν σε εμένα.
    Έχει πέσει το επίπεδο ζωής μου τόσο, που δε θα ανεχτώ ένα ακόμα χτύπημα με την κλοπή της μηχανής μου, που μου εξασφαλίζει, τη δουλειά μου, τη διασκέδασή μου και γενικότερα την ύπαρξη μου.

  7. #22
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_Sp Προβολή μηνύματος
    Συμφωνώ με τον MikeG και με τον foogr01.
    Προσωπικα πάντως αν τον πιάσω εκείνη τη στιγμή θα είμαι όσο χρειάζεται ψύχραιμος για να του σπάω τα κόκκαλα ένα ένα με ότι βρω μπροστά μου. πιθανόν κάνα τροφοδοτικό που θα το κάνω γιογιο από την πλεξούδα του 24πινου ή και τη σιδεριά του dection ραφιού που βάζω τα εργαλεία αν δω οτι είναι κανένα γομαράκι που δε καταφέρνω εύκολα.
    Σε κάθε περίπτωση είμαι πλέον κατασταλαγμένος να δεχτώ και τις όποιες συνέπειες του νόμου ή σωματικές βλάβες προκληθούν σε εμένα.
    Έχει πέσει το επίπεδο ζωής μου τόσο, που δε θα ανεχτώ ένα ακόμα χτύπημα με την κλοπή της μηχανής μου, που μου εξασφαλίζει, τη δουλειά μου, τη διασκέδασή μου και γενικότερα την ύπαρξη μου.
    Δεν εχεις παιδια απ οτι καταλαβαινω.

  8. #23
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος
    Δεν εχεις παιδια απ οτι καταλαβαινω.
    Καλά καταλαβαίνεις. Δεν έχω τίποτα άλλο να χάσω. Έχω όμως πολλά να κερδίσω.

  9. #24
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_Sp Προβολή μηνύματος
    Καλά καταλαβαίνεις. Δεν έχω τίποτα άλλο να χάσω. Έχω όμως πολλά να κερδίσω.
    Τιποτε δεν εχεις να κερδισεις,το πολυ πολυ να χασεις και την ελευθερια σου.

    Και πριν βιαστεις να απαντησεις σκεψου τι θα απαντουσε καποιος που την εχει χασει.

    Αυτο ισχυει για ολους οσους βραζει το αιμα τους και οχι μονο για σενα.

  10. #25
    στα ίχνη του καλάντουρα.. Το avatar του/της foogr01
    Εγγραφή
    05/05/2010
    Μηνύματα
    1.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    αυτο που περιγραφεις γινεται στο εξωτερικο με τη διαφορα οτι εκει αυτος που θα σε δει να περνας κοκκινο πχ δεν σου λεει τιποτα αλλα δινει τα στοιχεια σου στην αστυνομια για τα περαιτερω
    ρουφιανια ή οχι ειναι μεγαλη κουβεντα...........
    αλλα κανεις δεν ειναι σιγουρος οτι ενα πεσιμο θα σταματησει στα λογια
    κι αν τον πατερα-καφρο που περιγραφεις μετα τα καντηλια τον πλακωνανε οι γυρω στα χαστουκια θα ηταν καλο για το παιδι του;
    Δεν είπα να τον πλακώσουν στα χαστούκια ή να χειροδικήσουν. Θέλω να πω ότι εμένα που είμαι ΕΝΑΣ δε μ' ακούει και θεωρεί ότι του τη λέω και πρέπει να με αντιμετωπίσει και επειδή δεν έχει άλλα μέσα από το να με βρίσει ή να με δείρει θα κάνει ακριβώς αυτό. Αν όμως απέναντί του είχε 10 ; Και όλοι του λέγανε το ίδιο ; Αν όχι αυτός, σίγουρα το παιδί θα μάθαινε κάτι...

    ΥΓ: Εξωτερικό μεγάλωσα και μια χαρά σου τη λέγανε ευγενικότατοι και καλούσανε και την αστυνομία. Αλλά δεν έχουν τη λογική του σταρχιδισμού και και δεν είναι παρτάκηδες η πλειοψηφία. Για παράδειγμα ο οδηγός θα κάνει και 10 κύκλους προκειμένου να παρκάρει νόμιμα και να μην κλείσει, όχι αμάξι, αλλά ούτε ποδήλατο. Όχι όπως εδώ που "ε να σταμάτησα για 5 λεπτά..." (και πέρασαν 2 ώρες) ή που σε βλέπουν ότι θες να φύγεις και δεν έρχονται καν να μετακινήσουν λίγο το όχημα αλλά θα έρθουν όποτε τους βολέψει εκείνους (random παραδείγματα πάλι).
    Φύγαμε...

  11. #26
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος
    Τιποτε δεν εχεις να κερδισεις,το πολυ πολυ να χασεις και την ελευθερια σου.

    Και πριν βιαστεις να απαντησεις σκεψου τι θα απαντουσε καποιος που την εχει χασει.

    Αυτο ισχυει για ολους οσους βραζει το αιμα τους και οχι μονο για σενα.
    Ίσως να πρέπει να τη χάσω και την ελευθερία που μας έχει απομείνει...η κουβέντα ξεφεύγει όπως καταλαβαίνεις από το απλό δίλημμα, "οφθαλμός αντί οφθαλμού" ή "σκύψιμο στα 4 γιατί ωχ δε γίνεται αλλιώς αδερφέ μου".
    Κάποια πράγματα πλέον έχουν κατασταλάξει μέσα μου. Δεν ανέχομαι το οτιδήποτε, έχω πολύ θυμό για την σημερινή κατάσταση και όποιον πάρει ο χάρος. Έχω πλήρη γνώση και είμαι έτοιμος για τις όποιες συνέπειες.

  12. #27
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_Sp Προβολή μηνύματος
    Ίσως να πρέπει να τη χάσω και την ελευθερία που μας έχει απομείνει...η κουβέντα ξεφεύγει όπως καταλαβαίνεις από το απλό δίλημμα, "οφθαλμός αντί οφθαλμού" ή "σκύψιμο στα 4 γιατί ωχ δε γίνεται αλλιώς αδερφέ μου".
    Κάποια πράγματα πλέον έχουν κατασταλάξει μέσα μου. Δεν ανέχομαι το οτιδήποτε, έχω πολύ θυμό για την σημερινή κατάσταση και όποιον πάρει ο χάρος. Έχω πλήρη γνώση και είμαι έτοιμος για τις όποιες συνέπειες.
    Αντε καλα,θα σου φερνω τσιγαρα,οποτε με φερνει ο δρομος.

  13. #28
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος
    Αντε καλα,θα σου φερνω τσιγαρα,οποτε με φερνει ο δρομος.
    δε καπνίζω και ούτε πρόκειται. Φέρνε καμιά μπουγάτσα

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    οταν ξεκινανε οι συστασεις σε εναν που καντηλιαζει πως ξερεις οτι δεν θα τον πλακωσει ενας απο τους αλλους 10;
    δεν γινονται αυτα
    η νοοτροπια <<ξερεις ποιος ειμαι εγω>> θελει ισχυρη παιδεια και πολλες γενιες για να αλλαξει
    το θεμα δεν ειναι να τη λες στους αλλους ειναι να φερεσαι ετσι ωστε να μην εχει κανεις να στην πει για τιποτα οπως περιγραφεις στο ΥΓ σου

  15. #30
    στα ίχνη του καλάντουρα.. Το avatar του/της foogr01
    Εγγραφή
    05/05/2010
    Μηνύματα
    1.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    οταν ξεκινανε οι συστασεις σε εναν που καντηλιαζει πως ξερεις οτι δεν θα τον πλακωσει ενας απο τους αλλους 10;
    δεν γινονται αυτα
    η νοοτροπια <<ξερεις ποιος ειμαι εγω>> θελει ισχυρη παιδεια και πολλες γενιες για να αλλαξει
    το θεμα δεν ειναι να τη λες στους αλλους ειναι να φερεσαι ετσι ωστε να μην εχει κανεις να στην πει για τιποτα οπως περιγραφεις στο ΥΓ σου
    Μη με παρεξηγείς, δε κυκλοφορώ έξω και τη λέω στους άλλους. Δεν είχα και ούτε έχω τέτοιο σκοπό.
    Έστω λοιπόν ότι δεν έχει κανείς να στην πει για τίποτα, έστω ότι δεν ενοχλείς κανέναν και ο x, y, z "άλλος" σε ενοχλεί (αντικατέστησέ το με το να σε κλείνει, να σου κάνει ζημιά και να αρνείται να αναλάβει την ευθύνη, να σε κλέβει, να να να να.... είναι τόσα....)

    Πόσο μπορείς να αντέξεις;

    'Η γίνεσαι σαν τους άλλους ή σπας. Και όταν σπάσεις μπορεί να σπάσεις προς τα "μέσα" ή προς τα "έξω". Μπορώ να καταλάβω πολύ καλά τον George_Sp και το μόνο που μου κρατάει το διακόπτη κλειστό είναι το παιδί μου (προς το παρόν).
    Φύγαμε...

Σελίδα 2 από 49 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τι θα γινει με αυτες τις γυναίκες;
    από Dirty_Gas στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 48
    Τελευταίο μήνυμα: 17/03/2016, 00:50
  2. Τι θα γίνει με τις Ετήσιες Moto.GR, κουβεντούλα
    από antsoar στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 346
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2013, 14:58
  3. Απαντήσεις: 413
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2010, 16:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF