Σελίδα 3 από 49 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 723

Θέμα: Τι θα γίνει με τις κλοπές;

  1. #31
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Νομιζω η μονη λυση ειναι κλειστος ιδιωτικος χωρος.πλεον εχω αυλη και χωρο να καβατζωνω το μηχανακι.στο παλιοτερο σπιτι που αφηνα το παπι στο δρομο ειχα μονιμα εννοια παροτι επαρχια και ησυχη γειτονια.
    ομως στην αθηνα για παρκινγκ 99% πρεπει να πληρωνεις και εκτος αυτου ακομα και για δουλεια-καφρ να παε μενει εκτεθημενη.
    τι να πω;;εχει παραγινει το κακο αλλα δεν νομιζω οτι μπορουμε να κανουμε και πολλα....
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    ο κινδυνος κλοπης ηταν ανεκαθεν μερος του μοτοσυκλετισμου
    ποσο μαλλον τωρα που το μεροκαματο ειναι ανυπαρκτο
    τωρα αμα ο αλλος αφηνει busa στο πεζοδρομιο...............

  3. #33
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.595
    δεν μου χουν κλεψει ποτε τιποτα εκτος απο 2 ταπες στις ρόδες.
    οι μηχανές παντα σε γκαραζ και κλειδωμένες.. αν δεν εχω γκαραζ δεν αγοραζω μηχανή

    οχι ποζεριες.ουτε να την παραταω για ωρα εξω χωρις να την βλεπω ή εξω απο καφετεριες και κεντρα διασκέδασης.
    οποτε μου καυλώσει τις βγαζω απο το γκαραζ παω βολτα και μετα ξανα στο γκαραζ.
    δηλαδη ο ρολος τις μηχανης ειναι μονο βολτα. γκαραζ-βολτα-γκαραζ. για τα αλλα υπαρχουν τα παπια

    μια φορα χωριατης ηθελε να αραξει το αγροτικο του και μετακινησε το 50αρι μου.
    δεν ηξερε να βαλει την στεκα και το μηχανακι πραγματικα ισοροπουσε με το σταντ ετοιμο να κλεισει και ακουμπουσε και πανω σε εναν προφυλακτήρα.
    δεν θελω να ξερω τι θα γινοταν αν στην θεση του 50αριου τυχαινε να ειχα αφήσει το nsr250 sp με τα γνησια αφαβα καρασπανια μαμα πλαστικα του και τι θα εκανα οταν τα εβλεπα να γρατζουνιζονται πανω σε εναν προφιλακτιρα απο datsun


    μια φορα εκανα το λαθος να αφησω μηχανη εξω για αρκετο καιρο (μηχανη μικρης αξιας που δεν δουλευε και σχεδον λυμένη)
    και μαντέψτε........... εγινε μαλακία

    καποιος μαλακας βρέθηκε την φοτογραφισε και την εβαλε αγγελια στο car.gr.
    τον καταλαβα τυχαια και κυριος απο μια μανιβελα και σημαδακια στο καπακι μοτερ.

    το ποιο πιθανο μολις έβρισκε αγοραστή να πήγαινε να σηκωσει την δικα μου μοτοσυκλέτα.
    τον ξεσκεπασα πληρος και το αποτελεσμα ηταν να με βρίσει με πολυ κακο τροπο.
    ενω σχεδον ειχε παραδεχτει σε κοινο γνωστο οτι εβγαλε φοτο το δικο μου μοτο.
    εκεινος μασουσε τα λογια του και τελικα rs ιδιο δεν ειχε.

    ελεγε οτι δεν το πουλαω τελικα. μολις απειλεισα με αστυνομίες το γυρισε οτι ειναι ενως ξαδερφου του στην αθηνα :-p
    ενω σε κοινο γνωστο ειχε παραδεχτει οτι εβγαλε το δικο μου φοτο και στα τηλέφωνα ελεγε οτι το ειχε εδω και οχι αθηνα

    οποιος θελει μπορει να παρει να τσεκαρει τι δικαιολογία θα πει :-p (το μηχανακι το χω εξαφανισει οποτε και να θελει δεν μπορει να το κλεψει)
    εδω η αγγελια του http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/6130620/

    και εδω το ιδιο μηχανακι που αποφάσισα να το πουλησω εγω πριν 2 μερες. http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/6405335/

    τον βρήκα τυχαια. (ξερω ονομα και μπορω να μαθω που μενει εύκολα) (εχει και μερικα μοτο απο οσο ξερω)
    ακουω αποψεις για την τιμωρια του και το τι θα επρεπε να κανω

  4. #34
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.045
    Τι κάνει στη πίσω σέλα?
    Πως σκ@τα το βάζει μπροστά τόσο εύκολα?
    Έκανε όλη τη δουλειά ανενοχλητος. Πραγματικά πιστεύω ότι αν ήταν προτεραιότητα θα μπορούσε το κράτος να το σταματήσει όλο αυτό το παραμύθι.

  5. #35
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.595
    οποιος θελει τσεκαρει το σημαδακι απεναντι απο το a του 'aprilia'
    επισης την ξεβαμμενη γκρι μανιβελα απο nsr που ειχα βαλει εγω
    και η βρωμια γυρο απο την μανιβελα που ειναι στα ιδια σημεια..
    βεβαια αυτα δεν εχουν σημασια καθος εχει παραδεχτει οτι οντος εβγαλε φοτο το δικο μου σε κοινο γνωστο μου. σε εμενα οχι
    τερας εξυπνάδας

    βεβαια αμετανοητος με εβρισε και με απειλήσε οταν πηρα τηλ να ζητήσω τα ρεστα
    αλλα δεν θα μεινει ατιμώρητος....

    αυτα γινοται αν αφήνεις μηχανη εξω. οσο ποιο πολλα ατομα την βλεπουν τοσο μεγαλητερη η πιθανοτητα να πεσεις στον μαλακα-κλεφτρόνι που θα θελήσει να βαλει χερι

  6. #36
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.445
    Πάντως ο Τσάκαλος πως σπάει με ενα κλοτσιδι το τιμόνι για πλάκα ενώ ο όλος χειρισμός του βάρους ειναι σα να δούλευε χρόνια σε έμπορο μοτοσυκλετων και κατέχει να μετακινείται εύκολα μηχανάκι 250 κιλών ψιλοβαρο..
    Η πραγματικότητα ειναι αυτή που λέτε όλοι, οι μεν εργενιδες τους μαμουν την μάνα, οι οικογενειάρχες τους γράφουν και στα @@ τους
    Η αυτοδικία οδηγεί σε φαινόμενα τύπου χα,
    ο μόνος τρόπος ειναι να προσπαθούμε να γινόμαστε καλύτεροι να δουλεύουμε πανω σε αυτο και να ελπίζουμε οτι θα δουλεύει αποτελεσματικότερα ο κρατικός κοινωνικός μηχανισμός για ολους τους τομείς
    Κρίμα το lc ειναι ολοφρεσκο μοντέλο ούτε που πρόλαβε να το χαρεί ο αναβάτης του

  7. #37
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gior-gos Προβολή μηνύματος
    Στεκομαστε εκει που ειμαστε και το κοιταμε να μας την κλεβει για να μην αυτοδικισουμε. Σε 2 λεπτα που θα χει τελειωσει η φαση, μπορουμε να ριξουμε κι ενα τηλ στην αστυνομια..
    Μα δεν παίζει αυτό με την καμία σου λέω. Να λες να μην είμαστε μπροστά όταν γίνεται το κακό. Αυτό να λες.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  8. #38
    Είδα φως και μπήκα! Το avatar του/της nick_VFR
    Εγγραφή
    10/10/2013
    Μηνύματα
    129
    Αν η ίδια η αστυνομία έκανε συχνές περιπολίες και το κάθε τσογλάνι είχε τον φόβο μήπως σκάσει μύτη ξαφνικά ο πολισμάνος;

  9. #39
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    Και βλεπετε ενα καθαρματακι να βαζει χερι στην καλη σας.....

    Δικο σας
    χαζος δεν εισαι, τσεκαρισμενο. γιατι ρωτας μλκιες;

    αλλο αυτο που λες, αλλο το ταγμα θανατου κλεπτων που προταθηκε, ναι;
    και ακομα και μπροστα να βρεθείς, να σε δω τι θα εκανες με τους τρεις τέσσερις πόσοι έκλεβαν την μπουσα. τσακ νορις γίναμε όλοι ξαφνικά;

  10. #40
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Να σας πω εγω τι θα γινει με τις κλοπες;;



    ΤΙΠΟΤΑ!!!


    υ.γ. Ολοι ξερουμε οτι αυτη ειναι η πικρη αληθεια δυστυχως..
    MADE IN JAPAN 日本製

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimzan
    Εγγραφή
    25/05/2010
    Μηνύματα
    1.101
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    Να σας πω εγω τι θα γινει με τις κλοπες;;



    ΤΙΠΟΤΑ!!!


    υ.γ. Ολοι ξερουμε οτι αυτη ειναι η πικρη αληθεια δυστυχως..
    κοινως, για να εξασφαλισεις τα λεφτα σου πρεπει να πληρωσεις περισσοτερα λεφτα...

    για μενα η καλυτερη λυση ειναι κατα σειρα προτεραιτοτηας:
    ασφαλεια κλοπης>κλειστο παρκινκ>καμερα με αλαρμ-ειδοποιηση>συναγερμος με ειδοποιηση/gps>αλυσιδες/πεταλα/ροδοπεταλα/αλυσιδες με σταυρους/τρισαγια/ευχες/καταρες.

    ολοι χαρηκαμε οταν ειδαμε το βιντεακι που ο ιδιοκτητης σπαει τον κλεφτη στο ξυλο, ομως αποτελει το 0.01% της ελληνικης πραγματικοτητας. Αλλα και παλι, αν ακουγα το συναγερμο μου να βαραει δεν ξερω αν θα κατεβαινα αγουροξυπνημενος στην πυλωτη και τι θα αντικρυζα.

    Να καταργηθει ο μαλακωδης νομος για την καταγραφη βιντεο ωστε να μπορουμε με 1080p καμερες να καταγραφουμε τα παντα και σας λεω εγω μετα τι γινεται στα δικαστηρια. Δυστυχως ο νομος ειναι υπερ του κλεφτη (χροοονια τωρα) και σε περιπτωση που τον σαπισεις στο ξυλο (yeahhh bitch!) θα καταληξεις να φας μηνυση γιατι θα αποδειχθει οτι τον σαπισες στο ξυλο ενω δε θα μπορεις εσυ να αποδειξεις οτι πηγε να σου σηκωσει το μηχανακι, την εξατμιση, τον καθρεπτη κλπ κλπ. Κι αν τελοσπαντων το αποδειξεις ποιος σου λεει οτι η συμμορια δε θα σε βαλει στο ματι και μετα απο λιγο καιρο θα στην πεσει με χιλιους δυο τροπους???

    ασχημα τα πραμματα...
    Να μου θυμιζετε οτι ειμαι νεος οδηγος στις μηχανες και δεν πρεπει να παιρνουν τα μυαλα μου αερα...

    για να μπορουμε να μιλαμε κι αυριο!

  12. #42
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    χαζος δεν εισαι, τσεκαρισμενο. γιατι ρωτας μλκιες;

    αλλο αυτο που λες, αλλο το ταγμα θανατου κλεπτων που προταθηκε, ναι;
    και ακομα και μπροστα να βρεθείς, να σε δω τι θα εκανες με τους τρεις τέσσερις πόσοι έκλεβαν την μπουσα. τσακ νορις γίναμε όλοι ξαφνικά;
    εγώ ρώτησα απλά τι κάνεις....

    ούτε για ξύλο είπα, ούτε για τίποτε άλλο, απόψεις περιμένω

    πουτσ@@@@@@@@@

  13. #43
    Συνταξιούχος Το avatar του/της theofilos888
    Εγγραφή
    22/08/2009
    Μηνύματα
    2.390
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    εγώ ρώτησα απλά τι κάνεις....

    ούτε για ξύλο είπα, ούτε για τίποτε άλλο, απόψεις περιμένω

    Τιποτα δεν κανεις. Το κουνελι και με μεγαλη επιτυχια. Ρισκαρεις τη σωματικη σου ακεραιοτητα και την ακεραιοτητα των οικειων σου για το τιποτα. Ειναι πολυ ασχημο το συναισθημα της κλοπης αλλα η ζωη του καθενος εχει μεγαλυτερη αξια. Τα σιδερα ξαναγινονται. Μια μαχαιρια στην κοιλια μπορει να ειναι και η τελευταια σου πραξη επι γης.

  14. #44
    στα ίχνη του καλάντουρα.. Το avatar του/της foogr01
    Εγγραφή
    05/05/2010
    Μηνύματα
    1.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimzan Προβολή μηνύματος
    ...

    Να καταργηθει ο μαλακωδης νομος για την καταγραφη βιντεο ωστε να μπορουμε με 1080p καμερες να καταγραφουμε τα παντα και σας λεω εγω μετα τι γινεται στα δικαστηρια. Δυστυχως ο νομος ειναι υπερ του κλεφτη (χροοονια τωρα) και σε περιπτωση που τον σαπισεις στο ξυλο (yeahhh bitch!) θα καταληξεις να φας μηνυση γιατι θα αποδειχθει οτι τον σαπισες στο ξυλο ενω δε θα μπορεις εσυ να αποδειξεις οτι πηγε να σου σηκωσει το μηχανακι, την εξατμιση, τον καθρεπτη κλπ κλπ. Κι αν τελοσπαντων το αποδειξεις ποιος σου λεει οτι η συμμορια δε θα σε βαλει στο ματι και μετα απο λιγο καιρο θα στην πεσει με χιλιους δυο τροπους???

    ασχημα τα πραμματα...
    Δυστυχώς αυτό με το νόμο να μη σε προστατεύει αλλά να σε τιμωρεί κι από πάνω είναι κωμικοτραγικό. Κατά τα άλλα, όπως τα λέει ο φίλος, άσχημα τα πράγματα και τελικά παρακαλάς να μη σου τύχει γιατί δεν έχεις καμία τύχη.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    εγώ ρώτησα απλά τι κάνεις....

    ούτε για ξύλο είπα, ούτε για τίποτε άλλο, απόψεις περιμένω

    1. Κάνεις φασαρία, ανάβεις φώτα αν είναι νύχτα, και γενικά οτιδήποτε μπορεί να δώσει στους κλέφτες την αίσθηση ότι τους "τσάκωσαν", ενώ παράλληλα παίρνεις τηλέφωνο εσύ ή κάποιος άλλος την αστυνομία. Μήπως και τους καταφέρεις να σταματήσουν και να σηκωθούν να φύγουν τρέχοντας.

    2. Βάζεις τις φωνές στον ίδιο τον κλέφτη, ίσως να του πετάξεις τίποτα από το μπαλκόνι/παράθυρο/πόρτα μπας κι έχουμε την κατάληξη του 1.

    3. Ζυγίζεις την κατάσταση* και κατεβαίνεις με ότι έχεις μπας κι έχουμε την κατάληξη του 1.

    4. Το αναπόφευκτο κι ο Θεός βοηθός.

    (*): Το "ζυγίζεις την κατάσταση" προϋποθέτει να μπορείς να σκεφτείς εκείνη τη στιγμή και να αποφασίσεις για το αν πρόκειται για τίποτα "καλόπαιδα" μιας κάποιας γειτονιάς που θένε τη μηχανή για καμιά κλοπή, για βόλτα, για να πουλήσουν κάποια ανταλλακτικά ή για να "ψωνίσουν" για τη δικιά τους ίδια μηχανή Ή για παράρτημα της μαφίας που κινείται οργανωμένα. Επίσης αν είναι 2-3-4 και εσύ μόνος είναι άλλο ένα θέμα σοβαρό που πρέπει να λάβεις υπόψη σου.
    Η γραμμή είναι λεπτή, πολύ λεπτή, και εξαρτάται πιστεύω από την κατάσταση (ψυχολογική, σωματική) του καθενός. Μπορεί να κρίνεις ότι αυτή τη στιγμή αξίζουν περισσότερο άλλα πράγματα-πρόσωπα, μπορεί να σε πιάσουν και τα διαόλια σου.

    Ελπίζω, εύχομαι, παρακαλάω σε κάθε περίπτωση να υπάρχει η κατάληξη του 1. Αν όμως φτάσουμε στο 4 το αποτέλεσμα, όπως και να 'χει, θα είναι κατά μας, όπως εξηγεί και ο dimzan από πάνω. Πρέπει να το έχουμε επεξεργαστεί αυτό και να είμαστε έτοιμοι, αλλιώς το 4 δεν έχει νόημα.
    Φύγαμε...

  15. #45
    Καλά τα λέτε αλλά το παράδοξο είναι οτι όποτε ανεβαίνει θέμα για κλοπές οι πιο πολλοί λένε για τουλούμιασμα κλπ κλπ....

    Σχετικά με το τι κάνεις κατ εμέ, έχει να κάνει με τη στιγμή και την ψυχραιμία που θα έχεις (αν την έχεις) για να ζυγίσεις την κατάσταση....

    Δίπλα από το σπίτι μου είναι μία οκταόροφη πολυκατοικία στα μπετά δεκαετίες τώρα.... Πανε λοιπόν τα καλόπαιδα, πίνουν, γαμιούνται δε ξέρω-δε με νοιαζει.... Το εκνευριστικό είναι οτι μπαίνουν στην αυλή μου για να πηδήξουν τη μάντρα και αυτό με χαλάει...
    Μου έχει τύχει λοιπόν πιτσιρικάς, όταν του είπα να μην μπει στο σπίτι μου για να περάσει δίπλα αλλά να περάσει από όπου αλλού θέλει, με την κάλυψη φίλων του(δύο ήταν? τρεις? δε θυμάμαι), να με βρίζει από κάτω από το μπαλκόνι "έλα να σε γαμίσω" κιετς... Εννοείται οτι γέλαγα από πάνω και δεν του απάντησα καν....
    Επειδή έχει ο τροχός γυρίσματα, τον ίδιο μετά από κανα μήνα γυρνώντας από τη δουλειά τον πετυχαίνω με το γκομενάκι να προσπαθεί πάλι να πηδήξει την μάντρα... Αλλά αυτή τη φορά ήταν μόνος του.... Ούτε άσχημα του μίλησα ούτε τίποτα.... Δε με είχε όμως και ήταν η Παναγία προσωποποιημένη....

    Εχω φίλο που είναι το πιο γελαστο παιδί του κόσμου (έχει δύο παιδιά 4 κ 6 ετών).... Αλλά όταν μπήκαν σπίτι του να τον κλέψουν βγήκε από το υπνοδωμάτιο με το πιστόλι... Ο ίδιος περιγράφει την σκηνή και παραδέχεται "ευτυχώς που με το που άκουσαν θόρυβο έφυγαν".... Η αδρεναλίνη του είχε πικάρει τόσο πολύ (για την προστασία των παιδιών του) που για αρκετό διαστημα δεν κοιμόταν τα βραδυα κανονικά....

    Εν τέλει, το πώς θα αντιδράσουμε δεν μπορούμε να το προδιαγράψουμε....
    πουτσ@@@@@@@@@

Σελίδα 3 από 49 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τι θα γινει με αυτες τις γυναίκες;
    από Dirty_Gas στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 48
    Τελευταίο μήνυμα: 16/03/2016, 23:50
  2. Τι θα γίνει με τις Ετήσιες Moto.GR, κουβεντούλα
    από antsoar στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 346
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2013, 13:58
  3. Απαντήσεις: 413
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2010, 15:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF