Σελίδα 4 από 49 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 723

Θέμα: Τι θα γίνει με τις κλοπές;

  1. #46
    το μηχανάκι είναι φίλου φίλου, το άφησε μέρα μεσημέρι σε κεντρικό δρόμο στο σπίτι του.
    Η δουλειά έγινε από δύο άτομα και υπάρχει μηχανάκι συνοδείας/διαφυγής...
    ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ να λέμε ότι προκαλεί κανείς όταν αφήνει τη μηχανή για λίγη ώρα έξω στο δρόμο
    για να πάει να κάνει μια δουλειά του και μετά δεν την ξαναβρίσκει...
    Το ερώτημα του mikeG όλοι το καταλάβαμε. Από κει και πέρα ο καθένας κάνει ότι καταλαβαίνει, μεγάλα παιδιά είμαστε.

    Προσωπικά αν τύχει και πέσω πάνω του θα φροντίσω να φανεί σαν ατύχημα...

























    Στους πάρα πέρα προβληματισμούς περί κοινωνίας, για μένα η παρακάτω και παρόμοιες με αυτή φωτό τα λένε όλα:

    ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΕ.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	ImageHandler.ashx.jpg 
Προβολές:	232 
Μέγεθος:	48,9 KB 
ID:	334616


    κάθε μέρα εξαφανίζονται ΑΝΘΡΩΠΟΙ..! ΑΝΘΡΩΠΟΙ. ξαδέρφια, κόρες, γονείς, θείοι, ανήψια, γιοί... Και όλα αυτά ανάμεσα σε κόσμο, σε κίνηση, σε κάμερες, σε αστυνομία κλπ... όπως οι μοτοσυκλέτες μόνο που είναι ασύγκριτα σε σημασία και αξία μεταξύ τους αυτά. Ας ανοίξουμε τα μάτια μας λίγο παραπάνω, να κοιτάμε καλύτερα γύρω μας, και ας ασχοληθούμε λίγο παραπάνω με κάτι που μας παραξενεύει ή μας φαίνεται ύποπτο... Πιθανόν να μην είναι κάτι, όμως ίσως και να προλάβουμε κάτι που για τον συνάνθρωπό μας είναι όλη του η ζωή.


    Κι εγώ έχω παιδάκι, και θέλω να το δω το μεσημέρι σπίτι, αλλά θα έρθει η ώρα που το παιδάκι δεν θα είναι μόνο στο σπίτι, θα βγει και παρα έξω. Δεν θέλω ούτε καν να φανταστώ πως θα φτάσω κάποια στιγμή να γυρνάω τους δρόμους με τη φωτογραφία του στο χέρι...

    Και ίσως πρέπει κάποια στιγμή να μάθουν αυτοί που απλώνουν χέρι ότι αμα το απλώνουν πολύ, κόβεται. Εκεί στην Κρήτη πριν λίγα χρόνια είχαν κάποιες πολύ αποτελεσματικές μεθόδους, που συνδυάζονταν ταυτόχρονα με πηγάδια. Δεν ξέρω τι κάνουν πια έχω καιρό να πάω...

  2. #47
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.280
    :shrugs:

    Το μόνο αποτέλεσμα που θα έχει το «οφθαλμόν αντί οφθαλμού» είναι ότι θα καταλήξει να κάνει όλον τον κόσμο τυφλό.

  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.454
    Ας πεφτει που και που καμμια σφαλιαρα.Δεν ειναι παντα " κακο".

  4. #49
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.280
    χαχαχα! Σωστός!

  5. #50
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/10/2008
    Μηνύματα
    1.388
    Ρε παιδιά μπορεί αυτός που κλέβει μηχανάκια να μην έχει να φάει ο άνθρωπος... έλεος...

  6. #51
    Banned
    Εγγραφή
    06/03/2012
    Μηνύματα
    2.773
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MikeG Προβολή μηνύματος
    Είναι γνωστό ότι ιδιαίτερα στην Αττική το τελευταίο διάστημα έχουν ξεσαλώσει. Μετά το video που έπαιξε σε πολλά φόρα το οποίο δείχνει ξεκάθαρα πως κλέβουν μια Busa, σήμερα βλέπω το συγκεκριμένο :

    Ας πάμε όμως πίσω στο ειδικό. Έχω παλαβώσει με όλες αυτές τις κλοπές. Δε κατοικώ στην Αττική αλλά ρε παλικάρια πως τη παλεύεται; Μήπως κάτι πρέπει να γίνει; Τώρα θα μου πεις τι... Δε ξέρω με σιγουριά όμως και απλά να παίρνουμε όλο και περισσότερα μέτρα ασφαλείας, να παθαίνουμε όλο και μεγαλύτερο ψυχολογικό λαλά, να ξοδεύουμε όλο και περισσότερα για ασφάλεια και εν τέλει να παίρνουμε το πούλο είναι :a37:

    Και αφού είναι γνωστό ότι ακόμα και αν συλληφθούν δε παίζει να πάθουν και κάτι σοβαρό, μήπως λέω μήπως να παίξει λίγο αυτοοργάνωση; Μήπως πρέπει να σπάσουν κάμποσες αρθρώσεις και κεφάλια; Ίσως με μεθοδικότητα και τις σωστές πληροφορίες αν είμαστε ενωμένοι να αρχίσουμε να ξετυλίγουμε το κουβάρι. Και μήπως τότε πρέπει να πούμε τη κουβέντα " Με θυμάσαι ρε πούστη;"

    H λυση ειναι μια...

    Say hello to my little friend
    https://www.youtube.com/watch?v=g2wD5TaMf2k

  7. #52
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    ολο το θεμα ειναι μπρος γκρεμος και πισω ρεμα...
    ολες οι αποψεις που γραφτηκαν ειναι σωστες...καποιες σε ενα μικρο ποσοστο καποιες αλλες σε μεγαλυτερο...
    επειδη ομως δεν ειναι μονο το θεμα των μηχανακιων αλλα και το θεμα των διαρρηξεων (σε σπιτια..μαγαζια..κλπ) το οποιο εχει ξεφυγει εδω και καιρο, πλεον παιζονται και αλλα πραγματα οπως το να γυρισεις σπιτι και να βρεθεις μουρη μουρη με τον π0υστη...ή να γυρισει το παιδι σου απ'το σχολειο και να ειναι μεσα...
    σκεφτομουν οτι οι Αμερικανοι που εχουν σχεδον ολοι οπλο μεσα στο σπιτι (σημαντικο..οχι να το κουβαλας μαζι σου) για να προστατεψουν το "family" και το "property"..κανουν την καλυτερη δουλεια...
    προσφατα μπηκαν στο πατρικο μου και στης θειας μου που ειναι απο πανω..διπλοκατοικια με εσωτερικη σκαλα...πρεπει ν'ακουσαν τον αδερφο μου που ηρθε και προλαβαν και εφυγαν απο την αυλη πηδωντας το μαντρακι για να βγουν στην πυλωτη της πισω πολυκατοικιας...μολις ειδε τη πορτα παραβιασμενη γεμισε το αεροβολο με αμπουλα (ειχε ηδη μεσα σφαιριδια αλουμινιου) και μπηκε σαν τον Καλαχαν...φανταζομαι οτι αν τους πετυχαινε μεσα,στην θεα και μονο του πιστολιου θα χεζοντουσαν...
    δεν ξερω..ισως ειναι μια καλη λυση μια αδεια οπλοφοριας για κυνηγι ή σκοποβολη και ενα οπλο ή μια καραμπινα σ'ενα σημειο κλειδι μεσα στο σπιτι...

  8. #53
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    ...
    δεν ξερω..ισως ειναι μια καλη λυση μια αδεια οπλοφοριας για κυνηγι ή σκοποβολη και ενα οπλο ή μια καραμπινα σ'ενα σημειο κλειδι μεσα στο σπιτι...
    Μείνε στο δεν ξέρεις.

    Τα όπλα σε ανεκπαίδευτα χέρια και μέσα σε σπίτια με παιδιά/σκυλιά είναι σοβαρό λάθος.
    Τελευταία τροποποίηση από McGyver; 28/04/2015 στις 11:31.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  9. #54
    Συνταξιούχος Το avatar του/της theofilos888
    Εγγραφή
    22/08/2009
    Μηνύματα
    2.390
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    ολο το θεμα ειναι μπρος γκρεμος και πισω ρεμα...
    ολες οι αποψεις που γραφτηκαν ειναι σωστες...καποιες σε ενα μικρο ποσοστο καποιες αλλες σε μεγαλυτερο...
    επειδη ομως δεν ειναι μονο το θεμα των μηχανακιων αλλα και το θεμα των διαρρηξεων (σε σπιτια..μαγαζια..κλπ) το οποιο εχει ξεφυγει εδω και καιρο, πλεον παιζονται και αλλα πραγματα οπως το να γυρισεις σπιτι και να βρεθεις μουρη μουρη με τον π0υστη...ή να γυρισει το παιδι σου απ'το σχολειο και να ειναι μεσα...
    σκεφτομουν οτι οι Αμερικανοι που εχουν σχεδον ολοι οπλο μεσα στο σπιτι (σημαντικο..οχι να το κουβαλας μαζι σου) για να προστατεψουν το "family" και το "property"..κανουν την καλυτερη δουλεια...
    προσφατα μπηκαν στο πατρικο μου και στης θειας μου που ειναι απο πανω..διπλοκατοικια με εσωτερικη σκαλα...πρεπει ν'ακουσαν τον αδερφο μου που ηρθε και προλαβαν και εφυγαν απο την αυλη πηδωντας το μαντρακι για να βγουν στην πυλωτη της πισω πολυκατοικιας...μολις ειδε τη πορτα παραβιασμενη γεμισε το αεροβολο με αμπουλα (ειχε ηδη μεσα σφαιριδια αλουμινιου) και μπηκε σαν τον Καλαχαν...φανταζομαι οτι αν τους πετυχαινε μεσα,στην θεα και μονο του πιστολιου θα χεζοντουσαν...
    δεν ξερω..ισως ειναι μια καλη λυση μια αδεια οπλοφοριας για κυνηγι ή σκοποβολη και ενα οπλο ή μια καραμπινα σ'ενα σημειο κλειδι μεσα στο σπιτι...
    Και τι θα κερδισεις αν τον ανοιξεις σα μοσχαρι στην κρεαταγορα; Τιποτα. Θα σε τρεχουν μεσα στην ψειρου, θα σταμπαριστεις ως δολοφονος, θα χασεις την ελευθερια σου και αν ο αποθανων εχει συνεργατη, οταν εσυ θα εισαι μεσα, θα επιστρεψει και θα τελειωσει τη δουλεια μαζι και τους δικους σου. Οπλα και καλαχανισμοι ειναι για το τεξας και μονο. Αν θελουμε να λεγομαστε πολιτισμενοι κοινωνια θα πρεπει οι θεσμοι να κανουν τη δουλεια τους. ΟΛΟΙ οι θεσμοι. Οχι μονο η αστυνομια ή το κρατος ή η πολιτεια. ΟΛΟΙ.

  10. #55
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Τα όπλα σε ανεκπαίδευτα χέρια και μέσα σε σπίτια με παιδιά/σκυλιά είναι σοβαρό λάθος.
    δεν διαφωνω...
    αλλα δεν ειπαμε να μην εχεις μυρωδια...
    καποια βασικη εκπαιδευση σ'εναν σκοπευτικο ομιλο και 1 επισκεψη τον μηνα για βολες ισως θα ηταν οκ...
    και επ'ουδενι οχι γεματα μεσα στο σπιτι και σε γνωστα σημεια...
    μπορει απλα και τα αεροβολα-airsoft να κανουν δουλεια...

  11. #56
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/10/2008
    Μηνύματα
    1.388
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    δεν διαφωνω...
    αλλα δεν ειπαμε να μην εχεις μυρωδια...
    καποια βασικη εκπαιδευση σ'εναν σκοπευτικο ομιλο και 1 επισκεψη τον μηνα για βολες ισως θα ηταν οκ...
    και επ'ουδενι οχι γεματα μεσα στο σπιτι και σε γνωστα σημεια...
    μπορει απλα και τα αεροβολα-airsoft να κανουν δουλεια...
    Η Ελλάδα δεν έχει λαό που να μπορεί να χειριστεί όπλο. Θα πάμε στο χειρότερο αν αφήσουμε τον καθένα να έχει κι ένα όπλο.... άποψή μου.

  12. #57
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Guys, μη γυρίζετε τη συζήτηση στα περί οπλοκατοχής παρακαλώ.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  13. #58
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από theofilos888 Προβολή μηνύματος
    Και τι θα κερδισεις αν τον ανοιξεις σα μοσχαρι στην κρεαταγορα; Τιποτα. Θα σε τρεχουν μεσα στην ψειρου, θα σταμπαριστεις ως δολοφονος, θα χασεις την ελευθερια σου και αν ο αποθανων εχει συνεργατη, οταν εσυ θα εισαι μεσα, θα επιστρεψει και θα τελειωσει τη δουλεια μαζι και τους δικους σου. Οπλα και καλαχανισμοι ειναι για το τεξας και μονο. Αν θελουμε να λεγομαστε πολιτισμενοι κοινωνια θα πρεπει οι θεσμοι να κανουν τη δουλεια τους. ΟΛΟΙ οι θεσμοι. Οχι μονο η αστυνομια ή το κρατος ή η πολιτεια. ΟΛΟΙ.
    δεν κερδιζεις κατι ρε συ Θεοφιλε...περα του οτι αποτρεπεις αυτο το οποιο θα σου εκανε...
    ουτε εχω ορεξη να τρεχω σε δικαστηρια..ουτε να με κυνηγαει μετα η μαφια της περιοχης...
    ουτε φυσικα θελω να σκοτωσω...
    εικασιες κανω...
    αν ειχες ομως το μεσο (οπλο) και ειχες την ψυχραιμια να ριξεις στα ποδια, μπορει αν συνεβαινε σε 1-2-3-5-10 περιπτωσεις να το σκεφτοντουσαν και αυτοι 2 φορες πριν το πραξουν...

  14. #59
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από menelaos46 Προβολή μηνύματος
    Η Ελλάδα δεν έχει λαό που να μπορεί να χειριστεί όπλο. Θα πάμε στο χειρότερο αν αφήσουμε τον καθένα να έχει κι ένα όπλο.... άποψή μου.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Guys, μη γυρίζετε τη συζήτηση στα περί οπλοκατοχής παρακαλώ.

    ναι...για προτεινετε και εσεις ομως καμια λυση...
    επισης στην Κρητη μια χαρα υπαρχει και ενα οπλο σε καθε σπιτι...ισως και παραπανω...
    η συζητηση αναποφευκτα θα παει στην οπλοκατοχη οταν μιλαμε για αυτοδικια και συγκρουση με το οργανωμενο εγκλημα...

  15. #60
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    εσεις που μιλατε για οπλα, αυτοδικια, αυτοαμυνα κλπ σκεφτητε το εξης:
    ο αλλος εχει τον τσαμπουκα να μπει σε ξενη περιουσια και να κλεψει γιατι ειναι πρεζονι πεινασμενος ή κωλοπαιδαρας
    εσεις αντεχετε ψυχολογικα να πηδηξετε μια μαντρα νυχτα να παραβιασετε μια κλειδαρια και να χαρχαλεψετε ξενο μηχανακι;
    εγω προσωπικα οχι
    πως θα τα βαλω μαζι του λοιπον σωμα με σωμα ακομα κι αν υποθεσουμε οτι ειναι μονος αοπλος και τον εχω που το τριτο παιζει αλλα τα πρωτα δυο ειναι απιθανα

Σελίδα 4 από 49 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τι θα γινει με αυτες τις γυναίκες;
    από Dirty_Gas στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 48
    Τελευταίο μήνυμα: 16/03/2016, 23:50
  2. Τι θα γίνει με τις Ετήσιες Moto.GR, κουβεντούλα
    από antsoar στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 346
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2013, 13:58
  3. Απαντήσεις: 413
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2010, 15:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF