Σελίδα 2 από 55 ΠρώτοΠρώτο 12345671252 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 811

Θέμα: New GSX-R1000 L7

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DrIoannis
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    1.789
    Πάντως καιρός είναι να βγάλει κάποιο ανταγωνιστικό μηχανάκι η Suzuki,. Έχει μείνει στο 2009 και από τότε τίποτα.
    «Ο μεγαλύτερος εχθρός της γνώσης δεν είναι η άγνοια, αλλά η ψευδαίσθηση της γνώσης» Stephen Hawking
    You will never be arrested #58

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Το σημαντικότερο κεφάλαιο στα superbikes αυτής της δεκαετίας είναι τα ηλεκτρονικά

    -Traction control
    -Wheelie control
    -Launch control
    -Cornering abs
    -Ηλεκτρονικά ρυθμιζόμενες αναρτήσεις
    -Quickshifter για κατεβάσματα

    και αρκετά άλλα. Δεν λέω ότι όλα τα υπόλοιπα sbk τα έχουν αυτά αλλά τα περισσότερα.
    Θα μου πει κάποιος ότι δεν χρειάζεται ΟΚ, δικαιωμά του. Η πλειοψηφία των εταιρειών και των καταναλωτών διαφωνεί κάθετα.

    Οι σφυρήλατες ζάντες δεν θεωρούνται πια εξωτικό περιφεριακό.
    Επίσης οι αναρτήσεις των gsxr. Είναι τυχαίο που όσοι ασχολούνται σοβαρά με τα trackdays σπεύδουν να αλλάξουν τουλ πίσω αμορτισέρ;

    Η σουζούκι έχει να εξελίξει σοβαρά την κατηγορία από το 2009. Δεν είναι τυχαίο που το 1000άρι της είναι μακράν το πιο φθηνό.

    ΥΓ. Σταύρακα μη αρπάζεσαι πλιζ. Δεν είχα καμία απολύτως πρόθεση να γίνω επιθετικός απεναντί σου. Φιλί

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    Το σημαντικότερο κεφάλαιο στα superbikes αυτής της δεκαετίας είναι τα ηλεκτρονικά

    -Traction control
    -Wheelie control
    -Launch control
    -Cornering abs
    -Ηλεκτρονικά ρυθμιζόμενες αναρτήσεις
    -Quickshifter για κατεβάσματα

    και αρκετά άλλα. Δεν λέω ότι όλα τα υπόλοιπα sbk τα έχουν αυτά αλλά τα περισσότερα.
    Θα μου πει κάποιος ότι δεν χρειάζεται ΟΚ, δικαιωμά του. Η πλειοψηφία των εταιρειών και των καταναλωτών διαφωνεί κάθετα.

    Οι σφυρήλατες ζάντες δεν θεωρούνται πια εξωτικό περιφεριακό.
    Επίσης οι αναρτήσεις των gsxr. Είναι τυχαίο που όσοι ασχολούνται σοβαρά με τα trackdays σπεύδουν να αλλάξουν τουλ πίσω αμορτισέρ;

    Η σουζούκι έχει να εξελίξει σοβαρά την κατηγορία από το 2009. Δεν είναι τυχαίο που το 1000άρι της είναι μακράν το πιο φθηνό.

    ΥΓ. Σταύρακα μη αρπάζεσαι πλιζ. Δεν είχα καμία απολύτως πρόθεση να γίνω επιθετικός απεναντί σου. Φιλί

    εχεις ενα δικιο οσον αφορα την εξελιξη των ηλεκτρονικων που ειναι το next chapter στα χιλιαρια...οκ..
    ναι, εχει μεινει πισω η suzuki σ'αυτον τον τομεα και ετσι ειναι λογικο να κοστιζει φτηνοτερα απο τ'αλλα...

    υπαρχουν ομως καποια θεματα με την λειτουργια ολων αυτων των ηλεκτρονικων...καποια ακομα δεν δουλευουν οπως πρεπει...που σημαινει οτι οι εταιρειες οι αλλες χρεωνουν εξελιξη η οποια δεν ειναι τελειοποιημενη και πλασαρουν τεχνολογια η οποια θα ειναι ετοιμη μετα απο καποια χρονια...η suzuki οχι..
    δλδ κανουν τους καταναλωτες πειραματοζωα...
    αυτη ειναι η δικη μου η αποψη...δεν χρειαζεται να μου πεις αν ειναι σωστη ή λαθος...παραμενει δικη μου ομως...

    παμε τωρα στο κατα ποσο χρειαζονται αυτα τα μαραφετια...
    ξερεις και ξερω οτι οι χρονοι δεν γραφονται με το launch control και το anti wheelie...με το traction μπορει γιατι δινει και στον κουλο την δυνατοτητα να ανοιξει ολο το γκαζι βαθυα μεσα στην στροφη και να μην φαει high...
    και, επισης η γνωμη μου ειναι οτι, οσοι αλλαζουν τουλαχιστον το πισω αμορτισερ του gsxr τους το κανουν για λογους ψυχολογικους και μονο...
    τα αμορτισερ δουλευουν μια χαρα (ολα, οχι μονο του gsxr) για τους χρονους του χομπιστα πισταδορου...
    ελαχιστοι μπορουν να "τερματισουν" το αμορτισερ και γενικα το συνολο του 1000 ss τους μεσα στην πιστα για να πουν οτι χρειαζονται κατι πιο "ειδικο" και να τα σκασουν για aftermarket...
    πιο πολυ σουπερμαντολινη πουλανε οι αφτερμαρκεταδες αφου το συνολο των αναβατων ειναι (σ)αργοι...και δεν βγαζω τον εαυτο μου απο αυτους εννοειται...

    η suzuki βγαζει μια καλη, πετυχημενη συνταγη απο το 2009 που εβγαλε ενα εντελως καινουργιο μηχανακι σε σχεση με τα Κ των προηγουμενων χρονων, χωρις πολλες φαμφαρες...
    μονο η επιλογη των 3 χαρτων υπαρχει...που και αυτη, ουσιαστικα ειναι αχρηστη...εντυπωσιασμος και μονο (κατα την δικη μου παλι ταπεινη γνωμη)...

    ναι, το ξαναλεω...εχει μενει πισω στο θεμα εξελιξη...
    αλλα τουλαχιστον ειναι value for money...
    δεν θες ενα σκασμο λεφτα για να περασεις το κατωφλι της αντιπροσωπειας και αν ασχοληθεις με το μηχανακι και ριξεις τα εξτρα λεφτα σε λαστιχα,βενζινες και συμμετοχες td, μπορεις να κανεις πλακα μεσα στην πιστα στα αλλα 1000αρια που απλα οι οδηγοι τους τα πηραν γιατι ειχαν γαματα specs στο promo φυλλαδιο...


    ειδες πως μπορουμε να κανουμε εποικοδομητικο διαλογο με επιχειρηματα και χωρις flame?
    και εγω σ'αγαπω..

  4. #19
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    Σύμφωνα με αυτό το άρθρο πραγματικά καινούριο gsxr θα βγεί το 2017...
    ναι αυτό λέμε...L7 δλδ 2017 μοντέλο που φημολογείται ότι θα κυκλοφορήσει μέσα με τέλη του 2016


    κι επίσης

    Suzuki’s mantras of affordability and inherent handling stability seem to suggest engineering excellence is preferred over electronic intervention.

    δε διαβάζετε ,ε?
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  5. #20
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    ...πιο πολυ σουπερμαντολινη πουλανε οι αφτερμαρκεταδες αφου το συνολο των αναβατων ειναι (σ)αργοι...και δεν βγαζω τον εαυτο μου απο αυτους εννοειται...

    μεγάλη αλήθεια αφού για φτάσεις στα όρια των δυνατοτήτων του το σύνολο πρέπει εσύ να εξελιχθείς οδηγικά παααάαρα πολύ... εδώ να ξαναθυμίσω κάτι χρόνους στις Σέρρες που έγραψε ένας *ασήμαντος με εντελώς στοκ Κ7 1000....



    *Kevin τονελένε......
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  6. #21
    τετρακυλινδρο μελος Το avatar του/της yiannis172
    Εγγραφή
    13/07/2008
    Μηνύματα
    730
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    εχεις ενα δικιο οσον αφορα την εξελιξη των ηλεκτρονικων που ειναι το next chapter στα χιλιαρια...οκ..
    ναι, εχει μεινει πισω η suzuki σ'αυτον τον τομεα και ετσι ειναι λογικο να κοστιζει φτηνοτερα απο τ'αλλα...

    υπαρχουν ομως καποια θεματα με την λειτουργια ολων αυτων των ηλεκτρονικων...καποια ακομα δεν δουλευουν οπως πρεπει...που σημαινει οτι οι εταιρειες οι αλλες χρεωνουν εξελιξη η οποια δεν ειναι τελειοποιημενη και πλασαρουν τεχνολογια η οποια θα ειναι ετοιμη μετα απο καποια χρονια...η suzuki οχι..
    δλδ κανουν τους καταναλωτες πειραματοζωα...
    αυτη ειναι η δικη μου η αποψη...δεν χρειαζεται να μου πεις αν ειναι σωστη ή λαθος...παραμενει δικη μου ομως...

    παμε τωρα στο κατα ποσο χρειαζονται αυτα τα μαραφετια...
    ξερεις και ξερω οτι οι χρονοι δεν γραφονται με το launch control και το anti wheelie...με το traction μπορει γιατι δινει και στον κουλο την δυνατοτητα να ανοιξει ολο το γκαζι βαθυα μεσα στην στροφη και να μην φαει high...
    και, επισης η γνωμη μου ειναι οτι, οσοι αλλαζουν τουλαχιστον το πισω αμορτισερ του gsxr τους το κανουν για λογους ψυχολογικους και μονο...
    τα αμορτισερ δουλευουν μια χαρα (ολα, οχι μονο του gsxr) για τους χρονους του χομπιστα πισταδορου...
    ελαχιστοι μπορουν να "τερματισουν" το αμορτισερ και γενικα το συνολο του 1000 ss τους μεσα στην πιστα για να πουν οτι χρειαζονται κατι πιο "ειδικο" και να τα σκασουν για aftermarket...
    πιο πολυ σουπερμαντολινη πουλανε οι αφτερμαρκεταδες αφου το συνολο των αναβατων ειναι (σ)αργοι...και δεν βγαζω τον εαυτο μου απο αυτους εννοειται...

    η suzuki βγαζει μια καλη, πετυχημενη συνταγη απο το 2009 που εβγαλε ενα εντελως καινουργιο μηχανακι σε σχεση με τα Κ των προηγουμενων χρονων, χωρις πολλες φαμφαρες...
    μονο η επιλογη των 3 χαρτων υπαρχει...που και αυτη, ουσιαστικα ειναι αχρηστη...εντυπωσιασμος και μονο (κατα την δικη μου παλι ταπεινη γνωμη)...

    ναι, το ξαναλεω...εχει μενει πισω στο θεμα εξελιξη...
    αλλα τουλαχιστον ειναι value for money...
    δεν θες ενα σκασμο λεφτα για να περασεις το κατωφλι της αντιπροσωπειας και αν ασχοληθεις με το μηχανακι και ριξεις τα εξτρα λεφτα σε λαστιχα,βενζινες και συμμετοχες td, μπορεις να κανεις πλακα μεσα στην πιστα στα αλλα 1000αρια που απλα οι οδηγοι τους τα πηραν γιατι ειχαν γαματα specs στο promo φυλλαδιο...

    Η τελευταια παραγραφος ειναι η πραγματικοτητα και κατα τη δικη μου αποψη.Με αρκετα χαμηλη τιμη παιρνεις ενα πολυ καλο μηχανακι,το οποιο εχει τις μεγαλυτερες δυνατοτητες αξιοπιστης αναβαθμισης μοτερ και αρκετα καλα φρενα.Απο'κει και περα μπορεις να χτισεις ενα πολυ καλο συνολο με custom parts,το οποιο θα ειναι ανταγωνιστικοτατο και με την αβαντζα του αλεξισφαιρου μοτερ.

  7. #22
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  8. #23
    Ώχ, ώχ.....!!!
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motoexelixis
    Εγγραφή
    11/08/2009
    Μηνύματα
    258
    αν δεν ειναι φωτοσουπα, ειναι τουμπανο
    Καρτερ ημων το εν της μηχανης,αγιασθητω το βολαν σου,ελθετω η μπαταρια σου,γεμισθητωτο ρεζερβουαρ σου,ως εν λιπαντικον και επι της μηχανης,το στροφαλον ημων τον επιουσιον,σωσε ημην σημερον και αφες ημηναπο τα μικροπροβληματα των ηλεκτρικων,ως και ημεις αφιωμεν τις βαλβιδες ημων,στων αντιπροσωπων και τωνμηχανικων,αλλα ρησε ημας απο τα ιμιτασιον,
    AVIN

  10. #25
    φυσικά και είναι σούπα..........

    το υπάρχον είναι με αλλαγές......
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motoexelixis
    Εγγραφή
    11/08/2009
    Μηνύματα
    258
    τζαμπα τα σαλια στην οθονη ρε πστ μου....
    Καρτερ ημων το εν της μηχανης,αγιασθητω το βολαν σου,ελθετω η μπαταρια σου,γεμισθητωτο ρεζερβουαρ σου,ως εν λιπαντικον και επι της μηχανης,το στροφαλον ημων τον επιουσιον,σωσε ημην σημερον και αφες ημηναπο τα μικροπροβληματα των ηλεκτρικων,ως και ημεις αφιωμεν τις βαλβιδες ημων,στων αντιπροσωπων και τωνμηχανικων,αλλα ρησε ημας απο τα ιμιτασιον,
    AVIN

  12. #27
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Δε ξέρω αν πρόσεξε κανείς το Mt07 κάτω στη σελίδα που Tracerοφέρνει.
    Εννοώ μετά την έκπληξη του GSXR πάντα.

  13. #28
    ευθειακιας Το avatar του/της noodles
    Εγγραφή
    22/07/2015
    Μηνύματα
    1.061
    οχι μουρη αλλα r1, οχι!!! ελπιζω να μην καταληξουν σε κατι τετοιο...
    it was nothing, just the normal thing to do at the time

  14. #29
    Θα παρουσιαστεί φέτος το φθινόπωρο , θα κυκλοφορήσει το καλοκαίρι του '16

    http://www.bennetts.co.uk/bikesocial.../#.Vda91e0ayc3
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  15. #30
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

Σελίδα 2 από 55 ΠρώτοΠρώτο 12345671252 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 09/11/2008, 16:18
  2. Cbr1000rr , Gsx-r1000 , Zx-10
    από greekshadow στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 29/02/2004, 22:08

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF