Σελίδα 44 από 55 ΠρώτοΠρώτο ... 34394041424344454647484954 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 646 έως 660 από 811

Θέμα: New GSX-R1000 L7

  1. #646
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kostaspetrou
    Εγγραφή
    09/07/2010
    Μηνύματα
    712
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Δηλαδή μετά απο τόσα χρόνια προβλημάτων στα φρένα των GSXR όποιος πάρει το νέο GSXR του 2017 παλι θα ψάχνεται για σωληνακια/τακακια/τρόμπες/δαγκάνες/δισκόφρενα κλπ για να αποκτήσει φρένα της προκοπής?
    Δεν καταλαβαίνω τι πίνουν εκει στο Hamamatsu.
    Για την ιστορία την ακτινική τρόμπα Nissin 19x21 που φορούσαν κάποια gsxr την φοράει η ντουκάτι σε κάποια μοντέλα της.
    Κάποιες παρτίδες από άλλη Nissin τρόμπα, είχαν θέμα διάβρωσης οφειλόμενο σε κακώς εφαρμοζόμενη επίστρωση.

    Nissin 19x21 και vesrahl RJL σε R1 του 2005 είχε καταπληκτικό φρένο αλλά ήθελε δυνατό τράβηγμα.Αυτό δε μου άρεσε επειδή φρενάρω με ένα δάχτυλο (το μεσαίο )
    Την άλλαξα με ακτινική Nissin 17,5x21 (κάποια νίτζα την φοράνε) και το φρένο είναι απίστευτο. Εξίσου καλό με την 19x21. Η διαφορά είναι ότι είναι πιο μαλακό στο τράβηγμα και χρειάζεται λίγο μεγαλύτερη κίνηση απ' το δάχτυλο.
    Προσωπικά μου αρέσει επειδή η μαμά του R1(μπρέμπο, 16x18) είχε πολύ μαλακό τράβηγμα και πολλές φορές σε σκληρή χρήση η μανέτα πλησίαζε επικίνδυνα το γκριπ.
    Δεν υπήρχε πρόβλημα, απλά εμένα δε μου άρεσε.


    Δεν υπάρχει λόγος να θεοποιείτε καμμιά μάρκα.
    Ούτε χρειάζονται υψηλής σε καινούριο μηχανάκι,όταν παλιώσουν τότε ναι.
    Ούτε δαγκάνες,ούτε δισκόπλακες.

    Σε μαζική παραγωγή οι εταιρείες (οι οποίες δεν κατασκευάζουν όυτε δαγκάνες,ούτε πλάκες,ούτε τρόμπες) βάζουν ένα συνδυασμό που δεν είναι πάντα ο βέλτιστος για αγωνιστική χρήση/μέσο αναβάτη.
    Κάποιες φορές μαλακίζονται κατόπιν εντολών τμήματος μάρκετινγκ και διαθέσιμων επιλογών απ' τους προμηθευτές.

    Δεν είναι πυρηνική φυσική το φρένο,υδραυλικά κυκλώματα είναι και τί βολεύει τον καθένα.


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από JIMK7 Προβολή μηνύματος
    Mεχρι το 7 καλα τα πηγες μετα μου τα χαλασες ακους εκει το γιαμαπα ομορφο να ελεγες ducati η rsv 4 παει και ερχεται... βεβαια γουστα είναι αυτά
    Φταίει που έγραψα το 7 δυο φορές!

    Βασικά δεν παίζει χρήμα ούτε για μετάχειρο πατίνι. Μου τη δίνει όμως που νέο μηχανάκι το έκαναν να μοιάζει με το K4...
    Τελευταία τροποποίηση από kostaspetrou; 11/04/2017 στις 20:38.

  2. #647
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.019
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostaspetrou Προβολή μηνύματος

    Βασικά δεν παίζει χρήμα ούτε για μετάχειρο πατίνι. Μου τη δίνει όμως που νέο μηχανάκι το έκαναν να μοιάζει με το K4...
    ντροπη... το κ4 ηταν ωραιο μηχανάκι

  3. #648
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kostaspetrou
    Εγγραφή
    09/07/2010
    Μηνύματα
    712
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    ντροπη... το κ4 ηταν ωραιο μηχανάκι
    Πολύ ωραίο αλλά είμαστε στο 2017. Όταν πουλάνε ένα καινούριο που μοιάζει με ένα παλιότερο ξενερώνω.

  4. #649
    the problematix Το avatar του/της JIMK7
    Εγγραφή
    10/04/2007
    Μηνύματα
    1.326
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostaspetrou Προβολή μηνύματος
    Πολύ ωραίο αλλά είμαστε στο 2017. Όταν πουλάνε ένα καινούριο που μοιάζει με ένα παλιότερο ξενερώνω.
    Φιλε μου εισαι λαθος 100% οπως ειμαι σιγουρος 100% οτι ουτε και εσυ το εχεις δει απο κοντα . το 2015 οταν το ειδα απο κοντα στο Μιλανο ειχα παθει σοκ ποσο μικρο και στενο ειναι

    Μην σε ξεγελανε οι εικονες ... μπορει να φερνει καπως στο κ4 αλλα δεν εχουν καμια σχεση το κ4 ειναι μπουλτοζα μπροστα στο λ7 το εμπρος φαναρι του κ7 και γενικα ολο το μουτρο, πιο πολυ μοιαζει με του κ4 αλλα επιδη τα εχεις δει απο κοντα και τα 2 λες καμια σχεση.

    Σε λιγες μερες θα το εχουν στην εκθεση πηγαινε να το δεις και θα δεις ποσο δικιο εχω

    Ιδικα το εμπρος μουτρο με το πολυ μικρο φαναρι και τα τεραστια ραμ ερ ειναι που με τρελαινουν και απο πισω η πολυ μικρη και στενη ουρα ειναι ολα τα λεφτα ... οταν το κοιτας απο πισω ειναι σαν να βλεπεις ducati moto gp

    Τα μονο πλυν για μενα που εχει αυτο το μηχανακι ειναι τα περιφεριακα του .. μαρσπιεδες διακοπτες σωληνακια εξατμιση κ.τ.λ. αλλα μην ξεχνας οτι ειχαν το σκοπο τους κι αυτα .... το ΚΟΣΤΟΣ ετσι παραμενει αρκετα πιο φτηνο απο τον ανταγωνισμο
    ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΡΑΝΤΑ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΙ Η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ

    ΑΪΝΣΤΑΙΝ

  5. #650
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kostaspetrou
    Εγγραφή
    09/07/2010
    Μηνύματα
    712
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από JIMK7 Προβολή μηνύματος
    Φιλε μου εισαι λαθος 100% οπως ειμαι σιγουρος 100% οτι ουτε και εσυ το εχεις δει απο κοντα . το 2015 οταν το ειδα απο κοντα στο Μιλανο ειχα παθει σοκ ποσο μικρο και στενο ειναι

    Μην σε ξεγελανε οι εικονες ... μπορει να φερνει καπως στο κ4 αλλα δεν εχουν καμια σχεση το κ4 ειναι μπουλτοζα μπροστα στο λ7 το εμπρος φαναρι του κ7 και γενικα ολο το μουτρο, πιο πολυ μοιαζει με του κ4 αλλα επιδη τα εχεις δει απο κοντα και τα 2 λες καμια σχεση.

    Σε λιγες μερες θα το εχουν στην εκθεση πηγαινε να το δεις και θα δεις ποσο δικιο εχω

    Ιδικα το εμπρος μουτρο με το πολυ μικρο φαναρι και τα τεραστια ραμ ερ ειναι που με τρελαινουν και απο πισω η πολυ μικρη και στενη ουρα ειναι ολα τα λεφτα ... οταν το κοιτας απο πισω ειναι σαν να βλεπεις ducati moto gp

    Τα μονο πλυν για μενα που εχει αυτο το μηχανακι ειναι τα περιφεριακα του .. μαρσπιεδες διακοπτες σωληνακια εξατμιση κ.τ.λ. αλλα μην ξεχνας οτι ειχαν το σκοπο τους κι αυτα .... το ΚΟΣΤΟΣ ετσι παραμενει αρκετα πιο φτηνο απο τον ανταγωνισμο
    Στο μούτρο αναφέρομαι,δεν είπα ότι έχει το σκαρί του Κ4 γενικά.
    Περίμενα κάτι πιο φρέσκο σχεδιαστικά.


    Καλά κάνει και έχει φτηνά μαρσπιέ κλπ διότι ξέρεις πολύ καλά ότι όποιος παίρνει χιλιάρι,σχεδόν πάντα θα τ' αλλάξει με άλλα της αρεσκείας του.

    Φαίνεται να έχεις σχέση με Suzuki,οπότε θα σε ρωτήσω κάτι.

    To L7 έχει κοκκοράκια για τον έλεγχο των βαλβίδων.
    Έχει και καπελωτοθήκες(για μικρότερη πλευρική φθορά των οδηγών) ή όχι;
    Ανά πόσα χιλιόμετρα απαιτείται ελέγχος διακένου βαλβίδων;

  6. #651
    the problematix Το avatar του/της JIMK7
    Εγγραφή
    10/04/2007
    Μηνύματα
    1.326
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostaspetrou Προβολή μηνύματος
    Στο μούτρο αναφέρομαι,δεν είπα ότι έχει το σκαρί του Κ4 γενικά.
    Περίμενα κάτι πιο φρέσκο σχεδιαστικά.


    Καλά κάνει και έχει φτηνά μαρσπιέ κλπ διότι ξέρεις πολύ καλά ότι όποιος παίρνει χιλιάρι,σχεδόν πάντα θα τ' αλλάξει με άλλα της αρεσκείας του.

    Φαίνεται να έχεις σχέση με Suzuki,οπότε θα σε ρωτήσω κάτι.

    To L7 έχει κοκκοράκια για τον έλεγχο των βαλβίδων.
    Έχει και καπελωτοθήκες(για μικρότερη πλευρική φθορά των οδηγών) ή όχι;
    Ανά πόσα χιλιόμετρα απαιτείται ελέγχος διακένου βαλβίδων;
    Oχι δεν εχει καπελωτοθηκες πια και ετσι εχει μικροτερο βαρος αρα περισσοτερη ευστροφια ... κάθε ποσα χιλιόμετρα θα θελει ελεγχος θα ξερουμε σε λιγες μερες
    ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΡΑΝΤΑ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΙ Η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ

    ΑΪΝΣΤΑΙΝ

  7. #652
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kostaspetrou
    Εγγραφή
    09/07/2010
    Μηνύματα
    712
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από JIMK7 Προβολή μηνύματος
    Oχι δεν εχει καπελωτοθηκες πια και ετσι εχει μικροτερο βαρος αρα περισσοτερη ευστροφια ... κάθε ποσα χιλιόμετρα θα θελει ελεγχος θα ξερουμε σε λιγες μερες
    Καλό για την ευστροφία,μαλακία από άποψη μακροζωίας...Αν το συνδυάσω με τις βαλβίδες τιτανίου, το μηχανάκι είναι ένα street legal αγωνιστικό.
    Οπότε μην περιμένετε ν'αντέχει όσα πχ ένα SRAD750 ή μια busa.
    Τώρα θα μου πει κάποιος ξέρεις τί παίρνεις,για κάθε μέρα πάρε ένα crypton.

    Όταν μάθεις ενημέρωσέ μας.

  8. #653
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DrIoannis
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    1.790
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από JIMK7 Προβολή μηνύματος
    Oχι δεν εχει καπελωτοθηκες πια και ετσι εχει μικροτερο βαρος αρα περισσοτερη ευστροφια ... κάθε ποσα χιλιόμετρα θα θελει ελεγχος θα ξερουμε σε λιγες μερες
    Εμπρός στα χνάρια που χάραξε η BMW.


    Το δικό μου με αντίστοιχο σύστημα κάθε 30000 λέει να κοιτάζουμε. Στα 25000 που κοίταξα δεν ήθελε καμία.
    «Ο μεγαλύτερος εχθρός της γνώσης δεν είναι η άγνοια, αλλά η ψευδαίσθηση της γνώσης» Stephen Hawking
    You will never be arrested #58

  9. #654
    the problematix Το avatar του/της JIMK7
    Εγγραφή
    10/04/2007
    Μηνύματα
    1.326
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrIoannis Προβολή μηνύματος
    Εμπρός στα χνάρια που χάραξε η BMW.


    Το δικό μου με αντίστοιχο σύστημα κάθε 30000 λέει να κοιτάζουμε. Στα 25000 που κοίταξα δεν ήθελε καμία.
    Θα θελες η Suzuki το εχει από το 1997 με το bandit 400 και 250
    Τελευταία τροποποίηση από JIMK7; 12/04/2017 στις 13:43.
    ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΡΑΝΤΑ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΙ Η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ

    ΑΪΝΣΤΑΙΝ

  10. #655
    the problematix Το avatar του/της JIMK7
    Εγγραφή
    10/04/2007
    Μηνύματα
    1.326
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostaspetrou Προβολή μηνύματος
    Καλό για την ευστροφία,μαλακία από άποψη μακροζωίας...Αν το συνδυάσω με τις βαλβίδες τιτανίου, το μηχανάκι είναι ένα street legal αγωνιστικό.
    Οπότε μην περιμένετε ν'αντέχει όσα πχ ένα SRAD750 ή μια busa.
    Τώρα θα μου πει κάποιος ξέρεις τί παίρνεις,για κάθε μέρα πάρε ένα crypton.

    Όταν μάθεις ενημέρωσέ μας.
    Δεν θα εχει κανενα προβλημα διοτι δεν ειναι η πρωτη φορα που το χρησιμοποιουν ξεχασα ενα ακομα πλεονεκτημα μ αυτο το συστημα .. να μπορει να ανεβαζει πολλες στροφες ενας κινητηρας , αυτη τη στιγμη ειναι οτι πιο πολυστροφο σε 1000 κυβικα με 14.400 πραγματικες στροφες απο το εργοστασιο
    ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΡΑΝΤΑ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΙ Η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ

    ΑΪΝΣΤΑΙΝ

  11. #656
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kostaspetrou
    Εγγραφή
    09/07/2010
    Μηνύματα
    712
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από JIMK7 Προβολή μηνύματος
    Δεν θα εχει κανενα προβλημα διοτι δεν ειναι η πρωτη φορα που το χρησιμοποιουν ξεχασα ενα ακομα πλεονεκτημα μ αυτο το συστημα .. να μπορει να ανεβαζει πολλες στροφες ενας κινητηρας , αυτη τη στιγμη ειναι οτι πιο πολυστροφο σε 1000 κυβικα με 14.400 πραγματικες στροφες απο το εργοστασιο
    Ξέρω τί πλεονεκτήματα έχει και ξέρω ότι αν η Σουζούκι θέλει θα το κάνει ν' αντέχει αρκετά.
    Εξ' ορισμού όμως φορτίζει περισσότερο τον οδηγό βαλβίδας προς το πλάι απ' ότι αν είχε καπελωτοθήκη.
    Δες εδώ
    http://www.mcnews.com.au/wp-content/...lveTrain-1.jpg

    Από εδώ
    http://www.mcnews.com.au/new-2017-su...00r-gsx-r1000/

    Θα μ' άρεσε ο retainer να είχε τη μορφή καπελωτοθήκης και να περικλείει το ελατήριο.
    Μ' ένα σμπάρο δυο τρυγώνια.


    Αν κερδίσω τζόκερ θα το αγοράσω και όσο κρατήσει.
    Μετά θ' αλλάξω τους οδηγούς με Moldstar90 και θα το τουρμπίσω...

  12. #657
    the problematix Το avatar του/της JIMK7
    Εγγραφή
    10/04/2007
    Μηνύματα
    1.326
    Χθες κοιτουσα το χαρτη πεταλουδας γκαζιου που θα εχουν τα Αμερικανακια ... στο τερμα γκαζι ακομα και στο MODE A δεν ανοιγει πανω απο το 80% θα φανε μεγαλη φλασια οσοι το παρουν



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	GSXR 1000 L7 A.jpg 
Προβολές:	214 
Μέγεθος:	100,2 KB 
ID:	381154
    ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΡΑΝΤΑ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΙ Η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ

    ΑΪΝΣΤΑΙΝ

  13. #658
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από JIMK7 Προβολή μηνύματος
    Χθες κοιτουσα το χαρτη πεταλουδας γκαζιου που θα εχουν τα Αμερικανακια ... στο τερμα γκαζι ακομα και στο MODE A δεν ανοιγει πανω απο το 80% θα φανε μεγαλη φλασια οσοι το παρουν



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	GSXR 1000 L7 A.jpg 
Προβολές:	214 
Μέγεθος:	100,2 KB 
ID:	381154
    Αυτο ισχυει για σχεδον ολα τα μηχανακια SS στο US of A.

  14. #659
    the problematix Το avatar του/της JIMK7
    Εγγραφή
    10/04/2007
    Μηνύματα
    1.326
    bsb stk Brands Hatch Indy .... παμε γερα


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	stok.jpg 
Προβολές:	145 
Μέγεθος:	89,6 KB 
ID:	381223
    ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΡΑΝΤΑ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΙ Η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ

    ΑΪΝΣΤΑΙΝ

  15. #660

    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων C8onPFMXYAAHV5K.jpg‎   coop_wins_again.jpg‎  
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 09/11/2008, 15:18
  2. Cbr1000rr , Gsx-r1000 , Zx-10
    από greekshadow στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 29/02/2004, 21:08

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF