Σελίδα 46 από 55 ΠρώτοΠρώτο ... 364142434445464748495051 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 676 έως 690 από 811

Θέμα: New GSX-R1000 L7

  1. #676
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bros400pgm Προβολή μηνύματος
    Στον απολυτο γυρο δεν λεει και πολλα. Το θεμα ειναι ποσο "συνεπεις¨ ειναι οι χρονοι των μοτο κατα την διαρκεια ενος session.
    Κι αν ο πιλότος έχει το μηχανάκι που νίκησε (άρα το ξέρει καλά) ,αν η πίστα "ταιριάζει" σε κάποιο και πάει λέγοντας...

    Απλά χάρηκε ο φίλος μου ο γιαμαχάκιας,στεναχωρέθηκαν τα φιλαράκια μου οι απριλιανοί που είχαν κερδίσει όλα τα τεστ με 20 άλογα λιγότερα και τώρα που έχουν άλογα βγαίνουν τελευταίοι για την καζούρα μωρέ,έτσι να'χαμε να λέγαμε.

    Περιμένω Rutter στο PB και κανά δυο άλλους που είναι τιμόνια αποδεδειγμένα,aka πρώην ή και νυν αγωνιζόμενοι.( Αν κι αυτός τρέχει bsb με BMW νομίζω...)
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  2. #677
    Μέλος Το avatar του/της Vagelis26b
    Εγγραφή
    26/02/2013
    Μηνύματα
    210
    Το ειδα χθες απο κοντα στην εκθεση κ το καβαλησα στατικα..σιγουρα θα ναι οπλο οπως κ ολα της κατηγοριας του,το θεμα ειναι δε μπορουσαν να το κανουν κ οπτικα λιγο πιο ενδιαφερον??????το ξερω ειναι υποκειμενικο,αλλα δυστυχως ηταν αυτο π χαζεψα λιγοτερο..δεν εχει ενα σημειο π να σ κεντριζει το ενδιαφερον,οπως πχ ο κωλος των r1,panigale η η μουρη του rsv4..

  3. #678
    the problematix Το avatar του/της JIMK7
    Εγγραφή
    10/04/2007
    Μηνύματα
    1.326
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 16 Bit Lolitas Προβολή μηνύματος
    Σπινιάρισμα δεν έχει καθόλου λόγω ηλεκτρονικών.

    Το θεωρητικό σε μηχανάκια χωρίς ηλεκτρονικά ήτανε ένα 20% (το 100% σημαίνει να μείνει στο τόπο ) σπινιάρισμα στην εκκίνηση.

    Ως συνήθως Kawasaki με Susuki έχουν τον καλύτερο ήχο πάντα

    Τα Ιταλικά δε τα είδα.

    ps:Δε κάνανε και τη τέλεια εκκίνηση.....ειδικά στο kawasaki περίμενε να ανοίξει η πρώτη μονη της.....περίεργο ...όταν κανεις εκκίνηση με χρονόμετρο απλά είναι άκυρον αυτό.
    και φυσικά αυτοί είναι επαγγελματίες οδηγοί....δε θα έπρεπε να τις σεβαστούνε τόσο πολύ.

    Το kawasaki κουνάει στο τέλος παρόλο το αμορτισέρ τιμονιού και το suzuki περιπου βράχος
    Για το σπινιαρισμα που λες δεν ισχυει ... γιατι το τραξιον το ειχαν off
    ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΡΑΝΤΑ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΙ Η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ

    ΑΪΝΣΤΑΙΝ

  4. #679
    the problematix Το avatar του/της JIMK7
    Εγγραφή
    10/04/2007
    Μηνύματα
    1.326
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vagelis26b Προβολή μηνύματος
    Το ειδα χθες απο κοντα στην εκθεση κ το καβαλησα στατικα..σιγουρα θα ναι οπλο οπως κ ολα της κατηγοριας του,το θεμα ειναι δε μπορουσαν να το κανουν κ οπτικα λιγο πιο ενδιαφερον??????το ξερω ειναι υποκειμενικο,αλλα δυστυχως ηταν αυτο π χαζεψα λιγοτερο..δεν εχει ενα σημειο π να σ κεντριζει το ενδιαφερον,οπως πχ ο κωλος των r1,panigale η η μουρη του rsv4..
    Σεβαστη η αποψη σου αλλα οχι αποδεκτη ... οσες φορες το βλεπω αυτο το μηχανακι τοσο πιο πολυ μ αρεσει ηταν το μονο που μου αρεσαι εκει στην εκθεση και το μονο που τραβουσε πιο πολυ τα βλεματα , τουλαχιστον οσο ημουν εκει , ειχε και το περισσοτερο κοσμο τυχαιο ? :το χοντα απο τις φωτογραφιες φαινοταν πιο ωραιο απο κοντα εντελως αδιαφορο το καβασακι κατι ελεγε οπως και το γιαμαχα . Αντε να δουμε ποτε θα ερθει γιατι δεν κρατιεμαι αλλο
    ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΡΑΝΤΑ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΙ Η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ

    ΑΪΝΣΤΑΙΝ

  5. #680
    Μέλος Το avatar του/της Vagelis26b
    Εγγραφή
    26/02/2013
    Μηνύματα
    210
    Γουστα ειναι αυτα,εννοειται!οταν περασα εγω παραδοξως ειχε το χοντα το περισσοτερο κοσμο απ τα ss..

  6. #681
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 16 Bit Lolitas
    Εγγραφή
    25/09/2015
    Μηνύματα
    120
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από JIMK7 Προβολή μηνύματος
    Για το σπινιαρισμα που λες δεν ισχυει ... γιατι το τραξιον το ειχαν off
    Μετά το κατάλαβα ότι τις ξεκινήσανε με μόλις 5000 στροφές και έκανα υστερόγραφο

  7. #682
    the problematix Το avatar του/της JIMK7
    Εγγραφή
    10/04/2007
    Μηνύματα
    1.326
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vagelis26b Προβολή μηνύματος
    Γουστα ειναι αυτα,εννοειται!οταν περασα εγω παραδοξως ειχε το χοντα το περισσοτερο κοσμο απ τα ss..
    Σιγουρα ειναι γουστα .. οσο για το χοντα με οποιον και να μιλησα σε κανενα δεν αρεσαι τεσπα οτι αρεσει στον καθενα
    ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΡΑΝΤΑ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΙ Η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ

    ΑΪΝΣΤΑΙΝ

  8. #683
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 16 Bit Lolitas
    Εγγραφή
    25/09/2015
    Μηνύματα
    120
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	honda_cbr1000rr_sp2_race_6.jpg 
Προβολές:	238 
Μέγεθος:	80,1 KB 
ID:	381512

    http://www.bikeit.gr/new-models/hond...rack-bike.html

    Σε οποιον δεν αρέσει αυτό υπάρχει πρόβλημα......φυσικά γούστα είναι αυτά

    αν και είμαι kawasakias αυτό είναι ότι ομορφότερο έχω δει τα τελευταία χρονια

    έχει κάτι στροφιλίκια στη Παναγια Σουμελά
    Τελευταία τροποποίηση από 16 Bit Lolitas; 23/04/2017 στις 10:40.

  9. #684
    Αρχαιολογικό μέλος Το avatar του/της tomy
    Εγγραφή
    27/04/2006
    Μηνύματα
    162
    Θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα, το Honda είναι πάρα πολύ όμορφο. Στατικά μοιάζει με 600 σε μέγεθος και όταν ανέβεις ακόμα μικρότερο. Εντύπωση μου έκανε η ζελατίνα, πολύ μικρή ακόμα και για τον Pedrosa. Στα μάτια μου ξεχώρισαν το Aprilia, ακόμα μου δίνει την εντύπωση ενός προϊόντος που κατασκευάζεται στο χέρι σε μια οικογενειακή βιοτεχνία και το R1M φυσικά, παρότι το R6 είχε πιο εύπεπτη όψη, πράγμα που βέβαια μπορεί να οφείλεται και στο χρώμα του. Το Suzuki αδιάφορο, το Kawasaki στον δρόμο που χάραξε το Η2 "καγκούρικο" και τέλος το BMW που μετά από 3 facelift απορώ πως κατάφεραν και το έκαναν ασχημότερο.

  10. #685
    the problematix Το avatar του/της JIMK7
    Εγγραφή
    10/04/2007
    Μηνύματα
    1.326
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tomy Προβολή μηνύματος
    Θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα, το Honda είναι πάρα πολύ όμορφο. Στατικά μοιάζει με 600 σε μέγεθος και όταν ανέβεις ακόμα μικρότερο. Εντύπωση μου έκανε η ζελατίνα, πολύ μικρή ακόμα και για τον Pedrosa. Στα μάτια μου ξεχώρισαν το Aprilia, ακόμα μου δίνει την εντύπωση ενός προϊόντος που κατασκευάζεται στο χέρι σε μια οικογενειακή βιοτεχνία και το R1M φυσικά, παρότι το R6 είχε πιο εύπεπτη όψη, πράγμα που βέβαια μπορεί να οφείλεται και στο χρώμα του. Το Suzuki αδιάφορο, το Kawasaki στον δρόμο που χάραξε το Η2 "καγκούρικο" και τέλος το BMW που μετά από 3 facelift απορώ πως κατάφεραν και το έκαναν ασχημότερο.
    Για την ομορφια δεν σχολιαζω γιατι το θεμα ειναι υποκειμενικο. Το στενο και μικρο ομως που το ειδες ? γιατι εδω εχουμε να κανουμε με νουμερα και αριθμους. Αυτα που λες εχεις επιγνωση η απλα τα γραφεις για να γεμιζουν οι σελιδες ?
    Το μοτερ και το πλασιο ΣΕ ΟΓΚΟ ειναι το ιδιο με το παλιο, επιδη του εβγαλαν λιγα πλαστικα εγινε και πιο στενο ? θα μας τρελανεις σ αρεσει δεν θα αρεσει αυτην τη στιγμη ( μοτερ και πλαισιο ) πιο μικρο σε I4 απο το σουζουκι δε υπαρχει και γενικα ολο το μηχανακι δεν δειχνει αλλα ειναι μικρο
    Δεν εχω ξαναδει ποτε τοσο μικρο μοτερ σε 1000cc νομιζεις οτι ειναι 250cc σε I4

    Aκομα και στη φωτογραφια φαινεται οτι ειναι πιο στενο απο ολα τα αλλα I4



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	14915505_1447566401938276_2632208743798352914_n.jpg 
Προβολές:	223 
Μέγεθος:	85,3 KB 
ID:	381513
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC_2897.jpg 
Προβολές:	220 
Μέγεθος:	100,4 KB 
ID:	381514


    και εδω 2 βιντεο που τραβηξα απο την Εκθεση Milano EICMA το 2015


    https://www.youtube.com/watch?v=-jhHWth9VvY
    https://www.youtube.com/watch?v=0YEoDLKuGYc
    Τελευταία τροποποίηση από JIMK7; 23/04/2017 στις 14:05.
    ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΡΑΝΤΑ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΙ Η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ

    ΑΪΝΣΤΑΙΝ

  11. #686
    the problematix Το avatar του/της JIMK7
    Εγγραφή
    10/04/2007
    Μηνύματα
    1.326
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 16 Bit Lolitas Προβολή μηνύματος
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	honda_cbr1000rr_sp2_race_6.jpg 
Προβολές:	238 
Μέγεθος:	80,1 KB 
ID:	381512

    http://www.bikeit.gr/new-models/hond...rack-bike.html

    Σε οποιον δεν αρέσει αυτό υπάρχει πρόβλημα......φυσικά γούστα είναι αυτά

    αν και είμαι kawasakias αυτό είναι ότι ομορφότερο έχω δει τα τελευταία χρονια

    έχει κάτι στροφιλίκια στη Παναγια Σουμελά
    Σαν Ντουκατι απο τα Lidl ειναι ρε π@υστι μου
    ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΡΑΝΤΑ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΙ Η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ

    ΑΪΝΣΤΑΙΝ

  12. #687
    Όντως το suzuki είναι το πιο μικροκαμομένο, ειδικά σε σχέση με το χόνδα που έβαλαν μικρότερα πλαστικά στις ίδιες αποστάσεις κλιπόνς-σέλα-μασπιέ.

  13. #688
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 16 Bit Lolitas
    Εγγραφή
    25/09/2015
    Μηνύματα
    120
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από JIMK7 Προβολή μηνύματος
    Σαν Ντουκατι απο τα Lidl ειναι ρε π@υστι μου
    έχω ένα κλειστό γκαράζ για πούλημα...με έβαλες ιδέες τώρα......αν βγάλει καμια καλή προσφορα στα lidl τα μισά τώρα και τα μισά αύριο σιγά σιγά

    όλα η gavla στα γιαπωνέζικα είναι στον ήχο

    το πιο είναι πιο στενό και τέσσερα δέκατα στο γύρο είναι το λιγότερο.....θα έλεγα εντελώς ασήμαντο
    πάντως όντως πήραν λίγο τα φανάρια από Ducati αλλα μέχρι εκεί
    Τελευταία τροποποίηση από 16 Bit Lolitas; 23/04/2017 στις 15:42.

  14. #689
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.058
    απο κοντά λοιπόν ειναι αδιάφορο, ίσως πιο ομορφο απο τις φωτο, πολύ λεπτο, καλή θέση (επιτέλους), χωρίς περιττα πλαστικα, φωνάζει απο παντου οτι ειναι φτιαγμένο με βάση την ουσία και οχι την ομορφια. ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ για αυτο που ειναι και αυτο που δειχνει. Το χόντα απο κοντα δεν ειναι τοσο ομορφο οσο στις φωτο. Το απρίλια οτι και να λέμε παραμένει μόνο πρώτο σε ομορφια... Και 30 άλογα λιγότερα να ειχε παλι αυτο θα έπερνα.

  15. #690
    the problematix Το avatar του/της JIMK7
    Εγγραφή
    10/04/2007
    Μηνύματα
    1.326
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    απο κοντά λοιπόν ειναι αδιάφορο, ίσως πιο ομορφο απο τις φωτο, πολύ λεπτο, καλή θέση (επιτέλους), χωρίς περιττα πλαστικα, φωνάζει απο παντου οτι ειναι φτιαγμένο με βάση την ουσία και οχι την ομορφια. ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ για αυτο που ειναι και αυτο που δειχνει. Το χόντα απο κοντα δεν ειναι τοσο ομορφο οσο στις φωτο. Το απρίλια οτι και να λέμε παραμένει μόνο πρώτο σε ομορφια... Και 30 άλογα λιγότερα να ειχε παλι αυτο θα έπερνα.
    To aprilia οσο ομορφο και αν ηταν μετα από τοσα πολλα χρονια τωρα είναι αδιαφορο .. οσο από αλογα δεν εχει να ζηλεψει κατι από τον ανταγωνισμο αλλου είναι το πρόβλημα + 2 χρονια που δουλεψα στην aprilia ηταν αρκετα σουζουκι και ξερω ψωμι που λενε
    ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΡΑΝΤΑ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΙ Η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ

    ΑΪΝΣΤΑΙΝ

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 09/11/2008, 15:18
  2. Cbr1000rr , Gsx-r1000 , Zx-10
    από greekshadow στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 29/02/2004, 21:08

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF