Σελίδα 54 από 55 ΠρώτοΠρώτο ... 44449505152535455 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 796 έως 810 από 811

Θέμα: New GSX-R1000 L7

  1. #796
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    168 έλεγαν το ρο το έξι το 2000 στεγνό και καλά. Ο τζιμ καλύτερο το έχει φτιάξει το δικό του

  2. #797
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Η σωστή, αντικειμενική μέτρηση, που έχει οποιαδήποτε σημασία για τον καταναλωτή, είναι με τα πάντα πάνω και γεμάτο ντεπόζιτο, πανέτοιμο για χρήση. Αν κάποιος ζυγίζει χωρίς μπαταρία, είναι ηλίθιος. Αν κάποιος ζυγίζει με άδειο ντεπόζιτο, είναι πάλι ηλίθιος. Ο αναβάτης ενδιαφέρεται να γνωρίζει τι βάρος θα σηκώσει σε πραγματικές συνθήκες, όχι στη βιτρίνα. Αν ένα μηχανάκι έχει μεγαλύτερο ντεπόζιτο από τον ανταγωνισμό, ναι, θα είναι - πιθανότατα - βαρύτερο από τον ανταγωνισμό. Αν δεν αρέσει στον κατασκευαστή, να το φτιάξει με μικρότερο ντεπόζιτο. Όλα μαζί δε γίνονται.
    Ε ναι και εξαιρετικά δύσκολες οι συγκρίσεις όταν όλα ζυγίζονται πχ με 10 λίτρα καύσιμο ανεξαρτήτως αν χωράνε μόνο αυτά τα 10 ή 15, 20, 25 ...

  3. #798
    the problematix Το avatar του/της JIMK7
    Εγγραφή
    10/04/2007
    Μηνύματα
    1.322
    Μην πιστευεται τι γραφουν τα περιοδικα ειχαμε μετρησει ενα κ5 με φουλ τεποζιτο και ηταν πανω απο 202 κιλα σιγουρα .. αν θυμαμαι καλα καπου 203 με 204 και τα κ7 206 με 207 καπου εκει
    Αν τωρα απο αυτα βγαλεις τα 18 λιτρα βενζινης που ειναι περιπου 16 κιλα θα παει 187 στη καλυτερη, τα 166 που λετε ειναι στη σφαιρα της φαντασιας
    ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΡΑΝΤΑ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΙ Η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ

    ΑΪΝΣΤΑΙΝ

  4. #799
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.098
    Μην είσαι σίγουρος. Αν βγάλεις μπαταρία και μοτέρ, τα πιάνεις εύκολα.
    Life begins at 45°.

  5. #800
    200,5kg πλήρες υγρών παιδιά. Όπως έρχεται από το εργοστάσιο. Άντε αλλά 200 γραμμάρια η πινακίδα, ούτε 201 κιλά σύνολο
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  6. #801
    Και σε lbs έχουμε και claimed και measured weight.
    Τζιμ, αφού 166 κιλά έλεγε τότε η Σουζουκάρα, ψέμματα να πούμε?
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot_2018-09-19-23-34-07-084_com.adobe.reader.jpg 
Προβολές:	332 
Μέγεθος:	101,8 KB 
ID:	399420
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  7. #802
    the problematix Το avatar του/της JIMK7
    Εγγραφή
    10/04/2007
    Μηνύματα
    1.322
    Κοιτα Γιωργο το δικο μου χωρις βενζινη αυτη τη στιγμη ειναι στα 168 κιλα χωρις καθρεπτες - φλας - στεκα - βεντιλατερ - φωτα - abs -evap και με πολυ χρημα πανω του.. ξερεις εσυ και πιστευεις τωρα ενα εργοστασιακο κ5 ειναι πιο ελαφρυ απο το δικο μου

    Με το που πιασεις το μηχανακι μου και πας να το κουνησεις νομιζεις οτι ειναι κανενα 400ρι και αν πας να κανεις το ιδιο σε ενα κ5 η διαφορα ειναι οχι ΜΙΚΡΗ αλλα ΤΕΡΑΣΤΙΑ δεν χρειαζεσαι καμια ζυγαρια για να δεις τη διαφορα ολα τα αλλα ειναι σεναρια επιστημονικης φαντασιας
    Τελευταία τροποποίηση από JIMK7; 20/09/2018 στις 09:46.
    ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΡΑΝΤΑ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΙ Η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ

    ΑΪΝΣΤΑΙΝ

  8. #803
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.469
    Όταν κάποια στιγμή πέρασε από τα χέρια μου ένα 1000Κ7, το ζύγισα με έναν φίλο (μπακαλίστικα βέβαια, με δύο οικιακές ζυγαριές που πάταγαν τα λάστιχα).
    Με μονό τελικό και χωρίς καθρέπτες, βάση πινακίδας και περίπου μισό ρεζερβουαρ έδειξε 187 κιλά. Αντίστοιχα, το tuono 2gen που είχα επίσης (απλό, μαμά εξατμίσεις, επίσης χωρίς καθρέπτες και βάση πινακίδας, ίσως κάτι παραπάνω από μισό ρεζερβουάρ) έδειξε 203 κιλά.
    Παρόλο που σαν απόλυτα νούμερα, δεν ξέρω κατά πόσον είναι αντιπροσωπευτικά, μου έκανε τρομερή εντύπωση πόσο ελαφρύτερο ήταν το Κ7, κάτι που στον δρόμο δεν του φαινόταν.

  9. #804
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από JIMK7 Προβολή μηνύματος
    Κοιτα Γιωργο το δικο μου χωρις βενζινη αυτη τη στιγμη ειναι στα 168 κιλα χωρις καθρεπτες - φλας - στεκα - βεντιλατερ - φωτα - abs -evap και με πολυ χρημα πανω του.. ξερεις εσυ και πιστευεις τωρα ενα εργοστασιακο κ5 ειναι πιο ελαφρυ απο το δικο μου

    Με το που πιασεις το μηχανακι μου και πας να το κουνησεις νομιζεις οτι ειναι κανενα 400ρι και αν πας να κανεις το ιδιο σε ενα κ5 η διαφορα ειναι οχι ΜΙΚΡΗ αλλα ΤΕΡΑΣΤΙΑ δεν χρειαζεσαι καμια ζυγαρια για να δεις τη διαφορα ολα τα αλλα ειναι σεναρια επιστημονικης φαντασιας
    Ναι ρε Μήτσο, δεν είπα ότι όντως είναι 166, είπα ότι η Σουζουκάρα έτσι έλεγε. Μπορεί να μέτρησε χωρίς ρόδες ξερωγώ
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  10. #805
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lospsi Προβολή μηνύματος
    Όταν κάποια στιγμή πέρασε από τα χέρια μου ένα 1000Κ7, το ζύγισα με έναν φίλο (μπακαλίστικα βέβαια, με δύο οικιακές ζυγαριές που πάταγαν τα λάστιχα).
    Με μονό τελικό και χωρίς καθρέπτες, βάση πινακίδας και περίπου μισό ρεζερβουαρ έδειξε 187 κιλά. Αντίστοιχα, το tuono 2gen που είχα επίσης (απλό, μαμά εξατμίσεις, επίσης χωρίς καθρέπτες και βάση πινακίδας, ίσως κάτι παραπάνω από μισό ρεζερβουάρ) έδειξε 203 κιλά.
    Παρόλο που σαν απόλυτα νούμερα, δεν ξέρω κατά πόσον είναι αντιπροσωπευτικά, μου έκανε τρομερή εντύπωση πόσο ελαφρύτερο ήταν το Κ7, κάτι που στον δρόμο δεν του φαινόταν.
    Εκτός του actual weight υπάρχει και η αίσθηση όταν καβαλάς που προσδιοριζεται από χαρακτηριστικά της γεωμετρίας του πλαισίου (offset, trail, wheelbase, CoG etc)
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  11. #806
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgio_Rp Προβολή μηνύματος
    Εκτός του actual weight υπάρχει και η αίσθηση όταν καβαλάς που προσδιοριζεται από χαρακτηριστικά της γεωμετρίας του πλαισίου (offset, trail, wheelbase, CoG etc)
    +πολύ βαρύτερος ο στρόφαλος του τετρακύλινδρου 1000 + χειρότερος μοχλός απο το τουόνο λόγω κλιπ ον.

    Κατα τα άλλα τα 168 άδεια κιλά του Κ5 μόνο σαν ανέκδοτο κυκλοφορεί τόσα χρόνια και απορώ πως εξακολουθεί και αναπαράγεται.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  12. #807
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.019
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από JIMK7 Προβολή μηνύματος
    Κοιτα Γιωργο το δικο μου χωρις βενζινη αυτη τη στιγμη ειναι στα 168 κιλα χωρις καθρεπτες - φλας - στεκα - βεντιλατερ - φωτα - abs -evap και με πολυ χρημα πανω του.. ξερεις εσυ και πιστευεις τωρα ενα εργοστασιακο κ5 ειναι πιο ελαφρυ απο το δικο μου

    Με το που πιασεις το μηχανακι μου και πας να το κουνησεις νομιζεις οτι ειναι κανενα 400ρι και αν πας να κανεις το ιδιο σε ενα κ5 η διαφορα ειναι οχι ΜΙΚΡΗ αλλα ΤΕΡΑΣΤΙΑ δεν χρειαζεσαι καμια ζυγαρια για να δεις τη διαφορα ολα τα αλλα ειναι σεναρια επιστημονικης φαντασιας
    Το δικο σου με λαδια, υγρα φρενων, νερο, μπαταρία. Εκεινοι ζυγισανε αδειο μηχανακι μονο μεταλλα και πλαστικα. Τα υγρα σου ειναι 10 κιλα μαζι με τη μπαταρια και το μοτερ σου ισως να ειναι βαρυτερο.

  13. #808
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    +πολύ βαρύτερος ο στρόφαλος του τετρακύλινδρου 1000 + χειρότερος μοχλός απο το τουόνο λόγω κλιπ ον.

    Κατα τα άλλα τα 168 άδεια κιλά του Κ5 μόνο σαν ανέκδοτο κυκλοφορεί τόσα χρόνια και απορώ πως εξακολουθεί και αναπαράγεται.
    166 έλεγε η Σουζουκάρα, μην το βαραίνεις
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  14. #809
    the problematix Το avatar του/της JIMK7
    Εγγραφή
    10/04/2007
    Μηνύματα
    1.322
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    Το δικο σου με λαδια, υγρα φρενων, νερο, μπαταρία. Εκεινοι ζυγισανε αδειο μηχανακι μονο μεταλλα και πλαστικα. Τα υγρα σου ειναι 10 κιλα μαζι με τη μπαταρια και το μοτερ σου ισως να ειναι βαρυτερο.
    Η παταρια του δικο μου ειναι 650 γραμμαρια οσο για το μοτερ του L7 ειναι πολυ πιο ελαφρυ απο του κ5 μπορει να ειναι και 5 κιλα κατω, μονο απο το στροφαλο που ειναι πιο μικρος και στενος, χωρις πια το αντιβαρο στροφαλου και κατα πολυ ελαφρυτερη καμπανα μονο απο αυτα ειναι σιγουρα 3 κιλα κατω, ασε τη κατα πολυ μικροτερη κεφαλη με λιγοτερα μηχανικα μεροι.. τεσπα παμ παρακατω

    Οποτε μενουν τα 3 κιλα λαδι που παιρνει + 2 κιλα νερο παλι δεν βγαινουν τα κουκια

    Ακομα και ετσι ενα καλο σεναριο ( με χωρις ολα αυτα που ειπες για το κ5 ) αντε να παει στα 179 κιλα, πιο κατω ουτε λογος
    Τελευταία τροποποίηση από JIMK7; 21/09/2018 στις 09:20.
    ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΡΑΝΤΑ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΙ Η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ

    ΑΪΝΣΤΑΙΝ

  15. #810
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Δεν το λες κακό
    https://youtu.be/hoBImmcnXxk

Σελίδα 54 από 55 ΠρώτοΠρώτο ... 44449505152535455 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 09/11/2008, 15:18
  2. Cbr1000rr , Gsx-r1000 , Zx-10
    από greekshadow στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 29/02/2004, 21:08

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF