Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 34 από 34

Θέμα: Έσπασε ο ρεγουλατόρος της ντίζας του συμπλέκτη! (CBF-600)

  1. #31
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/08/2003
    Μηνύματα
    362

    α

    το 1000 δε σου αρεσει εγω το σκεφτομαι,το VFR ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ

  2. #32
    δύο ημισφαιρίων Το avatar του/της ΙΠΠΕΑΣ
    Εγγραφή
    30/07/2005
    Μηνύματα
    896
    Έχεις δίκιο. Αυτό το περιστατικό έκανε εντύπωση και σε εμένα. Ελπίζω ο φιλαράκος με το σουζούκι να έλυσε το πρόβλημα που είχε. Βέβαια ακόμα και τα καλύτερα μηχανήματα μπορεί να σε προδώσουν από "αστοχία υλικού". Είναι δηλαδή να μην σου τύχει. :hypnotize

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της makaronachis
    Εγγραφή
    09/04/2005
    Μηνύματα
    200
    El_hymador,τα πράγματα είναι απλά.Το cbf που έχεις ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΝΗΣΙΟ honda.Τα γνήσια Honda δεν χαλάνε.....
    Τρώω άρα υπάρχω.Τρώω περισσότερο,υπάρχω περισσότερο.

  4. #34
    Νέο μέλος Το avatar του/της leonnino
    Εγγραφή
    30/04/2012
    Μηνύματα
    19
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el_hymador Προβολή μηνύματος
    σημερα γυρνωντας απο μια κοντινη βολτα , νοιωθω ξαφνικα ενα αποτομο μαλακωμα στην μανετα του συμπλεκτη ..... σταματαω , μου σβυνει ενω πατουσα την μανετα και παραλιγο να πεσω....παρατηρω λοιπον οτι ο ρεγουλατορος της ντιζας του συμπλεκτη εχει κοψει το σπειρωμα του ...για την ακριβεια εχει θρυματιστει το μισο σπειρωμα. ....... Αν προσθεσουμε του τριγμους απο το ταμπλο / οργανα (που εχω φαει τον κοσμο και δεν εχω βρει απο που προερχονται) την αναξιοπιστια του δεικτη βενζινης....τις απο κατασκευης στραβες βασεις των χειρολαβων συνεπιβατη , την δυσκολια εκινησης οταν το μηχανακι ειναι κρυο.......μην μας τα πρηζουν με την ποιοτητα των honda!!!!!!

    ενα cbf 600s εχω....
    Καλησπέρα σας. Κι εγώ έχω ένα HONDA CBF 600 SA μοντέλο του 2008. Σήμερα διαπίστωσα ότι η ντίζα του συμπλέκτη είναι μισοφαγωμένη. Το θέμα είναι ότι δεν κατάλαβες κάτι από πιο νωρίς? Μια περίεργη αίσθηση στη μανέτα? Εγώ κατάλαβα ότι κάτι δεν πάει καλά και πήγα να την αλλάξω. Στα 33.000 χιλιόμετρα ε ας αλλάξω και μια ντίζα. Τα θεωρώ αξιόπιστα μηχανάκια τα HONDA γιατί πριν είχα το YAMAHA TDM900 ABS........εκεί να δεις καρκίνος. Οπότε κλάσης ανώτερο το HONDAKI. Όσο για το σασμάν που λένε όλοι δοκίμασες τα λάδια MOTUL 5100 4Τ 10W-50????? εγώ που τα έβαλα είμαι ευχαριστημένος, κελαηδάει το μοτορι και το γκάπα γκούπα των ταχυτήτων μειώθηκε αισθητά. Μήπως το honda που έχεις δεν είναι το injection? αν ναι πάρε το injection και θα σωθείς ;-)
    Τελευταία τροποποίηση από leonnino; 30/04/2012 στις 14:17.

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Σχάρα Alu-Rack της SW-Motech για CBF-600
    από makis206 στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 63
    Τελευταίο μήνυμα: 14/05/2011, 15:14
  2. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 02/03/2005, 01:19
  3. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 27/07/2004, 01:14
  4. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 09/07/2004, 11:23
  5. Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 27/02/2004, 13:30

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF