Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 55

Θέμα: Ανακατασκευή chaly jincheng

  1. #16
    Μέλος
    Εγγραφή
    04/05/2015
    Μηνύματα
    32
    Ευχαριστώ πολύ φίλε μου ήδη σήμερα ξεκίνησα να το λύνω αλλά πήγα σε μαγαζί εδώ και δεν μπόρεσα να βρω ανταλλακτικά μάλλον θα παραγγείλω από νετ ότι βρω.Δεν ξέρω τι είναι 6v η 12v.πως μπορώ'να το καταλάβω?

  2. #17
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ippokratiszar Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστώ πολύ φίλε μου ήδη σήμερα ξεκίνησα να το λύνω αλλά πήγα σε μαγαζί εδώ και δεν μπόρεσα να βρω ανταλλακτικά μάλλον θα παραγγείλω από νετ ότι βρω.Δεν ξέρω τι είναι 6v η 12v.πως μπορώ'να το καταλάβω?
    6v ειναι φιλε επειδη το ιδιο εχω και εγω αλλα το εκανα 12v.
    για τα γνησια ανταλλαχτικα του υπαρχει ενας στο αγρινιο που φερνει αυτη την μαρκα,μπακουρας μου φαινετε λεγετε ο τυπος ειναι ο αντιπροσωπος.
    σας εχω ολους εσας τους παγκοσμοιους καφετερειακιδες και της ευθειακιδες,αιντε μαθετε να μπαινετε σε καμια στροφη και τα λεμε μετα.

  3. #18
    Έχω το ίδιο σε 70cc, έβγαινε σε 50 και σε 70 κυβικά. Είναι εξάβολτο αλλά του έχω βάλει μοτέρ lifan 110cc άμιζο. Δεν νομίζω να χρειαστείς κάποιο σημαντικό ανταλλακτικό σε πλαίσιο, ζάντες κλπ, τρίβεις τα δικά του και τα βάφεις. Προσοχή, η σέλα του Honda chaly δεν ταιριάζει γιατί είναι πιο κοντή.

  4. #19
    Μέλος
    Εγγραφή
    04/05/2015
    Μηνύματα
    32
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από notakos600 Προβολή μηνύματος
    Έχω το ίδιο σε 70cc, έβγαινε σε 50 και σε 70 κυβικά. Είναι εξάβολτο αλλά του έχω βάλει μοτέρ lifan 110cc άμιζο. Δεν νομίζω να χρειαστείς κάποιο σημαντικό ανταλλακτικό σε πλαίσιο, ζάντες κλπ, τρίβεις τα δικά του και τα βάφεις. Προσοχή, η σέλα του Honda chaly δεν ταιριάζει γιατί είναι πιο κοντή.
    Το έχω καταλάβει Αυτό με Την σέλα μάλλον θα φτιάξω Την δική'του-το παλιό μοτέρ τι το έκανες αν δεν το χρειάζεσαι δεκτό-χρειάζομαι φανάρι πίσω γιατί είναι σπασμένο και φλας(προσπαθώ να βρω αν ταιριάζει από άλλο μηχανάκι η κάτι άλλο ιμιντασιον)έχω βρει από παλιό 6 βολτ. Φανάρι και νομίζω πως κάνει.φλας πάλι βρήκα κάτι αλλά γιατί τα γνήσια που ρώτησα πάνε λιγάκι ακριβά.9 ευρώ το ένα φλας και 28 φανάρι πίσω.

  5. #20
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ippokratiszar Προβολή μηνύματος
    Το έχω καταλάβει Αυτό με Την σέλα μάλλον θα φτιάξω Την δική'του-το παλιό μοτέρ τι το έκανες αν δεν το χρειάζεσαι δεκτό-χρειάζομαι φανάρι πίσω γιατί είναι σπασμένο και φλας(προσπαθώ να βρω αν ταιριάζει από άλλο μηχανάκι η κάτι άλλο ιμιντασιον)έχω βρει από παλιό 6 βολτ. Φανάρι και νομίζω πως κάνει.φλας πάλι βρήκα κάτι αλλά γιατί τα γνήσια που ρώτησα πάνε λιγάκι ακριβά.9 ευρώ το ένα φλας και 28 φανάρι πίσω.
    Λυπάμαι φίλε μου, το έχω ανακατασκευάσει και το έχω καβάτζα.
    Βασικά όσο θυμάμαι τον εαυτό μου, σε ότι έχει σχέση με μηχανάκια-ανταλλακτικά, πάντα αγόραζα.
    Τι έχει το δικό σου; Δεν επισκευάζεται; Θέλεις περισσότερη δύναμη; Φτιάξτο 72cc.

  6. #21
    Μέλος
    Εγγραφή
    04/05/2015
    Μηνύματα
    32
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από notakos600 Προβολή μηνύματος
    Λυπάμαι φίλε μου, το έχω ανακατασκευάσει και το έχω καβάτζα.
    Βασικά όσο θυμάμαι τον εαυτό μου, σε ότι έχει σχέση με μηχανάκια-ανταλλακτικά, πάντα αγόραζα.
    Τι έχει το δικό σου; Δεν επισκευάζεται; Θέλεις περισσότερη δύναμη; Φτιάξτο 72cc.
    Όχι φίλε'μου 72 Θέλω να το κάνω αλλά φοβάμαι Μήπως δον αντέξει.
    Και μια βοήθεια από όλους τώρα . πήγα να σφίξω την βίδα που κρατάει το αμορτισέρ και την πατηθρα πίσω και είδα ότι έχουν φαγωθεί οι βόλτες και δεν πιάνει καθόλου . τι μπορώ να κάνω εκεί τώρα?αυτή είναι κι Ντιζα που είναι ενσωματωμένη πάνω στο ψαλίδι.

  7. #22
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Θέλει θηλυκό κολαουζο στα ανάλογα mm
    Αν δεν έχεις πάνε σε ένα μηχανουργειο

  8. #23
    Μέλος
    Εγγραφή
    04/05/2015
    Μηνύματα
    32
    Καλημέρα λοιπόν συνεχίζουμε τις εργασίες, το μοτέρ ανοίχτηκε και έγινε αλλαγή κυλίνδρου πιστονιου 72 δεν είμαι σίγουρος γιατί το φτιάχνει φίλος το μοτέρ και αγόρασε αυτός τα πράγματα-πάντως μου είπε ότι η κεφαλή είναι καλή με μεγάλες βαλβίδες και δεν θα χρειαστεί να αλλάξουμε με κάποια άλλη πχ από άστρα-εσείς τι προτείνετε?Εγώ έλεγα αφού βρίσκω φτηνές γεμάτες 20 25 ευρώ να έβαζα μια κεφαλή άστρα η cdi.Η γνώμη σας?επίσης θέλω να μου πείτε τι άλλο μπορώ να αλλάξω πω Κάρμπυρατερ κλπ με λίγο μεγαλύτερο?

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    τα φθηνα πραγματα που βρισκεις τυπου κεφαλη με 25 και καρμπυρατερ με 15 ειναι κινεζικα πολυ χαμηλης ποιοτητας και σιγουρα χειροτερα απο αυτα που εχεις ηδη
    κοινως πεταμενα λεφτα.............

  10. #25
    Μέλος
    Εγγραφή
    04/05/2015
    Μηνύματα
    32
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    τα φθηνα πραγματα που βρισκεις τυπου κεφαλη με 25 και καρμπυρατερ με 15 ειναι κινεζικα πολυ χαμηλης ποιοτητας και σιγουρα χειροτερα απο αυτα που εχεις ηδη
    κοινως πεταμενα λεφτα.............
    Αν Είναι μεταχειρισμένα σε Καλή κατάσταση τι πειράζει?

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    μιλας για γνησια κεφαλη honda σε καλη κατασταση κι οχι επισκευασμενη με ημιτασιον πραγματα;
    και κανει 25 ευρω;

  12. #27
    Μέλος
    Εγγραφή
    04/05/2015
    Μηνύματα
    32
    Δεν αλλάζω κεφαλή η δική του είναι πολύ καλή μόνο ρύθμιση οι βαλβίδες θέλουν σήμερα που το βάλαμε μπροστά αλλά δείχνει να πηγαίνει καλά-τώρα για ποσά χιλιόμετρα να το στρωσω?

  13. #28
    Μέλος
    Εγγραφή
    04/05/2015
    Μηνύματα
    32
    Ήρθε η ώρα για αλλαγή ελαστικών τι μου προτείνεται?το δικό μου φοράει 3.50/10 αλλά βλέπω κυκλοφορούν πολλά όπως 120/90/10 κλπ υπάρχουν διάφορες σε αυτά?μπορώ να παίξω με άλλες διαστάσεις???
    Τελευταία τροποποίηση από ippokratiszar; 01/06/2015 στις 19:32.

  14. #29
    Μέλος
    Εγγραφή
    04/05/2015
    Μηνύματα
    32
    Σος παιδιά κατά το σφίξιμο του τιμονιού έσπασα και τα δύο καβαλετα του τιμονιού υπάρχουν ανταλλακτικά?

  15. #30
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ippokratiszar Προβολή μηνύματος
    Σος παιδιά κατά το σφίξιμο του τιμονιού έσπασα και τα δύο καβαλετα του τιμονιού υπάρχουν ανταλλακτικά?
    http://www.car.gr/parts/?models=Honda+Chally&ca=1701

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΑΝΑΚΑΤΑΣΚΕΥΗ HONDA CHALY
    από paliothodoros στο forum Ανακατασκευές (Restoring)
    Απαντήσεις: 75
    Τελευταίο μήνυμα: 21/03/2021, 08:12
  2. Vespa PX 200 E ολική ανακατασκευή ?
    από RTnick στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 30/08/2007, 09:36
  3. honda chaly 50cc
    από pearlman στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 28/10/2005, 18:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF