Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 55 από 55

Θέμα: Ανακατασκευή chaly jincheng

  1. #46
    Μέλος
    Εγγραφή
    04/05/2015
    Μηνύματα
    32
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20180120_163058.jpg 
Προβολές:	342 
Μέγεθος:	86,6 KB 
ID:	392711

  2. #47
    Μέλος
    Εγγραφή
    04/05/2015
    Μηνύματα
    32
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20180125_170531.jpg 
Προβολές:	343 
Μέγεθος:	96,2 KB 
ID:	392712


    Ας γράψω κ μερικά λόγια γτ ανέβασα συνεχόμενες φώτο. Το μπροστινό σύστημα ναι το έχει φτιάξει ο φίλος Γιώργος Χάλασης και έχει γίνει πολύ καλή δουλειά μπορώ να πω!!!το μηχανάκι λύθηκε κ βάφτηκε από την αρχή.... Φτιάχτηκε πλεξούδα κ ηλεκτρολογία. Σε αυτό το στάδιο είναι έτοιμο για κυκλοφορία μόνο που μένει να γίνει μια πατέντα βάση για το μπροστά φτερό και να μπει. Επίσης αλλάχτηκαν η τρομπα. Φρενου μπροστά με καινούργια και μπήκε σωληνάκι υψηλής(και εκεί ένα θέμα προσπαθώ να πετύχω την εξαερωση μέχρι να σφίξει, ακόμα προσπαθώ και ξομιζω θα απευθυνθώ σε μάστορα γτ δεν τα καταφέρνω μόνος μου!)... Επίσης επειδή μπήκε ανάποδα ο μπροστά τροχός δλδ δίσκος από αριστερά πήγε δεξια και ο ατέρμονας από δεξιά πήγε αριστερά και πλέον δεν μου δούλευει το κοντέρ και πηγαίνει ανάποδα οπότε δεν έχω κοντέρ. Στα τελευταία δύο θα ήθελα την βοήθεια σας!
    Τελευταία τροποποίηση από ippokratiszar; 31/01/2018 στις 21:21.

  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της strokt up
    Εγγραφή
    06/10/2013
    Μηνύματα
    677
    Κάνε τράμπα τα καλάμια για να μπει σωστά ο τροχός.

  4. #49
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από strokt up Προβολή μηνύματος
    Κάνε τράμπα τα καλάμια για να μπει σωστά ο τροχός.
    θα γυρισουν οι μποτες αναποδα.

  5. #50
    Μέλος
    Εγγραφή
    04/05/2015
    Μηνύματα
    32
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motomaniac Προβολή μηνύματος
    θα γυρισουν οι μποτες αναποδα.
    τραμπα δεν γινεται γτ χανω δεν μπαινει η δαγκανα μετα.μονο να το γυρισω αναποδα και να φαινεται το δισκοφρενο απο μπροστα.

  6. #51
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ore
    Εγγραφή
    09/12/2017
    Μηνύματα
    151
    Δοκίμασε ατέρμονα από glx που είναι εργοστασιακά από την μεριά που έβαλες τώρα και τον δικό σου.

  7. #52
    Μέλος
    Εγγραφή
    04/05/2015
    Μηνύματα
    32
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ore Προβολή μηνύματος
    Δοκίμασε ατέρμονα από glx που είναι εργοστασιακά από την μεριά που έβαλες τώρα και τον δικό σου.
    Δεν κάνει είναι μεγαλύτερος

  8. #53
    VR 46 Το avatar του/της Akalestos
    Εγγραφή
    23/01/2018
    Μηνύματα
    450
    Ω ρε φιλε τι μνημες ξυπνας!! Καλη συνεχεια στο ενγχειρημα σου :-)

  9. #54
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839
    [QUOTE=ippokratiszar;2918710]Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20180125_170531.jpg 
Προβολές:	343 
Μέγεθος:	96,2 KB 
ID:	392712


    Ας γράψω κ μερικά λόγια γτ ανέβασα συνεχόμενες φώτο. Το μπροστινό σύστημα ναι το έχει φτιάξει ο φίλος Γιώργος Χάλασης και έχει γίνει πολύ καλή δουλειά μπορώ να πω!!!το μηχανάκι λύθηκε κ βάφτηκε από την αρχή.... Φτιάχτηκε πλεξούδα κ ηλεκτρολογία. Σε αυτό το στάδιο είναι έτοιμο για κυκλοφορία μόνο που μένει να γίνει μια πατέντα βάση για το μπροστά φτερό και να μπει. Επίσης αλλάχτηκαν η τρομπα. Φρενου μπροστά με καινούργια και μπήκε σωληνάκι υψηλής(και εκεί ένα θέμα προσπαθώ να πετύχω την εξαερωση μέχρι να σφίξει, ακόμα προσπαθώ και ξομιζω θα απευθυνθώ σε μάστορα γτ δεν τα καταφέρνω μόνος μου!)... Επίσης επειδή μπήκε ανάποδα ο μπροστά τροχός δλδ δίσκος από αριστερά πήγε δεξια και ο ατέρμονας από δεξιά πήγε αριστερά και πλέον δεν μου δούλευει το κοντέρ και πηγαίνει ανάποδα οπότε δεν έχω κοντέρ. Στα τελευταία δύο θα ήθελα την βοήθεια σα

    θα σου πω μια ιδεα,αλλα θελει υπομονει και καλλιτεχνη,αν βγαλεις τιν βελονα του κοντερ με προσοχη και την τοποθετησεις εκει που τερματιζει το κοντερ [δηλαδη εκει που λεει 100] δεν ξερω ποσο γραφη το κοντερ, θα σου δουλευη μεν κανονικα αλλα θα λεει λαθος χιλιομετρα,οποτε πρεπει να βρεις εναν γατο να σου τυπωση σε ενα πλαστικο στο σχημα οπως ειναι το κοντερ με αναποδα τα χιλιομετρα και θα το κολλήσεις ]δηλαδη εκει που εγραφε 100 θα ξεκιναει με το 10]και θα δουλεβει αναποδα αλλα θα γραφη κανωνικα.αντι να ξεκιναει απο αριστερα η βελονα του κοντερ θα ξεκιναει απο δεξια. θελει δουλητσα αλλα μπορει να γινει.

  10. #55
    Μέλος
    Εγγραφή
    04/05/2015
    Μηνύματα
    32
    [QUOTE=andreastwin;2919782]
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ippokratiszar Προβολή μηνύματος
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20180125_170531.jpg 
Προβολές:	343 
Μέγεθος:	96,2 KB 
ID:	392712


    Ας γράψω κ μερικά λόγια γτ ανέβασα συνεχόμενες φώτο. Το μπροστινό σύστημα ναι το έχει φτιάξει ο φίλος Γιώργος Χάλασης και έχει γίνει πολύ καλή δουλειά μπορώ να πω!!!το μηχανάκι λύθηκε κ βάφτηκε από την αρχή.... Φτιάχτηκε πλεξούδα κ ηλεκτρολογία. Σε αυτό το στάδιο είναι έτοιμο για κυκλοφορία μόνο που μένει να γίνει μια πατέντα βάση για το μπροστά φτερό και να μπει. Επίσης αλλάχτηκαν η τρομπα. Φρενου μπροστά με καινούργια και μπήκε σωληνάκι υψηλής(και εκεί ένα θέμα προσπαθώ να πετύχω την εξαερωση μέχρι να σφίξει, ακόμα προσπαθώ και ξομιζω θα απευθυνθώ σε μάστορα γτ δεν τα καταφέρνω μόνος μου!)... Επίσης επειδή μπήκε ανάποδα ο μπροστά τροχός δλδ δίσκος από αριστερά πήγε δεξια και ο ατέρμονας από δεξιά πήγε αριστερά και πλέον δεν μου δούλευει το κοντέρ και πηγαίνει ανάποδα οπότε δεν έχω κοντέρ. Στα τελευταία δύο θα ήθελα την βοήθεια σα

    θα σου πω μια ιδεα,αλλα θελει υπομονει και καλλιτεχνη,αν βγαλεις τιν βελονα του κοντερ με προσοχη και την τοποθετησεις εκει που τερματιζει το κοντερ [δηλαδη εκει που λεει 100] δεν ξερω ποσο γραφη το κοντερ, θα σου δουλευη μεν κανονικα αλλα θα λεει λαθος χιλιομετρα,οποτε πρεπει να βρεις εναν γατο να σου τυπωση σε ενα πλαστικο στο σχημα οπως ειναι το κοντερ με αναποδα τα χιλιομετρα και θα το κολλήσεις ]δηλαδη εκει που εγραφε 100 θα ξεκιναει με το 10]και θα δουλεβει αναποδα αλλα θα γραφη κανωνικα.αντι να ξεκιναει απο αριστερα η βελονα του κοντερ θα ξεκιναει απο δεξια. θελει δουλητσα αλλα μπορει να γινει.
    Ευχαριστώ πολύ φίλε. Μου καλή η ιδέα. Σου αλλά. Σκέφτηκα να λύσω τον ατερμονα κ να πάω σε ένα τόρνο να μ. Φτιάξει τα δύο γρανάζια που έχει μέσα ανάποδα από την φορά. Π. Έχουν τώρα οπότε η ντιζα θα γυρίσει ανάποδα κ θα γράφει κανονικά το κοντέρ.

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. ΑΝΑΚΑΤΑΣΚΕΥΗ HONDA CHALY
    από paliothodoros στο forum Ανακατασκευές (Restoring)
    Απαντήσεις: 75
    Τελευταίο μήνυμα: 21/03/2021, 08:12
  2. Vespa PX 200 E ολική ανακατασκευή ?
    από RTnick στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 30/08/2007, 09:36
  3. honda chaly 50cc
    από pearlman στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 28/10/2005, 18:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF